Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1389 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 11 Mar 2017 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
akurat jak coś to tylko Sky
moim zdaniem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#782 PostWysłany: 11 Mar 2017 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Byłoby łatwiej coś doradzić, gdybyś zrobił listę atrakcji, które rozważasz (to podpowie też, co Cię w ogóle interesuje: sztuka, architektura, technika, widoki, jedzenie, etc.), a wtedy dostałbyś głosy i wskazówki. Nie sądzę, by na forum był ktokolwiek, kto "zaliczył" WSZYSTKIE atrakcje Tokio i mógł z własnej perspektywy wskazać te, które nie są warte odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 11 Mar 2017 14:48 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 4
Cytuj:
A ja zapytam od drugiej strony - na jakie atrakcje nie warto tracić czasu/pieniędzy w Tokio?

Ty powinieneś wiedzieć najlepiej co cię interesuje a co nie.

Poniżej masz listę bezpłatnych punktów obserwacyjnych:
http://en.rocketnews24.com/2013/10/23/eight-tokyo-observation-towers-all-free-all-awesome/
ale one sięgają góra 200 m. Wszystko powyżej jest już płatne. Więc to zależy od ciebie, czy te dodatkowe 150-250 m jest warte pieniędzy.

https://tokyocheapo.com
W zakładce events może coś znajdziesz dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 11 Mar 2017 16:12 

:oops: faktycznie, chyba łatwiej będzie jak najpierw wrzucę listę tego co mnie interesuje, albo co wydaje mi się, że będzie interesujące.
Góra
 PM off  
      
#785 PostWysłany: 11 Mar 2017 17:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Z punktów widokowych w Tokio moim zdaniem najlepszym wyborem jest Tokyo Tower. Jak tyle dni @kloose84 chcesz przeznaczyć na Tokio to możesz zobaczyć sporo mniej popularnych miejsc takich jak np. Nezu-Jinja Shrine. W celu ułożenia planu zwiedzania możesz zerknąć tutaj: http://www.japan-guide.com/e/e2164.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 11 Mar 2017 17:48 

Znam tą stronę i aktualnie ją studiuję od paru dni, bo ma fajnie rozpisane atrakcje po obszarach.
Fajnym ułatwieniem jest też planer na https://travel.sygic.com.
Jedyny problem jest taki, że tych atrakcji jest sporooo ;)

---
To może tak: będę to składał na raty i po rodzaju atrakcji, a potem wrzucę to sobie do planera po obszarach.

muzea:
Edo-Tokyo Museum (Sumida)
Edo-Tokyo Open Air Museum (Koganei)
Samurai Museum (Shinjuku)
Tokyo National Museum (Taito)
National Museum of Nature and Science (Taito)
National Museum of Emerging Science and Innovation Miraikan (Koto)

parki:
Shinjuku Gyoen National Garden (Shinjuku)
Ueno Park (Taito)
Yoyogi Park (Shibuya)
The East Gardens of the Imperial Palace (Edo Castle Ruin) (Chiyoda)
Daiba Park (Minato)

Coś polecacie dodać/usunąć?
Góra
 PM off  
      
#787 PostWysłany: 12 Mar 2017 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌kloose84‌

Nikt nie jest w stanie obiektywnie rozwiać Twoich wątpliwości co do tego, które miejsca w Tokio odwiedzić. Poszukaj zdjęć z pozycji, które bierzesz pod uwagę i sam rozstrzygnij czy wyglądają dla Ciebie atrakcyjnie. Żadne z miejsc z podanej przez Ciebie listy nie jest atrakcją takiego formatu, żeby trzeba było tam koniecznie pójść. Ale jeżeli już, to Shinjuku Gyoen i Park Ueno cieszą się największym poważaniem odwiedzających stolicę Japonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 12 Mar 2017 21:57 

@Aso - wiem, że ciężko i zdaje sobie z tego sprawę.

Przepraszam, że tak smęcę, ale od paru dni oglądam fotki, filmiki, oceny/opinie/opisy na tripadvisor i japan-guide, relacje na forum i wrzucone przez Was plany, a mimo to i tak mam mętlik w głowie, bo dużo tego i prawie wszystko wydaje się warte zobaczenia. Dla mnie problemem jest to, że nie mam sprecyzowanego żadnego spektrum rzeczy które chcę/nie chcę obejrzeć - bo spodoba mi się i przechadzka po Yanace i po nowoczesnej Marunouchi. Temu liczę na rady od Was.

W ostateczności rozplanuję sobie tylko te atrakcje dużego formatu jako punkty zaczepienia, a resztę zobaczę przy okazji - tzn. pójdę po prostu przed siebie.

PS. i dziękuję za wskazanie parków :)
Góra
 PM off  
      
#789 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:10 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
mam tak samo, za tydzien wyjazd a nie mam jeszcze nic sprecyzowanego do zwiedzania, wszystko ogolne. Do planu zwiedzania wskoczyla nowa atrakcja tj Amanohashidate na ktora chcemy jechac gdy bedziemy nocowac w Kioto. Podobno ciezko jest sie dostac do Fujigoko? myslelismy tam jechac gdy bedziemy nocowac juz w Tokio. PS jak jest z kwitnieniem wisni, bedziemy w Japoni od 20.03 do 03.04, zalapiemy sie na to czy za wczesnie jedziemy? i jeszcze odnosnie JRPass, jak mamy na 14 dni i aktywujemy go w 20.03 to do kiedy on bedzie wazny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 13 Mar 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌m.mietek‌

Masz szansę zobaczyć kwitnienie w Tokio i pierwsze kwiaty w Kioto. Przestudiuj sobie prognozę z japan-guide.com. W bliskim sąsiedztwie Góry Fudżi wiśnie zakwitają dopiero w połowie kwietnia, dlatego polecam raczej Hakone niż Fujigoko, bo w Hakone oprócz widoków na Fudżi jest więcej innego typu atrakcji.

JR Pass jest ważny do północy ostatniego dnia ważności. W odpowiednich działach na japan-guide.com są wyjaśnione takie zawiłości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 13 Mar 2017 02:38 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
@‌m.mietek‌ tutaj masz mapkę z szacowanym czasem kwitnienia wiśni http://www.japan-guide.com/sakura/
Myśle, że masz duże szanse, by podziwiać to wspaniałe zjawisko właśnie w Japonii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 13 Mar 2017 10:11 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
ciekawe to Hakone, dojazd dobry z Tokio i widze ze w godzine mozna dotrzec z Tokio. Dzieki za ta propozycje mysle ze z niej skorzystamy na rzecz Fujigoko :)
Jak jest ze zwiedzaniem Himeji? czytałem że oprócz zamku nie ma co tam zwiedzać, więc pomyślałem żeby połączyć to z jakąś jeszcze inną atrakcją. Co można by było jeszcze zobaczyć w ciągu tego samego dnia. Czy da się połączyć np zwiedzanie Himeji, a później np Osakę? czy może polecicie coś innego (nastawiamy się na podziwianie widoków, architektury, do muzeów nie planujemy chodzić, wyjątek stanowi muzeum studia Ghibli :))?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#793 PostWysłany: 15 Mar 2017 10:52 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
i jeszcze jedno, w Kioto warto isc na sciezke filozofow jak i tak wisnie nie beda kwitnac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 28 Mar 2017 10:00 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
m.mietek napisał(a):
i jeszcze jedno, w Kioto warto isc na sciezke filozofow jak i tak wisnie nie beda kwitnac?


Tobie się już odpowiedź na to pytanie pewnie nie przyda, bo zdążyłeś wylecieć do Japonii, więc może odpowiem dla potomnych: moim zdaniem poza sezonem wiśniowym na tej ścieżce nie dzieje się nic specjalnego. Parę zdjęć z lata jest na stronie Polonia Japonica:

http://www.polonia-jp.jp/obserwacje-japonskie/item/1037-krajobraz-intymny-sciezka-filozofow-w-kioto

Jeżeli ścieżka w jakiś naturalny sposób wpisuje się w plan podróży i łączy dwie atrakcje, które chce się obejrzeć, to można się nią przejść. W innym przypadku szkoda zachodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 29 Mar 2017 03:27 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
no juz zdazylem sam sprawdzic ;) nie poszlismy w koncu na ta sciezke, bo w Kioto dopiero wisnie zakwitaly, wiec porobilismy troche zdjec kwitnacych wisni w zamku Nijo oraz w Imperial Palace. Na Amanohashidate nie dotarlismy bo w tym czasie byla tam brzydka pogoda wiec postanowilismy wykorzystac dzien na dokonczenie Kioto. Ogolnie duzo w tym Kioto do zwiedzenia, a swiatynie zamykaja o 16. Przedwczoraj bylismy w Koyasan a wczoraj zajechalismy do Tokio. I tutaj spedzimy pare dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 03 Kwi 2017 16:41 

To ja jeszcze posmęcę ;)

Plan udało mi się jakoś spiąć (jeszcze rozplanuję jakieś ciekawe jadłodajnie) i zostaje mi prawie cały dzień na... no właśnie nie wiem. Nie mam JR Passa, ale może warto zrobić sobie wycieczkę do Kamakury/Yokohamy na te kilka godzin? Ewentualnie Hakone? Bilety tanie, dojazd nie zajmuje aż tak wiele, a po fotkach widzę, że jest tam parę fajnych atrakcji.
Góra
 PM off  
      
#797 PostWysłany: 03 Kwi 2017 19:20 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
my dzisiaj wrocilismy do Polski. Nasza wycieczka do Hakone wygladala tak ze za pozno dojechalismy tam, przez co nie zdazylismy na kolejki do wulkanow. Zdecydowalismy sie ze pojedziemy na rejs statkiem i poogladamy przynajmniej Fuji. Final byl taki ze niebo bylo bezchmurne, a jedyne chmury jakie byly przykrywaly w calosci gore tak wiec z widokow nici byly :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:17 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Anonymous napisał(a):
To ja jeszcze posmęcę ;)

Plan udało mi się jakoś spiąć (jeszcze rozplanuję jakieś ciekawe jadłodajnie) i zostaje mi prawie cały dzień na... no właśnie nie wiem. Nie mam JR Passa, ale może warto zrobić sobie wycieczkę do Kamakury/Yokohamy na te kilka godzin? Ewentualnie Hakone? Bilety tanie, dojazd nie zajmuje aż tak wiele, a po fotkach widzę, że jest tam parę fajnych atrakcji.


Jeśli chodzi o Kamakurę i Yokohamę, z mojego doświadczenia:

W Kamakurze znajdziesz przede wszystkim posąg Buddy, który jest drugim największym posągiem Buddy w Japonii. Moim zdaniem nie jest on jakiś spektakularny, gdybyś miał jechać do Kamakury wyłącznie po to, żeby go zobaczyć, to raczej bym odradzał. W Kamakurze można jednak trochę sobie pochodzić po niewielkich wzniesieniach, jest parę prostych, przyjemnych szlaków. Można też zobaczyć m.in. darmową świątynię Hachimangu, więc jeżeli w Twoim planie nie ma za wielu takich miejsc, to może być fajne doświadczenie. Sama Kamakura nie zachwyca architekturą, przeciętne miasto portowe.

Yokohama to takie mniejsze Tokio, nowoczesne budynki i strzeliste wieżowce. Bardziej do życia/pracy niż zwiedzenia. Możesz tam znaleźć największe chinatown w Japonii, a poza tym Muzeum Ramenu oraz Muzeum Zupek Chińskich.

Wybór sprowadza się do tego, czy chcesz trochę poobocować z naturą i religią (Kamakura), czy też wolisz oscylować wokół tematyki jedzenia (Yokohama).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:28 

Na kolejny wypad do Japonii, wymyśliłem sobie coś takiego:

Dzień 1 - Tokio (przylot)
Dzień 2 - Tokio - Kioto (Shinkansen)
Dzień 3 - Kioto
Dzień 4 - Kioto
Dzień 5 - Kioto
Dzień 6 - Kioto
Dzień 7 - Kioto - Osaka
Dzień 8 - Osaka - Kinosaki
Dzień 9 - Osaka - Hiroshima i Itsukushima
Dzień 10 - Osaka lub Tokio (wylot)

Przejrzałem paręnaście stron wstecz i mniej więcej wiem (chyba) co bym chciał zobaczyć, więc pytanie tylko o to, czy dobrze rozdysponowałem czasem w poszczególnych lokacjach (ewentualnie czy dodać jeszcze jakaś miejscówkę)? Plan póki co bardzo ogólnikowy, ale liczę na promocje lotnicze w najbliższym czasie i chciałbym mieć chociaż jakiś zarys, żeby potem się nie miotać ;)
Góra
 PM off  
      
#800 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Nie wiem czy aż tyle spędziłbym w Kioto :) może pomyśl o jednym dniu na Yokohamie jeśli jeszcze nie byłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1389 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group