Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Paź 2012 18:59 

Rejestracja: 31 Maj 2012
Posty: 17
Witam, przylatuję ze znajomymi 7 października do bergamo o 14:40, odlot następnego dnia o 16.50

Opłaca się w tak krótkim czasie jechać do Mediolanu?
Nie planuje kupować noclegu, myślałem o przetrwaniu nocy na lotnisku.. (w nocy są czynne toalety i bary?)

Mam 2 plany i nie wiem który będzie korzystniejszy:
A
terravision o 15.00 -> 16.00 W Mediolanie
powrót z Mediolanu o 21.10 -> 22.10 w Bergamo i nocka na lotnisku
Z rana pierwszym autobusem do Bergamo, i później powrót na lotnisko

A.A
Przetrwać nockę w Mediolanie (?) W jakimś klubie czynnym do rana (ktoś tak już robił?)

B
Z lotniska do Bergamo, później ok 22:00 na lotnisko i nocka
Z rana znowu do Bergamo i później na samolot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 05 Paź 2012 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
U mnie sytuacja jest bardzo podobna, tylko za ok dwa tygodnie przylatuje do Bergamo ok. 12 i odlatuje o podobnej porze tego samego dnia.

Wstępnie zarezerwowaliśmy nocleg w Bergamo, ale teraz pomyślałem, iż może lepiej byłoby wziąć auto i pojechać sobie do Wenecji, a przekimać się w samochodzie (pytanie tylko gdzie, aby było bezpiecznie i aby się nie czepiali). Ew. znaleźć jakiś nocleg w drodze powrotnej z Wenecji do Bergamo. Co o tym myślicie? Czy ktoś zna może jakąś tanią wypożyczalnie w tamtych rejonach? Jeśli dałoby radę z chęcią odwiedzilibyśmy też Mediolan, ale czytając posty innych forumowiczów, to chyba nie ma tam nic nadzwyczajnego o ile ktoś nie interesuje się modą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Paź 2012 09:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wrobello - każda Twoja opcja jest bardziej sensowna niż koczowanie na lotnisku, musisz sobie sam odpowiedzieć co chcesz.
Mediolan szału nie robi - dla mnie. Ładne miasto i tyle. Jeżeli jednak jesteś kibicem piłkarskim to jedź do tego Mediolanu - akurat 7.X o 20:45 masz derby Mediolanu ;)
W samym Bergamo jest sympatycznie, ale jak ktoś ma cechy ADHD to też się zanudzi. Może warto popatrzeć w przeciwnym kierunku - Brescia, Verona, jezioro Garda? Ale lądowanie o 14:40 oznacza, że czasu w dzień masz mało.

Kliper - wyjazd autem do Wenecji to około 3 h jazdy + parking w Wenecji i dojazd komunikacją publiczną. Dużo bliżej masz miejsca wymienione przeze mnie wyżej. Ale wynajem auta na dobę przeczy się z założeniem, że ma być tanio. Najbardziej ekonomicznie wyjdzie Cię dojazd do Mediolanu i Brescii. Verona to już 15 euro RT. Na Twoim miejscu zostałbym w Bergamo. Zanim tak naprawdę dostaniesz się na dworzec/weźmiesz auto będzie pewnie koło 14:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2012 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Wrobello - każda Twoja opcja jest bardziej sensowna niż koczowanie na lotnisku, musisz sobie sam odpowiedzieć co chcesz.
Mediolan szału nie robi - dla mnie. Ładne miasto i tyle. Jeżeli jednak jesteś kibicem piłkarskim to jedź do tego Mediolanu - akurat 7.X o 20:45 masz derby Mediolanu ;)
W samym Bergamo jest sympatycznie, ale jak ktoś ma cechy ADHD to też się zanudzi. Może warto popatrzeć w przeciwnym kierunku - Brescia, Verona, jezioro Garda? Ale lądowanie o 14:40 oznacza, że czasu w dzień masz mało.

Kliper - wyjazd autem do Wenecji to około 3 h jazdy + parking w Wenecji i dojazd komunikacją publiczną. Dużo bliżej masz miejsca wymienione przeze mnie wyżej. Ale wynajem auta na dobę przeczy się z założeniem, że ma być tanio. Najbardziej ekonomicznie wyjdzie Cię dojazd do Mediolanu i Brescii. Verona to już 15 euro RT. Na Twoim miejscu zostałbym w Bergamo. Zanim tak naprawdę dostaniesz się na dworzec/weźmiesz auto będzie pewnie koło 14:00.



Auto (Smart) znalazłem za 130 zł (+30 zł dodatkowe ubezpieczenie) więc jest to cena akceptowalna, auto ma być na lotnisku, ale może rzeczywiście masz rację, że Wenecję lepiej odłożyć na inny wyjazd. Skoczymy sobie po prostu na chwile do Mediolanu i tyle. Dzięki wielkie za rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2012 11:04 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
+ paliwo + parking w Mediolanie =>200 zł
Za 9 euro masz dojazd tam i z powrotem autobusem z lotniska ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2012 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Maciek78 napisał(a):
+ paliwo + parking w Mediolanie =>200 zł
Za 9 euro masz dojazd tam i z powrotem autobusem z lotniska ;)



jeśli chodzi o wypożyczenie auta, to chodziło mi o dojazd do Wenecji (wtedy Mediolan odpuszczamy i zostawiamy na następny raz), ale pewnie tam również trzeba wydać sporo na parking i autostrady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Paź 2012 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ja natomiast lecę do Bergamo 19.10. Będę na miejscu jakoś po godzine 15, mam zamiar odrazu uderzać do Mediolanu(liczę, że będę tam +/-17) pozwiedzam miasto +San Siro jeśli tego dnia będzie jeszcze czynne. Powrót mam na niedzielę około 13 wylot z Bergamo, noc z soboty na niedzielę planuję spędzić na lotnisku tak żeby móc w niedzielę rano zwiedzić Bergamo. Teraz pytanie co zrobić z całą sobotą? Rozważam 3 opcje:
pozostanie w Mediolanie i dokładne zwiedzenie miasta
wypad do Turynu autostopem, co jest dość ryzykowne bo cięzko oszacować ile czasu może to zająć (ostateczność pociąg, ale póki co jedyne ceny jakie znalazłem to 19 euro)
-Bliżej niż Turyn jest Lugano więc w grę wchodzi również wypad tam i tutaj pytanie czy orientuje się ktoś jaki jest koszt dojazdu do Lugano jakimś transportem publicznym?

Póki co takie opcje wchodzą w grę, jeśli ktoś byłby w stanie mi udzielić informacji odnośnie dojazdu do Lugano będę wdzięczny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Paź 2012 10:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Legion, Na SanSiro w piątek już nie zdążysz. Jeżeli tylko w piątek będziesz w Mediolanie i jesteś zapalonym kibicem to przejdź się choćby pod stadion bo robi wrażenie. Jeżeli jednak możesz podjechać w sobotę to od 10:00 do 17:00, tour po stadionie rusza co 20 minut.
Sklep Milanu i Interu to totalna żenada jak na potęgę tych klubów. Pomieszczenie małe, przypomina osiedlowy sklepik w piwnicy :) Na dokładkę gadżety obu klubów są wymieszane ze sobą :)
Sklepy oficjalne są też w centrum miasta, łatwo na nie trafić błądząc tam bez celu.

Jednak ja polecam Ci inną opcję do rozważenia :) My też będziemy lądować w Bergamo 19.X, tylko wcześniej. Potem jedziemy nad jezioro Garda a do Bergamo wracamy 21.X wcześnie rano. Jak masz chęć się dołączyć --> PW.
peschiera-del-garda-90-zl-2-noce-1-osoba-19-21-x,81,19519
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Paź 2012 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Zwiedzenie San Siro to obowiązek tego wypadu :) tak więc zapewne będzie tak jak piszesz,że w piątek nie zdążę (zwiedze same miasto) więc w sobotę z rana uderzę na San Siro. Sklepiki klubowe nigdy mnie nie interesowały aczkolwiek niektóre robiły wrażenie (największe chyba Barcelony) ;) trochę zwiedzanie San Siro najwczesniej o godz 10tej kłóci się z ideą wypadu autostopem do Turynu, ale może jeśli podejmę się wyzwania to uda się to jakoś ogarnąć tymbardziej, że do Turynu chcę uderzyć żeby zobaczyć stadion Juve :) a punkt wylotowy polecany na stronach autostopowych z Mediolanu jest blisko San Siro tak samo jak punkt wylotowy w Turynie jest niedaleko stadionu Juve ;)

Co do Twojej propozycji to dzięki, będę ją miał na uwadze jak ostatecznie zrezygnuję z autostopowych wojaży ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Paź 2012 10:42 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Legion1 napisał(a):
Zwiedzenie San Siro to obowiązek tego wypadu :)

W takim razie zajrzyj do toalety w środkowym kręgu dla zwykłych kibiców :)

Powodzenia w tym autostopie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Rozumiem, że znajdę w tej toalecie jakąś niespodziankę :) co do autostopu to dla mnie żadna nowość, ale Włochy pod tym względem to podobno ciężki orzech do zgryzienia stąd moje obawy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie wiem, czy Ci zdradzić :) Jak nie chcesz to nie otwieraj :)
https://lh6.googleusercontent.com/_BJoC ... 120193.JPG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Heheheh :D
Hmm dopiero teraz zauważyłem, że 20.10 jest mecz Juve-Napoli :) ciekaw jestem czy są jeszcze szanse na jakieś bilety :>
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:25 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Podobny wynalazek widziałem w Paryżu, Mediolanie i Barcelonie. W Polsce jeszcze w latach 90-tych się zdarzało, teraz już nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Legion1 napisał(a):
Heheheh :D
Hmm dopiero teraz zauważyłem, że 20.10 jest mecz Juve-Napoli :) ciekaw jestem czy są jeszcze szanse na jakieś bilety :>

Bez problemu kupisz przed meczem. Musisz mieć dowód osobisty ze sobą lub kartę kibica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:31 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 17
Hej.
Wróciłem w poniedziałek z Mediolanu i jeśli wybieracie się w takim układzie chłopak + dziewczyna to jest promocja na bilety kolejowe. Płaci tylko chłopak, dziewczyna jedzie za free. Także Pomyślcie nad takim rozwiązaniem.
Ja osobiście polecam Bolonie, max. 2h jazdy pociągiem i cena ok. 35euro.
Powodzenia
_________________
Sprzedam zadbany, rodzinny samochód.
Oryginalny przebieg i bardzo dobry stan.
Szczegóły prv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Tak tylko, że Juve-Napoli to mecz na szczycie (2 pierwsze drużyny) więc nie wiem czy o bilety będzie tak łatwo zwłaszcza te po 40 euro ;) a co do wynalazku na starówce w Dubrowniku jest podobny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Paź 2012 11:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Na Juve nie ma kompletów, choć faktycznie najtańsze bilety pewnie będą trudno dostępne. Ale jak to się mówi - nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział ;)
Jedź! :) Najwyżej pocałujesz klamkę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Paź 2012 18:52 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
subb0 napisał(a):
Hej.
Wróciłem w poniedziałek z Mediolanu i jeśli wybieracie się w takim układzie chłopak + dziewczyna to jest promocja na bilety kolejowe. Płaci tylko chłopak, dziewczyna jedzie za free. Także Pomyślcie nad takim rozwiązaniem.
Ja osobiście polecam Bolonie, max. 2h jazdy pociągiem i cena ok. 35euro.
Powodzenia


O promocji piszą na stacji?Do kiedy trwa? Na jakich trasach?Gdzie mogę się coś więcej dowiedzieć na temat tej promocji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Paź 2012 19:39 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Roben napisał(a):
subb0 napisał(a):
Hej.
Wróciłem w poniedziałek z Mediolanu i jeśli wybieracie się w takim układzie chłopak + dziewczyna to jest promocja na bilety kolejowe. Płaci tylko chłopak, dziewczyna jedzie za free. Także Pomyślcie nad takim rozwiązaniem.
Ja osobiście polecam Bolonie, max. 2h jazdy pociągiem i cena ok. 35euro.
Powodzenia


O promocji piszą na stacji?Do kiedy trwa? Na jakich trasach?Gdzie mogę się coś więcej dowiedzieć na temat tej promocji?


http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=8ad5d92cd270a310VgnVCM1000008916f90aRCRD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group