Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 13 Gru 2016 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Air Serbia.... niby tylko godzinka lotu, ale o klienta dbają :)

Załączniki:
IMG_7522.jpg
IMG_7522.jpg [ 188.29 KiB | Obejrzany 2893 razy ]
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#302 PostWysłany: 13 Gru 2016 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Jeżeli chodzi o Norwegiana i lot do USA to jeżeli chodzi o taryfę LOW FARE nie ma tam zagwarantowanego posiłku. Ale czy w trakcie tak długiego lotu serwują jakąś kawę herbatę ewentualnie wodę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 14 Gru 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Orientuje sie ktos jak wyglada jedzenie wegetarianskie w Locie? Da sie przyswoicz, czy brac kanapki?;) I jeszcze jedno, czy alko na lotach do Tokio (LOT) tylko do posilkow?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 14 Gru 2016 14:10 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌pawelekwch‌ gdzieś czytałem, że niczego nie ma za darmo, ale nie mam pewności, bo nie mogę tego w ten chwili znaleźć, natomiast na praktycznie wszystkich skandynawskich lotniskach woda w kranach nadaje się do picia lub stoją dyspozytory z wodą pitną z baniaków.

@‌Kasica88‌ wegetariańskie różnie, bywa średnie, natomiast ogólnie ostatnio podniósł się poziom posiłków specjalnych w LOTcie. Na szczególne uznanie zasługuje według mnie posiłek koszerny. Może wegetariańskie też jest już regularnie smaczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
 
      
#305 PostWysłany: 22 Gru 2016 17:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Chińska krajówka, Shanghai Airlines SHA - SWA:

Załącznik:
20161207_125957.jpg
20161207_125957.jpg [ 149.31 KiB | Obejrzany 2596 razy ]


Mięso coś a la sos Bolognese - przypuszczalnie to właśnie ono przyczyniło się do tego, że kolejny dzień należał do tych gorszych :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#306 PostWysłany: 08 Mar 2017 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Aktualne menu w TK na trasie VNO-IST
Image

Wygląda skromnie w stosunku do tego co było jeszcze w zeszłym roku ale smakuje bardzo przyjemnie.

Do tego lot IST-DXB (nocny)
Image
W tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem był zestaw dziecięcy (którego zdjęcia akurat nie zrobiłem) gdyż zamiast trawy były parówki z opiekanymi ziemniaczkami, tost i owoce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 08 Mar 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@‌smieci‌

Podobny zestaw co do Dubaju był w drodze z IST do PCY, ale ta twoja szpinakowa(?) zapiekanka stanowiła śniadanie...oprócz jajecznicy.
Ogólnie mam wrażenie ze w TK jest z jedzeniem troche słabiej, te kanapki też jako takie,
ale kanapki w AF jeszcze gorsze przynajmniej na trasie WAW - CDG, za to bardzo miło ( choć mało urazmaiocne było jedznie w El Al).

Na plus nawet 45 minutowe przeloty w Panamie czy to AIrPanama - chipsy z juki i piwko/winko/sok czy Copa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 27 Mar 2017 21:35 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
LOT Warszawa- Seul- Warszawa

Do Seulu na obiad kurczak z puree i gotowanymi warzywami + sałatka, bułeczka z szynką i serem.
Na śniadanie kiełbaski, omlet i szpinak + bułeczki z szynką i serem + owoce

Bardzo smaczne.


Image

Image


Na powrocie najpierw kurczak w sosie ala bolońskim z ziemniakami i warzywami plus sałatka i bułka z serem i szynką

Później.....znów praktycznie ten sam kurczak tyle, że z ryżem. I także bułka ze składnikami. DO tego desery w postaci kawałka ciasta.
Gdybym wiedział, że na powrocie będzie X 2 razy kurczak to jako pierwsze wziąłbym wieprzowinę, ale też bardzo smaczne.

Image

Image


Swoją drogą to od cc dowiedziałem się ciekawej rzeczy apropo cateringu. Otóż na powrotnych trasach to ponoć dane lotnisko z którego się startuje przyrządza catering. Do tej pory byłem przekonany, że jest on zabierany z lotniska macierzystego i trzymany w jakiś lodówkach a później odgrzewany.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#309 PostWysłany: 04 Kwi 2017 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
LOT Warszawa- Seul- Warszawa
[...]
Swoją drogą to od cc dowiedziałem się ciekawej rzeczy apropo cateringu. Otóż na powrotnych trasach to ponoć dane lotnisko z którego się startuje przyrządza catering. Do tej pory byłem przekonany, że jest on zabierany z lotniska macierzystego i trzymany w jakiś lodówkach a później odgrzewany.

Nie ma szans, przy normalnym zapelnieniu catering na dwa przeloty nie mialby sie gdzie zmiescic.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:08 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Czyli co? Skoro dla każdej linii posiłki przygotowuje lotnisko wylotu to są one takie same? Czy po prostu dana linia składa zamówienie na dany rodzaj posiłku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A jak myślisz? Przecież taki np. El Al raczej wieprzowiny na pokład by nie zabrał.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@krasnal Akurat ElAl na pewno zabiera wszystko co trzeba z Izraela. Przy ich wymogach bezpieczeństwa nie sądzę, żeby zdecydowali się na żarcie z obcej firmy, w obcym państwie - za dużo słabych punktów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
A ja tam nie raz widziałem w lodówkach z tyłu napisy "return flight" ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#314 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
niemożliwe

prawdopodobnie dokladane są "na miejscu" [czytaj: zapewnione przez lotnisko] jakieś dodatki, typu masło / soczek / herbata etc. [i to często widać na opakowaniach soków na przykład] Danie główne [i nie tylko, również 'główne przekąski' etc] na pewno wożą ze sobą.

Jakby nie to to Qatar zamiast tych świństw, które podaje na lotach BCN - DOH podawałby jakąś paellę, fideuę albo coś w tym stylu. A nie podaje.
Albo: Qatar i Emirates miałyby te same / podobne dania na lotach z BCN. A nie mają. Qatar ma świństwa, Emirates ma spoko obiadki, Turkish różnie ale z reguły całkiem ok.

nie ma za co, naprawdę
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:17 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Chodziło mi o danie główne właśnie.
MI jakoś ciężko sobie wyobrazić , że to catering na lotnisku robi tyle potraw ile linii lotniczych na nim. No chyba, że one się nie różnią i posiłki są podobne, ale przecież się różnią co widać po tym wątku.

No ciekawe czy ktoś zna sprawę "od środka"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:29 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌JaPiszęAWyCzytacie!‌ nie ma jednej zasady; jeśli taka Lufthansa lata z Chin, gdzie wyprodukowanie posiłku jest tańsze niż w Niemczech, to często korzysta z takiej opcji, w klasie ekonomicznej niemal zawsze. Klasa biznes i pierwsza to zupełnie co innego, ale i liczba pasażerów (więc i posiłków) jest znacznie mniejsza niż w eco.

Linie lotnicze mają zarabiać, więc kalkulują z jedzeniem podobnie jak z paliwem; zabrać więcej z portu macierzystego czy kupić na lotnisku docelowym, bo jest taniej itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Nie pamiętam już gdzie dokładnie, ale kiedyś w tv przypadkiem wpadłam na program o cateringu lotniczym. I z tego co tam mówili to zdecydowana większość posiłków na loty long haul jest dostarczana danym lotnisku, z którego jest akurat wylot, a nie wożona po całym świecie. Zresztą przecież wiele produktów ma bardzo krótkie daty ważności. Ale linie lotnicze mają zwykle bardzo ściśle określone wymagania dla lokalnych dostawców, dlatego posiłki się różnią. A sami nie widzieliście nigdzie jak na lotnisku pakują catering do różnych samolotów?
Na zdjęciu China Airlines na lotnisku w AMS i kontener z KLM Catering Services:
Image
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#318 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Każda linia lotnicza na długich trasach ma innego poddostawcę w porcie docelowym.
Czasem bywa to ten sam dostawca co w HUBie, ale to tylko dlatego, że catering ma filię akurat w danym porcie.

Menu na lotach w obie strony często się różni i najczęściej w którymś kierunku smakuje lepiej ;)

Chciałbym zobaczyć 1200 posiłków na A380 RT. Dodatkowo czas świeżości składników szczególnie dla klasy business jest ograniczony, a najdłuższe loty mają po kilkanaście godzin + przygotowanie posiłków + czas na rotację, z grubsza biorąc na powrocie jedzenie miałoby pewnie już dobę od przygotowania do wydania.

A na koniec, catering przygotowuje tyle różnych posiłków, dla tylu lini i tras (a każda może mieć specyficzne inne menu) na ile podpisali umowę. Na lotnisku bywa po kilku dużych dostawców. A catering trzeba traktować w kategorii fabryki, a nie restauracji :P

@rw30 lotnisko niczego nie zapewnia, robi to tylko wyspecjalizowana firma cateringowa.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#319 PostWysłany: 04 Kwi 2017 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rw30 napisał(a):
Jakby nie to to Qatar zamiast tych świństw, które podaje na lotach BCN - DOH podawałby jakąś paellę, fideuę albo coś w tym stylu. A nie podaje.
Albo: Qatar i Emirates miałyby te same / podobne dania na lotach z BCN. A nie mają. Qatar ma świństwa, Emirates ma spoko obiadki, Turkish różnie ale z reguły całkiem ok.


A czy moge zapytac co podaja w Qatar na trasach BCN-DOH?
Pytam, gdyz na trasach ZRH-DOH mialem dobre jedzenie, niekiedy bylo nawet lepsze niz u Swiss w klasie Business. ;)
Tutaj jakis gosc opublikowal przelot Qatar-em w klasie drewnianej; "Beef Bourguignon" z ziemniaczkami purée i zielona fasolka:



Ja mialem, o ile pamietam na trasach ZRH-DOH, do wyboru poza beef, paste czy smaczne ravioli.
W Qatar brakuje mi tylko mozliwosci zamowienia menu seafood, tak jak bylo wczesniej w Emirates, ale jak podaja media Emirates zrezygnowal z menu seafood w Economy. :cry:

http://gulfbusiness.com/emirates-remove ... lass-menu/

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 04 Kwi 2017 23:24 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
mashacra napisał(a):
Każda linia lotnicza na długich trasach ma innego poddostawcę w porcie docelowym.
Czasem bywa to ten sam dostawca co w HUBie, ale to tylko dlatego, że catering ma filię akurat w danym porcie.

Menu na lotach w obie strony często się różni i najczęściej w którymś kierunku smakuje lepiej ;)

Chciałbym zobaczyć 1200 posiłków na A380 RT. Dodatkowo czas świeżości składników szczególnie dla klasy business jest ograniczony, a najdłuższe loty mają po kilkanaście godzin + przygotowanie posiłków + czas na rotację, z grubsza biorąc na powrocie jedzenie miałoby pewnie już dobę od przygotowania do wydania.

A na koniec, catering przygotowuje tyle różnych posiłków, dla tylu lini i tras (a każda może mieć specyficzne inne menu) na ile podpisali umowę. Na lotnisku bywa po kilku dużych dostawców. A catering trzeba traktować w kategorii fabryki, a nie restauracji :P

@rw30 lotnisko niczego nie zapewnia, robi to tylko wyspecjalizowana firma cateringowa.




O. i ta wypowiedź chyba wyjaśnia całkowicie temat. Zdziwiło mnie bardzo jak pani stewka na moje pytanie odpowiedziała, że na LOT powrotny posiłek przygotowuje airport incheon. To musi być po prostu indywidualny dostawca jedynie operujący na lotnisku a nawet niekoniecznie- może przecież produkować poza i dowozić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group