Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Paź 2017 20:05 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Ale mi motacie w głowie ;( ;(
nie, no nie zdążę wysłać męża na kurs :D Jeżeli nie znajdę porządnej wycieczki z biura to zacznę rozważać wyjazd na własną rękę. Wolałabym jednak zostać przy swoim pierwotnym planie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 23 Paź 2017 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nareszcze, jakies swiatelko... :)
A tak na marginesie, to nie mozna nauczyc sie samemu, zamiast wysylac meza na kurs?
Czemu kusic los?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Paź 2017 20:43 

Miwka napisał(a):
Ale mi motacie w głowie ;( ;(
nie, no nie zdążę wysłać męża na kurs :D Jeżeli nie znajdę porządnej wycieczki z biura to zacznę rozważać wyjazd na własną rękę. Wolałabym jednak zostać przy swoim pierwotnym planie :D

No miotamy Ci w głowie, bo chyba jedynym plusem zakupu gotowej wycieczki, jest wygoda - płacisz, a resztę robi za Ciebie operator. Ale z drugiej strony, zaliczanie kolejnych atrakcji z zegarkiem w ręku (spodoba się Wam jakaś miejscówka - a tych w Japonii jest multum, a tu już trzeba lecieć dalej bo plan się sypnie), czy ewentualne użeranie się z innymi uczestnikami - bo jeden chce to, drugi tamto, a trzeci siku, to taka średnia przyjemność - moim zdaniem oczywiście.

No i nie musisz wysyłać męża na kurs - wystarczy kilkanaście podstawowych zwrotów i słówek, żeby było przyjemniej. Plus tłumacz Googla ;)
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2017 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ale z drugiej strony, zaliczanie kolejnych atrakcji z zegarkiem w ręku (spodoba się Wam jakaś miejscówka - a tych w Japonii jest multum, a tu już trzeba lecieć dalej bo plan się sypnie)

A no wlasnie. :lol:

Anonymous napisał(a):
No i nie musisz wysyłać męża na kurs - wystarczy kilkanaście podstawowych zwrotów i słówek, żeby było przyjemniej. Plus tłumacz Googla ;)

Google, jak widac wszystko potrafia, to tak jak kiedys wladza ludowa za czasow komuny. ;)

Dzis Kobiety sa b. nowoczesne moga wyslac meza, gdzie im sie podoba, nawet na kurs japonskiego.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Paź 2017 19:03 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Mąż jest bardzo zdolny i ma talent do nauki języków obcych to niech się rozwija :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Paź 2017 19:23 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Czyli postanowione, jedziecie sami na wycieczkę ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Paź 2017 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@jar188, albo maz odzielnie i zona oddzielnie, tak po nowoczesnemu? :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Paź 2017 20:29 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
To ja jeszcze dorzucę od siebie dwa argumenty.

Argument nr 1: nie wiem, jak duże ma on dla Was znaczenie kwestia ceny. Porównałem koszty swojej wycieczki do Japonii na własną rękę z cenami wycieczek z podanego tutaj linku. Ceny wycieczek zorganizowanych są 2-3 razy wyższe. Przy dwóch osobach wyszło mi jakieś 15-20 tys. PLN różnicy. Naprawdę uważacie, że "spokój z planowaniem" jest wart takich pieniędzy? Bo ja za te pieniądze mógłbym zorganizować 5 kolejnych wypadów dla pary.

Argument nr 2: Japonia jest jedynym znanym mi krajem, który ma tak doskonałe źródło samodzielnego planowania wyjazdów w postaci strony japan-guide.com. Możecie oprzeć całą swoją wycieczkę na tej jednej stronie, znajdziecie tam wszystko i nie będziecie żałować. Informacje są aktualne i podane jak na tacy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Paź 2017 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Miwka napisał(a):
Mąż jest bardzo zdolny i ma talent do nauki języków obcych to niech się rozwija :D

Tak na marginesie, bardzo zdolny maz, powinien zabrac Cie na wycieczke bez biura podroza, chyba ze Ty zabierasz jego. :D
Milego wieczoru.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Paź 2017 21:11 

robokun napisał(a):
To ja jeszcze dorzucę od siebie dwa argumenty.

Argument nr 1: nie wiem, jak duże ma on dla Was znaczenie kwestia ceny. Porównałem koszty swojej wycieczki do Japonii na własną rękę z cenami wycieczek z podanego tutaj linku. Ceny wycieczek zorganizowanych są 2-3 razy wyższe. Przy dwóch osobach wyszło mi jakieś 15-20 tys. PLN różnicy. Naprawdę uważacie, że "spokój z planowaniem" jest wart takich pieniędzy? Bo ja za te pieniądze mógłbym zorganizować 5 kolejnych wypadów dla pary.

A ta Twoja wycieczka miała podobny plan zwiedzania co te z linku? Wraz z przelotami i przejazdami? Bo ta różnica 15-20 tys. to jednak wydaje się zbyt duża ;-)

@cccc - to już prawie jak przekaz podprogowy ;-)
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 25 Paź 2017 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Miwka napisał(a):
Ale mi motacie w głowie ;( ;(
nie, no nie zdążę wysłać męża na kurs :D Jeżeli nie znajdę porządnej wycieczki z biura to zacznę rozważać wyjazd na własną rękę. Wolałabym jednak zostać przy swoim pierwotnym planie :D


@Miwka, tak dla porownania, w jakim okresie, ilu dniowe i w jakich cenach oferowano Wam te wycieczki z biur?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Paź 2017 00:32 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 17
To jeszcze dorzucę jeden argument: jedzenie - dla mnie możliwość wybrania miejsca z klimatem, wśród lokalsów, wtedy kiedy mam ochotę vs. stołówka, restauracja hotelowa, wybór jednego z 2 zestawów - nie wydaje mi się do osiągnięcia na zorganizowanej wycieczce.

Co do języka - dla mnie zaskoczeniem było, że nawet w recepcji hotelu w Tokio (4*) tylko jedna osoba mówiła po angielsku, trudno było się porozumieć na dworcu, jak i w informacji turystycznej... Ale najgorsze jest to, że ponieważ nie chcą Ci zrobic przykrości, zawsze przytakują... Najbliższy pociąg jest o 16:20? Tak tak. A ten o 15:30 może być? Tak tak. :P
Druga trudność - to że niektóre informacje są tylko po japońsku - np. rozkłady na przystankach autobusowych (w tym kierunki). Ale to część atrakcji :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Paź 2017 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tomek_:D napisał(a):
Druga trudność - to że niektóre informacje są tylko po japońsku - np. rozkłady na przystankach autobusowych (w tym kierunki). Ale to część atrakcji :D

Jak rozszyfrujesz po kilku browarkach, czy Shōchū parę rozkładów po japońsku, to później masz spokój i idzie jak po śmietance. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Paź 2017 08:15, edytowano w sumie 1 raz
ort
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Paź 2017 10:11 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Anonymous napisał(a):
A ta Twoja wycieczka miała podobny plan zwiedzania co te z linku? Wraz z przelotami i przejazdami? Bo ta różnica 15-20 tys. to jednak wydaje się zbyt duża ;-)

Owszem, wycieczka tej samej długości, plan zwiedzania podobny. Moja wycieczka zamknęła się w kwocie 5500 PLN ze wszystkim (przeloty, przejazdy, pamiątki...). Na podlinkowanej stronie ceny takiej wycieczki zaczynają się w okolicach 13000 PLN, a dodatkowo drobnym drukiem: 800 PLN "bagażowe", cena nie zawiera biletów wstępu, dodatkowych posiłków, przejazdu do Kamakury itd... Myślę, że spokojnie uzbiera się z tego kwota 15000 PLN za wycieczkę dla jednej osoby. 15 000 - 5 500 = 9 500, na parę wychodzi 19 000 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Paź 2017 11:01 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Ale budżet 5500/osoba z biletami na podróż poślubna to raczej nie przejdzie, chyba nie ten standard ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Paź 2017 11:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Z małym zdziwieniem czytam o problemach z komunikacją po angielsku. Ja nie miałem praktycznie żadnych, mimo zapuszczania się w dość nietypowe miejsca (Kii, Sikoku, Shimano). W większych miastach było z tym bardzo dobrze. Tam jest wszystko tak doskonale zorganizowane, że i bez żadnego języka można się poruszać :)

Też porównywałem cenę wycieczki zorganizowanej z moją własną. Wyszła mi oszczędność w granicach 12-15k na parę za dwa i pół tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Paź 2017 12:05 

No widzisz, a ja z pracownikiem obsługi na stacji Ueno, musiałem prowadzić konwersacje z pomocą translatora na jego Ipadzie, bo nie potrafił ani słowa po angielsku.

Wszystko zależy od tego na kogo, i gdzie trafisz.
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Paź 2017 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Podczas Pikniku z kultura japońską 03.06.2017 w Warszawie była bardzo ciekawa prezentacja Pani przewodnik (nazwiska i biura nie pamiętam ale pewnie do znalezienia w necie) która od 30 lat jest przewodnikiem wycieczek po Japonii. Po za opowiadaniem o tym co warto a co nie warto zobaczyć (bo niektóre rzeczy są przereklamowane a inne niedocenione, nieznane lub pomijane w przewodnikach) była mowa o mitach jakie dotyczą Japonii i Japończyków i tym co szokuje i dziwi przyjeżdżających do tego kraju. Cała prezentacja bogato ilustrowana zdjęciami wykonanymi przez prowadzącą prelekcję. Omawiane tez były zmiany jakie zachodzą w Japonii na przestrzeni lat i to co się tam nie zmienia.
Poruszany był też temat kiedy warto jechać a kiedy nie warto do Japonii (pora roku) i jak się do tego wyjazdu przygotować (w aspekcie pór roku i pogody z jaką się wtedy spotkamy)

Powiem szczerze byłem zszokowany. Miałem zupełnie inne wyobrażenie o tym kraju.


Ostatnio edytowany przez zulu, 26 Paź 2017 12:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Paź 2017 12:10 

Chętnie posłucham o tych mitach - pamiętasz jakieś?
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Paź 2017 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@kloose84 Z tego co mi utkwiło w głowie (trochę czasu już minęło) :
1) po angielsku się bez problemu dogadasz - Pani mówiła że Japończycy mają jakąś amnezje - uczą się przez wiele lat angielskiego w szkołach a potem nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zapominają. Oczywiście to się powoli zmienia z powodu popkultury ale po za dużymi miastami i punktami bardzo turystycznymi jest z tym problem, czasami jest niby mega atrakcja a tam w informacji nikt nie mówi po angielsku i zero informacji w innym jezyku
2) wszyscy uważają że Japończycy są mili bo się uśmiechają - oni tak mają, nawet jak ci odmawiają to się uśmiechają
3) jak chcesz spróbować sushi to musisz się ostro nagimnastykować by znaleźć taki punkt. podobno po za miejscami dla turystów takie punkty to ewenement
4) Japonia to czysty kraj itp - podobno nawet w centrach lub dzielnicach biznesowych są miejsca gdzie wieczorami schodzą się bezdomni z kartonami i koczują tam całymi stadami - z rana się zwijają zostawiają bajzej jak u szwagra po imieninach :D i nic ich nie interesuje. Służby to sprzątają i tak co dzień od nowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group