Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Wrz 2016 17:16 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Hej, korzystajac z promocji Lot postanowilem odwiedzic Koree,
Lot mam 26kwietnia a powrot 7maja 2017, czasu jest jeszcze duzo i mowic szczerze zanim zajme sie na powaznie zaplanowaniem takiej wycieczki chciabym poznac Wasze zdanie. Odnosnie czasu potrzebnego na delikatne poczucie miejsca.

Wstepnie zakladamy taki plan (jedziemy z dzieckiem wiec zbyt forsowac sie nie bedziemy)
wstepnie chcemy spedzic 2-3 dni w Seulu,
pozniej lot / prom na Jeju - tam 4 dni
z Jeju do Taipei lub Tokio /Ossaka - bede staral sie wykombinowac taki zestaw: lot do Ossaki - tam 1dzien i Shinkansenem do Tokio skad wracamy na ICN i do Warszawy.

Wiem, ze to bardzo szkicowy plan i wszystkie rady, sugestie beda mile widziane.
Z gory bardzo dziekuje za wrzucanie miejsc godnych polecenia do zwiedzania, do spania, lini lotniczych ktore warto brac pod uwage na te lokalne polaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Wrz 2016 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Witaj @srebrnyptak,

Nie wiem co prawda jak duża jest Wasza pociecha, ale podam kilka propozycji z Seulu i może coś Wam przypadnie do gustu.

Po pierwsze zachęcam do skorzystania i sprawdzania informacji na tych stronach, naprawdę nieoceniona pomoc
http://english.visitkorea.or.kr/enu/index.kto
http://english.visitseoul.net/index
Znajdziesz tu informacje na temat prawie każdego miejsca, są także poradniki itp.

---
Takimi must-see to w Seulu są raczej:
Namsangol Hanok Village (남산골 한옥마을), niedaleko wjeżdża się przy pomocy Namsan Cable Car (남산 케이블카) do N Seoul Tower (N 서울타워).

Od razu w podziemiach Seoul Tower jest Alive Museum (N Seoul Tower) (박물관은 살아있다 (N서울타워점)) - całkiem fajne muzeum gdzie robi się zdjęcia na tle różnych śmieszych scenerii pod odpowiednim kontem by był efekt wizualny, być może będzie to fajne dla dziecka. Także raczej centrum, lekko na południe od Gwanghwamun Square.

Gwanghwamun Square (광화문광장) a zaraz obok największy pałac królewski Gyeongbokgung Palace (경복궁) (od razu na terenie/obok pałacu jest National Palace Museum of Korea (국립고궁박물관) oraz National Folk Museum of Korea (국립민속박물관) więc niedaleko trzeba chodzić a cały dzień idzie tam spędzić). Samo "serce" Seulu.
Polecam także Deoksugung Palace (덕수궁) - świetne pokazy na zmianę warty o 14:00. Także w centrum.

Z innych ciekawych miejsc to jeszcze:
Myeong-dong (명동) - dzielnica zakupowa oraz Insadong - dzielnica turystyczno-pamiątkarska (w centrum)
Bongeunsa Temple (Seoul) (봉은사 (서울)) oraz Jogyesa Temple (조계사) (zaraz koło Insadong) (także w centrum)
Cheonggyecheon Stream (청계천) - deptak ze strumieniem (w centrum)
Bukchon Hanok Village (북촌한옥마을) - dzielnica z rezydencjami hanok, prawie w centrum (stare koreańskie budownictwo, można tam też się zakwaterować ale chyba nie jest tanio)
COEX Aquarium (코엑스 아쿠아리움) - może coś dla dzieci? w Gangnam
Lotte World - zdecydowanie park rozrywki dla małych i dużych :)
Korean Folk Village (한국민속촌) w Suwon (pod Seulem, ale jedzie się jedną linią metra, co prawda 1,5h :P) - wioska folklorystyczna z pokazami i zabawami, a zaraz obok park rozrywki - atrakcja na co najmniej weekend ;)

Zapewne mogłabym napisać wiele jeszcze, sama byłam w Korei 2 tygodnie i co prawda przez 4 dni byliśmy w innym mieście, ale i tak wszystkich atrakcji Seulu nie zwiedziliśmy (skupialiśmy się raczej na muzeach, świątyniach i pałacach niż na jakiś nowoczesnych rzeczach ;).

Mam nadzieję, że podsunie to Wam kilka pomysłów - warto także podpatrzeć jakie plany wycieczek mają biura podróży i się wzorować - one zazwyczaj zahaczają o najważniejsze atrakcje :)
Osobiście dałabym na Jeju 3 dni i dołożyła jeden dla Seulu. :)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
monus uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2016 18:58 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Hej Turtelik, pociecha miec bedzie 8 lat, w tym roku spedzilismy 3 dni na Sentosie w Singapurze i atrakcje tylko dla dziecka tym razem z premedytacja bedziemy ograniczac na korzysc atrakcji historycznych i przyrodniczych. Dlatego jesli mozesz jeszcze cos w tym kierunku podpowiedziec to chetnie poczytamy - zanim zaprzegniemy do pomocy wuja G.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2016 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Jeśli ma być kulturalno-historycznie po polecam "zestaw" (miejsca są niedaleko siebie więc nie trzeba dużo biegać):

Dzień 1
Wszystko obok siebie
Namsangol Hanok Village (남산골 한옥마을)
wjechanie przy pomocy Namsan Cable Car (남산 케이블카)
N Seoul Tower (N 서울타워) + taras widokowy na Seul z góry
Alive Museum (N Seoul Tower) (박물관은 살아있다 (N서울타워점)) - dla pociechy

Dzień 2
Wszystko w ścisłym centrum i obok siebie
Gwanghwamun Square (광화문광장)
Gyeongbokgung Palace (경복궁) - też o danych godzinach jest pokaz zmiany warty, więc dla pociechy może ciekawe
ewentualnie te muzea na terenie Gyeongbokgung Palace:
National Palace Museum of Korea (국립고궁박물관) / National Folk Museum of Korea (국립민속박물관)

Dzień 3
Praktycznie obok siebie, w centrum:
Insadong
Jogyesa Temple (조계사)
Unhyeongung Royal Residence (운현궁)

Trochę dalej, ale też centrum
Deoksugung Palace (덕수궁)
Cheonggyecheon Stream (청계천)
Bukchon Hanok Village (북촌한옥마을)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2016 19:08 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
dziekuje - posta zapisuje i czekam na sugestie od innych :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2016 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@srebrnyptak

W mojej bardzo subiektywnej opinii, ani Korea, ani Japonia nie zasługują na tak powierzchowne potraktowanie, żeby łączyć oba te kraje w tak krótkiej podróży. Skoro już lecisz do Korei, to Japonię chyba zostawiłbym na niezależny wyjazd. Szczególnie Korea nie jest krajem łatwym w odbiorze i do wczucia się w jej unikalną atmosferę należy dać sobie odpowiednio dużo czasu oraz dobrze się przygotować w zakresie kultury, historii, kuchni i rozumienia różnic z innymi krajami Dalekiego Wschodu.

@Turtelik bardzo dobrze opisała Seul. Od siebie mogę tylko dodać, żeby uważać na to, że pałace królewskie są w niektóre dni tygodnia zamykane. Ponadto, jeżeli planujesz "Tajemny Ogród" w pałacu Changdeokgung, warto zrobić wcześniej rezerwację online.

Zachęcam również do rozważenia zwiedzania Korei poza Seulem. Do popularnych celów podróży należą m.in. Namhansanseong, Panmunjeom, Park Narodowy Seoraksan, Beopjusa, Haeinsa, Gyeongju i Busan.

Warto też zdawać sobie sprawę, że we wszystkich krajach, które bierzesz pod uwagę, na początku maja są długie weekendy, a więc trzeba przygotować się na podróżowanie w szczycie turystycznym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2016 20:32 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Popieram przedmówczynie, 12-13 dni to trochę mało na łączenie Korei z innym krajem. Na Twoim miejscu skupiłbym się na samej Korei, jest małe prawdopodobieństwo, że tam wrócisz, bo zawsze będzie coś innego ciekawszego, nieodkrytego do zobaczenia. Jedyny powód dla, którego mógłbyś lecieć na chwilę na Tajwan lub do Japonii, to żeby zobaczyć, czy Ci się tam w ogóle podoba (ostatnio narosło sporo kontrowersji na ten temat :P). Plan zaproponowany przez Turtelik jest bardzo sensowny i nieprzesadnie napięty, pewnie uda Ci się zmieścić coś jeszcze w tzw. międzyczasie.
To co od siebie dodam, to musisz pamiętać, że Seul stosunkowo późno budzi się do życia i raczej nie ma większego sensu zrywać się o 6 rano. Ponadto musisz pamiętać, że pałace dość wcześnie zamykają swoje bramy przed zwiedzającymi o 17:00 z tego co pamiętam. Na N-Tower mogą być spore kolejki zwłaszcza do zjazdu ze wzgórza kolejką na dół po zmierzchu.
Od siebie dodam, że mi się podobał Yeouido Park i Yeouido Hangang Park (ale ja bardzo lubię parki i spacery po nich!). Niedaleko też jest targ rybny, więc jeśli nie byłeś już gdzieś na podobnym to warto zajść i zobaczyć jak to wygląda. Wieczorem można się też wybrać na Floating Island i pokaz Banpo Bridge (choć w rzeczywistości pokaz mostu robi mniejsze wrażenie niż na zdjęciach). Moim zdaniem Myeongdong to jedno z najbardziej przereklamowanych miejsc w Seulu, kosmetyki, kosmetyki i jeszcze raz kosmetyki, a do tego dzikie tłumy, ja po 5 minutach wychodziłem tam z siebie, ale wielu osobom się tam podoba, więc do rozważenia. Można również się wybrać do Bukhansan National Park jeśli lubicie chodzić po górach. Jak ja byłem, to było tam bardzo mało ludzi (w przeciwieństwie do Hallasan na Jeju) i dość przyjemnie się tam wchodziło. Na obrzeżach miasta znajduje się Seoul Grand Park, jak dla mnie to wyprawa na cały dzień: wielkie zoo, do którego można dojechać wyciągiem nad jeziorem, jest tam tez park rozrywki i jeszcze jakieś inne atrakcje, całość mi się bardzo podobała i żałuję, że nie ma takiego obiektu koło Warszawy, bo przy ładnej pogodzie to idealne miejsce do spędzenia dnia wolnego z rodziną.

Na Jeju warto mieć prawo jazdy międzynarodowe, aby wypożyczyć samochód i poruszać się autem po wyspie.
Seoroksan jest problematyczny, bo choć ma bardzo dobre połączenie autokarowe z Seulem to jednak jest bardzo na uboczu od wszystkiego i trzeba poświęcić myślę, że ok 3 dni (z dojazdem) aby podróż tam w ogóle miała sens. Warto dodać w tym miejscu, że Autokary dalekobieżne w Korei są super! Jest w nich tylko 23 miejsca (+/-2), fotele w układzie 2+1, w których można się rozłożyć niczym król ;) fajny jest też system skanowania biletów przy wchodzeniu do autokaru, dzięki temu kierowca na ekranie monitora widzi ile i które miejsca w autokarze są już zajęte, a które wolne. Za to dworce autobusowe w Korei, w większości przypadków są często bardziej obskurne niż w wielu miejscach w Polsce.

Busan też było przyjemne, zwłaszcza nadmorskie parki ze ścieżkami wzdłuż linii brzegowej. Miasto niestety jest bardzo rozciągnięte wzdłuż wybrzeża przez co jazda z jednego końca miasta na drugi koniec może trwać dłuuugo mimo kilku nitek metra. W Busan jednak nie ma aż tylu atrakcji co w Seulu, choć mi to miasto a zwłaszcza dzielnica Haeundae, w której mieszkaliśmy bardzo przypadła do gustu. Mieszkaliśmy w zasadzie przy plaży, vis a vis akwarium. Akwarium w Busan też bardzo mi się podobało, należy go unikać w weekendy, bo bywa tłoczno, za dnia również przyjeżdżają wycieczki z dziećmi, za to wieczorem jest zniżka i jak my byliśmy to oprócz nas były jeszcze tylko 2 osoby! W zasadzie całe akwarium było tylko dla nas, nie wiedzieliśmy nawet kiedy minęło 1,5h.

W Korei czekają was bardzo miłe chwile! Ceny również są tam dość rozsądne, wstęp do wielu miejsc jest bezpłatny (świątynie), a tam gdzie jest płatny nie kosztuje majątku. Dla przykładu bilety na wszystkie atrakcje (mam na myśli przyrodnicze atrakcje, takie jak np. wodospady) kosztują 2000 wonów od osoby, więc nie jest to zbyt wiele.

Aha, pamiętaj że w Korei podobnie jak w Japonii nie zostawia się napiwków, nie musisz się martwić o kradzieże, bo się w zasadzie nie zdarzają, jest super bezpiecznie. Za to nie dziw się jak zobaczysz wieczorem koreankę przewracającą się krzaki, oni tam ostro dają w palnik! :P Nie zapomnij na Jeju spróbować tamtejszych cytrusów i świeżych soków, nawet na południu Europy tak przepysznych nie jadłem i nie piłem.

Ja w przyszłym roku lecę na 4 tygodnie do Azji, w planach Taiwan->Filipiny (trochę zwiedzania i trochę relaksu)->Singapur->Pekin(przesiadka 20h, więc szybki wypad na miasto) i powrót do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Wrz 2016 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Z rzeczy nieoczywistych polecam - Jeongdongjin, czyli 'spełnione marzenie Salvadora Dali' ;)
I świątynię w Guinsa, czyli w sercu koreańskiego buddyzmu (zostaliśmy przypadkiem na noc i wspominamy do dziś;)

I w takim szczycie jakim planujesz wypad naprawdę darowałbym sobie Jeju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2016 17:44 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Na obecna chwile plan mamy taki ze raczej odpuszczamy DMZ, po 3 dniowym rozruchu w Seulu, mamy zamiar udac sie pociagiem do Pusan, tam 3 dni i dalej na 3 dni Jeju(chociaz wysp juz kilka widzielismy i raczej ameryki nie odkryjemy wiec - mozemy odpuscic). Przeraza mnie tlum jaki bedzie podrozowal razem z nami bo 3maja 2017 beda urodziny buddy.

Zakladajac ze jednak bedziemy na Jeju to tylko 3dni skad leciec chcemy na nocleg w jakims bliskim lotniska hotelu i nocna zwiedzanie Incheonu, skad rano Lotem do warszawy.

Wypelnienie planu zwiedzania na razie sie nie zajmujemy - lektura forum i LP pozwoli na dobre zaplanowanie.

Pytanie do praktykow jak wyglada sprawa zakupu biletow kolejowych - Np na relacji Seul - Pusan? z tego co poklikalem biletu online na razie nie kupowalem - mam nadzieje ze Visa lub MC z polskich bankow temat ograna?
Ewentualnie bedziemy zwiedzac seul station dzien wczesniej po bilety:)
Tajwan/Jap odpuszczamy bo zrobimy to osobno.

@noola dziekuje za inspirujacy wpis.
Coraz bardziej jednak sklaniam sie zeby Jeju odpuscic na rzecz koreanskiego interioru:)
Co do Singapuru to warto odwiedzic food court gdzie za jedna zupe przyznano gwiazdke michelina. Rodzina (5osob) gotuje jedna zupe, jak zlapiesz smak to gwarantuje ze i sniadanie i obiad i kolacje wypelniac bedzie ta zupa. Mnie sie udalo ze od mojego hotelu ten fc byc kilka krokow ale jak ktos podrozuje takze kulinarnie to warto sprobowac:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Witaj ponownie @srebrnyptak :)

Co prawda ja osobiście nie podróżowałam po Korei pociągami (tak jak napisał NoolaN autobusy dalekobieżne są fajne :) ), ale myślę że tutaj znajdziesz bliższe informacje na temat rodzajów pociągów w Korei (od Korea Train Express (KTX) - najdroższe i najszybsze po regionalne): http://english.visitkorea.or.kr/enu/TRP/TP_ENG_4.jsp

Odnośnie pociągów warto zajrzeć tutaj http://info.korail.com/mbs/english/index.jsp , ale nie wiem czy tam też można od razu kupić online. Z płatnością kartą VISA czy MasterCard raczej nie powinno być problemów, choć my raczej miałyśmy wymienioną gotówkę, bo nie wszędzie w sklepach karty akceptują - ale na pociągi chyba raczej powinni (nie chcę jednak wprowadzić w błąd) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Wrz 2016 20:18 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Szczerze powiedziawszy nie wiem jak jest z akceptacją kart w Korei, ja zawsze na takie wyjazdy biorę gotówkę i kartę kredytową tak na wszelki wypadek. W Korei z karty nie korzystałem, w Japonii raz płaciłem za jakiś ciuch w H&M to debetowa Visa mi nie działała, kredytowa MasterCard już tak. Visą w Japonii wypłacałem kasę w bankomacie w 7 eleven, więc podejrzewam, że w Korei też będzie to możliwe w tej sieci combini.
Jeśli chodzi o bilety na pociąg, to w Korei jechaliśmy tylko raz KTX na trasie Pusan-Seul standard nieco gorszy niż w Japonii, ale w dalszym ciągu bardzo przyjemna i szybka podróż. Bilety można kupić na stacji kolejowej w automatach biletowych płacąc gotówką lub kartą i tu drobna dygresja, prawie spóźniliśmy się na nasz pociąg, bo automat ciągle "wypluwał" nasze banknoty. Widziałem, że koreańczyk obok nas miał ten sam problem więc te automaty trochę zawodzą, tak jak u nas czasami parkometr nie chce przyjąć jakiejś monety, tam podobny problem mają z banknotami.
Jeśli już podróżujesz w czasie świąt koreańskich to może warto z wyprzedzeniem kupić bilet. Możesz również rozważyć autokar, jest sporo tańszy, bardzo wygodny i z tego co wiem również się jedzie dość szybko. My jechaliśmy autokarem z Seulu do Sokcho, a potem z Sokcho do Pusan, po drodze nawet zaliczyliśmy myjnie dla autokarów i tankowanie :P Na trasie Seul-Busan jest chyba autostrada ze specjalnym pasem tylko dla autokarów! Drogi mają naprawdę rewelacyjne, więc to też jest ciekawa opcja.
Ja DMZ odpuściłem od razu, po prostu mnie to nie interesowało i szczerze mówiąc nie bardzo wiem na czym polega fenomen strefy zdemilitaryzowanej.
Jeśli chodzi o Jeju, to ciężko mi stwierdzić jak tam będzie w okresie, w którym się wybierasz. Ja byłem mniej więcej w połowie kwietnia i było dużo ludzi, masa wycieczek szkolnych, chińczyków. Jak wchodziłem na Hallasan, to był tam niekończący się sznur hikerów, notabene dla mnie Hallasan to największe rozczarowanie. Lotnisko na Jeju obsługuje rocznie porównywalną liczbę pasażerów jak Lotnisko Chopina, to może świadczyć o tym jak dużo turystów przybywa tam rocznie. Mi się Jeju podobało i z chęcią tam kiedyś wrócę, co nie znaczy, że na kontynencie nie ma co robić, bo jest masa ciekawych miejsc do odwiedzenia. Jeju można zawsze zrobić przy okazji innej podróży do Azji.
Dzięki za radę odnośnie fc! Uwielbiamy azjatyckie zupy, więc na pewno zaliczymy to miejsce :) Kluchy w zupie to nasz ulubiony szybki obiad, w Japonii ciągle się obżeraliśmy Udonem albo Ramenem. Jako że mieszkamy pod Warszawą i pracujemy w stolicy to swojego czasu zostawialiśmy też mały majątek na rewelacyjny udon w Uki Uki.
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
M_Karol uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2016 20:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Karty bez problemu działają. Często podpisujesz się pisakiem na tablecie a potem dostajesz wydruk paragonu z podpisem. A jako, że podpis nie jest specjalnie sprawdzanu to możesz uzbierać kolekcję paragonów z tekstami typu "Polska mistrz!" lub też słowami powszechnie uważanymi za obraźliwe :-)

Urodziny Buddy to coś, co mi uratowało wyjazd to Korei, bez tego byłby raczej nudny. Koniecznie pójdźcie do jakiejs większej świątyni i spędźcie tam cały dzień. Wieczorne palenie lampionów i procesje sprawiają niesamowite wrażenie.

DMZ to jak kto lubi, mi się podobało. Za to Jeju poza starymi kobietami-nurkami było raczej mało ciekawe. Żeby zobaczyć poławiaczki pokręćcie się po miejscowości, w której są (nazwa mi wyleciała z głowy) żeby zobaczyć jak przygotowują się do pracy, popołudniowy pokaz dla turystów w okolicach krateru to pic na wodę.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Wrz 2016 12:18 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Na te chwile plan jest taki:
Seul 27-30kwietnia
ktx lub autobus -> Busan (30.04 - 4.05 ) tu zastana nas urodziny buddy. Ale o tym ze warto chociaz troche pobyc w Pusan, przemawia fakt ze miasto jest 4 wsrod azjatyckich wygodnych miast (Singapur/Seul/Tokio/Busan) - zobaczymy czy to prawda:)
Busan -> jeonju Hanok maeul - tu bedziemy jedna noc aby przespac sie w tradycyjnym hutongu (w takiech chatce w tajlandii spedzilismy czas i bylo fajnie) Te Jeonju - to strzal w ciemno - ale LP Korea podaje to jako must see na pozycji 7 wiec moze warto? Fotki sa fajne. Do ustalenia zostaje forma transportu z Busan.
Z Jeonju - > KTX lub autobusem do Incheon. 4.05 do 7.05. Tu spedzimy reszte czasu. Zaliczymy koreanski dzien dziecka i pokrecimy sie po okolicy.

Tak mniej wiecej to bedzie wygladac. Wdzieczny za sugestie czekam na Wasze komentarze.
Co mnie zaskakuje to te koreanskie swieta - i dosc szybko wyczerpujace sie hotele na bookingu :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Wrz 2016 12:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
byłam w tym roku na majówkę w Korei i doświadczyłam szału weekendowego (jak na Krupówkach i Giewoncie na długi weekend). Przed dniem długiego weekendu korki w Seulu straszne - wracałam akurat z DMZ (może uwzględnij to w swoich planach?) i do Seulu jechaliśmy 3h! Bilety na pociągi wieczorne były niedostępne, ogólnie jakiś szał.
W Seulu zrobiłabym jeszcze wycieczkę po murach miejskich - są dobrze opisane trasy, na forum jest też relacja Z Seulu.
Zerknij też na loty krajowe - ceny RT bywają bardzo przyjemne zwłaszcza w tygodniu.

Z mojej strony uwaga dot. pogody - tego oczywiście nie da się przewidzieć. W czasie mojego pobytu były i upały po 25C, ale na Jeju był jakiś ogromny sztorm, że rozsyłali smsy, żeby uciekać z portu i zabezpieczyć łodzie. Po powrocie w Seulu było bardzo deszczowo i zimno (ok 10-15C i zimny wiatr, chodziłam w czapce i rękawiczkach), a następnego dnia z kolei upał. Generalnie pogoda może być jak u nas i nawet dość skrajnie.
Jeśli chodzi o święto - to zabukuj sobie tak wcześnie jak się da - potem jest masakra.

Karty bez problemu działają.
Jeju przy dobrej pogodzie i autem jest fajne na spacery i wędrówki - wulkany, wodospady, plaże. Choć na kąpanie będzie jeszcze za zimno
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Wrz 2016 12:59 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
maxima napisał(a):
Jeśli chodzi o święto - to zabukuj sobie tak wcześnie jak się da - potem jest masakra.

hej, dziekuje za informacje, rzeczywiscie te swieta moga byc przeszkoda. Uspokaja mnie troche rozklad jazdy bo np autobus z Seulu do Pusan jedzie co 10-20minut, chyba na jakis sie zalapiemy. Bukowac bilet mozna na 7dni do przodu. Ktx na 30dni do przodu.
Hotele mamy zabukowane (ale wlasciwie te z opcji 2 i 3 wyboru bo te pierwsze juz sie wyprzedaly).

Jeju odpuszczamy - za LP - 30tys mieszkancow na wyspie obsluguje roczny ruch turystyczny 6mln.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Wrz 2016 13:01 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
pociągi też często jeżdzą, a biletów na kursy po 16 nie było w ogóle.
I w dniu przed weekendem należy spodziewac się korków - tak jak pisałam rano dojazd do DMZ z Seulu zajął nam niecałą 1h, a powrót 3h z czego 2h staliśmy w korkach

ja tłumów na Jeju nie doświadczyłam - może przez pogodę ;) raz tylko natknęłam się na grupę Chinczyków.
Byłam na Jeju przed weekendem koreańskim - w tym czasie weekend majowy mają z kolei Chińczycy i chyba Japończycy :D
zwróć też uwagę, że wiele miejsc i atrakcji w święto może być zamknięte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sty 2017 18:48 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
do wyjazdu coraz blizej i plan podrozy wydaje sie jakos bardziej rzeczywisty:
27kwietnia ladujemy rano na ICN - 27 do 30 jestesmy w Seulu
30kwietnia autobusem lub KTX udajemy sie do Pusan gdzie bedziemy do 3 maja
3-5 maja Jeonju - nocleg w Hanok Village
od 5 do 7 czas spedzac bedziemy w Incheon.

To na razie tylko zarys, mamy opcje modyfikacji aby w ICN spedziec przed wylotem tylko jedna noc. Z racji tego ze mam mozliwosc poprzesuwani noclegow - szybkie pytanie do Was:
Ktore miejsce z wymienionych zasluguje na jeden dzien extra? Naszym faworytem jest Pusan ale otwarty jestem na sugestie Wasze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sty 2017 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌srebrnyptak‌

Po przeczytaniu Twojego planu, mam poczucie, że mocno skupiasz się na największych metropoliach - choćby były mało interesujące - a pomijasz miejsca poza wielkimi miastami.

Seul w 3 dni do dosyć szybkie tempo. Możliwe do zrobienia, ale jest to nieproporcjonalnie bardziej napięty program w porównaniu z resztą planu podróży.

Busan w 3 dni. Busan jest ciekawe, ale nawet na bardzo wyczerpujące zwiedzanie nie widzę materiału na więcej niż 2 dni. No chyba, że uwzględniacie w tym jednodniowy wypad do Gyeongju.

Jeonju. Osobiście nie odwiedzałem, ale podejrzewam, że przez 2 dni można się tam nieco nudzić.

Incheon. Dziwię się, że takie miejsce w ogóle znalazło się w Waszym planie podróży... miasto Incheon jest zupełnie nieturystyczne i ciężko znaleźć tam cokolwiek do oglądania. A wbrew pozorom, dojazd na lotnisko niekoniecznie jest szybszy niż z centrum Seulu.

Podsumowując - sugeruję, żeby wyjazd bardziej urozmaicić. Ale jeśli już wydłużać pobyt w którymś z miejsc, to po prostu w Seulu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sty 2017 11:16 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Aso, dziekuje za sugestie.
Jedziemy z siedmiolatkiem wiec ten Pusan to mialo byc takze plazowane, nie wiemy jak bedzie znosic nieustanne chodzenie (w Malezji dawala rade) - stad plazowanie jako marchewka. Gyeongju wogole nie bralismy pod uwage a patrzac na to ze transfer z Pusan zajmiuje ok 30minut (tak podaje google) warto to powaznie rozwazyc jako opcja wypadowa. Czy mozesz powiedziec cos wiecej - w jaki sposob podrozowales/as z Pusan do Gyeongju (jesli)?
Z tym ICN to taka wlasciwie opcja do uciecia.
bo po modyfikacji mamy:
27kwietnia ladujemy rano na ICN - 27 do 1maja jestesmy w Seulu
1kwietnia autobusem lub KTX udajemy sie do Pusan gdzie bedziemy do 4 maja
4-6 maja Jeonju - nocleg w Hanok Village
6 - 7 czas spedzac bedziemy w Incheon - tu raczej spedzimy jedna noc - wylot do Warszawy mamy o 11 wiec hotelowe sniadanie i transfer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sty 2017 12:55 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
@‌srebrnyptak‌ - z Busanu (tak nazywają to miasto w alfabecie łaciński sami Koreańczycy) sa zasadniczo dwie opcje:
a) zwykly pociag jadacy do samego Gyeongju - jedzie sie cos kolo godziny, za to kosztuje to jakies smieszne pieniadze. Plusy takie, że można wsiaść na dowolnej stacji w Busanie który jest miastem OGROMNYM i przebywaujac w rejonie Haeundae (ta słynna plaża) wygodniej jest wsiąść do pociągu na Haeundae Station.
b) KTX do stacji Singyeongju (drożej) skąd autobus do samego Gyeongju albo 10 minut taksówka (za około 40 złotych)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group