Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sie 2019 22:26 

Rejestracja: 27 Gru 2013
Posty: 16
Skąd
  • WRO/DRS/PRG/FRA/WAW

Dokąd
  • ITM/KIX

Data wylotu
  • 03.04.2020

Data powrotu
  • 15.04.2020

Długość pobytu
  • 12dni

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 3

Sam znalazłem
  • Standardowe oferty - nic szczegolnego

Dodatkowe informacje
  • Hej,
    W Japonii bylem juz 2 razy - ale sluzbowo. Odwiedzilem Osake, Kobe, Tokio i Hiroshime. Chcialbym ponownie odwiedzic te miejsca, ale tym razem z rodzina.
    Mam na dzien dzisiejszy okolo 161 tys mil w Miles and More, co miesiac dochodzi kolejnych kilka tysiecy, powiedzmy pomiedzy 5, a 10 tys - ale nie wiem, czy to cos zmienia.
    Chcialbym sie dostac do Japonii w kwietniu - albo do Osaki, albo do Tokio. Nigdy nie korzystalem z mil i myslalem, ze wymienie sobie online 160tys mil na dwie osoby, a za trzecia doplace, ale widze ze na stronie LOTu nie ma takiej opcji - jest tylko przekierowanie do niemieckiej Lufthansy, gdzie cena biletow jest zaporowa i po odliczeniu mil wynosi ok 3 tys euro.
    Boje sie czekac na Najmiliszy Poniedzialek, bo znajac zycie akurat wtedy promocji nie bedzie.
    Optymalnie byloby spozytkowac mile i doplacic za bilet. Najlepszy uklad to lot do Osaki, a wylot z Tokio - lub odwrotnie, ale juz stracilem nadzieje, ze tak sie uda.
    Prosilbym Was o pomoc w doradzeniu mi, co moge zrobic, by trafic znowu do Kraju Kwitnacej Wisni, nie placac majatku za bilety. Moge leciec z Warszawy, Wroclawia, Drezna, Monachium, Pragi, Frankfurtu, Dusseldorfu. Jak sie okaze, ze jest cos fajnego z Kopenhagi, czy innych portow, to tez nie bedzie problemu.
    Z gory dziekuje za pomoc. Siedze ktorys dzien z rzedu w internecie i mam wrazenie ze nie posunalem sie ani na krok. Planowanie wypraw do USA, to przy Japonii malo znaczacy fakt - tu ciagle wszystko idzie pod gore. Przy USA to byla bulka z maslem:-)
    Termin jest w miare elastyczny - chcialbym wyruszyc ok 3-5.04.2020 i spedzic w JP ok 14 dni.
    Pozdrawiam
    Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 14 Sie 2019 05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Nie wiem jak doszedłeś do € 3,000, poniżej masz dwie opcje za M&M na Twoje daty
Załącznik:
prtscr1.jpg
prtscr1.jpg [ 51.89 KiB | Obejrzany 1217 razy ]

oraz

Załącznik:
prtscr2.jpg
prtscr2.jpg [ 53.26 KiB | Obejrzany 1217 razy ]

Przy drugiej wersji oprócz biletów za mile bierzesz za gotówkę lotowski OJ WAW-ICN / NRT-WAW do tego za 17,000 mil + $31 (albo $165 bez mil) dokupujesz bilet w jedną stronę ICN-KIX oraz transport Osaka - Tokio. Jeśli jedna osoba może lecieć innym lotem na trasie Incheon - Kansai to możesz bardzo obniżyć koszty lecąc jedną z licznych tanich linii na tej trasie. Jeżeli chcecie być razem to tylko ta opcja bo jesteś skazany na OZ (Asiana).

Inna wersja dwa bilety za mile na trasie Warsawa - Narita - Warszawa z dopłatami ok 650 zł od osoby i trzeci bilet za gotówkę. Zamkniesz się w kwocie poniżej 4,000 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Sie 2019 21:08 

Rejestracja: 27 Gru 2013
Posty: 16
Hej,
Bardzo dziękuję za wskazówki.
Pytałeś skąd kwota 3tys e. Przy próbie rezerwacji biletu za mile otrzymałem komunikat, że mam ich za mało, co jest zgodne z prawdą. Myślałem, że będę mógł online zrobić dopłatę za trzecią osobę. Pojawił się komunikat, że mam iść na stronę Lufthansy, bo tam taka opcja jest dostępna. No i na stronie Lufy po wykorzystaniu suwakiem moich mil i tak zostało do zapłaty 3 tysiące euro:)
Rozumiem więc, że telefonicznie na infolinii Lotu bez problemu uda mi się wydać 160tys mil na 2 bilety i równocześnie zapłacić za trzecią osobę?
Pozdrawiam
Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2019 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Nie robiłam osobiście rezerwacji mieszanej (dla jednej osoby punkty, dla innej za gotówkę) przez infolinię. Nie wiem czy infolinia M&M (która jest czymś innym od normalnej infolinii lotu) sprzeda bilet nie za mile. Myślę, że jest wiele osób na tym forum, które znają odpowiedź na to pytanie. Ale wystarczy zadzwonić i zapytać.

Jeżeli nie, to ja bym:
- znalazła lot za gotówkę który mi odpowiada i jest w OK cenie dla 3 pasażera
- sprawdziła dostępność nagród na te same loty
(w tej kolejności ponieważ bilety nagrody możesz mieć w jedną stronę przez Seul a w drugą przez Istanbuł z segmentem TK gdzie bilet za gotówkę będzie dużo droższy niż np LO/NH czy LO/OZ - koncentruj się na biletach LO na długim odcinku bezpośrednio z WAW a nie na LH przez Niemcy ze względu na dopłaty)
- zakupiła loty nagrody i od razu po tej transakcji kupiła bilet dla 3 pasażera - czy na stronie LOT czy przez jednego z licznych OTA.

Tak czy inaczej nie będziesz miał 3 biletów na jednej rezerwacji tylko będą dwie oddzielne- nawet jeżeli będzie to zrobione przez infolinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group