Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Lut 2019 20:10 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
No bez jaj, przecież post wcześniej masz te informacje. Wystarczy absolutne minimum dobrej woli z Twojej strony, to nie informacja turystyczna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#62 PostWysłany: 18 Lut 2019 20:36 

Rejestracja: 18 Lut 2019
Posty: 2
opo napisał(a):
No bez jaj, przecież post wcześniej masz te informacje. Wystarczy absolutne minimum dobrej woli z Twojej strony, to nie informacja turystyczna.


Przeczytałam wszystkie posty i gdyby było to dla mnie jasne, uwierz, nie pytałabym. Ktoś inny pisał, że z przystanku autobusowego już w Betlejem jest 10 minut piechotą, inny, że 30 itd, itp. Informacje są przeróżne, a jadę z dwójką dzieci, dlatego chciałam mieć pewność.
Inaczej znalazłam tę informację.
Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:19 

Bo ludzie chodzą z ròżną prędkością. :D
Nie chcę Ci mącić, ale ja szedłem nie 10 minut, nie 30 , tylko 20 minut. :twisted:
Góra
 PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Lut 2019 18:09 

Rejestracja: 21 Lut 2019
Posty: 4
Czesc.
Czy jest strona arabskich autobusow, zeby sprawdzic od ktorej do ktorej jezdza autobusy z Jerozolimy do Betlejem? Albo ktos z Was ma sprawdzone info o ktorej jest pierwszy i o ktorej ostatni? Bo chce zaplanowac czy bedziemy tam jechac poznym wieczorem (po przylocie) czy wczesnym rankiem.
Drugie pytanie: czy jest jakas godzina kiedy w Bazylice Narodzenia Chrystusa nie czeka sie dluuugo,bo ostatnio jak bylem o 10:30, to bylem jeden z pierwszych w kolejce ale odprawiana byla ormianska msza ponad godzine, wiec o 12:30 wszedlem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Lut 2019 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Pierwszy bus odjeżdża kilka minut po 6 rano, z samego rana nie trzeba długo czekać na wejście do groty w Bazylice Narodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Wrz 2019 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 7
Loty: 16
Kilometry: 21 470
Posty są trochę stare, więc zapytam o aktualną sytuację, jak wygląda transport z Tel Aviviu do Jerozolimy? Pociąg, bus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Z tego co mi wiadomo, to 231 jeździ nadal "po staremu".
Ja mam inne pytanie, choć już 2x jechałem 231 do Betlejem, ale jednak zawsze spod Bramy Damasceńskiej. Pamiętam, że ten autobus nie zatrzymuje się na każdym przystanku - i wtedy sobie to chwaliłem. Ale...
1) Szykuje mi się nocleg jakby pośrodku (w linii prostej lub w wersji pieszej) trasy Jerozolima-Betlejem czyli w okolicach Ramat Rachel. Jeździ tamtędy (Hebron Rd) tenże 231. Ale czy ktoś mógłby nakierować i pomóc czy i przede wszystkim gdzie można wsiąść do niego, w którym miejscu i na którym przystanku - żeby nie trzeba było dreptać do Jerozolimy niepotrzebnie? I czy cena jest ta sama, co z centrum Jerozolimy (i jaka?) czy niższa?
2) I jeszcze jedno mi się nasuwa - może to i głupie, ale ktoś na pewno wie lepiej, to spytam: co prawda 231 jedzie mocno naokoło (mur, checkpoint itd.) - ale jak w google maps wrzucam trasę z Ramat Rachel do Betlejem pieszo, to pokazuje mi ledwie godzinę drogi (ok. 5 km do Bazyliki). Zapytam wprost: rozumiem, że to jest dość niemądry pomysł, żeby podreptać pieszo z rodziną tamtędy? Myślę, że stanie na autobusie (mimo zaplanowanego wypożyczenia auta), ale chętnie wysłucham odpowiedzi - nawet takiej, że "chyba zwariowałeś". :mrgreen:
3) Morze Martwe - rozumiem, że dalej (byłem w 2016) najlepszym pomysłem jest Ein Bokek, czy coś się zmieniło? Mam na myśli parogodzinny pobyt - wtedy mimo że był remont, to część plaży, to część (przy wyjeździe od strony Eilatu) była dalej dostępna i bezpłatna?
Jak tam jest z parkingiem: płatny, bezpłatny - byłem autobusem wtedy?
4) Ktoś ma wiedzę kiedy się zmienia rozkład jazdy Egged na zimowy, bo wylot mam w grudniu o 13:00 w sobotę (czyli "święto") z ETM, a póki co najwcześniejsze są o 12:30 ?
5) Jakieś sugestie czy opłaty odnośnie trasy wynajętym autem Ben Gurion - Jerozolima - Eilat? Auto myślę wynająć w Avis lub Hertz - chyba że ktoś podpowie jakąś miejscową wypożyczalnią w rodzaju Cicar/Cabrera Medina z Kanarów...? ;)
6) Wizzair ląduje na Terminalu 1 czy tylko tak pisze - bo poprzednio pamiętam, że lądował co prawda na T3, ale wylot z T1. Coś się zmieniło i ląduje na T1?
7) Bezpłatny Shuttle Bus T1<-->T3 dalej jeździ w TLV?
8) Dalej jest na obrzeżach Starego Miasta bodajże w Jerozolimie jakiś bezpłatny parking dla samochodów na parę godzin?

No i tyle. Sorry, że część nie do końca na temat, ale się zebrało. A wyjeżdżać z dzieciakami, to zupełnie inaczej niż w 1-2 osoby. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Wrz 2019 11:15 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Autobus 234 pod checkpoint 300 to jest także autobus arabski?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Wrz 2019 11:32 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
sanchopan napisał(a):
ale jak w google maps wrzucam trasę z Ramat Rachel do Betlejem pieszo, to pokazuje mi ledwie godzinę drogi (ok. 5 km do Bazyliki). Zapytam wprost: rozumiem, że to jest dość niemądry pomysł, żeby podreptać pieszo z rodziną tamtędy? Myślę, że stanie na autobusie (mimo zaplanowanego wypożyczenia auta), ale chętnie wysłucham odpowiedzi - nawet takiej, że "chyba zwariowałeś". :mrgreen:
Chodnik jest normalnie wzdłuż drogi, po stronie Izrelskiej do checkpointu około pół godziny, od checkpointu kolejne pół godziny. Moim zdaniem nie zwariowałeś :P ale mi byłoby szkoda czasu.

sanchopan napisał(a):
3) Morze Martwe - rozumiem, że dalej (byłem w 2016) najlepszym pomysłem jest Ein Bokek, czy coś się zmieniło? Mam na myśli parogodzinny pobyt - wtedy mimo że był remont, to część plaży, to część (przy wyjeździe od strony Eilatu) była dalej dostępna i bezpłatna?
Tak. Chyba jedyne bezpłatne miejsce.

sanchopan napisał(a):
Jak tam jest z parkingiem: płatny, bezpłatny - byłem autobusem wtedy?
Przy plaży płatny. Dalej od plaży bezpłatny.

sanchopan napisał(a):
6) Wizzair ląduje na Terminalu 1 czy tylko tak pisze - bo poprzednio pamiętam, że lądował co prawda na T3, ale wylot z T1. Coś się zmieniło i ląduje na T1?
Arrivals są tylko na T3. Po przylocie tam cie dowiozą busem z samolotu.

sanchopan napisał(a):
8) Dalej jest na obrzeżach Starego Miasta bodajże w Jerozolimie jakiś bezpłatny parking dla samochodów na parę godzin?
Zależy jak zdefiniujesz obrzeża. To miejsce które było polecane tutaj na forum z koordynatami GPS jest już nieaktualne - tam mogą stać tylko autobusy / autom nie wolno parkować. Reszta "obwodnicy" starego miasta to jest strefa płatnego parkowania. Kawałek dalej w kierunku Jerozolimy Wschodniej - zaparkujesz za darmo (o ile znajdziesz miejsce).
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 04 Paź 2019 23:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Znalazłem oficjalną stronę operatora arabskich busów kursujących z dworca przy bramie Damasceńskiej do Betlejem oraz do checkpointu 300. Można tam znaleźć przypuszczalnie aktualne ceny oraz rozkłady tych autobusów. Powinno to rozwiązać wszystkie pytania o numery linii, ceny oraz godziny pierwszych/ostatnich autobusów :)

http://www.south-buses.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Paź 2019 22:30 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Pudelek napisał(a):
Autobus 234 pod checkpoint 300 to jest także autobus arabski?


Tak, arabski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Paź 2019 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Są, akceptują nasze karty. W każdym razie 2 lata temu bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 18 Paź 2019 21:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Mało tego, że są i akceptują - to jeszcze w USD również można wypłacać. :D
Jak się skręci (po wyjściu z 231) w lewo pod górę w stronę Bazyliki, to po lewej stronie "w ścianie" jest zaraz bankomat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Paź 2019 13:54 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Anonymous napisał(a):
a ktoś ogarnął już temat, którymi autobusami jadącymi do Betlejem można posługiwać się Rav Card??


raczej żadnymi, skoro Rav Card nie działa w Autonomii
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Paź 2019 19:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie pamiętam dokładnie, ale w opisywanym przypadku chodziło - tak jak o 231 - również o autobus arabski, a nie izraelski Egged. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Paź 2019 19:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie wnikam gdzie działa - piszę, że do Betlejem Araby jeżdżą a nie Egged.

Swoją drogą, ile kosztuje taki jednorazowy bilet (wiem, trochę nie na temat, sorry), na Egged 13 lub 18 lokalnie po Jerozolimie i czy dzieci mają jakieś zniżki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 20 Paź 2019 23:41 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Jednorazowy przejazd miejskim izraelskim autobusem w Jerozolimie kosztuje chyba 5.90 szekla (plus minus) i można płacić tylko Rav Kavem.
Na Tripadvisorze niedawno jeden z lokalsów napisał, że arabskie autobusy też zaczęły przyjmować Rav Kav, ale tylko w granicach samej Jerozolimy, więc nie na kursach do Betlejem. Można spróbować w autobusie na Górę Oliwną. Na wszelki wypadek miałbym jednak ze sobą te kilka szekli gotówką :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 23 Paź 2019 14:26 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
Uu..to RavKav już obowiązkowy? I jak to z nim jest, jak np.kupię bilet na pociag z lotniska do Jerozolimy to dadza mi go sami-za darmo czy mam sam poprosić?Gdzieś indziej czytałem, że kosztuje 5 szekli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:43 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
I kolejne pytanie, potrzebuję się dostać po 22 w okolice Gilo Junction.Na street view, o tutaj: https://www.google.com/maps/@31.732057, ... 312!8i6656 jedzie autobus 95, którego nie ma na liście ani na stronie Egged ani w rozpisce transportu miejskiego w Jerusalem.Ktoś coś wie o nim, skąd jedzie i jaki ma rozkład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Paź 2019 16:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Najlepiej na lotnisku podejść do Public Transportation Information Center i tam kupić Rav Kav za 5 szekli i od razu doładować. Potem można nim zapłacić za pociąg albo autobus do Jerozolimy i jest o 20% taniej niż przy płatności gotówką.
Przy kupnie biletu na pociąg nie dostaje się z automatu Rav Kav, można też normalnie kupić w kasie albo automacie za gotówkę albo kartą płatniczą. A miejskim autobusem Egged w Jerozolimie po prostu nie pojedziesz, jak nie masz Rav Kav.
Do checkpointu Gilo przez Gilo Junction z Jerozolimy jeździ też arabski autobus, chyba nr 234, z dworca pod Bramą Damasceńską, ale pojęcia nie mam, czy o 22 będzie jeszcze jeździł.
Góra
 Profil Relacje PM off
grindavik uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group