Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2017 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Witam

Nie znalazlem watku na temat linii Swiss, dlatego pozwolilem sobie zalozyc nowy watek.
Przyznam, ze sa to jedne z moich ulubionych linii lotniczych, ktore chetnie zamawiam i z pewnoscia najczesciej latalem, nawet jeszcze za niezapomnianych i wspanialych czasow Swissair-a. :)
Do dzis nie potrafie zrozumiec, ze wszystkich odpowiedzialnych za splajtowanie linii Swissair uniewinniono. Nie dosc, ze doprowadzili do katastrofy, to jeszcze dostali potezne, milionowe odprawki, ale lepiej w polityke nie wchodzic. ;)
3 tyg. temu lecialem na trasie ZRH-DXB i pierwszy raz bylem swiadkiem, ze akurat linie Swiss mialy overbooking.
Przed odlotem oglaszali az 3 razy, ze kto sie zgodzi na na pozniejszy lot wieczorny, to dostanie rekompensate w wysokosci 641.- CHF.
Dlugi czas nie bylo chetnych, ale w koncu ktos sie zglosil.
Pamietam w latach 90-tych zdarzalo sie czesciej, nawet mi osobiscie kilka razy w liniach Korean, Gulf, a nawet w Lufhansie, ze ktos siedzial na moim miejscu, majac przydzielone to samo miejsce, ale wtedy proponowano mi Business. :)
Podoba mi sie, ze w klasie drewnianej mozna zamowic menu à la carte, tylko ze za dodatkowa oplata.

https://www.swiss.com/ch/de/buchen/swis ... a-la-carte

Winko, browarek i pyszne lody Mövenpick, oczywiscie bez doplaty. :)
Cale szczescie, ze jest rodzimy browarek, a nie Heineken, ktory dla mnie osobiscie nie jest piwem.

Na koniec chcialbym dodac, ze zawsze mialem mila obsuga i z checia polecam linie SWISS. :)

Załączniki:
055 (Copy).JPG
055 (Copy).JPG [ 74.29 KiB | Obejrzany 29604 razy ]
052 (Copy).JPG
052 (Copy).JPG [ 62.68 KiB | Obejrzany 29604 razy ]
060 (Copy).JPG
060 (Copy).JPG [ 62 KiB | Obejrzany 29604 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 10 Maj 2017 00:18 

Rejestracja: 21 Gru 2016
Posty: 7
Dołączam się do postu powyżej - uważam, że mają lepszą obsługę niż LH (ew. miałem duże szczęście), lepsze saloniki od tych w MUC i FRA (w terminalu E - whisky bar:)! ) i jakby wygodniejsze fotele w airbusach a330 (znowu w porównaniu z LH, ale z tym ostatnim mogę się mylić).
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Maj 2017 02:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jesli chodzo o loty dlugodystansowe, mialem rowniez wrazenie ze w Swiss siedze wygodniej, prawdopodobnie odstepy pomiedzy siedzeniami sa wieksze niz w Lufthansie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2017 19:29 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Ja chciałbym wyróżnić LX za mój rejs z przed kilku miesięcy:

Lot MIA-ZRH-WAW -> Lot z Miami opóźniony start o około 65 minut (air traffic) i z planowanych 50 minut na przesiadkę robi się -15 min ;-) Samolot MIA-ZRH - A332 w tylnej części około 65% miejsc wolnych - miałem pseudobiznes leżąc na 4 siedzeniach (gdyby nie podłokietniki, których nie da się podnieść byłaby biznes) - wino do oporu, crunche do wina również bez oporu. Na koniec lotu dostałem maskotkę i zestaw czekoladek za pomoc stewce z zablokowanym kółkiem u wózka.

Samolot doleciał z opóźnieniem około 10 minut a przesiadka na lot do WAW (nowy CS100) obyła się bez problemu (dodatkowy plus za self-boarding).

Naprawdę bardzo pozytywne wspomnienia ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2017 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
To i ja podzielę się opinią. Leciałem do DXB. W jedną stronę Swissem, a powrót LH. No i jak dla mnie Swiss były minimalnie lepszy od LH.
Pod takimi względami jak:
- wyrozumiałość co do masy/gabarytów bagażu podręcznego jest remis (w obu lotach ktoś wnosił gitarę na pokład :shock: )
- w przypadku bagażu rejestrowanego 23.8 kg nie wzbudziło protestów
- jakość obsługi również remis

Rożnica na niekorzyść LH jest w posiłkach. W przypadku Swissa w obu lotach (KRK - ZRH oraz ZRH - DXB) każdy dostał czekoladkę, która na oko jest tak ze 2 razy większa od tej, co daje LH. Ponadto tuż przed lądowaniem w DXB każdy dostał lody :shock: Swiss daje rogaliki na krótkich trasach, LH kanapka/drożdżówka w wersji chemicznej (no chyba, że coś się zmieniło).

Drugi raz wybrałbym Swiss.
Góra
 Profil Relacje PM off
luftairways lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Lis 2017 11:09 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Lot z Warszawy do Los Angeles. Tam Swiss, powrót LH.
Pierwszy raz Swiss, nie wiem dlaczego, ale spodziewałem się chyba czegoś więcej. A to taka średnia europejska, mniej więcej to samo co Lufthansa. Jedzenie standardowe, wybór alkoholi niewielki. Obsługa też poziom Lufthansy czyli personel rozdaje posiłki a później już tylko siedzi w kanciapie.
Na plus nowe samoloty (777 i CS100), poza tym linia nie wyróżnia się na tle europejskiej konkurencji. Daleko jej do linii azjatyckich czy arabskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lis 2017 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
nic specjalnego odrobine lepiej od lufy, to nie to co dawny swissair, a cs100 poza tym ze nowy to straszna ciasnota, duzo wygodniej w starym Fokker 100
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2018 21:40 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Czy podczas lotów z kodem LX 8xxx obsługiwanych przez Edelweiss przysługuje wstęp do saloniku dla *G? Wiem, że Edelweiss nie wszędzie ma saloniki w stacjach docelowych, ale interesują mnie też Wasze doświadczenia w ZRH :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2018 11:25 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 6
Loty: 249
Kilometry: 531 212
@bazx

Przy *G liczy się linia która fizycznie lecisz a nie to gdzie bookowałeś nawet jeśli jest to codeshare. Niestety Edelweiss nie jest członkiem *A wiec technicznie nie powinieneś mieć wstępu do lounge.
Nie zawsze jednak załoga przywiązuje do tego uwagę i osobiście zdarzyło mi się wejść bez problemu w ZRH lecąc Edelweiss czy Helvetic.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Gru 2018 13:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nastepna linia tnaca koszty, na razie testy na lotach z Genewy. Sorry ze artykul po angielsku, ale z bloga One Mile:

"Swiss will be adjusting economy service on all flights out of Geneva (with the exception of flights to New York and Zurich). Here’s what this trial will initially look like:

Economy passengers will only receive complimentary water, a snack, and a chocolate (previously all beverages, including alcoholic beverages, were complimentary)
Those on “Eco Light” fares won’t be receiving the complimentary snack, but rather will only receive water and a chocolate
In addition to the complimentary offerings, all other drinks as well as a range of snacks will be available for sale"
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Zobaczymy kiedy A3 pójdzie w ich strony ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2018 18:20 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Nastepna linia tnaca koszty, na razie testy na lotach z Genewy...

cikawe czemu akurat stamtad (taka bieda w socjalistycznym podatkowo kantonie)?
Z reguly nic od nich biore do jedzenia, Quöllfrisch ewentualnie na LX1353 by poczuc sie znow jak w domu :-)
Po trzecim kolejnym locie z WAW w marcu daje im slaba troje (boarding chaotyczny, nie przetrzepane paxy wnosza za duzo podrecznego do kabiny, jedna z WC w F100 wylaczona bo pax na jumseacie blokuje drzwi)

gdzie tu schweizer qualität ja sie pytam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2018 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
spiggy napisał(a):

gdzie tu schweizer qualität ja sie pytam?

Raczej "deutsche Qualität", Swiss nalezy do Lufthansy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Mar 2018 22:53 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Hej,

Odświeżam antyczny temat.

Mam bilety w taryfie Economy Light w Swiss i nie będę mogła lecieć. Czytałam, że czasem pomimo nierefundowanej taryfy Swiss zwraca chociaż podatki? Ma ktoś świeże doświadczenia w tym temacie co mogę zrobić? Odpadają opcje udawania złamanej nogi czy coś :) Chyba, że zostaje mi siedzenie i pogodzenie się z losem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Kwi 2018 14:36 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
@anka_ww
wskoralas cos?
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Kwi 2018 14:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Podatki i opłaty (lotniskowe, wylotowe, bezpieczeństwa itp.) zawsze są do zwrotu - to nie wybór linii, tylko jej obowiązek.
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Kwi 2018 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
To doskonała linia. Raz tylko mi się zdarzył overbooking i dostałem w zamian lot Lufhansą, co mnie ogromnie zasmuciło.
A piwo Quöllfrisch jest najlepszym dostępnym w samolotach klasy ekonomicznej browarem ever.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 04 Kwi 2018 09:27 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
piatkowy LX1072, w czasie boarding informacja - za 260 CHF przebukowanie na nast lot
nawet bym sie skusil bo nie spieszylo mi sie az tak do Polski ale ktos mnie ubiegl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Kwi 2018 00:06 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
marek2011 napisał(a):
Podatki i opłaty (lotniskowe, wylotowe, bezpieczeństwa itp.) zawsze są do zwrotu - to nie wybór linii, tylko jej obowiązek.

Podpowiesz jak to wyegzekwować?

22 marca wysyłałam przez formularz prośbę o zwrot kasy https://www.swiss.com/ch/en/customer-support/refund (co prawda tylko dla biletów anulowanych - mojego nie da się anulować) i nie ma odzewu. Tak to nie znalazłam jakiegoś maila kontaktowego do nich. Jestem w kropce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Kwi 2018 00:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
zaczekaj na odpowiedź, w grupie LH opracowywanie claimów trwa przynajmniej miesiąc - dwa...
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group