Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:51 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 5
Witam.

Starałem się szukać po forum ale niestety nie znalazłem bardziej konkretnych odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują.
1. Potrzebuje ubezpieczenia dla 4 osób na czas podróży i pobytu w Japonii w dniach 9-26.09.18r. wiem, że nie wszystkie ubezpieczenia są honorowane w Japonii, zastanawiałem się nad PZU Voyager czy to dobry wybór ( cena to około 700zł w tym : ubezpieczenie kosztów leczenia 200 000zł, nnw - 100 000zł, oc 150 000 ( nie planujemy nic rozwalić, ale to tylko 20 zł dodatkowo) brak ubezpieczenia bagażu - 300zł dopłaty za ubezpieczenie na wysokość 5000 zł nie wydaje mi się opłacalne).
2. Wiem, że płatność kartą nie jest koniecznie dobrym pomysłem w Japonii przez liczne przewalutowania, ale czy np. karta walutowa z USD to dobry pomysł? Czy lepiej w jakiś sposób zdobyć Yeny?
3. Gdzie w Polsce można kupić Yeny? Sprawdzałem największe banki (Alior, PKO BP, PKO SA) i niestety nie ma nawet możliwości zamówienia waluty.
4. Czy zabranie ze sobą USD będzie najbardziej ekonomicznie jeśli miałbym skorzystać z kantorów w Japonii? Czy jest inny sposób oszczędnego przewalutowania?
5. Czy macie jakieś dodatkowe rady? - lecimy Qatarem, nocleg tylko w Tokio. Zwiedzanie okolic bez podróżowania przez całą Japonię. Na coś powinniśmy zwrócić uwagę?

Dziękuje serdecznie z góry za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Witamy na forum

Na wszystko są już odpowiedzi
Polecam: search.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2018 15:02 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 5
Zeus napisał(a):
Witamy na forum

Na wszystko są już odpowiedzi
Polecam: search.php

Mimo wszystko potrzebuje bardziej konkretnych odpowiedzi na moje pytania.
I zdecydowanie jestem pewny, że zaznaczyłem dość dokładnie, że to co znalazłem dzięki opcji szukaj nie przybliżyło mnie do poznania odpowiedzi na akurat pytania mnie nurtujące.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2018 15:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Aha...

ubezpieczenie-podrozne,135,3902&hilit=japonia
waluta-do-japonii,1130,62579
bankomaty-atm-brac-euro-czy-dolary,1130,78264
dzienny-budzet-w-japonii,1130,95795
japonia-ocen-moj-plan-zwiedzania,965,18159
dla-podroznika,181,1454
https://www.fly4free.pl/karta-revolut/
revolut,181,93883
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2018 15:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Sporo kantorów sprzedaje yeny. To chyba najmniejszy problem. Możesz zakupić także $ i wymieniac w japońskich bankach. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2018 15:41 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Ja do dziś nie rozumiem czemu w Japonii tak mało popularne są płatności kartą: w wielu miejscach spotykałem się z odmową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sie 2018 16:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Polecam jednak popytać się w tematach zaznaczonych przez @Zeus, gdzie jesteś w stanie wyszukać bardziej dokładne informacje. Po coś ten podział jest ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group