Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Lis 2017 11:51 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
Dzięki! Kasztany szlachetne brzmią rewelacyjnie i nawet jeśli nie smakują tak jak brzmią, perspektywa kosztowania "kasztanówki" jest zachęcająca - trzeba poszerzać horyzonty smakowe :P
Pierwszy raz lecę do Japonii i trochę nakręciłem się na ich kuchnię. Nie tylko restauracyjną, ale także (a może przede wszystkim) na street food. Mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 11 Lis 2017 03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Czyli dostałeś potwierdźenie tego co napisałem a ty dalej nie wiesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Lis 2017 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
vpxpl napisał(a):
Dzięki! Kasztany szlachetne brzmią rewelacyjnie i nawet jeśli nie smakują tak jak brzmią, perspektywa kosztowania "kasztanówki" jest zachęcająca - trzeba poszerzać horyzonty smakowe :P

Nie ma sprawy, druga opcja to jedno z moich ulubionych shōchū na bazie slodkich ziemniakow (satsuma imo). :)
Sa jescze inne szkoly, ale osobiscie nie polecam Shōchū na bazie ryzu, ktore smakuje inaczej niz znane Sake.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Lis 2017 03:34 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Gdzie polecacie zakupić alkohol w Kioto/Tokio ? W 7/11 / innych sklepach czy moze w jakis innych miejscach ? (Szczególnie shōchū ;)

I drugie pytanie - moze trochę naiwne albo głupie :P jak rozumiem, z Japonii można wywieźć 1l mocniejszego trunku i 4l lżejszego - czy jeżeli lecimy w 2 osoby ale mamy jeden bagaż rejestrowany ( z Tokio do Londynu mamy 2 rejestrowane ale z Londynu do Polski juz jeden - robimy sobie w Londynie kilkudniowy postój) - to czy limit jest na jedna osobę czy mogę go liczyc na dwie ?
Tak skracając bo zakręciłem moze trochę - czy z Londynu do Polski moge przewieźć w jednym bagażu rejestrowanym limit alkoholu na dwie osoby ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Lis 2017 03:44 

Takashimaya na Shinjuku, ewentualnie Don Quijote na Akihabarze.
Góra
 PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Lis 2017 04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zjadacz napisał(a):
Gdzie polecacie zakupić alkohol w Kioto/Tokio ? W 7/11 / innych sklepach czy moze w jakis innych miejscach ? (Szczególnie shōchū ;)


Jesli jestes zainteresowny gatunkowo dobrym shōchū, to polecam specjalistyczne sklepy:

http://www.bento.com/sakestor.html

Po niektorych slabo gatunkowych wykreca, gorzej niz po najtanszej wodeczce. ;)
Rozbieznosc smakowa jest na pewno wieksza.

Zreszta w recepcji hotelowej rowniez moga doradzic, pod warunkiem ze nie bedziesz pytal dziewczyn czy kobiet. :D
Na pewno bede zdziwieni, gdyz turysci nie pytaja o shōchū.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Lis 2017 01:27 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Dzięki Panowie za rady, na pewno skorzystam :)

A jak jest z tym bagażem - wiecie moze czy w jeden rejestrowy moge zapakować limit dla 2 osób ?

PS czy polecacie jakas whisky z Japonii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Lis 2017 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zjadacz napisał(a):
A jak jest z tym bagażem - wiecie moze czy w jeden rejestrowy moge zapakować limit dla 2 osób ?

W jednym bagazu rejestrowanym mozesz miec limit alkoholu na dwie osoby, jesli lecicie razem.

Zjadacz napisał(a):
PS czy polecacie jakas whisky z Japonii ?

Temat rzeka, zalezy ile gotow jestes wydac, ale Japonczycy potrafia wyprodukowac nie tylko dobre shōchū, ale rowniez swietna whisky. ;)
Polecam Hibiki, Yamazaki.
Degustowalem rowniez japonskie wina, ale nie byly rewelacyjne.
Dla Pan polecam Umeshu (梅酒), pyszny tradycjonalny likierek japonski robiony z japonskich morel, najlepsze sa te o smaku slodko-kwasnym z morelami w srodku.

Tylko bardzo prosze, nie rozpijajcie Was sie za bardzo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Lis 2017 03:46 

Zjadacz napisał(a):
PS czy polecacie jakas whisky z Japonii ?

Bill Murray poleca Suntory ;-)

Mi zasmakowała Hibiki i Yamazakura, ale każdy ma inny smak. Na Shinjuku masz Zoetrope - bar ze sporym wyborem whisky. Chyba najlepiej będzie, zrobić sobie degustacje.
Góra
 PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Lis 2017 12:45 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Byłem w Japonii w 2015 i wówczas przywiozłem następujące "pamiątki":
- ręcznie robiony nóż (Gyuutou) + dwustronny ceramiczny kamień do ostrzenia
- zielona herbata (sencha, macha, genmaicha, gyokuro),
- słodycze (z zielonej herbaty, pocky i różne inne),
- whisky (Hibiki),
- pałeczki bambusowe,
- magnesy na lodówkę (do kolekcji),
- znaczki pocztowe (do kolekcji),

Osobiście uważam, że z Japonii najbardziej warto przywieźć właśnie nóż kuchenny, oczywiście jeśli ktoś lubi gotować i ceni sobie wysokiej jakości produkt. W komplecie z kamieniem do ostrzenia, starczy nam na lata jeśli przyłożymy odrobinę starań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Lis 2017 13:02 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
A propos alkoholu w bagażu rejestrowanym i egzekwowania prawa na lotnisku Chopina: nie wiem czy akurat mój lot był wyjątkiem, ale celnicy na Okęciu to duchy ;)
w Tokio po odebraniu bagażu celnicy wyrywkowo dokładnie sprawdzali bagaże niektórych Polaków (ja przeszedłem bez problemu po uśmiechnięciu się do celnika ;) ). Natomiast w Warszawie odebraliśmy bagaż (w którym miałem 8 kartoników Choya + 3l Shōchū) i wyszedłem bez problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 27 Lis 2017 13:03 

Zależy jak, gdzie i na kogo trafisz ;-)
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
vpxpl napisał(a):
A propos alkoholu w bagażu rejestrowanym i egzekwowania prawa na lotnisku Chopina: nie wiem czy akurat mój lot był wyjątkiem, ale celnicy na Okęciu to duchy ;)
w Tokio po odebraniu bagażu celnicy wyrywkowo dokładnie sprawdzali bagaże niektórych Polaków (ja przeszedłem bez problemu po uśmiechnięciu się do celnika ;) ). Natomiast w Warszawie odebraliśmy bagaż (w którym miałem 8 kartoników Choya + 3l Shōchū) i wyszedłem bez problemu ;)


@vpxpl, ciesze sie ze przeszlo, a moge zapytac ilu % Shōchū zakupiles? :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:04 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 37
28%, miałem bardzo mało czasu na zakupy i brałem co było w kartonach :P @cccc udało mi się dostać w knajpie wódkę na kasztanach, którą opisywałeś wcześniej (tak przypuszczam ;)), jednak nie była droga (690 JPY), więc może to jakaś pochodna tej oryginalnej. Była wyśmienita, ale niestety nie znalazłem jej w żadnym sklepie :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Niestety, jak chcesz kupic porzadne Shōchū czy Awamori to nalezy udac sie do specjalistycznych sklepow. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:49 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Panowie, dziękuję za rady, przydały się ;)

faktycznie, alkohol lepiej kupować w specjalistycznych sklepach o których np. wspomniał cccc, btw ja kupiłem tam Shōchū 44% :D
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 11 Lut 2018 04:49 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
NoolaN napisał(a):
Byłem w Japonii w 2015 i wówczas przywiozłem następujące "pamiątki":
- ręcznie robiony nóż (Gyuutou) + dwustronny ceramiczny kamień do ostrzenia
- zielona herbata (sencha, macha, genmaicha, gyokuro),
- słodycze (z zielonej herbaty, pocky i różne inne),
- whisky (Hibiki),
- pałeczki bambusowe,
- magnesy na lodówkę (do kolekcji),
- znaczki pocztowe (do kolekcji),

Osobiście uważam, że z Japonii najbardziej warto przywieźć właśnie nóż kuchenny, oczywiście jeśli ktoś lubi gotować i ceni sobie wysokiej jakości produkt. W komplecie z kamieniem do ostrzenia, starczy nam na lata jeśli przyłożymy odrobinę starań.



Hej. Orientujesz się gdzie kupię taki nóż? Jaki to konkretnie rodzaj lub model? Ile kosztował? dziękuje bardzo za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Lut 2018 09:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W Tokio jest cała ulica z nożami niedaleko Asakusa, ale nie wiem czy ręcznie na zamowienie, jak chcesz mogę poszukać na Google maps adresów. Ja zapłaciłem chyba koło 2000¥ i to był jeden z tańszych (aczkolwiek jestem z niego zadowolony)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Mar 2018 15:55 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
ind_globtroter napisał(a):
NoolaN napisał(a):
Byłem w Japonii w 2015 i wówczas przywiozłem następujące "pamiątki":
- ręcznie robiony nóż (Gyuutou) + dwustronny ceramiczny kamień do ostrzenia
(...)



Hej. Orientujesz się gdzie kupię taki nóż? Jaki to konkretnie rodzaj lub model? Ile kosztował? dziękuje bardzo za informacje


Sorry, że tak późno, ale od dawna się nie logowałem. Ja swój nóż kupowałem w Tower Knives Osaka (mają też sklep w Tokyo), z tego co pamiętam z uwzględnieniem Tax Free kosztował mnie jakieś 13,5-14k JPY, mój nóż pochodził z małej manufaktury. Można kupić ręcznie robione noże za połowę tej ceny, jak i za jej wielokrotność, wszystko zależy od zasobności portfela i preferencji. Ja wybrałem 210 mm Gyuutou stal VG-10 z zachodnią rękojeścią- doskonały nóż w połączeniu z dobrą ceramiką do ostrzenia starczy na lata.
Za 2000Y to raczej z jakiejś dużej fabryki, co nie znaczy że złej jakości, bo Japończycy produkują świetną stal do noży i nawet taki nóż z linii produkcyjnej może być bardzo dobry. Z tego co pamiętam na Tsukiji można kupić typowe japońskie noże, ale wybór tam jest ograniczony.

Pamiętaj, że jak wybierasz nóż, to w dobrym sklepie dadzą Ci możliwość przetestowania wybranego modelu, dadzą ci jakąś marchewkę, czy inne warzywo do krojenia. Nóż musi Ci pasować, czyli dobrze leżeć w ręce, jeśli nie odpowiada Ci rękojeść, nie bierz chociażby był najpiękniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Cze 2018 22:43 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Może jeszcze jedno pytanie- dostanę w Japonii bez problemu w okolicy Hiroszimy i Kioto bo tam będę chrzan japoński?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group