Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lut 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Pierwszy post to zbiór OT z atrakcji Azorów :)

Jah napisał(a):
dr.yca napisał(a):
Jak koś ma pytania chętnie odpowiem.
Jestem teraz w Ponta Delgada. przyleciałem dzisiaj (26.01) łamanym ze Szczecina start 2.00 do Berlina bus interglobus tam o 7 do Brukseli,z Brukseli 13.10 do Porto z Porto opóźnienie 40min przez je...ych kontrolerów we Francji-strajk i zamiast 13.10 wyleciałemo13.50, w Porto 20 min na przesiadkę do Ponta i o 17.15 lądowanie na miejscu. Powrót w So 9 z minutami do Lisbony z Lisbony do Londynu w Londynie 19H na lotnisku i w N po 16 jestem w Goleniowie,koleżka przywiezie mnie do Szczecina. BIlety lonicze 350pln,bus do berlina 29, auto w Ponta 16Ex4D (800e zastaw na karcie),chata z AirBnB 85e ze śniadaniami. Co zwiedzę ? zobaczymy Idę spać.
Ps. w Brukseli mają super wypasione kanapy w gł. hallu spałem jak w domu do 11.


Witam
dr.yca Wybieram sie na sao miguel 02.03-08.03. Zastanawiam się nad wynajęciem auta. (2 osoby + dziecko) Ale ceny są trochę wygórowane. (180pln za dzien) Chciałbym to skonfrontować z cenami przejazdów komunikacją miejską. Wiesz może jakie są ceny przejazdów z ponta delgada do ciekawych miejsc? I czy połączenia są w miarę znośne (nie np pierwszy odjazd o 15:00 a powrót następnego dnia:)) i jaka jest obecnie cena paliwa? Słyszałem, że jest taniej niz w Portugalii. Proszę też (o ilę to nie za wiele) a aktualne ceny:

woda
pieczywo
wino
piwo
owoce
ser
mięso
kawa
herbata
lunch w restauracji (może być tania ale smaczna:)) nie napompowana turystyczna:)
i co tam jeszcze masz pod ręką:)

Z góry dzięki.
Jak dlugo będziesz na wyspie?


dr.yca napisał(a):
hej. nawet się nie zastanawiaj. szukaj już auta,ja znalazłem przez skyscaner firmę luso, 64 e za 4 dni+800e zastawu na karcie, kupiłem dodatkowe ubezpieczenie za 4 e/d. mam fiata punto 180.000 przebieg diesel. ropa 1e/l, woda 0.3e1,5/l, pivo nie pije, wino ,nie pije, byłem w super restauracji, lokalna ryba z pieczonymi ziemniakami, szpinakiem podane jak w masterchief, kawa, cola, przystawka 20e, żarcie w zwykłej knajpce ale też bardzo dobre od 8e, expresso zależy od miejsc od 0.5e do 1,5e w tej super restauracji, rejs na wieloryby 50E polecam widziałęm wczoraj 2, delfinów bardzo dużo, tyle ocean to nie nasz bałtyk, połowa wycieczki r..gała, ja 3 razy ale warto. firma futurisimo. owoce 4 banany 0.3e ananas tutejszy 1kg 2,2e, mam chate ze śniadaniami za 85 e/4 noce. parking darmowy 150 m od domu, nie polecam transporu miejskiego ze względu na brak czasu, jestem tu od wtorku od g.18 i jutro o g.9 wracam, szkoda mi czasu na czekanie na transport, poza tym są miejsca gdzie nie dojedziesz busem. na razie zaliczyłem, zachód wyspy i wieloryby (po powrocie zdychałem resztę dnia ale wieczorem szlajałem się po mieście). pije kawę i lecę za wschód, dzisiaj lagoa donfogo oraz lagoa da furnas, jak zdąże to w gorących źródłach się wykąpie. Pytaj odpowiem ile się da. w drodze powrotnej będę kisił 19h na lotnisku w lonynie to będę miał czas.
jak ktoś lubi przyrodę to polecam. są takie miejsca że serce ściska, treeking poziom light.dla każdego


nina104 napisał(a):
Też jestem w tej chwili na Sao Miguel. Odniosę się trochę do wypowiedzi poprzednika. Samochód w miejscowej wypożyczalni 24 euro/ dzień + dodatkowe ubezpieczenie full 19 euro łacznie dziennie 43 euro , benzyna 95 wszedzie 1,25 euro. pieczywo- tanie - od 03 do 1 za fajny chlebek, piwo lokalne-1,20, wino - od 1,95 za 07l. Mięso wolowe od 4,5 do 10 euro, rybka na rynku w Ponta delgada(swietna sprawa) od 3 euro, takie małe. Fajna rybka 6 euro, tuńczyk filet 12 euro. Z owoców morza- ośmiornica. Nie udało nam sie kupić swiezych krewetek. Ceny ok. warzywa pomidory- od 1,25, papryka- 2 euro, sałata tania.


dr.yca napisał(a):
drodzy koledzy,czy też koleżanki, zauważcie,że ceny wynajmu aut się zmieniają, sam przed wyjazdem przeczytałem wszystko co jest na tym forum dot. wypożyczenia auta i NIJAK się to miało do rzeczywistości. co do cen o które pytałeś: wróciłem właśnie ze wschodu wyspy, w Furnas specjalnie dla Ciebie wszedłem do sklepu i sfilmowałem prawie wszystkie półki, trochę dziwnie na mnie patrzyli ale wyjaśniłem, że w moim kraju ludzie pytają ile co kosztuje w sklepie. Sklep spożywczy nie jakaś sieciówka bo chyba tu nie ma tego i normalni mieszkańcy robili tam zakupy, zaopatrzony we wszystko. mam więc dla Ciebie ceny żarcia i picia. Tak jak pisałem jutro o 9 z minutami wylatuje łamanym do domu. W londynie będę miał 19h na przejrzenie filmu i wpisanie cen. Co do Azorów, ja tu na bank wrócę. Jeszcze o autach, zatankowałem za 20e i nie dałem rady wyjechać tej ropy przez 2 dni (bo wczoraj wieloryby), TYLKO AUTO ZERO TRANSPORTU MIEJSKIEGO. nic nie zobaczysz bez auta chyba że interesują Cię tylko miasta. Proszę tylko nie pisać bzdur że nie stać kogoś na 16e/D lub 800e zastawu. Ja np nie wchodzę w coś jak mnie nie stać. Pozdr


nina104 napisał(a):
Mam chwile więc... pogoda jest super jak nie pada i nie schodzą chmury, nam się taka trafiła, ale dzień wcześniej spotkaliśmy Polaków lało i widoczność na 3 m. Warto zaopatrzeć się w kurtkę i deszczak, buty 2 pary, gdyby coś. A tu schnie bardzo wolno, mimo, że jest klima. My wynajeliśmy na airbnb za 35 euro za noc + prowizja . Co do auta, warto wynając przed wyjazdem. Pełne ubezpieczenie daje komfort, my nie zawsze tak placiliśmy, ale dzięki temu mogliśmy pojeździź po drogach szutrowych. Droga południowa do Nordeste (urokliwa i koniecznie nie autosradą) była zamknięta w polowie i tak znaleźliśmy się na szutrowej, widoki odlotowe, jak w zielonym swiecie od ziemi po niebo! Życzę udanego pobytu.


WaldekK napisał(a):
Na stronie http://www.azoresapi.com/en/ jest m.in. rozkład jazdy i planer, który podaje "estimated price".
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 17 Maj 2016 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Jeśli ktoś korzysta z plannera na http://www.azoresapi.com/en/ niech zwróci uwagę na fakt, że podaje on czasy godziny wg strefy czasowej komputera, z którego dokonywane jest sprawdzenie.

Przykładowe wyniki wyszukiwania dla strefy UTC+1, m.in. Warszawa:
Załącznik:
1.png
1.png [ 10.19 KiB | Obejrzany 12206 razy ]
i takie samo zapytanie po zmianie strefy na UTC-1 (Azory)
Załącznik:
2.png
2.png [ 9.92 KiB | Obejrzany 12206 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Maj 2016 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Spotkał ktoś w Ponta D. wypożyczalnie rowerów?
(Z kolega jesteśmy w trakcie ubijania kosztów na miejscu) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2016 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie dam sobie ręki obciąć, ale na marinie i w porcie, szukając rejsów na walenie, gdzieś te rowery mi śmignęły, a już na pewno kampery i motory ;)

Popytaj w agencjach turystycznych na nabrzeżu.

a tu pierwsze dwa linki od wujka g

http://bikerental.carreiro.pt/en/rent/ od 11 EUR

http://www.bike-rentals-azores.com/#!bi ... azores/cow od 16 EUR
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Maj 2016 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@tom971

Do kiedy jesteś na Sao Miguel? Jak pogoda?:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lip 2016 01:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Mało informacji na temat Azorów, myślałem że lecę na koniec świata a tu całkiem przyjemnie - duży market w którym robiłem dziś zakupy - Continente Modelo Fajã de Baixo - biedronka nie podskoczy ;) Dodatkowo obok Burger King i Mcdonald jak ktoś ma ochotę na fastfooda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Pogoda na Azorach
#7 PostWysłany: 11 Sie 2016 10:35 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 55
Nie wiem czemu mój post znikanal z tego tematu, ale czy ktos podorozował po Azorach w końcowce listopada i moze sie wypowiedziec na temat pogody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda na Azorach
#8 PostWysłany: 11 Sie 2016 10:42 

Źródło: http://www.azoreschoice.com/the-azores/climate
Kod:
November to March

You can expect to have some bright sunny days, a few wet and windy days and some overcast and cloudy days, with average temperatures of between 11 and 17°C.

Tłumacząc na język polski: możesz się spodziewać wszystkiego.

Tutaj uzupełniający opis listopada na Azorach (Ponta Delgada):
http://www.holiday-weather.com/ponta_de ... /november/
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda na Azorach
#9 PostWysłany: 11 Sie 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Byliśmy w zeszłym roku w listopadzie. I pogoda tak jak można się było spodziewać w kratkę. Ale ciut niższe ceny dolotu, zakwaterowania i wynajęcia auta oraz w zasadzie puste szlaki zrekompensowały pogodowe niedogodności. Poza tym Azory w takiej aurze mgły i szarości maja w sobie dużo magii ;) Natomiast może się zdarzyć, ze nie zobaczysz tych widoków, na które się nastawiliście oglądając zdjęcia z Internetu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Cze 2017 12:53 

poszukuje info o promach pomiędzy wyspami,znalazłem parę stron gdzie rozkład jest do 18 września, mnie interesuję rozkład w październiku ( zimowy ? :o ) pomiędzy Ilha do Pico -Sao Jorge-Faial ,możliwe zrobić jednego dnia RT z Pico ?
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Cze 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Tutaj https://www.atlanticoline.pt/p/conteudo ... _Verde.pdf masz rozkład do końca roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Cze 2017 13:26 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Między Pico (Madalena) a Faial (Horta) raczej nie będzie problemu z transportem.
Według strony przewoźnika nawet poza sezonem codziennie kursują promy między tymi wyspami (Blue line): http://www.atlanticoline.pt/p/p/index.p ... 40&lang=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Cze 2017 13:47 

właśnie tą stronę sprawdzałem,ale starość nie radość :lol: nie zauważyłem :oops: zimowy rozkład na samym dole,dziękuję za naprowadzenie , no i pytanie - interesuję mnie podróż w poniedziałek z Sao Rogue do Velas RT, ale nie dam rady bo przylatuję na Piko o 9.45 a prom odpływa o 9.25 :( więc chyba sprobuję Madalena-Horta @wersus79 możesz coś bliżej napisać co miałeś na uwadze pisząc że na tej trasie nie będzie problemu,tam coś innego pływa niż Atlanticoline?
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Cze 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Nie wiem o czym myślał @wersus79, ja natomiast natrafiłem kiedyś na taką informację na http://www.azores.com/ferry
Cytuj:
Atlantico Line also operates a daily passenger and cargo (no vehicles) service between the islands of Faial, Pico, São Jorge all year around (called the triangle islands). It is an extremely reliable service. Due to the proximity of the islands the service is almost never cancelled.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Cze 2017 14:13 

@WaldekK dzięki,wszystko jasne pasuję mi rozkład Blue line
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Cze 2017 14:33 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
miałem na mysli dokładnie to samo co @WaldekK

Według strony przewoźnika, promy na trasie Blue Line kursują codzienne przez cały rok :D

Faial, Pico oraz São Jorge są na tyle blisko, że połączenia promowe miedzy nimi działają cały rok, chyba że pogoda uniemożliwia kurs - * Schedules are subject to change due to weather or operating conditions.

Załączniki:
Schedules_blue_line.png
Schedules_blue_line.png [ 17.17 KiB | Obejrzany 10354 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
WaldekK lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Wrz 2017 09:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zaczyna mi chodzić po głowie ten kierunek i jak zacząłem od Wikipedii, to tam jest niewiele; poza tym, że z uwagi na pogodę przez wiele dni w roku nie odbywają się tam żadne loty. Ktoś może ma więcej danych na ten temat lub link do jakichś statystyk pogodowych. Jak sobie zaplanuję napięty program, to głupio byłoby tam utknąć, albo w ogóle nie dolecieć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2017 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ale pytanie też w jakim terminie? Miesiące letnie, a nawet już od późnego maja czy wczesnego czerwca nie są takie złe. Co prawda moje doświadczenie tyczy się jedynie Sao Miguel i przelotów z/do Lizbony i Porto.
Prawdą jest, że jak mgła która często jest w wyższy partiach i w głebi lądu zejdzie na wybrzeże to z lotami jest mogiła. Z drugiej strony na Sao Miguel właśnie 10km wgłąb wyspy może być (nie)widoczność na 10 metrów, a na wybrzeżu i tym samym na lotnisku piękne słońce. A różnica to 10-15 km.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2017 14:15 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Byłam na przełomie stycznia i lutego na San Miguel (stacjonowaliśmy w Ponta Delgada)- pogoda marzenie. Przez tydzień raz pokropił deszcz, było słonecznie temp. ok 15, w wyzszych partiach niższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Wrz 2017 14:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ja bym się pewnie wybrał we wrześniu. Z tego, co widzę tu w obu wątkach, to oczywiście wietrznie, mgliście itd., ale bez tragedii. A z Wikipedii wyglądało, jakby to było miejsce odcięte od świata.
Wikipedia napisał(a):
Z powodu częstych mgieł lotniska nie obsługują pasażerów przez wiele dni w roku, a mieszkańcy żartują często, że burza, która zostanie zapowiedziana w prognozie pogody na następny dzień, nadchodzi nad Azory najczęściej po tygodniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group