Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jedzenie - Singapur
#1 PostWysłany: 18 Lis 2014 12:05 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Czy może ktoś coś polecić? Gdzie i co warto zjeść :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Jedzenie
#2 PostWysłany: 18 Lis 2014 12:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
Jedzenie nie jest takie mega drogie w Singapurze. Ja mieszkałem w Geylang, i obok stacji metra był food court z chińskim jedzeniem, i za duży talerz zapłaciłem 4 SGD
Przy centrum handlowym, koło Sentosa, przy 3 piętrze jest też piętro Food Court, i za zestaw obiadowy (zupa, drugie danie i ryż) płaciłem 5 SGD
A słynny Krab Singapurski, to koszt od 20 SGD za małego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#3 PostWysłany: 12 Gru 2014 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Właśnie zasypiam w Holiday Inn Express Clarke Quay. Tuz przy nim zaczyna się chinatown. Jak pójdziesz tam gdzie nie jest ślicznie i czysciutko to zjesz tanio i dobrze! Tak zrobilem i za sycacy obiad dla dwóch osób w jednym z "fudkortów" zapłaciłem 7,20$. Polecam! Jutro też tam jem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#4 PostWysłany: 20 Paź 2015 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
W Singapurze o jedzenie nie trudno.

My zgodnie z mapką trafiliśmy w chinatown do Maxwell Road Hawker Centre.
Ale kolejny raz idąc też tam trafiliśmy na całkiem inny food court. We wszystkich takich miejscach zjesz za 3-6 SGD i to dość porządnie. Na Gaylang mogę polecić knajpkę Choise blisko Aljunied EW9. mega tanio i smacznie, do tego przeogromny wybór! Najtaniej jest jednak w chińskich kuchniach, hinduskie zazwyczaj kosztowały więcej nie oferując wcale więcej, wręcz porcje były mniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:25 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
Polecam Telok Ayer Market, całkiem blisko Marina Bay (google pokazują dokładnie gdzie to). Różnorodne posiłki, każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#6 PostWysłany: 31 Paź 2016 10:36 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 15
Potwierdzam. Ceny może minimalnie wyższe niż pozostałych foodcourt'ów, ale za to świetna lokalizacja i dodatkowo miejsce bardzo ładne i czyste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#7 PostWysłany: 18 Mar 2017 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
Przez trzy dni w Singapurze stołowaliśmy się w ABC Bistro. Na Geylang Road. Dorzucam dokładniejszą mapkę z zaznaczonym lokalem oraz jedną stronę menu. Było bardzo smacznie. Porcje dość duże. Za 10 dolców spokojnie się nażarłem z dziewczyną. Jedyny minus lokalu - nie mają piwa. :D

Załączniki:
17093171_1288323397869963_257182325_o.jpg
17093171_1288323397869963_257182325_o.jpg [ 143.36 KiB | Obejrzany 3679 razy ]
2323.jpg
2323.jpg [ 244.17 KiB | Obejrzany 3679 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#8 PostWysłany: 10 Lip 2017 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Nam jedzenie w restauracji z *Michelin'a niezbyt przypadło do gustu. Jest tyle różnym miejsc gdzie można o wiele wygodniej, szybciej i smaczniej zjeść, że pobyt w Liao Fan Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice & Noodle był raczej traktowany jako punkt programu zwiedzania, by zobaczyć tą knajpę na własne oczy i przekonać się co dobre opinie robią z tanimi azjatyckimi restauracjami.
Polecam natomiast Swee Choon Tim Sum Restaurant - tanio, spory wybór, duża ilość miejsc, dobre jedzenie https://goo.gl/maps/Duoe4qhKjR62
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#9 PostWysłany: 18 Gru 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Maxwell jest całkiem ok, ale wydawało mi się, że ma mniej opcji vege niż inne miejsca. Warto natomiast spróbować świeżo wyciskanego soku z trzciny cukrowej. Poza tym wspomniany już Telok Ayer (chociaż jest droższy - ryż + 3 warzywa to 7 sgd, gdzie indziej były po 4-5). Polecam też Food republic w centrum handlowym przy stacji metra Promenade (blisko Flyera)-jest tam kilka(naście) stoisk z różnego typu jedzeniem (niedrogo). Poza tym sporo wegetariańskich restauracji w Little India, ja akurat byłam w sieciowce Saravana Bhavan, zaprowadziła mnie tam moja znajoma Hinduska - dobre ceny i jedzenie też. Generalnie będąc w Singapurze przez tydzień pochłaniałam ogromne ilości jedzenia (jest go dużo, jest wszędzie, biorąc pod uwagę ceny w Sin nie jest specjalnie drogie-oczywiście mowa tu o hawkerach, food courtach i budach ;)).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2018 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 312
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Swee Choon Tim Sum genialne dim sumy i nie tylko. Sobota/niedziela lepiej zrobic rezerwacje Image

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#11 PostWysłany: 21 Lip 2019 15:09 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Jak wygląda kwestia płatności kartą w Singapurze w miejscach z jedzeniem? Lepiej zaopatrzyć się w gotówkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#12 PostWysłany: 21 Lip 2019 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Nie ma klopotu, restauracje, knajpy i sklepy przyjmuja platnosc karta.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#13 PostWysłany: 02 Sie 2019 21:14 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Nie potwierdzam. Sporo miejsc, szczególnie mniejszych/tańszych lokali, nie przyjmuje płatności kartami (albo przyjmuje tylko lokalne cashcards). Street food (Hawker Centers) - tylko gotówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jedzenie
#14 PostWysłany: 23 Lis 2019 23:05 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 18
Kilometry: 49 848
W większości hawkerów tylko gotówka. Nie widziałem nigdy żadnego terminala :lol:
_________________
2019 Image

nasz pamiętnik z podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2021 02:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
pan Meng stracil *

https://edition.cnn.com/travel/article/ ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2021 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4100
HON fly4free
Warto dodac, ze jedna * Michelin, bo poszedl...w sieciowke i zaczal monetyzowac swoj sukces...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Sie 2022 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Czy ktoś z Was był pocovidowo w Singapurze? Czy nadal w Hawkerach króluje gotówka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Sie 2022 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4100
HON fly4free
@Akna to jest warunek sine qua non istnienia hawkerow :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 14 Sie 2022 07:53 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
@Akna był. Króluje gotówka.
Od czasów Covidowych prawie wszyscy Hawkerzy mają jakąś metodę płatności bezgotówkowych. Ale są to zawsze lokalne portfele bezgotówkowe, których jest w Singapurze multum. Nigdzie nie ma płatności kartami. Często jeden hawker ma kilka naklejek z kodami QR różnych dostawców płatności bezgotówkowych. Niestety opcje te raczej niedostępne dla turystów. Z tego co widziałem te portfele da się doładować tylko mając konto w Singapurskim banku. Poza tym prawie nikt z tego nie korzysta. Lokalsi mając dostęp do tych systemów i tak płacą hawkerom gotówką.

Hawkerzy to ikona Singapuru, i zdecydowanie najtańsza opcja żeby się pożywić w tym państwie. Nawet jeśli tylko z tego powodu będzie trzeba wyciągnąć kasę z bankomatu - to jest warto. Najmniejszy nominał który wychodzi z bankomatów to 10 SGD, więc nie powinno spowodować to zbyt dużo "niewykorzystanej gotówki" :) za 10 SGD w Hawkerów zjemy jeden wypasiony mięsny obiad z napojami albo dwa skromniejsze/wegetariańskie. Albo 10x roti prata w najtańszych stall'ach 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 16 Sie 2022 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Będę znowu przejazdem na kilka godzin, więc pytanie - który hawker polecacie? ;)

Myślałem o Maxwell Food Court albo ten na Old Airport Rd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group