Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:34 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
Cześć,

wybieramy się od 15 października do 1 listopada do Malezji. Jakie wyspy w tym okresie polecacie do chillu , zwiedzania i nurkowania jak w temacie ?

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam,
Dzymek


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Lip 2016 23:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:55 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Pobaw się funkcją "Szukaj", np. search.php?keywords=Malezj*+snork*%7Crurk*&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2016 15:06 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 29
Nie chce robić na forum bałaganu i zakładać nowego tematu pt. "Snorkeling w Malezji", więc zapytam tutaj.

Czy na Perhentianach lub Langkawi są miejsca gdzie można snorkować z plaży? Wybieram się za miesiąc do Malezji i szukam miejscówek, gdzie moja piękniejsza połowa, która nie umie pływać będzie mogła zobaczyć chociaż namiastkę podwodnego świata. A może lepiej odpuścić Perhentiany i wybrać się na Tioman? Tylko pytanie jak to będzie z pogodą w tych dwóch miejscach. O ile o Langkawi się nie obawiam, o tyle ze wschodnią stronę mam obawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lut 2016 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Perhentian i Tioman będą już ok w sensie pogody i przejżystości wody, aczkolwiek nie jest to jeszcze najwyższy sezon. Snorkowanie z plaży lepiej na tych dwóch, na Langkawi nie jest z tym najlepiej.

-- 05 Lut 2016 14:38 --

Na plus Tioman, to, że podobnie jak Langkawi jest strefą duty free. Piwo na Perhentianach to spory wydatek.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2016 16:57 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 29
Dzięki za odpowiedź.

To teraz muszę pomyśleć nad dylematem: Tioman czy Perhentiany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2016 17:43 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
Polecam Perhentian. Przy Perhentian Island Resort jest zatoczka, gdzie jest miejsce na fantastyczny snorkling. Mnóstwo kolorowych rybek, w tym błazenki, ale trafiały się nawet małe kilkudziesięciocentymetrowe rekinki i małe płaszczki (dla uspokojenia - nie jadowite). Zatoka jest bardzo płytka, tak więc nawet osoba słabo pływająca albo używająca kamizelki ratunkowej poradzi sobie. Trochę dalej od brzegu widzieliśmy też żółwia. Ponadto jest to super miejsce na wylegiwanie się na plaży, piasek drobny jak mąka. Jedyny problem to przy wchodzeniu głębiej do wody trzeba uważać na obumarłe koral na dnie. Polecam także wycieczkę na snorkling - ok. 3 godziny, snorkling w 4 miejscach.
Na Tiomanie (plaża przy Tekek Village) snorkling był znacznie gorszy, dużo dalej od brzegu i głębiej, ale nie mam porównania z innymi plażami.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2016 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Ja po raz kolejny na forum polecę bloga: https://whatsthesnorkellinglike.wordpress.com/
Znajdziesz tam bardzo dokładne opisy snorklowania z plaży. Tylko nie ma chyba wyspy Tioman, są Perhentiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Mar 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
edit:

Perhentiany mają kilka fajnych miejsc do snorklowania, ale rewelacji nie ma. Na Perhentian Kecil można szukać na południowym końcu Coral Bay, ale nie jest to nic specjalnego. Dodatkowo warto sprawdzić Romantic Beach (na północ od Coral, też po zachodniej stronie wyspy). Jako punkt wypadowy do Romantic Beach można dojść do małej, piaszczystej, pustej plaży idąc drogą między kolorowymi domkami Ewans Place (po lewej stronie drogi z Coral na Long Beach), to jest mniej więcej tutaj: https://www.google.pl/maps/place/5%C2%B ... !1s0x0:0x0
Stamtąd można bez problemu dopłynąć do Romantic Beach. Jest tam skromna rafa, ale mocno zdegradowana...
Dodatkowo warto sprawdzić północny kraniec Long Beach, przy pomoście.

Na Perhentian Besar potwierdzam z przedmówcą - fajne miejsce w pobliżu Przy Perhentian Island Resort.

Na początek warto popłynąć na snorklingową wycieczkę, są stosunkowo tanie (30-40 RM) trwają od około 10 do 16-17.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lip 2016 23:22 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Na Tiomanie przy resorcie Panuba tuż przy brzegu jest bardzo fajne snorklowanie na rafie. Do Panuby można w 20 minut dojść z popularnej plaży ABC.
Popularne są też wycieczki łódkami na snorklowania na pobliskich rafach. Ja na Perhentianach nie byłem ale Tioman to były najpiekniejsze snorklowania z brzegu jakie miałem w życiu. Na Tiomanie też teochę ponurkowałem (w miejscach które są płytkie) i dla chętnych na oglądanie życia pod wodą (snorklując) zdecydowanie mogę polecić. Dużo też jest tam centrów nurkowych gdzie za 1200zł można zrobić kurs PADI OWD, za 300zl Discover Scuba Diving (krótka nauka plus nurkowanie na rafie) czy kurs Advanced OWD za 1000zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group