Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 27 Kwi 2017 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Singapore Airlines [SQ] lot MAN-SIN

na prawdę przyjemny samolot, szkoda że GPS nie działał całą drogę ( tylko 10 min pierwsze :D )... ale nadrabia tym że cały sprzęt śmigał jak szalony.
Obsługa bardzo miła, dawała zazwyczaj więcej niż się chciało :)
( do 2 drinków, 3 paczki chipsów, 3 ciastka... no chyba że mnie liczyła jako 2 osoby :) )
oczywiście metalowe sztućce, alkohole lane z butelki + na deser LODY

lot 13h, 2 posiłki, ale w każdej chwili kanapeczkę i drinka dawali ;)
Załącznik:
Komentarz do pliku: Lunch
a359.jpg
a359.jpg [ 91.66 KiB | Obejrzany 2904 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#342 PostWysłany: 10 Maj 2017 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
scomin napisał(a):
wiater napisał(a):
Jaka szama w British Airways na linii Londyn-Chicago? Czy nie ma konkretnej sprecyzowanej? Albo może ktoś leciał taką trasą? Pytam się, bo praz pierwszy będę leciał tak długo ;)
Według mnie jedzenie jest bardzo średnie. Na trasach długodystansowych leciałem oprócz British Airways dwoma innymi liniami i jedzenie u Brytyjczyków oceniam zdecydowanie najgorzej. W szczególności odradzam parówkę na śniadanie, która smakowała wyjątkowo niedobrze. Oczywiście to moja subiektywna ocena :) A poniżej przykładowy obiad...

British Airways, SIN-LHR, B747, maj '14 - obiad



Nie dziw się, w końcu jedyna własna potrawę jaka ma ten naród to ryba z frytkami :lol: albo nie zjadliwe kiełbaski które wyglądają koszmarnie a smakują jak to mój kolega z pracy stwierdził " zmielony papier toaletowy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 11 Maj 2017 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
AirAsia X lot D7236 KUL->PER

Miałem okazję spróbować dwóch posiłków: jeden standardowy w ramach pakietu Value Pack oraz drugi bezmięsny zamówiony dla żony.
Wege to: Biryani Rice with Vegetarian Curry - prawie bez smaku, nie polecam :)
Natomiast w standardzie było: Pak Nasser's Nasi Lemak - nie wygląda rewelacyjnie, ale w smaku super, jak ktoś będzie miał okazje lecieć D7 i będzie decydował się na jedzenie to zdecydowanie polecam.
A tu link do tego co można zjeść i wypić na pokładach D7: http://www.airasia.com/my/en/inflight-c ... -menu.page
Tylko uwaga, kartą można płacić powyżej 30 MYR
Załącznik:
DSC_0083.JPG
DSC_0083.JPG [ 240.22 KiB | Obejrzany 2644 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 13 Maj 2017 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Qatar Airways ARN-DOH B788 (krótki lot, jeden główny posiłek):

Amouse bouche (łosoś)
Zupa pomidorowa
Gnocchi z dyni
Czekoladki na deser

Wszystko pyszne, gnocchi musiałem trochę przyprawić.
Obsługa bez zarzutu, załoga miła i nienachalna.ImageImageImageImage

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#345 PostWysłany: 13 Maj 2017 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Qatar Airways DOH-ICN B77W (lot 9 godzin, dwa główne posiłki)

Obiad:
Zupa chilli z kolendrą
Steak sandwich

Śniadanie:
Wędzony fillet z tuńczyka
Omlet nadziewany szparagami i kawałek grillowanego kurczaka

Deseru nie jedliśmy, ale mieli lody waniliowo-kawowe, tartę karmelową, świeże owoce oraz wybór serów.

Ponownie, wszystko okazało się bardzo smaczne. ImageImageImageImage

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 13 Maj 2017 22:06 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
KLM AMS-YYZ. Nie mam zdjec ale podaj jeden konkretny posilek. Kura lub makaron z brokulem do tego duzy deser a'la tiramisu z ptysiami, duza porcje salatki z selera z sosem musztardowym
, bulke i ser z krakersami. alko do oporu, po obiedzie daja nawet 100 ml whisky bez problemu. Do picia heineken lub wina okrutne ale sa. Przed ladowaniem quiche lub rolka cynamonowa. YYz-YUL westjet piwo/wino/soki nie ma nic gazowanego za free do tego paczuszka granol snacks
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 15 Maj 2017 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Virgin Australia VA556 PER-SYD A332. Do wyboru był kurczak i makaron. Kurczak całkiem smaczny, ale malutki, za to makaron dramatyczny - bez smaku i miał w sobie chyba 2 kawałki warzywa. Dawali dowolny napój do posiłku w tym wino lub piwo (pomimo informacji na stronie VA, że na lotach krajowych "complimentary alcohol" podają tylko na popołudniowych lotach. Przy sprzątaniu druga kolejka drinków. Do tego lot umila bogaty system rozrywki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 15 Maj 2017 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Asiana Airlines ICN-OKA (Okinawa) A333 (lot 2 godziny, jeden posiłek)

Zestaw z pudełka:
Hotdog (ciepły), jogurt, ciastko ryżowe, woda mineralna w kubeczku - całkiem niezłe i wystarczające jak na dwugodzinny, poranny lot.
Hotdog smakował lepiej niż wyglądał :-)

Osobno rozdawane: kawa, herbata, sok pomarańczowy, alkoholu chyba nie było. ImageImage

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 15 Maj 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Asiana Airlines musi miec jakis powazny kryzys, skoro resztki podaja. :D :D :D

@Smakosze wina
Moglibyscie podawac prosze, jakie dokladnie winko czerwone dostajecie w samolotach?
Dzieki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 15 Maj 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
2 raporty jedzeniowe

Iberia MAD-HAV
Na obiad tradycyjne pytanie: pasta/kurczak. Do obiadu napoje ciepłe/zimne. Jakiś wybór wina/piwa. Po podaniu obiadu około 1,5h od startu stewardesy zniknęły całkowicie i gdy coś się chciało, trzeba było udać się do kuchni i prosić. Wtedy okazało się, ze jest też Cava i mocniejsze alkohole. Przy którejś wizycie w kuchni (może trzeciej) dowiedziałem się, że za dużo pije! i następnego już nie dostanę a nawet nie czułem się jeszcze odprężony po tym winku :) Przekąsek w postaci kanapek czy np chipsów/orzeszków nie uświadczyłem. W ogóle poza obiadem i kolacją stewki pojawiły się w kabinie z czymś dopicia tylko raz i to z butelką wody a nie całym wózkiem. Na 10 godzinny lot to ogólnie dość słabo. Samolot nowy, siedzenia wygodne, IFE przyzwoite ale serwis bardzo słaby. Nie wiem, może panie w wieku około 50-ciu lat były już wypalone zawodowo i im się nie chciało ale nie zrobiły dobrej reklamy swojemu pracodawcy. Sam obiad do zjedzenia ale raczej z kategorii zjeść i zapomnieć.

Załącznik:
iberia obiad.JPG
iberia obiad.JPG [ 274.85 KiB | Obejrzany 2252 razy ]


Załącznik:
iberia winka.JPG
iberia winka.JPG [ 260.84 KiB | Obejrzany 2252 razy ]


Na około godzinę przed lądowaniem podano taki oto zimny zestaw na kolację. Najść się nim nie najadłem. Nie wiem czy kolacja nie powinna być podana ciut wcześniej bo ledwo się załoga wyrobiła z serwisem (ciepłe napoje) a już trzeba było przygotowywać pokład do lądowania.

Załącznik:
IB kolacja.JPG
IB kolacja.JPG [ 91.24 KiB | Obejrzany 2252 razy ]


Drugi lot HAV-CGN Eurowings

Eurowings to pierwszy z lowcostów operujący na połączeniach długodystansowych utworzony przez "dużego gracza"-Lufthansa Group. Zakupiłem pakiet pośredni czyli z bagażem i posiłkiem na pokładzie. Lot był nocny. Na każdym miejscu czekała półlitrowa butelka wody. Tuż po starcie poszedłem spać w tym czasie stewardesy zostawiły nam na stolikach zestaw kanapka/woda/małe ciasteczko. Kanapka było dość sucha, niezbyt duża. Raczej to taka przekąska. W jednym zestawie była z serem w drugim z salami.

około 3 godziny przed lądowaniem podano śniadanie/obiad. Do wyboru na ciepło było chili con carne lub makaron z sosem. Chili con carne podane z ryżem było OK ale trochę niedoprawione, natomiast makaron był bardzo dobry i żałowałem trochę swojego wyboru. Do ciepłych dań był serwis z napojami ciepłymi i zimnymi. Z tego co widziałem można było wziąć do niego alko. Oczywiście mówię tu o osobach, które miały wykupioną opcję z cateringiem. Ogólnie obsługa na tym locie była 2 klasy wyżej niż niby w tradycyjnej linii jaką jest IB.

Załącznik:
4u pasta.JPG
4u pasta.JPG [ 88.3 KiB | Obejrzany 2252 razy ]


Załącznik:
4U obiad-sniadanie.JPG
4U obiad-sniadanie.JPG [ 104.82 KiB | Obejrzany 2252 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#351 PostWysłany: 16 Maj 2017 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
cccc napisał(a):
Asiana Airlines musi miec jakis powazny kryzys, skoro resztki podaja. :D :D :D


Ha ha, na tyle poważny ów kryzys, że chętnie latałbym z nimi częściej, nawet w eco :-)

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 16 Maj 2017 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@cccc
Na moich powyższych lotach Qatar Airways:
Chateau Monbousquet Saint-Emilion Grand Cru 2012
Szampan Billecart-Salmon Brut i Piper-Heidsieck Rose Sauvage

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#353 PostWysłany: 16 Maj 2017 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@‌Gaszpar‌
a doprecyzujesz jak się dowiedziałeś, że "za dużo pijesz" :)
to mnie zaintrygowało
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 16 Maj 2017 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@‌Robaku‌
Stewardesa, która była w kuchni jak poszedłem tam po winko powiedziała mi, że dużo piję i następnego wina już nie dostanę. Tak wprost twarzą w twarz. Lekko się zdziwiłem ale co się będę z hiszpanką kłócił, która nie bardzo ma ochotę rozmawiać po angielsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 16 Maj 2017 19:39 

Rejestracja: 21 Gru 2016
Posty: 7
Ponieważ Swiss nie umieszcza swojego menu na stronie tak jak to robi Lufthansa, pomyślałem, że dodam przykłady z 3 lotów - z góry przepraszam za jakość, ale nie zamierzałem ich nigdzie wysyłać do momentu kiedy trafiłem na ten wątek. Jak widać beef tenderloin pojawia się zawsze:).

Załączniki:
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f40.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f40.jpg [ 229 KiB | Obejrzany 2028 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1701.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1701.jpg [ 160.01 KiB | Obejrzany 2028 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1996.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1996.jpg [ 97.24 KiB | Obejrzany 2028 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 16 Maj 2017 20:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
@‌Gaszpar‌ widocznie kiepsko trafiles, albo nie masz takiego uroku osobistego. Ja tam na "zaplecze" poszedlem miedzy pierwszym serwisem z napojami a posilkiem i mowie do nich wprost. Jakie macie ciekawe piwa na pokladzie bo Iberia to lata chyba do kazdego miasta w Ameryce Poludniowej itd itd. Na co stewki zaintrygowane pytaniem otworzyly kuferek i znalazly chyba z 7 roznych rodzajow miedzynarodowego jasnego lagera ale z roznych krajow AM PLD. I powiedzialy, ze moge sobie po nie przychodzic, tylko nie wszystko naraz by inni nie widzieli ;)) co do jedzenia w Iberii jest ono okrutnikiem strasznym, ale wydaje mi sie, ze to bardziej problem firmy kateringowej bo czym bys nie lecial z MAD to padaka z tego co slysze. AMS gora poki co w moich gastro przygodach
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Gaszpar napisał(a):
@‌Robaku‌
Stewardesa, która była w kuchni jak poszedłem tam po winko powiedziała mi, że dużo piję i następnego wina już nie dostanę. Tak wprost twarzą w twarz. Lekko się zdziwiłem ale co się będę z hiszpanką kłócił, która nie bardzo ma ochotę rozmawiać po angielsku.


Ja robie troche inaczej, jak ide do Pan po alkohol, to najpierw prosze tak skromniutko o jakis soczek.
Porozmawiam sobie z Pania, czy Paniami, posmiejemy sie, lubie jak jest wesolo, a dopiero pozniej mowie, ze zastanawiam sie, czy nie napic sie jakiegos alkoholu, bo pomaga mi zasnac w samolocie, otrzymuje bez problemu, nawet podwojnie, gdyz biore od razu dla sasiadki/da, bo tez nie moze zasnac. :D
Zdarzylo sie, ze pomoglem Pani zamknac tylne drzwi od samolotu, czy pozbierac napoje, ktore przez przypadek wylecialy z szafek, wtedy bar byl caly czas otwarty. :D
Jeden raz mialem taki przypadek, jak lecialem z Murmanska, Pani Stewardessa mowi, ze ja bardzo boli glowa. Zapytalem, czy ja moge wyreczyc i pojechac tym wozkiem, pozwolila abym razem z nia pomogl rozdac napoje mojei grupie, ktorzy byli ze mna, smiechu bylo co nie miara, no i przede wszystkim Pani zapomniala o bolu glowy. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#358 PostWysłany: 18 Maj 2017 05:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Bangkok Airways HKG-USM (Koh Samui) A320 (lot 3 godziny, jeden posiłek)

Zaskakująco smaczny i obfity lunch jak na tak krótką trasę:

Wędzony/pieczony kurczak z ryżem i sałatką z ogórków
Ciastko truskawkowe z galaretką
Napoje do oporu, na alkohole nie patrzyłem Image

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#359 PostWysłany: 20 Maj 2017 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Emirates, A380 na trasie DXB-ZRH: :D

Załączniki:
743 (Copy).JPG
743 (Copy).JPG [ 84.42 KiB | Obejrzany 1748 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 20 Maj 2017 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 20 Maj 2017 18:44 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Z Dublina do Zurichu? To na pewno nie pomyłka?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez rattaman, 20 Maj 2017 19:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Valdomiro oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group