Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Gru 2017 13:00 

Akinohimitsu napisał(a):
A mąka tak jak i grzyby są do pierogów, o których pisała mi już z pół roku i obiecałam, że na miejscu jej zrobię. Z kiszona kapustą w Japonii nie ma problemu, ale tych dwóch składników nie udało jej się znaleźć...

Serio? Mąki pszennej w Japonii nie sprzedają? Nisshin Seifun produkuje kilka rodzajów ;) Do dostania w każdym combini.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 23 Gru 2017 20:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 23 Gru 2017 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Make mozna kupic w Japonii:

https://www.simplyoishii.com/flour.html

ale nie z kazdej wyjda dobre pierogi. ;)

Expertem od pierogow nie jestem, gdyz poza roznymi kuchniami, ktore w miare opanowalem, to polskiej kuchni nie udalo mi sie jeszcze ogarnac. :D
Zreszta potrzeba nie tylko dobrej "szkoly", ale sporo czasu i cierpliwosci, szacunek.

Wiem na pewno, ze nie kazda maka sie nadaje z tego wzgledu, ze jak mama potrzebowala do pierogow w CH, to trzeba bylo wyprobowac 3 rozne, aby trafic na odpowiedni produkt.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 31 Gru 2017 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Maka najprawdopodobniej nie przejdzie, szkoda przestrzeni bagazowej. Kolezanka niech kupi na miejscu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Sty 2018 14:40 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 5
Dzień Dobry!

Tak więc przybywam z odpowiedzią, że wszystko przeszło. Nawet suszone grzyby, co do których byłam niemal pewna, że je wyrzucą, ale stwierdziłam, że dorzucę. Ogólnie planowałam się zapytać już na miejscu czy muszę dane rzeczy wypisać na deklaracji. Jednak nawet sama nie wiem kiedy przeszłam z bagażem przez kontrolę (celnik nawet o nic się mnie nie pytał, zerkną w paszport i puścił dalej) i już witałam się z przyjaciółką.

Co do pytań po co ja w ogóle tą mąkę wiozę... Ja doskonale wiem, że w Japonii takie wynalazki mają. Nie jest to kraj który odwiedziłam tylko ze względu na znajomą, ale z którym mam do czynienia każdego dnia i już miałam okazję w nim być. Moja szefowa (jej mąż jest Japończykiem; dodatkowo mój drugi szef również pochodzi z tego kraju) kiedy usłyszała o naszych kulinarnych planach od razu ostrzegła nas przed japońską mąką nawet tą pszenną. Często nie nadają się one do naszych potraw. W każdym razie mąka przeszła (w ostatnim momencie poszłam do sklepu kupić innej firmy, która pakuje próżniowo w folię a nie jak to zazwyczaj bywa w zwykły papier - polecono mi to w konsulacie gdzie zadzwoniłam przed wyjazdem), a my pół dnia robiłyśmy polską wigilię z pierogami w roli głównej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 21 Sty 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Akinohimitsu dzieki za Feedback i pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group