Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 29 Maj 2016 17:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Lot KBP - WAW by UIA w C:

Załącznik:
20160529_154952.jpg
20160529_154952.jpg [ 67.54 KiB | Obejrzany 4971 razy ]


Przedziwna sytuacja. Dostaliśmy upgrade do C na lotnisku z uwagi na pełen samolot. Najpierw chodzi gość z wózkiem z napojami, proszę o wino - tylko do kupienia. O.K. - pewnie krótki lot, nie dają. Kobieta w następnym rzędzie (też w C) decyduje się na zakup.
Niedługo potem stewka serwuje posiłek gościowi po przeciwnej stronie - nawet oferuje mu 3 dania do wyboru. Potem podchodzi do nas i pyta się, co chcemy. My ją pytamy, czy ma coś bezmięsnego (po wyjeździe do Indii żona stała mi się wegetarianką :shock: ). A ona na to, ze jedzenia nie możemy dostać, tylko coś z baru. No dobra, może być wino w takim razie? Ano może, nie trzeba go kupować. Miny kobiety w następnym rzędzie, która wcześniej kupiła, nie widziałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#262 PostWysłany: 13 Cze 2016 02:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ale to akurat normalne jesli. Chodzi o takie upgrade last minute, ze nie ma cieplej michy za to napoje powinny byc oporowo biznesowe bez placenia
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 13 Cze 2016 22:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Miałem już ładnych parę razy last minute upgrade w różnych liniach przy odprawie, bramce, a nawet już w samolocie.

I zawsze było papu takie samo, jak dla innych w C.

Stąd moje zdziwienie, że tym razem nastąpiło zróżnicowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 14 Cze 2016 00:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dobra, i mój mały kombo z ostatniej podróży do Peru

WAW-AMS (LO)

Nić, spałem jak zabity, po spotkaniu F4F w Wawie

AMS-LHR (BA)

Do wyboru mufinek lub kanapka, do tego kawa i sok pomarańczowy

Image

Kanapka smaczna, świeżo robiona i przepyszna mustarda chrzanowa.

LHR-MIA (BA)

1 obiad

Do wyboru kurczak w sosie korma albo makaron z sosem pomidorowym. Do tego krakersy z kawałkiem serem Chedar, sałatka z łososiem i pudding czekoladowy. Winko białe dla mnie ;)
(Wybrałem kurczaka)

Image

Image

Muszę przyznać ze kurczak był bardzo dobry, tak samo jak sos. Nie tak ostry, ale smaczny. Sałatka w ogóle nie pasowała do zestawu

2 danie, przed lądowaniem

Lunch box

Ładnie zapakowany

Image

W nim
Kanapka z kurczakiem, jakiś biały ser (typu twaróg) dżem truskawkowy, bułeczka i kawa

Image

Bardziej mi smakowała kanapka z lotu do LHR, niż ta, ale zła nie była. Twaróg, taki sobie.

W trakcje lotu były rozdane napoje (albo i nie alko)

MIA-LIM (LP)

Muszę przyznać, ze byłem w szoku, bo dostałem zestaw obiadowy w porcelanie, stutcze metalowe (miałem tylko w EK coś takiego) i normalna szklanka, nie plastikowa.
Do wyboru był kurczak albo makaron. Ciasteczko i bułeczka do tego. Do picia, wino tinto z Peru. Do wyboru piwo (Cusqueña), napoje gazowane (w tym Inca Cola), kawa, herbata i mate de Coca.

Image

Tak jak powiedziałem, byłem w szoku ze linie jeszcze tak podają danie. Kurczak dobry soczysty, sos tak samo, brakowało według mnie ryżu.

W trakcje lotu były rozdane kanapki, napoje (albo i nie alko)

LIM-AQP (LP)

Lot krajowy, więc nie dużo.
Pudełeczko

Image

I w nim: krakersy, kukurydza i ciastko. Napój do wyboru: kawa, herbata, mate de coca, Inca Cola, woda i soft drinki/soki.

Image

Nić super. Fajna przekąska do piwa/alko którego nie było ;(

CUZ-LIM (P9)

Lot krajowy, więc nić super (ale lepiej niż Star Peru)
Pudełeczko

Image

I w nim: kanapka i mufinek. Do wyboru: kawa, herbata, mate de coca, Inca Cola, woda i soft drinki/soki.

Image

Po dwóch tygodniach po Peru, i sniadaniem w którym prawie nigdy nie było szynki, ta kanapka (chociaż była mortadela) było jak ambrozja dla mnie. Mufinek, jak mufinek sklepowy, nić super.

LIM-LGW (BA)

Kolacja


Wołowinka z ryżem, kuskus, ciasto czekoladowe. Wino czerwone.

Image

Image

Zwykła wołowina w sosie pikantym. Też fajna odmiana od grillowanych których jadłem przez całą podróż. Sałatka kuskus taka sobie

Śniadanie

"Pseudo omlet", kiełbaska, pomidor grilowany, grzybki i fasola (po tym było "dość" ciekawie, w trakcje lotu), soczek, kawa/herbata.

Image

Było czuć chemią szczególnie przy omlecie. Do tego "zapachy" działania fasolki, pogorszyły sytuację

W trakcje lotu były rozdane napoje (albo i nie alko)

LHR-AMS (BA)

Chipsy, alko i nie napoje alkoholowe.

AMS-WAW (LO)

Super Prince Polo i woda gaz/nie gaz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#265 PostWysłany: 14 Cze 2016 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Zeus & inni autorzy wpisów w tym wątku z dużą ilością zdjęć:

ja wiem że mówi się że "je się oczami" i cieszymy się że odbyliście wszystkie te loty i w ogóle, ale skoro zadaliście już sobie tyle trudu robiąc zdjęcia [nawet tyych paskudnych sandwichy! szacun] i wrzucając je na forum to może napisalibyście też przy każdej potrawie [no, powiedzmy przy 'daniach głównych', sandwicze i inne bzdury to tylko sandwicze] tak mniej więcej jak smakowały? Wtedy byłby pożytek jakiś z tego postu w przyszłości


p.s. oczywiscie opiszcie tez jak z alkoholem, czy open bar czy limitowany, choc to z reguly latwo mozna znalezc w internecie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 14 Cze 2016 20:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#266 PostWysłany: 14 Cze 2016 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Ma ktoś doświadczenie w locie łączonym BA/Iberia? Na loty do 'tam' lecę BA, wegetariańskie jadło zabukowane. Powrót natomiast mam Iberią i w rezerwacji pokazuje mi 'food for purchase' (?!) i nie ma opcji zmiany. Podejrzewam, że żywność/płyny otrzymam tak czy inaczej, ale wiadomo z kim/czym się kontaktować w sprawie ewentualnego specjalnego requesta?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 14 Cze 2016 20:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@rw30 zrobione

Dzięki za uwagę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 14 Cze 2016 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Zeus , przeciez na 100% zmyslasz, przeciez to niemozliwe zeby pamietac jak smakowal sandwich czy inna kanapka podczas lotu kilka tyg temu :P

oja, efekty działania fasolki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: szkoda że nie napisałeś jaką miałeś kupę :D
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 14 Cze 2016 20:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@rw30 mam notes z opisami każdego lotu ;)
Jak lecieliśmy, plus, minus, catering :)

Opisuję tak samo w greckiej stronie lotniczej zawsze :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 14 Cze 2016 20:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A opis wrażeń po Prince Polo? :(
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#271 PostWysłany: 14 Cze 2016 21:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#272 PostWysłany: 07 Sie 2016 19:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
KBP - ALA w Y+ by UIA.

Na początek:

Załącznik:
20160806_213551.jpg
20160806_213551.jpg [ 89.6 KiB | Obejrzany 3447 razy ]


Potem do wyboru kurczak:

Załącznik:
20160806_215223.jpg
20160806_215223.jpg [ 72.39 KiB | Obejrzany 3447 razy ]


lub lasagne:

Załącznik:
20160806_215401.jpg
20160806_215401.jpg [ 73.36 KiB | Obejrzany 3447 razy ]


Oprócz tego było jeszcze jedne danie mięsne, chyba wołowina. Jedna sałatka to filet z ryby + sery, a druga to pomidory, orzechy włoskie i figi. A na koniec deser, w tym przypadku pyszniaste ciasteczko posypane pistacjami, było jeszcze jedno do wyboru i owoce:

Załącznik:
20160806_222158.jpg
20160806_222158.jpg [ 59.01 KiB | Obejrzany 3447 razy ]


A przede wszystkim naprawdę fantastyczny serwis, fruwające wręcz stewki, dolewające wina i wszystkiego, co kto sobie zażyczył.
Wcześniej czytałem wiele niepochlebnych opinii o tym, co serwują na pokładach UIA. Ale tu zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Parę lotów już odbyłem i muszę szczerze przyznać, że był to jeden z lepszych poczęstunków, który dane było mi skosztować w przestworzach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:10 

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 2
Sudoku przepraszam za ew. głupie pytanie, ale co oznacza "Y" - rozumiem, że to któraś z klas. Ale która?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 11 Sie 2016 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Klasa ekonomiczna
A Y+ to ekonomiczna plus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 11 Sie 2016 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
LH na trasie HND - MUC parę dni temu, deser - danie główne - przystawka. Oczywiście w C

Załączniki:
DSC05731.JPG
DSC05731.JPG [ 344.27 KiB | Obejrzany 3266 razy ]
DSC05726.JPG
DSC05726.JPG [ 350.06 KiB | Obejrzany 3266 razy ]
DSC05725.JPG
DSC05725.JPG [ 326.25 KiB | Obejrzany 3266 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 26 Sie 2016 00:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
I trochę zdjęć z China Southern Airlines (CZ)

CZ308 AMS-CAN (A330)

Image

Obiad
Do wyboru Europejskie/Azjatyckie. Wybrałem azjatyckie, i było to wieprzowina z ostrym sosie, sałatka z łososiem i sałatka owocowa. Wina brakowało więc wziąłem piwo.

Image

Śniadanie
Do wyboru Europejskie/Azjatyckie. Europejskie była zwykła jajecznica w azjatyckim smażony makaron z kurczakiem, szarlotka, owoce.

CZ371 CAN-HAN A321

Image

Kolacja
Jeden wybór. Makaron smażony z wołowiną (w ciągu 24 godzinach wszystkie mięsa wypróbowane :D ), mandarynka i zaje... ostry sos!

CZ324 PNH-CAN A320

Image

Śniadanie
Nie mam bladego pojęcia co to było. To chyba pierwszy raz kiedy nie dokończyłem jedzonka w samolocie. Trochę jajecznicy, wołowina i makaron z Biedronki chyba. Owoce spoko


CZ324 CAN-PEK A320

Image

Obiad
Tutaj już lepiej. Makaron z mielonym, smażony w sosie sojowym, dziwna sałatka.

Suma sumarum,
Jedzenie nie najgorsze, a nawet ciekawe można powiedzieć. Dla mnie jedyne minusy:
Notorycznie brak wina.
Kawa zawsze podawana z mlekiem, którego nie cierpię. Do tego mleko sojowe.
Brak jakiś przekąsek/podawania napojów między posiłkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 30 Sie 2016 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Jedzenie w Qatar z tego roku, coś udało mi się odgrzebać :)
Generalnie byliśmy zadowoleni z obsługi, donoszenia alko, i dobrych posiłków.
Jedynie zaskoczyło nas śniadanie na trasie z Bangkoku do Doha - pamiętam że bylo niedobre ale nie pamiętam w sumie co tam było :p


Image

Image

to ciastko mandarynkowe było boskie :)
Image

Image

Ogólnie to powiem Wam, że zdarzyło mi się daaawno temu ( z 10 lat ) pracować w Londynie w takiej a'la firmie kateringowej gdzie robione było jedzenie na Heathrow dla British A. Robiliśmy takie przystawki dla klasy buisness class. Składalismy różne kanapeczki i takie tam z krewetkami, kawiorem i nie pamiętam jeszcze z czym, ale jakość produktów naprawdę była bardzo dobra z tego co pamiętam. Niestety wtedy jeszcze nie interesowałam się w żaden sposób lotnictwem ani hobbystycznie ani zawodowo więc nie interesowało mnie więcej szczegółów. Wiem też że wszystkie produkty które robiliśmy na gotowo, miały terminy przydatności na jeden dzień, czyli jak coś nie poszło to musiała linia to wywalać do kosza. Do tej pory się to pewnie zmieniło na gorsze :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#278 PostWysłany: 28 Wrz 2016 22:49 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
asnahtful napisał(a):
rw30 napisał(a):
czytam tu w tym wątku że jedzenie w Qatar jest dobre, a jak jest u nich z alkoholami? unlimited czy limited? i jakie to alkohole?



Jedzenie faktycznie niezłe.
Alkohol bez ograniczeń, jak chcesz mogą Ci donosić Jacka co 15 min.:)


czy mówimy o klasie ekonomicznej? :) Mam w planach lot na długiej trasie WAW-DOH + DOH-ADL, więc jestem ciekawa jak to wygląda.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 28 Wrz 2016 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Tak. Nawet w ekonomicznej masz alkohol unlimited.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 10 Paź 2016 19:49 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Witam, planujemy lot WAW-LAX. Mam do wyboru Air France (77W/388), Lufthansa (388), Swiss (77W), British Airways (388) - ceny połączeń bardzo zbliżone. Którą linię polecilibyście w szczególności jeśli chodzi o jedzenie i alkohole w Economy?
Jakie alkohole mocne są serwowanie bezpłatnie - Piwo i wino to jasne, a co z mocnymi alko? Wódka czy tania whisky to też pewnie norma, ale czy któraś z tych linii ma większy wybór?

Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 904 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group