Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jedzonko
#1 PostWysłany: 20 Lis 2014 00:55 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 16
Przyznam szczerze że w pewnym sensie zawiodłem się na jedzeniu w Iranie. Spodziewałem się czegoś na prawdę wyjątkowego, a okazało się dość monotonnie.

Kababi (szaszłyk z mięsa kurczaka lub wołowiny) w różnych formach. Do tego kilo ryżu i odrobina sałatki. To chyba najczęstsze danie w knajpach. Polecam szukać kanjp a raczej jadłodajni coś w stylu barów mlecznych, gdzie stołują się lokalesi a mnie turyści. Jedzonko jest tam całkiem dobre i tanie. Solidny obiad kosztował (we wrzesniu) na polskie jakieś 12 PLN.

Oczywiście można pójść do droższej knajpy, którą rekomendował Lonley. Zapłacilismy trzy razy więcej, a dostalismy dokładnie to samo.

Ponadto polecam soki owocowe- ze świeżego melona, banana, marchwi, granta. Pychota :D do tego bardzo tanie
_________________
Gdyby ktoś miał pytania odnośnie Iranu- służe pomocą. pavelsagan@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Jedzonko
#2 PostWysłany: 22 Mar 2015 19:37 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
No to jak ktos popadnie w monotonie i te 10pln w restauracji to za dużo...za kebab z kurczaka, ryz, surowka+chlebek i jogurcik. A do tego piwo 0%. Cena takie zestawu ok 9-12pln/os ...w większości placilismy 90-110 tys riali (9-11 tomanow).

My by oszczedzic i będąc w ruchu polecamy takim osobom:
1-falafelki lub hotdogii. Cena zreguly ok 2-5 tomanow./przydrozne stanowiska obchodne lub boczne
2-zestaw ze sklepu-chleb duży cienki i gruby. Serek smakowy, dżem marchewkowy/rozowy oraz banany. Na popitkę -duży jogurt miętowy .robimy piknik :) po iransku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2016 23:39 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 28
Co może zjeść przeciętny wegetarianin, jeżeli nie planuje restauracji? Falafele są dostępne? Bo dwa tygodnie na pistacjach i chlebku, to ciężki temat :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2016 23:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Każde śniadanie w większości hoteli jest wegetariańskie - chlebki, masełko, serek topiony, jajka.

Jest zatem podstawa, potem może być ciężej, ale są np. pizze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#5 PostWysłany: 21 Lis 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2016
Posty: 54
Polecamy oczywiście kale pache - niezapomniane przeżycie :)

Pyszne beriani jest w tej knajpie w Isfahanie (miejsce zaznaczone gwiazdką). Uwaga na długą kolejkę mieszkańców.

Warto odwiedzić najbardziej znaną w Teheranie, lokalną restaurację. Moslem - przy wejściu na bazar. Nazwę zna każdy, więc można pytać na ulicy.

Załączniki:
PodróżeZwykłychLudzi_beriani.png
PodróżeZwykłychLudzi_beriani.png [ 42.1 KiB | Obejrzany 3380 razy ]
_________________
Podróże Zwykłych Ludzi https://podrozezwyklych.blogspot.com/ Spotkaj przygodę na własną rękę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#6 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:50 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 14
W Shirazie polecamy bar, gdzie jedzą lokalesi. Na rogu Hor str. i Shahid Moradi str. w supermarkecie Pars Land w środku schodami w dół jest bar z wyborem Irańskich dań. Czysto, bardzo tanio i smacznie. Tylko trzeba być tam do 17-tej, chociaż nawet jak byliśmy później to też nas nakarmili. To było najlepsze jedzenie w Shirazie. A przy okazji można zrobić zakupy. To w zasięgu pieszym od grobowca Hafeza czy mauzoleum Alego eb-n Hamzeh.

https://www.google.pl/maps/place/%D9%BE ... 6601?hl=pl

Załączniki:
obiad .jpg
obiad .jpg [ 109.84 KiB | Obejrzany 3136 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#7 PostWysłany: 28 Lut 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja tam spotkałem 5 turystów na krzyż wiec wszystkie odwiedzane prze zemnie knajpy były pełne lokalsów

ja wiem ze prawie poznaliście lokalna kulturę i jesteście z tego dumni ale popadacie w śmieszność
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#8 PostWysłany: 04 Mar 2017 13:26 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 14
Myślę Becek, że ta złośliwość jest niepotrzebna. Nie poznaliśmy lokalnej kultury, bo 2 tyg czy nawet miesiąc to stanowczo za mało, ale tematem jest jedzenie. Wątróbki z rożna na Vakil to jeszcze nie cała irańska kuchnia. W barze w Pars Landzie był duży wybór dań i duży ruch miejscowych. Nam też tam smakowało. W Polsce pewnie też każdy zna w swoim mieście jakiś punkt gastronomii gdzie chodzi się na pierogi czy żurek bo tam jest dobry. W Zakopanem wiedzą, że najlepsze kwaśnice wcale nie są na Krupówkach. Można zjeść coś dobrego i regionalnego w walącej się budzie koło bazaru, podane na porysowanej i krzywej tacy z aluminium oraz w barze przy markecie podane na jednorazowej plastikowej tacy. Podałem sprawdzoną miejscówkę i jak ktoś zechce to skorzysta, a jak nie to nie. I tyle. Obcokrajowców w Iranie wcale nie jest tak mało. Mało jest faktycznie europejczyków. Podróżuje po Iranie sporo Azjatów a najwięcej mieszkańców państw sąsiednich. Niełatwo może ich od razu rozpoznać. Najlepiej znać języki i być kontaktowym. Może tego Ci zabrakło.
Na Qeshm (piękna i ciekawa wyspa), mogę polecić noclegi z domowym wyżywieniem u Assada kontakt: po ang. assad2426@yahoo.com ) Tu info: https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... vince.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#9 PostWysłany: 04 Mar 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
vartan napisał(a):
Przyznam szczerze że w pewnym sensie zawiodłem się na jedzeniu w Iranie. Spodziewałem się czegoś na prawdę wyjątkowego, a okazało się dość monotonnie.

Kababi (szaszłyk z mięsa kurczaka lub wołowiny) w różnych formach. Do tego kilo ryżu i odrobina sałatki. To chyba najczęstsze danie w knajpach.

Ja bylem, co prawda troche dawniej i rowniez nie bylem zadowolony, ani z restauracji hotelowych, ani lokalnych. X razy lepiej jadalem w iranskich restauracjach poza Iranem, np. w Bahrajnie. ;)
Mialam za to okazje skosztowac kuchni domowej, bylem zaproszony przez Lokasow do domu, w Teheranie i w Shiraz. Powiem szczerze, ze bylo to cos innego, fajnie przyrzadzone miesko, do tego ryz z prawdziwym, iranskim szafranem i b. mi smakowalo. Poza tym jadlem pyszny bialy serek, o dziwo ogorki kiszone, a na deser truskawki z pieprzem. Jeszcze taka ciekawostka, ogorek w Iranie uwazany jest za owoc. ;)
Domownicy byli tak goscinni, ze nie puscili mnie do hotelu, mimo iz mialem juz z gory zaplacony. W Shiraz spalem na dachu ich domu, pod golym niebem i pamietam, ze kolo kazdego materaca stala szklanka i butelka wody. Wrazenia niesamowite, ale usnalem dopiero, jak policzylem prawie wszystkie gwiazdy. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pieronsky uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#10 PostWysłany: 13 Mar 2017 13:44 

cccc napisał(a):
Mialam za to okazje skosztowac kuchni domowej, bylem zaproszony przez Lokasow do domu, w Teheranie i w Shiraz.

Czy Lokasi to jakieś irańskie plemiona?
Góra
 PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#11 PostWysłany: 13 Mar 2017 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌Higflyer‌
Chodzilo mi o miejscowych, tubylcow i uzylem tego slowa, bo nie wiedzialem jak nazwac lokalnych mieszkancow danego kraju, w tym przypadku Persow. ;)
Roznili sie tylko wyznaniem, w Teheranie Muzulmanie, a w Shiraz Bahai.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#12 PostWysłany: 25 Kwi 2017 10:16 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Shiraz - Traditional Restaurant (po schodkach w dol). Pyszne, duze porcje, ciekawy wystroj, czesto muzyka na zywo, sympatyczne kelnerki ubrane na ludowo. Polecam dizi za mniej niz 200 tys rls (tutaj jest swietna a w Yazdzie mi nie smakowala, wiec zalezy jak sie trafi).
Fesendzun rowniez super. Maja tez fajki wodne :)

Yazd - kolacja na dachu Orient Hotel. 350 000 rls i mozna jest i pic do oporu (wybor ok 10 dan, napoje, desery, owoce, ryz i chleb) Smaczne i z oblednym widokiem.

W Teheranie, w Shahr park - blisko palacu Golestan maja swietna tradycyjne lody - ogromna porcja za 80 000 rls. Uwaga, cappucino masakrycznie slodkie ;), a jak bedzie muzyka na zywo, to dolicza Wam 80 rls za sluchanie ;)

Najlepsze jedzenie jedlismy w Rivas ecolodge guesthouse, Szahr-e Babak,
+98 913 193 16 41
Przyrzadzone w domowy sposob, przepyszne i do tego konsumowane w klimatycznym domku na wsi. Mozna tez popatrzec, jak jest przygotowywane, a na deser podjesc owoce z ogrodu, po ktorym mozna tez pospacerowac :)

Za nocleg, ze sniadaniem, kolacja i lunchem + podwozki do Shahrebabak zaplacilismy 40$ za 2 osoby. Polecam kontakt tel, szczegolnie sms - gospodyni lepiej pisze niz mowi po angielsku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#13 PostWysłany: 18 Kwi 2018 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Bardziej jako ciekawostka ;)
Fińska sieciówka fast-food, Hesburger otworzyła w Teheranie pierwszy punkt.
źródło: yle.fi

Załączniki:
hesburger.png
hesburger.png [ 867.65 KiB | Obejrzany 2130 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#14 PostWysłany: 29 Wrz 2018 15:13 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
w centrum Teheranu - po drodze na Bazaar - na ulicy Panzdah e Khordad polecam dobrą restaurację z genialnymi lamb chops

współrzędne: 35.677313, 51.420605, na lewo od placu gdzie wymieniają walutę

z zewnątrz wygląda tak jak na załączonym zdjęciu

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 617.89 KiB | Obejrzany 1877 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#15 PostWysłany: 05 Paź 2018 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Misha Preston2 napisał(a):
w centrum Teheranu - po drodze na Bazaar - na ulicy Panzdah e Khordad polecam dobrą restaurację z genialnymi lamb chops

współrzędne: 35.677313, 51.420605, na lewo od placu gdzie wymieniają walutę

z zewnątrz wygląda tak jak na załączonym zdjęciu
Jak cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#16 PostWysłany: 18 Paź 2018 15:29 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
zapłaciłem koło 700 000 riali za dużą porcję lamb chops + ryż, jogurt i colę

a wcześniej z 2 koleżankami: 2 duże porcje mięska, 3 ryże + porcja warzyw , napoje - 1.5 miliona riali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzonko
#17 PostWysłany: 23 Wrz 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
Teheran

trafiliśmy tam z naszych hostem CS , mała lokalna restauracja, byliśmy w piątek (Irańska niedziela) na tradycyjnym niedzielnym obiedzie , Pani wszystko ugniata przy nas ;)

https://www.google.com/maps/place//data ... rce=mstt_1

a tutaj co to Dizzy:



1200000 IR - za 3 osoby z dzbankiem Doogh
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group