Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2018 10:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
EDIT: Szczegółowy zwiedzania półwyspu popełniłem i zostawiłem tutaj: 1-dzien-na-polwyspie-sn-aelig-fellsnes-zachodnia-islandia,1548,127607

Wracam na Islandię. :mrgreen:

To jedno z miejsc, które pociąga, więc Wizzair obniżając ceny z Poznania nie musiał długo mnie kusić. Będę mieszkać w Hofn, niedaleko od Borgarnes. Auto to będzie Golf z Sad Cars (i już do tego nie wracajmy). Żadnych dróg typu F, żadnych szaleństw. Miesiąc to połowa kwietnia. Mam taki pomysł, aby jeden dzień spędzić na północy, bo południe już objechałem trochę.

Þjóðgarðurinn Snæfellsjökull? Borðeyri? Co właściwie zobaczyć i gdzie się udać? Będziemy w czwórkę, dwie osoby pierwszy raz, więc drugiego dnia chcemy jednak objechać Golden Circle i tę trasę znam, sam popełniłem relację https://roku.fly4free.pl/blog/2073/isla ... kompletny/ do której zachęcam, jednak nie obejmuje ona wyprawy na północ. I tu prośba do doświadczonych przyjaciół Islandii? Rzucilibyście pomysłami na spędzenie tego dnia w północno-zachodniej Islandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 22 Lut 2018 18:22 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Roku, hm, Hofn? niedaleko od Borgarnes? możesz sprawdzić?
spędziłem w okolicy Borgarnes i na Fiordach Zachodnich minione 2 tygodnie, w tym kilka dni nie z własnej woli... :) cóż, życzę Ci ostrego ocieplenia na święta, bo śniegu powyżej Borgarnes jest najwięcej od lat :) Chyba, że jednak "mieszkasz" w tym Hofn, które wszyscy identyfikują jako Hofn. Wówczas wycieczka na północ raczej Cię nie dotyczy ;)

Lubię Twoją relację, ale coś treść Twojego pytania - inaczej niż cenne spostrzeżenia w relacji - nie powala islandzkim doświadczeniem, chyba tak na szybko to pytanko wpisałeś... Þjóðgarðurinn na północy? Borðeyri - skąd idea? Sprawdź proszę ten pomysł z wyskokiem z Hofn na północ (choć wyczuwam tu nie tyle pole do błędu, co raczej językowego żartu w rodzaju "drogowskazu na ausfahrt" :) ). Moja rekomendacja - jedź w kwietniu spokojnie z ludźmi na południe, jak masz tylko dzień na wyskok na północ. Te same miejsca o innej porze roku wyglądają na wyspie zupełnie odmiennie. A jeśli będziesz się upierał przy północy (i Hofn okaże się nazwą portu lub hotelu gdzieś wyżej), to poszukaj w necie pomysłów na objazd Półwyspu Snæfellsnes, jest tego trochę (lub gdy nie znajdziesz napisz na priv). No i rzecz kluczowa, która trochę mnie zniechęca do rozwinięcia wachlarza możliwości: mocno niedoceniasz swojego własnego zdania z Twojej fajnej relacji: "Pogoda, wbrew prognozom, dopisała." - tak Roku, to był FART, to był FART, to był F A R T.
Nie jest tak co... Roku. W ogóle nie jest tak, że pogoda tam w standardzie dopisuje wbrew prognozom, szczególnie poza sezonem na północy, szczególnie ze zwykłym osobowym autem. Jestem tam często, a stałem ostatnio trzy razy po kilka godzin w ciągu paru dni. Zaś odcinek 1ki dochodzący do Borgarnes to poza sezonem królestwo huraganowych wiatrów oraz teren dla ubezpieczycieli i wypożyczalni wymieniających flotę (o fotoradarach nie wspominając).
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku lubi ten post.
Roku uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Mar 2018 01:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
@Artycjusz

Po pierwsze dzięki za odpowiedź. Jakis czas mnie nie było na forum, nie zgadniesz dlaczego, ale... wyjechałem w podróż :mrgreen:
Tak, masz rację, Hofn jest na wschodzie i każdy kojarzy tę nazwę właśnie ze wschodnią Islandią, a jednak... na zachodzie też jest coś o tej nazwie.

Po kolejne, oczywiście że jestem radosnym islandzkim żółtodziobem, tym razem z niewielką nadzieją nawet na zorze polarne, bo podobno zdarzają się i w kwietniu. Tym niemniej mam zamiar - korzystając z Twojego doświadczenia i wielu uwag, które dokładnie przeczytałem - spróbować swoich sił w kwietniu. Na ten przykład starannie będę sprawdzać prognozę pogody, nie będę brać najmniejszego auta, dopasuję trasę do zapowiedzianych warunków, sprawdzę również na bieżąco stan i przejezdność islandzkich dróg, nie zamierzam również zbaczać z utartych szlaków. Jeśli prognozy bedą złe, nie będę kusić losu, pojadę na południe.

Ok, to prawda, że pytanie zadane było na szybko. Jednak oczywiście znalazłem już pomysły na objechanie Półwyspu Snæfellsnes, już się w nim zakochałem i zostanę raczej przy tej opcji. Widzę na road.is że drogi sa ogólnie przejezdne nawet i dziś, więc mam nadzieję, że w ciagu miesiąca ich stan się nie pogorszy (wtedy wypad na południe). Jeśli chciałoby Ci się zerknąć i ew. coś dodać, to to jest mój plan na półwysep (kolejność przypadkowa).

Ytri Tunga plaża
Djúpalónssandur plaża
Rauðfeldsgjá wąwóz
Lóndrangar formacje skalne
Arnarstapi i Hellnar trekking
Gatklettur skalny łuk
Kirkjufellsfoss wodospad
Gerðuberg Cliffs,

Vatnshellir Cave i muzeum rekina sobie daruję. Raz że czas (musimy to objechać w 1 dzień), dwa że bilety z cenami typu 40 USD. Zatem jeśli któraś z tych atrakcji jest trudno dostępna, niezbyt interesująca czy coś w tym stylu, to z pewnością wezmę pod uwagę Twoje zdanie. Z map wychodzi 5 godzin jazdy. Jestem dobrej myśli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Mar 2018 23:57 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
:) to "inne" Hofn, o którym - jak już jestem teraz świadomy - Ty absolutnie świadomie napisałeś... JEST NIEZŁYM MIEJSCEM NA ZORZĘ :) poważnie :) Obserwuj za to wiatr, bo w tych okolicach czasem mogłoby zdmuchnąć czołg.
Jestem przez tydzień "wyjęty" z aktywności, a później na PRIVie możemy pobuszować w szczegółach. Byłem teraz 4 dni, z czego 3 dni ze wspaniałymi zorzami, choć równocześnie słyszałem od znajomych, że u nich ani trochę nie świeciło ;) A więc jak w starym przysłowiu : jak sobie pościelesz, tak się... zorzy naoglądasz. Trzymam więc kciuki, niech się uda!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2018 10:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Więc taki dokładnie mam plan na ten jeden dzień na półwyspie Snaefellsnes, zaczynając objazd od południa.

Gerðuberg Cliffs
64.8465524, -22.3624107

Gerðuberg – bazaltowe kolumny - dojscie 1,5 km od drogi
====================================

Ytri Tunga
64.803747, -23.080798

farma parking i plaża z kolonią fok.


========================
Búðir church (Búðakirkja)
64.822461, -23.384732
Czarny kościół. Niedaleko Bahrain - pole lawy

Búða beach, Islandia dojscie 300 metrow od drogi


Budaklettur
64.824170, -23.440562 (droga)
- wygasły wulkan. Odległość 1km marszu z zakrętu drogi. SKĄD NAJLEPIEJ DOJŚĆ?
==================================

Rauðfeldsgjá
64.798396, -23.637750

Rauðfeldsgjá – interesujący wąwóz
====================================

Arnarstapi
64.766825, -23.629647

– mała wioska z kilkoma interesującymi punktami: Stone Bridge, Cliff Viewpoint, Gataklettur

Park obok posągu Bárður Snæfellsás. Spacer w dół od niego do tego urwiska punktu widzenia. Z tego punktu widzenia idą w górę, a następnie skręcić w prawo i iść do Gataklettur stamtąd przejść do otworów w ziemi, a następnie do portu Arnarstapi.

Odległosc trekking do Hellnar w linii prostej 1,8 km - piszą o 90-120 min marszu.
=================================


Londrangar - Skalne klify w wodzie
64.737597, -23.775790
========================

Mallariff Lighthouse i Mallariffsviti
64.727812, -23.803113

Latarnia morska i plaża z czarnymi bazaltowymi kamyczkami. Na

parking i przejście 250 metrów, plaża na prawo od latarni.
=====================================


Djúpalónssandur – tajemnicza czarna plaża koło Dritvík.
64.753610, -23.895081
========================

64.892060, -23.961267
Punkt najbardziej wysunięty na zachód. droga prowadzi do Skarðsvík Beach i latarni morskiej. 7 km Możliwy szutr.
===========================

Kirkjufellsfoss
64.927300, -23.308234
wodospad z widokiem na Kirkjufell - znaną górę islandzką.
======================

Berserkjahraun
64.963070, -22.971096
Pola lawowe
==========================

64.755666, -21.548849
GIANNI WATERFALL - wodospad.
===========================

No i tyle, gdyby cos Ci się @Artycjusz nasunęło, to chętnie przeczytam. Może ktoś jeszcze był i ma jakiś pomysł... Ruszamy rano koło 8, może padać wiać i śnieżyć, temperatura w okolicach 0 ale odczuwalna niższa. Jestem przygotowany, zapakowałem białe skarpety do sandałów. Mam nadzieję, że do wieczora się uporamy. Zachód słońca o 21.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2018 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Malarrifsviti. Czarna plaża z okrągłymi, bazaltowymi kamykami. Niesamowite efekty dźwiękowe przy większych falach...

Załączniki:
P3154513_m.jpg
P3154513_m.jpg [ 265.24 KiB | Obejrzany 6764 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2018 12:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Dodałem Ytri Tungę i Mallariffsviti.

EDIT: Szczegółowy zwiedzania półwyspu popełniłem i zostawiłem tutaj: 1-dzien-na-polwyspie-sn-aelig-fellsnes-zachodnia-islandia,1548,127607
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group