Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Macie jakieś doświadczenia transportowe z Jeju?
Pierwsza myśl, jest na pewno transport zbiorowy, ale na jednym z blogów wyczytałem, że warto wypożyczyć skuter dla większej mobilności (potrzebne podobno prawo jazdy w wersji międzynarodowej), będę miał 3 pełne dni na wyspie.

Jeżeli to ma coś "zmienić" będę w pierwszej połowie czerwca. ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 26 Lut 2016 13:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
czy ktoś wypozyczał auto na Jeju? jakies doświadczenia? jak z parkingami pod atrakcjami? jak drogi? może ktoś pamięta po ile paliwo?:))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lut 2016 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wyspa dobrze skomunikowana autobusowo, z dworca autobusowego w Jeju City dojedziesz chyba wszędzie, ceny dobre (jak nie bardzo dobre :) ). Komunikacja miejska też rozwinięta.
Taksówki w Jeju City także tanie, trochę taniej niż w Warszawie ;)

Parking pod wulkanem Halla-san jest, na przystani jak płynąłem na Krowią Wyspę też jest... warunki zbliżone do Polskich.
Jak jedziesz sama i nie tylko na 1-2 dni to spokojnie da się ogarnąć komunikacją zbiorową.

Nie brałem samochodu ani skutera.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Lut 2016 14:36 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a jak czasowo komunikacja? chodzi mi o objazd wyspy i główne atrakcje w 2dni. autobusy pewnie tańsze niż autko, a dla 3os jak to oceniasz - warto auto?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lut 2016 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To zależy od tempa zwiedzania ;) Na Krowiej Wyspie zabawiłem cały dzień i objechałem ją na rowerze 2 razy ;) (przejazd ok 2h +prom i czekanie na przystankach)
Na Hallasan też przeznaczyłem dzień (dojazd do dworca + przejazd 20 min. + czekanie na przystanku ok. 1h w jedną stronę) wejście i zejście+ zdjęcia 6,5h.

Jeśli tempo ma być ekspresowe, a na takie się zapowiada, to przy 3 osobach wziąłbym samochód (tak robię na rodzinnych wyjazdach szczególnie "w teren", gdy nie ma czasu na czekanie na autobusy, tylko wsiadam i jadę) ceny nie znam.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lut 2016 13:25 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Ceny są ok, za 2 doby małe autko kosztuje ok 200-250zl.
A jak jest z transferem z lotniska do hotelu? Są jakieś busy na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lut 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zwykła komunikacja miejska dowiozła mnie z lotniska bezpośrednio pod hotel, ale to oczywiście zależy od lokalizacji hotelu. Taksówka pewnie kosztowałaby w moim przypadku do 20 pln.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Paź 2016 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Dokładnie za miesiąc będę na Jeju. W końcu się zebrałem żeby wypożyczyć auto. Trafiłem na promocję SIXT (na ich stronie). Za jednodniowe wypożyczenie auta zapłaciłem 24.048 KRW czyli ok. 82 PLN. Najlepsze jest to że przy natychmiastowej płatności mam wliczone ubezpieczenie wkładu własnego (a tu bagatela chcieli ok. 4800 PLN za ten jeden dzień).

Do tego jest opcja pola na program lojalnościowy. Z tych co są dostępne najlepszy przelicznik ma UIA, więc dopisałem 1000 mil do Panoramy.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Lis 2016 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Jestem na Jeju od 2 dni. Mieszkam w Maro hostel. Transport zbiorowy działa nie gorzej niż w HK. Co chwila podjeżdża jakiś autobus. Niestety na przystankach tylko szlaczki. Rzadko kto mówi po angielsku. Mi recepcjonistka wszystko rozpisuje. Do Hallasan jechałem z przystanku City Hall - autobus 781-1. Można też 781-2, 781-3. Koszt 1800 KRW. Z kartą t-money jest korzystniej bo transfer mamy za darmo. Ja jechałem z hostelu nr 20 do City Hall, zapłaciłem 1200 KRW (trzeba przyłożyć kartę wsiadajac i wsiadajac). Potem przy wejściu do 781-1 trzeba podać gdzie jedziemy, kierowca ustawi odpowiednią taryfe i dopiero przykładamy kartę. Dopłata wyszła 600 KRW. Powrót z Hallasan autobusem 782-1.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Maj 2018 13:33 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Polecam AJ rent. Za Kia Morning z dobrym wyposażeniem bez ubezpieczenia zapłaciłem 170PLN za 3 dni. Paliwo 1580KRW/litr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
czy komus udalo sie wypozyczyc skuter?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2023 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
Najlepszy rozkład autobusów jest w apce Naver Map (działa tylko online). Działa ona na wszystkie miasta w kraju i na wyspach. Nie obejmuje tylko promów. Każdy autobus publiczny (na całej wyspie, nie tylko w mieście Jeju) ma bardzo silne wifi (bez logowania, szybko łączy). Zakres 3 kresek jest już na kilkanaście metrów od autobusu. Jako takiego publicznego darmowego netu na wyspie nie ma, tylko ten z autobusów. Wystarczy stanąć na ruchliwym przystanku i masz cały czas sygnał.

Płatność u kierowcy kartami Cash bee/ t-money, odliczoną gotówką (nie wydają reszty) lub koreańską kartą płatniczą. Testowałem na polskich i płatność nie przechodzi. Przy płatności kartami jest bardzo długi czas na przesiadki, w moim przypadku było to 25 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Maj 2023 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 109
Kilometry: 192 231
Na czerwiec 2023 ceny wynajmu samochodu około 1000 pln za 3 dni (najtaniej na bookingu/ rentalcars ~800).

Sprawdzałam polecane wyżej AJ Rent-A-Car - bardzo konkurencyjne ceny ze zniżką Members Discount, ale żeby się zarejestrować trzeba posiadać koreański numer telefonu. Oprócz tego strona po koreańsku, tłumaczenie przez Google = mało User friendly.

Znajoma poleciła LOTTE Rent-A-Car (podstrona Hertz) - tutaj już normalnie strona po angielsku, ponownie zniżki dla zarejestrowanych, ale proces prostszy. Można wybrać Polskę jako kraj rezydencji, wystarczy wpisać numer międzynarodowego prawa jazdy. Ceny od 100.000 krw (≈312 pln) za 3 dni, więc różnica spora i zdecydowanie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Lis 2023 18:18 

Rejestracja: 22 Gru 2021
Posty: 32
Loty: 66
Kilometry: 82 323
Polecam apkę Naver, po nabraniu wprawy można szybko wyszukiwać trasy.

Zrobiliśmy jednego dnia przejazd na trasie:
Jeju City - Seongsan Ilchulbong - autobus 211
Seongsan Ilchulbong - Seogwipo - autobus 201
Seogwipo - Jeju City - autobus 281

Odległości są spore i trochę to trwa (ze 100 przystanków na trasie), ale przejazdy bardzo tanie (każdy po 1150 KRW). Płaciliśmy kartami CashBee
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group