Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Cze 2019 07:02 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
W sierpniu br. będę miał jeden dzień do zaplanowania w La Spezia, a właściwie do wykorzystania na zwiedzanie. Przypływam do portu w La Spezia ok. 9:00 i mogę zorganizować rodzinną wycieczką w kierunku Pisy lub wsiąść w pociąg/statek i zwiedzić Cinque Terre. Czas mam do 21:00.
Wiem, że to zgoła dwie różne atrakcje, ale chciałbym poznać Wasze opinie, szczególnie tych, którzy widzieli obie. Co wg Was jest ciekawszym punktem wypadowym na taką jednodniówkę z rodziną (z 6-latkiem)? Jeśli wybór pada na CT, to jak lepiej w sezonie letnim - pociągiem czy stateczkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Cze 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Cinque Terre!
Te miasteczka oferują większą różnorodność: skały, morze, zatoczki, plaże, pociągi, tunele, rybackie łódki na ulicach itd. a nie tylko zabytki, kościoły i wieże (niechby nawet krzywe ;) ).
Jak już będziesz w La Spezii to szkoda się telepać do Pizy czy Lukki tylko wykorzystać co jest na miejscu. Jedyny minus to tłumy, ale to da się przeżyć, zresztą w innych miejscach we Włoszech w tym czasie nie będzie lepiej.
Ze stateczków nie korzystaliśmy, jeździliśmy pociągami na Cinque Terre Card i spacerowaliśmy, niestety potem była powódź, część tras pieszych została zamknięta i chyba jest tak nadal.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Cze 2019 13:36 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Oba miejsca są bardzo fajne, ale tłumy w obu też pewnie potężne. Nawet w czerwcu było już full ludzi. Do tego w Pizie mocne poczucie zagrożenia terrorystycznego. Policja z długimi karabinami przy dworcu, lotnisku i krzywej wieży. Przy takim tłumie i tak raczej nad tym nie panują. Cinque Terre jednak bliżej La Spezii, ale lepiej wybrać sobie z 2-3 miasteczka niż próbować zaliczyć wszystkie. Lucca - Lerici jest bardzo fajną opcją na plażowanie. Z 6 latkiem bieganie po miasteczkach na skałach może nie być dla niego interesujące.


Ostatnio edytowany przez greg1291, 16 Cze 2019 14:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Cze 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
greg1291 napisał(a):
Lucca jest bardzo fajną opcją na plażowanie.

:?: :o
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Cze 2019 14:35 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Sorki pomyliłem z Lerici :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2019 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2019
Posty: 36
Loty: 22
Kilometry: 21 899
niebieski
Proponowałabym CT. We wrześniu ubiegłego roku też miałam jeden dzień. Z La Spezii pojechałam pociągiem do ostatniego miasteczka Monterosso, a potem wracałam do La Spezii, zatrzymując się w poszczególnych miasteczkach. Część trasy przebyłam pociągiem, a część stateczkami. 200 metrów Lazurowej Ścieżki z Manaroli do Riomaggiore warto przejść pieszo. Trzeba liczyć się z tłumami ludzi i upałem. Pociągi były we wrześniu przepełnione, ale kursują często, a odcinki między miejscowościami są krótkie.
Pole Cudów w Pizie odwiedzałam z kolei późnym wieczorem, bo wtedy nie ma tam ludzi.

Ponieważ to mój pierwszy post na forum, to od razu chcę podziękować wszystkim za to, że dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dzięki tym informacjom odważyłam się zorganizować swój wyjazd do Toskanii i Chorwacji, a teraz planuję Bajkał koleją transsyberyjską.
Spędziłam na forum mnóstwo godzin, przekopałam się przez wiele wątków - dla mnie to prawdziwa skarbnica informacji.
Dziękuję wszystkim i pozdrawiam serdecznie czytających :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2019 09:27 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Dziękuję za wasze podpowiedzi. Jednak zdecyduję się na CT.

Napisz jeszcze proszę starucha_izergil jak ogarnialiście te stateczki pomiędzy miastami? Z marszu wsiadaliście czy jakieś rezerwacje/zakup biletów wcześniej? Jakie koszty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2019 10:10 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Weź jeszcze pod uwagę Portovenere. Autobus z La Spezii 2,50 EUR, a później możecie popłynąć do CT. Jeżeli macie czas od 9 do 21, to CT (i to nie całe oczywiście, tylko wybrane miejscowości) polecałbym jednak odwiedzić popołudniem/wieczorem. Niedawno wróciłem z La Spezii i ok. 10:00 w CT robi się już tłoczno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2019 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2019
Posty: 36
Loty: 22
Kilometry: 21 899
niebieski
@sansibear
Poszperałam w swoim dzienniku podróży z września 2019i już wyjaśniam.
Kupiłam Cinque Terre Card za 16 euro. Karta upoważnia do wielokrotnego wsiadania i wysiadania na trasie La Spezia - Levanto, uwzględniającej właśnie 5 miasteczek. Daje ona też dostęp do darmowego wi-fi, do bezpłatnych toalet i wejście na Lazurową Ścieżkę.
Można kupować bilety na poszczególne odcinki, ale w sierpniu odradzam ze względu na kolejki.
Znalazłam też bilet na stateczek z Vernazzy do Manaroli - cena dla osoby dorosłej 9 euro.
Bilety na statki kupowałam spontanicznie - przewoźników jest wielu, statki kursują często, problemów nie było. Ceny są zróżnicowane, ale szczegółów nie podam, bo kierowałam się wyłącznie godziną odpłynięcia - po prostu zależało mi na czasie.

Przed wyjazdem czytałam, że Monterosso jest najmniej urokliwe, ale nam (5 osób dorosłych) akurat bardzo się podobało - więc to odczucie bardzo subiektywne.
My ominęliśmy Corniglię, bo tam po opuszczeniu pociągu trzeba wdrapać się do miasteczka po schodkach - a my mamy po 60 lat i źle znosimy upały. We wrześniu było nam za gorąco i w tym roku to wybieramy się dopiero w październiku.

W ogóle jeśli masz więcej czasu, to polecałabym wybrać się do Portofino (dla nas Portofino było głównym celem wyjazdu ze względu na sentyment do piosenki "Jest długie lato w Portofino," którą śpiewają i Magda Umer, i Kasia Groniec, i Sława Przybylska - pociągiem do Santa Margherita Ligure, a potem można autobusem albo 5 km pieszo wzdłuż morza. Coś pięknego! - nawet my, starsze panie, dałyśmy radę Z powrotem z kolei przypłynęłyśmy statkiem.

Jeśli jeszcze mogłabym w czymś pomóc, to służę uprzejmie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2019 11:51 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
starucha_izergil napisał(a):
My ominęliśmy Corniglię, bo tam po opuszczeniu pociągu trzeba wdrapać się do miasteczka po schodkach - a my mamy po 60 lat i źle znosimy upały.

O ile się orientuję, dla posiadaczy Cinque Terre Card Treno bus ze stacji do miasteczka jest bezpłatny.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2019
Posty: 36
Loty: 22
Kilometry: 21 899
niebieski
Dziękuję @Mar77 za uzupełnienie. Faktycznie, można dostać się bezpłatnym busem.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Lip 2019 07:28 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Znalazłem dość wygodną opcję zakupu biletów Cinque Terre Card, gdzie można całość sfinalizować na www: https://card.parconazionale5terre.it/en
Jest to chyba najlepszy sposób na ominięcie kolejek przy kasach, ale zanim kupię bilety chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób będę one dostarczone. Czy ktoś z Was kupował już bilety online i podpowie jak finalizowany jest zakup?

Odpowiedź: Jako, że najciemniej jest pod latarnią - przeoczyłem grafikę na pierwszej stronie, która odpowiada na moje powyższe wątpliwości: Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lip 2019 10:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
starucha_izergil napisał(a):
Poszperałam w swoim dzienniku podróży z września 2019

polecałabym wybrać się do Portofino (dla nas Portofino było głównym celem wyjazdu ze względu na sentyment do piosenki "Jest długie lato w Portofino," którą śpiewają i Magda Umer, i Kasia Groniec, i Sława Przybylska - pociągiem do Santa Margherita Ligure, a potem można autobusem albo 5 km pieszo wzdłuż morza. Coś pięknego! - nawet my, starsze panie, dałyśmy radę Z powrotem z kolei przypłynęłyśmy statkiem.


Fajnie mieć taki przyszłościowy dziennik ;) A tak w ogóle to serdecznie Cię witamy na forum,bardzo miły ten Twój pierwszy post :P A nad ten planowany Bajkał to chętnie się piszę jak coś . Co do Portofino to planuję go w przyszłym roku z podobnych względów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group