Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Kwi 2016 22:54 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
W ramach organizowania rodzinnego pobytu, właśnie kupiłem po 10f RT Oxford z Paddington, na czerwiec (strona gwr). Podróż trwa 1h, więc można więcej zobaczyć.Przylatujemy rano w piątek i od razu z easybusa na 11, na dworzec i viola. O 12:09 w Oxfordzie.Powrót wieczorem 1h (a jest to piątek!!) i do hotelu.Megabus 4 os=1+3*5=16 GWR 4 os=20f. Lubię takie przygotowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:13 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Wypad do Oxfordu zrealizowany zgodnie z planem.
Na Baker Str. byliśmy o 9:30, więc udaliśmy się jeszcze na mały relaks do Regent's Park. Potem spokojny spacer na Paddington. Tam wydruk biletów na GWR (przy okazji zakup Oysterów+doładowanie, na później).

W pociągu miejsca zarezerwowane.W Oxford pociąg o czasie, a tam ....jakieś festyny i zabawy związane ze zdanymi egzaminami,czy nową rekrutacją.Część obiektów (darmowych) była niestety nie dostępna.
Obeszliśmy wszystko co można (6h to jednak sporo czasu) i spokojnie, o czasie powrót na Paddington.
-------
Wcześniej kombinowałem różne trasy bezpośrednio z LTN do Oxford (busy,pociągi,przesiadki w rożnych miejscach),ale taka kombinacja wyszła najtaniej i okazało się w miarę szybko.
Może i na jednodniówkę, przy zakupie odpowiednio wcześniej biletów, da się tani ogarnąć Oxford (jak by ktoś chciał)
pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:31 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
jest bezposredni autobus z Luton do Oxfordu i czysto teoretycznie powinno sie udac zrobic nastepujaca jednodniowke lecac z PL (lotem o 6 z roznych miast z Polski i powrocie po 20:30)

Image
Image

(z wlasnego doswiadczenia kilkudziesieciu lotow o 6 rano z WAW w 95% przypadkach lecac z bagazem podrecznym i paszportem biometrycznym- przed 8 opuszcza sie terminal- ale ryzyko pozostaje...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Wrz 2016 01:02 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Przypadkiem wpadł mi do kalendarza 3-dniowy wyjazd do Londynu w pierwszym tygodniu października... ale po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że w mieście się wynudzę xD więc jeden dzień zamierzam spędzić poza.

I teraz tak: koniecznie chciałbym, by w jakiś sposób był związany z geologią. Klify nad English Channel znane są powszechnie, w temacie przewijały się te koło Eastbourne i Dover. Z racji studenckiego budżetu dojazd muszę rezerwować z wyprzedzeniem. I tu pytanie - które z miejsc byłoby lepsze, gdyby pogoda nie rozpieszczała? Gdzie możnaby znaleźć sobie wtedy alternatywne zajęcie niż spacer po klifach? Niestety miejsca takie jak Dover Castle odpadają - studencki budżet nie pozwala ;)

Ewentualnie - czy są jeszcze jakieś inne warte uwagi miejsca w okolicy? O High Rocks już czytałem, ale one odpadają - w Polsce mamy o wiele ciekawsze formy o tej samej genezie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Wrz 2016 04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak pojedziesz na klify kolo Eastbourne, to zawsze mozesz ewakuowac sie stamtad autobusem do Eastbourne lub Brighton. Nie wiem czy w Eastbourne jest cos wartego zwiedzania w srodku, ja zwykle spaceruje nad morzem i ide na lunch do jednego z pubow. Brighton na pewno daje wieksze mozliwosci schowania sie przed brzydka pogoda.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Lis 2016 13:15 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Mam pytanie o kilkugodzinny wypad do Cambridge z lotniska Stanford. Bilety na stronie www.nationalrail.co.uk w opcji RT Off-Peak są w cenie 14,90 GBP (off-peak). Będziemy w 2 osoby. Czy takie ceny będą też przy zakupie bezpośrednio w okienku? Gdzie na lotnisku można kupić te bilety stacjonarnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Lis 2016 13:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Chodzi ci o Stansted? Bilety mozna kupic np w automatach, ktorych nie brakuje. Jak zejdziesz na dworzec to tez sa kasy o ile sie nie myle. Bilet bedzie kosztowal tyle samo jak kupisz przed samym odjazdem. Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 04 Lis 2016 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Cena jest stała na wybrane kursy. Byłem w Cambridge rok temu jak ryan się walnąl w cenach. Bilet kupowałem na stacji w podziemu, tuż przy peronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 04 Lis 2016 16:26 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Dzięki, oczywiście Stansted.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group