Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Maj 2016 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Ja tylko dodam, że w sklepie Daiso na Takeshita Street w Tokyo jest największy wybór takich pierdółek - pamiątek. W sensie, że w porównaniu do innych Daiso, jakie widziałam w kraju, a widziałam pewnie z kilkanaście... Fajne mają papeterie z fuji, wachlarze, pałeczki. Wszystko "made in japan".
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#22 PostWysłany: 22 Maj 2016 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Co warto kupić w Japonii? Co warto kupić w Japonii? Jakie polecacie pamiątki?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Polecam Shōchū japonska wodeczke, najlepiej zeby miala minimum 40%.
Poza tym przyprawy: szczegolnie Furikake, japonskie chili, pieprz Sansho, Shichimi-Togarashi, no i pewnie jakies fajne paleczki.

A jesli chodzi o pamiatki:
http://podrozejaponia.blogspot.ch/2014/ ... ponii.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Maj 2016 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Nam zapakowali w 24 h torebkę, zgodnie z zasadami UE. Przesiadka była w Ist - wszystko przeszło bez problemów.

Pisałam to już w innym wątku - Duty Free na Naricie zamyka się koło 20:30 niestety.

My przywieźliśmy ze sobą słodycze - ach te różne smaki Kit Kat (chociaż wasabi nas rozczarował), alkohol i ;-) zupki instant w ramach ciekawostek. I jakieś tam drobiazgi dla chrześnic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Lis 2016 21:43 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Gdzie w Tokio najlepiej na zakupy modowe? Nie interesuja mnie stroje subkultur ani sklepy projektantow z najwyzszej polki, ale japonski styl z nutka minimalizmu albo zwykle rzeczy z lekkim szalonym twistem ;) shibuya109? Czy jakies inne miejscowki mozecie polecic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Maj 2017 15:53 

Ktoś mi się przyczepi do zawartości walizki, jak połowa będzie wypchana pierdołami z Daiso, plus jakieś słodycze, przyprawy, a do tego z 3-4 małe kartoniki z sake i z 1-2 butelki (te mniejsze 330ml)? Rejestrowany bagaż oczywiście.
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Lis 2017 23:11 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
Nie mogę znaleźć informacji o wysokości akcyzy za przywiezienie nadprogramowej ilości mocniejszego alkoholu (np. wspomnianego Shochu) czy mogę w bagażu rejestrowanym spakować np 5 butelek i nie martwić się o to że zgarną je na Okęciu? (znalazłem kwotę 5704 zł za hl alkoholu 100% ale przepisy celne są strasznie zawiłe). Czy polscy celnicy naliczą akcyzę/ muszę coś wypełniać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Lis 2017 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Po pierwsze nie ma celników
Po drugie tak naliczają, tak to trwa, na końcu zabierają chyba ze masz koncesje na obrót alkoholem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vpxpl uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 08 Lis 2017 09:39 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
czyli z rejestrowanym odpada, a z tokijskiej strefy wolnocłowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Lis 2017 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
To jest raczej kwestia szczęścia, co się uda przewieźć w bagażu ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Lis 2017 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
becek napisał(a):
Po pierwsze nie ma celników
Po drugie tak naliczają, tak to trwa, na końcu zabierają chyba ze masz koncesje na obrót alkoholem


Dziwne, w innych krajach jak np. w CH nie ma problemu zaplacic oplate celna za dodatkowy alkohol i nie zabieraja, pod warunkiem ze sie przechodzi przez strefe czerwona z napisem do oclenia.
Placilem nie raz. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Lis 2017 15:11 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
no to już nie wiem gdzie leży prawda... Płaciłeś na Okęciu bez problemu? Jak to wygląda? Z przepisów celnych wynika, że wysokość akcyzy zależy od zawartości alkoholu... Wyjmujesz każdą buteleczkę i celnik wylicza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Lis 2017 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
vpxpl napisał(a):
Płaciłeś na Okęciu bez problemu? Jak to wygląda?

Placilem tylko w ZRH, na Okeciu jeszcze nigdy nie placilem, gdyz mialem zawsze w normie, poza tym w PL jest taniej. :D
Zadzwon do urzedu celnego na lotnisku, albo napisz maila i zapytaj, jak to dokladnie wyglada. ;)

Kod:
Urząd Celny III "Port Lotniczy'' w Warszawie
Siedziba Urzędu Celnego III Port Lotniczy w Warszawie

Dane teleadresowe:
ul. Żwirki i Wigury 1
00-906 Warszawa
Województwo: mazowieckie
Tel.   22 650 34 30
         22 650 48 93
Fax   22 650 34 18
e-mail: uc.warszawa3@war.mofnet.gov.pl
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
vpxpl uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 08 Lis 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Ale bierzecie pod uwagę różnice w przepisach między PL a CH?
Wiecie w ogóle ze to są dwa różne kraje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Lis 2017 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
becek napisał(a):
Ale bierzecie pod uwagę różnice w przepisach między PL a CH?


Tak wiemy, koledze @vpxpl chodzi o wwoz alkoholu wysoko % z Japonii do PL, a nie z/do CH, dlatego potrzebna jest wlasciwa informacja. ;)
Bardzo mozliwe, ze w PL moze inaczej funkcjonowac i zapytac nie szkodzi.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Lis 2017 18:36 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
Dokładnie. Telefon do UC jest najlepszym pomysłem. Jutro zadzwonię i wszystko będzie jasne :) Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 08 Lis 2017 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@vpxpl nie ma sprawy, ale daj prosze znac, jak ta sprawa z clem wyglada.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Lis 2017 09:19 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
Informację otrzymałem bez problemu, ale nie jest ona zachwycająca: z Japonii (tak jak wszędzie informują) można przywieźć 1 l mocnego alkoholu, 4 l słabszego plus to co kupimy w strefie wolnocłowej. Każda ilość ponad będzie rekwirowana... :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Lis 2017 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czyli masz 2 opcje: przemyt (nie polecam), albo sprobowac zamowic przez internet, ale moga byc wysokie koszty.
Tak jak pisalem kiedys, pytalem o Shōchū w sklepie z alkoholami swiata, ale Pani expedientka spojrzala na mnie, jakbym byl z innej planety. :D
Anyway bedziesz mial okazje podegustowac w Japonii, roznice w smakach sa duze, podobnie jak z wloska grappa.
Cale szczescie, ze do CH mozna wiecej przywiezc i sobie spokojnie oclic.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Lis 2017 10:39 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
Niestety lecę bez przesiadek lotem. Celnik do którego dzwoniłem też nie wiedział i musiał gdzieś iść zapytać, więc może spróbuję przywieźć w bagażu nie butelkę, a Shōchū w kartoniku, w sumie wygląda jak napój a nie alkohol, będę udawał niezorientowanego i liczył na celnika, który się nie przyczepi (jeżeli tacy w ogóle istnieją :P)

Akna napisał(a):
To jest raczej kwestia szczęścia, co się uda przewieźć w bagażu ;-)


mogłabyś to rozwinąć? Jakieś przykłady z Okęcia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Lis 2017 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@vpxpl, ciekawe w smaku jest Shōchū z Okinawy produkowane z kasztanow szlachetnych, mi najbardziej smakowaly wysoko % Kōrui Shōchū, 2 x albo wiecej destylowane. :)
Inna szkola jazdy dla zaawansowanych to Awamori, ktore w smaku jest lepsze od Shōchū, szczegolnie te 20-letnie, ale ceny sa inne.
Zapytalem kiedys o szlachetne Awamori w barze, kosztowalo ok. 60 Euro za szklaneczke. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 09 Lis 2017 22:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group