Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 27 Lut 2020 08:14 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Dryblas napisał(a):
@golen dzięki za podpowiedź, mamy auta z wypożyczalni więc Checkpoint 300 to dobra lokalizacja startowa (przerabiałem już ten temat pozostawiania tam auta),
Czyli jest dzie tam zostawić samochód z wypożyczalni bez martwienia się co się z nim stanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 27 Lut 2020 10:59 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
@kosewkon:

- czy aby kupic w nim bilet to trzeba miec ta specjalna karte?
Karta Rav-Kav nie działa w tym autobusie. Bilet kosztuje 7 ILS na osobę.

- czy karta musi byc per osoba ? czy moge uaktywnic bliet dla 4 osob w tym samym czasie ?
j/w
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 27 Lut 2020 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@malediwy ja już dwukrotnie zostawiałem auto z wypożyczalni przy checkpoint 300 raz na 8 h a ostatnio na 4 h. Żadnego stresu.
Może pojawić się naganiacz że pole jest jego i chcieć kasę za parkowanie, wtedy stanowczo odmawiasz i podchodzisz do żołnierza izraelskiego (możesz nawet pytać go o pogodę albo czy lubi tu pracować :) ) a momentalnie samozwańczy parkingowy zniknie
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 01 Mar 2020 20:04 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 13
Czy można autem podjechać pod Górę Oliwną a lepiej na górę?
Można tam zaparkować?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Mar 2020 09:16, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 01 Mar 2020 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@kosewkon parkowanie tam to dramat. W zasadzie parkingi dla autobusów, wszędzie słupki żeby nie stawać. W styczniu na 1 h stanelismy miedzy autobusami, ale to nie było na legało. Spróbuj w uliczce w górę od ogrodu oliwnego
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 04 Mar 2020 12:45 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
-- 04 Mar 2020 11:39 --

Dryblas napisał(a):
@malediwy ja już dwukrotnie zostawiałem auto z wypożyczalni przy checkpoint 300 raz na 8 h a ostatnio na 4 h. Żadnego stresu.
Dzięki za info! Byłem tam w poniedziałek. Zostawiłem samochód bez problemu i rzeczywiście zaraz pojawił się gość który oferował podwiezienie w dwie strony do Bazyliki za, uważaj, 1000 szekli! :-) Oczywiście go wyśmiałem. Po przekroczeniu granicy wzieliśmy taksówkę. Wołali od 150 szekli za kurs w dwie strony. Ostatecznie pojechaliśmy większym busikiem za 50 ale w jedną stronę. Ale dowiedziałem sie później od lokalesa, że normalna cena za taksówkę do Bazyliki to 20 szekli w jedną stronę więc mogliśmy w sumie wziąć dwie taksówki i jeszcze by 10 zostało.. .:-)

-- 04 Mar 2020 11:45 --

kosewkon napisał(a):
Czy można autem podjechać pod Górę Oliwną a lepiej na górę? Można tam zaparkować?
Przy ulicy El-Mansuriya, po lewej stronie powyżej Ogrodu Getsemani, jest maleńki parking na ok. 8-10 samochodów którego nie ma na googlemap. Jest przy dróżce prowadzącej do The Orson Hyde Memorial Gardens. Mi udało się tam znaleźć miejsce i zostawić auto na cały dzień w minioną sobotę jak i również w poniedziałek do południa.
https://www.google.pl/maps/place/The+Or ... authuser=0
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Mar 2020 09:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 04 Mar 2020 15:58 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
malediwy napisał(a):
Oczywiście go wyśmiałem. Po przekroczeniu granicy wzieliśmy taksówkę. Wołali od 150 szekli za kurs w dwie strony. Ostatecznie pojechaliśmy większym busikiem za 50 ale w jedną stronę.

wyśmiałeś Araba, to teraz Ciebie powinno się wyśmiać, bo też dałeś ciała - 50 złotych za te 2,5 kilometra, to sporo kasy nawet jak na Izrael :P
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 04 Mar 2020 16:05 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Pudelek napisał(a):
wyśmiałeś Araba, to teraz Ciebie powinno się wyśmiać, bo też dałeś ciała - 50 złotych za te 2,5 kilometra, to sporo kasy nawet jak na Izrael :P
Hmmm... Przecież napisałem, że mogliśmy wziąć dwie taksówki i być 10 szekli do przodu i zakończyłem zdanie uśmieszkiem więc już sam z siebie się wystarczająco zaśmiałem... :-) Przy czym zapłacenie 50 a 1000... no, to jest jednak spora różnica... :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 05 Mar 2020 00:45 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Oczywiście, aczkolwiek jak dla mnie ten krótki odcinek w Betlejem nie jest wart wydawania żadnej kasy ;) No chyba, że np. waliło mocno deszczem...

Swoją drogą ciekawe czy ten Arab naprawdę sądził, że ktoś zapłaci tysiaka??
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 05 Mar 2020 12:19 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Pudelek napisał(a):
Oczywiście, aczkolwiek jak dla mnie ten krótki odcinek w Betlejem nie jest wart wydawania żadnej kasy ;) No chyba, że np. waliło mocno deszczem...
Dlaczego po raz kolejny mam wrażenie, że jak człowiek podzieli się informacją to zaraz zawsze musi się znaleźć ktoś, kto musi dać do zrozumienia, że wie lepiej lub zrobiłby lepiej... :-)

Gdybyś chciał wiedzieć czy dla mnie ten krótki odcinek wart był wydania 50 szekli...
W Betlejem byłem poraz drugi więc generalnie wiedziałem czego się spodziewać. Poprzednio jednak korzystałem z autobusu, w jedną stronę 234 dowożącego pod bramę i szedłem dalej pieszo a z powrotem z autobusu nr 231. Tym razem miałem do dyspozycji samochód więc ineteresował mnie przede wszystkim parking. Stąd moje pytanie w tym wątku. Było nas 5 osób z tego dwie w wieku 70 lat więc aby oszczędzić im trochę nóg pojechaliśmy taksówką w jedną stronę. Z powrotem, żeby poczuć klimat wróciliśmy już pieszo co jednak było dość męczące dla wspomnianych osób. W naszym przypadku wydanie więc ok 12 zł/os. nie było żadną rozrzutnością i nie pozbawiło nas żadnych dodatkowych wrażeń związanych ze spacerkiem pieszym przez miasto.

@Pudelek. Dla jednego coś jest warte a drugiego nie. Nie wydaje mi sie, żeby ten wątek był założony po to, żeby rozstrzygać co i ile jest lub nie jest warte dla @Pudelek. Ja w tym wątku zadałem pytanie i ktoś był uprzejmy na nie odpwiedzieć. Po powrocie więc poczułem się zobowiązany podzielić swoim doświadczeniem gdyby ktoś następny chciał np. się dowiedzieć jaka aktualnie jest stawka za przejazd taksówką...
Przy czym warto pamiętać, że jeśli założyć, że 4 os mogą zapłacić za taksówkę tylko 20 szekli czyli ok 6 zł/os. to wręcz bardziej, według mnie, warto poświęcić tyle na kurs w jedną stronę niż marnować na spacer 40 minut które mogą być dla kogoś bardzo cenne... Nie wspominając o tym, że tak jak spacer pieszy w jedną stronę, tak i przejazd taksówką może też być bezcenną atrakcją i doświadczeniem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 05 Mar 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Dryblas napisał(a):
@malediwy ja już dwukrotnie zostawiałem auto z wypożyczalni przy checkpoint 300 raz na 8 h a ostatnio na 4 h. Żadnego stresu.
Może pojawić się naganiacz że pole jest jego i chcieć kasę za parkowanie, wtedy stanowczo odmawiasz i podchodzisz do żołnierza izraelskiego (możesz nawet pytać go o pogodę albo czy lubi tu pracować :) ) a momentalnie samozwańczy parkingowy zniknie

Dokladnie tak, parkingowi sa tam prawie zawsze i zalezy na kogo sie trafi, ale potrafia byc mocno natarczywi. Ale ostatecznie nigdy nie placilem, a raz prawie udalo mi sie zarobic. :lol: Chcieli 30 ILS, ja zaproponowalem to co akurat mialem w portfelu - 20 PLN (twierdzac ze to warte tyle co 20 USD), pod warunkiem ze mi wyda 50 ILS reszty. I gosciu sie nawet zgodzil, pobiegl do swojego kolegi po reszte, tyle ze drugi kolega sie nie chcial zadnej innej waluty niz ILS lub USD... wiec dealu nie bylo i odjechalismy ;)

Samo parkowanie jest na dziko, nie ma oficjalnego parkingu wiec jadac od Jerozolimy mozna zaparkowac po lewej stronie, przy parkingu sluzbowym zolnierzy (?), albo ciut dalej po prawej stronie na polu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 09 Paź 2022 19:13 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Autobus 231 z Jerozolimy do Betlejem koszt 5,5 NIS, można płacić kartą Rav-Kav.

Autobus 234 z Checkpoint 300 do Jerozolimy koszt 5,5 NIS, można płacić kartą Rav-Kav.

W obu autobusach była po drodze kontrola biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 09 Paź 2022 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@hanysek81

Jesteś aktualnie na miejscu?
Bez problemu przekracza się granicę z Palestyna (Zachodni Brzeg)?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 10 Paź 2022 22:11 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Do Autonomii Palestyńskiej oczywiście nie było kontroli.

Powrót pieszo w związku z graffiti Banksy'ego, na Checkpoint 300 - plecaki, nerki i 3 reklamówki zakupów szły przez rentgen, dałem do ręki 5 paszportów to facet tylko popatrzył na okładki, że to Polska i nawet ich nie otwierał.

W Palestynie spokój, choć widać sporo plakatów i graffiti po obu stronach granicy związanych z Shireen Abu Akleh.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 13 Sty 2023 15:51 

Rejestracja: 29 Gru 2018
Posty: 13
hanysek81 napisał(a):
Autobus 231 z Jerozolimy do Betlejem koszt 5,5 NIS, można płacić kartą Rav-Kav.
Autobus 234 z Checkpoint 300 do Jerozolimy koszt 5,5 NIS, można płacić kartą Rav-Kav.
W obu autobusach była po drodze kontrola biletów.

Wczoraj (12.01.2022) jechałem do Betlejem z Jerozolimy i z powrotem autobusem nr 231. Płaciłem kartą rav kav (trzeba ją włożyć do kieszonki w kasie Koło kierowcy - nie przykładać). Chyba można również płacić gotówką, bo było miejsce na monety. Uwaga: odjazd jest z dworca HaNeviim terminal obok przystanku tramwaju Brama Damascenska (niedaleko jest inny dworzec, na którym poczatkowo czekałem, ale na szczęście się domyśliłem, że mam iść w inne miejsce). Jedzie się do końca do Betlejem a potem wiadomo kawałeczek pieszo. Odjazd powrotny jest Z TEGO SAMEGO przystanku (nie trzeba szukać po drugiej stronie ulicy, bo się nie znajdzie :D) - autobus robi pętlę.
W stronę Betlejem jechał zwykły miejski autobus, z powrotem tak zwany autokar :D.
W drodze powrotnej nagle (pewnie na granicy palestyńsko-izraelskiej) w pewnym wszyscy arabopodobni wysiedli i ustawili się w ogonku, turysci zostali, przyszedł izraelski celnik/policjant i wygonil wszystkich, potem wchodziliśmy z powrotem, nawet nie patrzył na paszporty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 21 Sty 2023 19:28 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Gotówką również wciąż można płacić (stan na 15.01)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group