Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 30 Wrz 2014 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Wczoraj wróciłem z Japonii i na szybko powiem, że w o ile w Tokio spędziłem 5 dni i w ogóle się nie nudziłem (jeżeli kogoś interesuje tylko zwiedzanie to 3 dni wystarczą, ale jest dużo fajnych restauracji, eventow na CS, miejsc na zakupy, że zawsze coś się znajdzie do roboty :), to w Osace nie ma sensu siedzieć więcej niż dzień (zamek z muzeum, rewelacyjne akwarium, diabelski młyn i wieczorem Dotombori z dzielnicą amerykańską, gdzie nawet w weekend wszystko sie zamyka o 23 i nocne życie do 24 zupełnie zamiera - trochę szok po Tokio). Za to jeżeli po Kyoto nie będzie Wam mało świątyń to polecam Koya-san. Sam dojazd (2 pociągi, kolejka linowa i autobus) daje dużo radości i fajne widoki :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#102 PostWysłany: 26 Paź 2014 10:48 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 4
Prześledziłam wszystkie (mam nadzieję) fora i pozbierałam informacje tak, by zbudować swój plan 2 tygodniowej podróży po Japonii. Co prawda obawiam się kilku mankamentów, dlatego tym bardziej będę wdzięczna za wszelkie uwagi i rady, które pozwolą udoskonalić moją podróż. Plissssssss

16.11. (10.30) - Tokio
17.11. - Tokio
18.11. - Hakone
19.11 - Tokio (+ wieczorny wylot na Okinawę)
20-22.11- Okinawa (Aka Island)
23.11 - Osaka
24.11. - Nara (i tu myślałam o Koyasan ..o ile skalkuluję koszty)
25-27.11 - Kioto
28.11 - Hiroszima/ Miyajima
29.11- Fukuoka

Tak mniej więcej wygląda mój plan, choć zaczęłam się nieco stresować kosztami, mimo, że nie uprawiam wygórowanej turystyki (...wciąż jeszcze studentka). Trudno jest mi znaleźć przybliżoną kalkulację dziennych wydatków typowego turysty przy założeniu, że chciałabym włączyć CS w swój plan podróży. Planuję zakupić tygodniowego JR passa i uruchomić go dopiero po powrocie z Okinawy, tu w zasadzie pojawia się też moja zagwozdka, czy Okinawa w listopadzie to dobry pomysł...nie ukrywam, że jestem zachwycona urokliwymi zdjęciami wyspy niemniej doczytałam też o tajfunie, który dopiero co nawiedził wyspę stąd jeszcze się waham mimo, że bilety lotnicze są przystępne (ok 400-500 zł w obie strony).

Mam też pytanie odnośnie Hakone, bo starałam się skalkulować tę wycieczkę i rzeczywiście opłacalny wydaje się Hakone Free Pass - niemniej on obowiązuje z samego Tokio, czy dopiero od stacji Odawara, co wymaga zakupu kolejnego biletu? Dla pewności dopytam, czy jeden bilet obowiązuje w obie strony (Tokio-Hakone-Tokio) i czy 1 dzień rzeczywiście wystarcza na wszystkie te atrakcje??

Domyślam się, że pojawią się głosy by włączyć w wycieczkę Kamakurę - nad czym też rozważam, ale nie jestem przekonana czy 3 dni (niepełne) w Tokio to nie za mało?

Aha, i muszę dopytać o Koya bo nie ukrywam, że bardzo podoba mi się ten magiczny pomysł, ale nie znajduję pełnych kosztów takiej pełnej "imprezy" i informacji ile czasu należy przeznaczyć na pobyt.

Oczywiście, jestem otwarta na wszelkie nowe propozycje, do których być może nie dotarłam, a fajnie byłoby je włączyć w plan...zwłaszcza jeśli mają zachwycić aż po czubki palców :).

Będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie informacje i każdą pomocną dłoń. I nie ukrywam, że wszelkie rady dot. sposobu zaoszczędzenia przyjmuję z otwartymi rękami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 06 Gru 2014 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
jakie wrazenia po wyjezdzie?
co polecasz co odradzasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 07 Gru 2014 23:55 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
pb76 napisał(a):
Czy brać 7 passa czy 14 dniowego, chciałbym w tym tygodniu go zakupić.
Przepraszam za ew. chaos w pisaniu planu, ale chciałem jakoś go przedstawić.
Pozdrawiam i proszę o rady
Paweł


ANA, ale również JAL mają oferty "Discover Japan" - dowolne połączenie lotnicze w Japonii (nawet na Okinawę a to 2h lotu) kosztuje 75 Euro za osobę za odcinek. Oczywiście jest szereg ograniczeń (które spełniasz - musisz mieszkać poza Japonią, mieć bilet na wylot z Japoni, etc). Oferta korzystniejsza często od Shinknansenu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 30 Gru 2014 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Prosiłbym o ocenę mojego planu zwiedzania
Image

Plan zakłada użycie 7-dniowego JR Pass (wiem o istnieniu Willera ale to nie na moje zdrowie :) )
Pole czynność jest na razie dość ogólne, zawiera tylko główne punkty o których nie chcę zapomnieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 30 Gru 2014 17:07 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
wojtkow napisał(a):
Prosiłbym o ocenę mojego planu zwiedzania
Image

Plan zakłada użycie 7-dniowego JR Pass (wiem o istnieniu Willera ale to nie na moje zdrowie :) )
Pole czynność jest na razie dość ogólne, zawiera tylko główne punkty o których nie chcę zapomnieć.

Jak dla mnie trochę za dużo Osaki w stosunku do Kioto, ale to sprawa indywidualna. Miyajima bardzo dobry wybór. Na tym forum chyba zbyt często nie pojawia się to miejsce, natomiast prawie każdy odwiedza Hiroszimę, co dla mnie jest trochę niezrozumiałe (ale może ja jakiś dziwny jestem). Może mnie ktoś oświeci - co jest takiego w Hiroszimie, że obowiązkowo trzeba ją zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 30 Gru 2014 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Na zwiedzanie Osaki przeznaczam jeden dzień i troszkę :) (owszem trzy noclegi, ale jeden po dniu w Kioto, drugi po tym zwiedzaniu i trzeci po wizycie w Nara).
A co do Hiroszimy to jadę głównie zobaczyć Miyajimę, a Hiroszimę "zaliczam" niejako przy okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 30 Gru 2014 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Cześć! Jeżeli lecisz w zimie, polecam włączyć jakieś typowo zimowe atrakcje, np. śnieżne małpy koło Nagano lub uginające się pod ciężarem śniegu dachy zabytkowych domów w malowniczej wiosce Shirakawa-go. A ponadto:

W Tokio zwiedza się nowoczesne dzielnice, świątynie i ogrody - wszystko jest blisko siebie i relatywnie mało angażujące czasowo, więc przygotuj się na to, że w 2,5 dnia zobaczysz naprawdę sporo. Akurat pałacu cesarskiego za bardzo nie będę polecał - pod nazwą "pałac" kryje się nie jeden gmach, ale rozległy teren pałacowy z kilkoma niezbyt okazałymi budynkami. Jeżeli koniecznie chcesz odwiedzić pałac, pamiętaj o złożeniu rezerwacji online.

Na Górę Fudżi w zimie nie można się wspinać, ale na pewno będzie bardzo atrakcyjnie wyglądać z obfitą czapą śnieżną wokół szczytu. Zastanów się czy nie warto przejechać się w jakieś miejsce, gdzie można będzie podziwiać widok z Górą Fudżi, np. Hakone lub jez. Kawaguchiko.

Co można zobaczyć w drodze z Tokio do Hiroshimy oprócz Kioto i Osaki? Może skorzystasz z jednego z poniższych pomysłów:
[1] Jeżeli polegasz głównie na JR Passie, polecam np. wyskoczyć z pociągu w Okayamie, zobaczyć ogród Korakuen i Wielki Most Seto, a potem przejachać na chwilę na drugą stronę, do Takamatsu na Sikoku.
[2] Klasyczna "okrężna" trasa z Tokio do Kioto wiedzie przez Matsumoto, Takayamę, Shirakawa-go i Kanazawę. Zauważ jednak, że nie wszystkie przejazdy na tej trasie da się pokonać pociągiem oraz nie wszystkie miejsca będą atrakcyjnie wyglądać w środku zimy.

Hiroshimę i Miyajimę ogarniesz w jeden dzień.

Pałac cesarski w Kioto jest równie rozczarowujący co ten w Tokio. Co nie zmienia faktu, że w Kioto jest bardzo dużo interesujących miejsc i warto się tam zatrzymać na dłuższą chwilę.

Polecam przemyśleć jeszcze jedną sprawę: przy tak małej liczbie dłuższych przejazdów, JR Pass jest na granicy opłacalności. Można z niego wycisnąć naprawdę dużo więcej. Polecam np. wypad na Kiusiu do Beppu i Nagasaki.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 30 Gru 2014 23:15 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Ja tez przesunalbym jeden dzien z Osaki na Kyoto i wybralbym sie np. na Fushimi Inari.
W Osace fajnie jest odwiedzic akwarium, wieczorem wypic piwko przy palacu cesarza, wejsc na Shinsaibashi i w sumie tyle (chyba, ze chcesz sie zabawic w parku Universal Studio.
Kyoto rulez!
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 30 Gru 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Dziękuję za rady! :)

Natomiast:

Cytuj:
Hiroshimę i Miyajimę ogarniesz w jeden dzień.

Trochę się tego obawiam, przejazd zajmuje minimum 5 godzin, więc z tego dnia w zimę wiele nie zostanie.

Cytuj:
Polecam przemyśleć jeszcze jedną sprawę: przy tak małej liczbie dłuższych przejazdów, JR Pass jest na granicy opłacalności. Można z niego wycisnąć naprawdę dużo więcej. Polecam np. wypad na Kiusiu do Beppu i Nagasaki.


No z tą granicą opłacalności to nie do końca:
- JRPass kosztuje obecnie około 837 zł
- sam przejazd Tokio - Hiroshima i z powrotem to 1069 zł w tej samej klasie pociągów.

Ale przemyślę to jeszcze, choć Kiusiu raczej sobie odpuszczę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 30 Gru 2014 23:47 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
wojtkow napisał(a):
Cytuj:
Hiroshimę i Miyajimę ogarniesz w jeden dzień.

Trochę się tego obawiam, przejazd zajmuje minimum 5 godzin, więc z tego dnia w zimę wiele nie zostanie.

Racja, w jeden dzień IMO nie ma sensu. Ja na Twoim miejscu bym się nawet zastanowił nad noclegiem na Miyajimie zamiast w Hiroszimie. Będzie więcej czasu na zobaczenie świątyni, wejście na górę itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Odwiedziłem oba pałace cesarskie i powiem tak: rozczarowały mnie, z tym że w Tokyo bardziej. W zasadzie to ogląda sie go tylko z zewnątrz, także jest spacer połączony z komentarzem z audioguide'a. W Kyoto było o tyle lepiej, że można było zajrzeć do niektórych wnętrz. Dodatkowo w Kyoto miałem pecha, że trafiłem na chorobę przewodnika, a pani, która go zastępowała, niezbyt fajnie opowiadała większość czasu czytając z kartki. Na plus Tokyo - zdecydowanie ogrody, ale te można też odwiedzić (chyba) nie zwiedzając wcześniej pałacu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 31 Gru 2014 15:03 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Mar77 napisał(a):
Może mnie ktoś oświeci - co jest takiego w Hiroszimie, że obowiązkowo trzeba ją zobaczyć?


Ja też nie mam pojęcia. Wg mnie to jest taka sama atrakcja jak dla osób, które przyjeżdżają na ciekawą wycieczkę do egzotycznej Polski i pchają się do Auschwitz.
Nie dosyć, że masz potem pół dnia doła, to w przypadku Japonii jest dużo więcej miejsc, w których warto spędzić więcej czasu (jak na przykład uwielbiane przeze mnie Kyoto).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 31 Gru 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
wojtkow napisał(a):
No z tą granicą opłacalności to nie do końca:
- JRPass kosztuje obecnie około 837 zł
- sam przejazd Tokio - Hiroshima i z powrotem to 1069 zł w tej samej klasie pociągów.
A teraz pomyśl, że tylko tę podróż z Tokio do Hiroshimy i z powrotem jesteś w stanie wykonać w jeden dzień. A JR Passa masz na 7 dni! Dobrze wykorzystany JR Pass to taki, z którego wyciągasz przejazdy za 2-3 razy tyle, ile za niego zapłaciłeś.

Pamiętaj, że zimą dzień jest krótki, a atrakcje turystyczne zwykle zamykają k. 16:00. Dlatego doradzam, żeby dłuższe podróże planować wieczorami. Przejazdy między Tokio a Hiroshimą polecam podzielić na mniejsze części. Dla przykładu: pierwszego dnia ważności JR Passa możesz rano przejechać do Osaki, która wyjątkowo ma niewiele atrakcji wymagających odwiedzenia za dnia i generalnie fajnie wygląda raczej po zmroku, a dopiero wieczorem lub następnego dnia dotrzesz do Hiroshimy. W drodze powrotnej zatrzymasz się w Kioto. W ten sposób żadnego dnia nie zakłóci Ci długi przejazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:26 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Co sądzicie o następującym planie:

wszystko przewidziane na 2tyg JR Pass

Dzien 1 11.07.2015 Samolot
Dzien 2 12.07.2015 Tokyo, przylot 10:30
Dzien 3 13.07.2015 Tokyo i okolice + DisneySEA
Dzien 4 14.07.2015 Tokyo i okolice + Nikko
Dzien 5 15.07.2015 Tokyo i okolice + Fuji
Dzien 6 16.07.2015 Tokyo i okolice shibuya, Akihabara
Dzien 7 17.07.2015 Tokyo i okolice, palac
Dzien 8 18.07.2015 Tokyo, Takayama pociąg około 4h (RANO)
Dzien 9 19.07.2015 Takayama -> Kanazawa pociag około 3h (WIECZÓR)
Dzien 10 20.07.2015 Kanazawa - Full Day
Dzien 11 21.07.2015 Kanazawa -> Rano Kyoto pociąg około 2h
Dzien 12 22.07.2015 Kyoto + Full Day
Dzien 13 23.07.2015 Kyoto + NARA
Dzien 14 24.07.2015 Kyoto -> hiroszima pociąg około 1.5h (RANO)
Dzien 15 25.07.2015 Hiroszima + Full Day (Mijayama??)
Dzien 16 26.07.2015 Hiroszima -> Nagasaki pociag około 3h
Dzien 17 27.07.2015 Nagasaki + Full Day
Dzien 18 28.07.2015 Nagasaki -> Osaka pociag około 4h (RANO!!!!)
Dzien 19 29.07.2015 Osaka + Universal Studios
Dzien 20 30.07.2015 Osaka ---> Mount Koya (2h)
Dzien 21 31.07.2015 Mount Koya -> Tokyo Pociag około 5h
Dzien 22 01.08.2015 Tokyo + Last Day
Dzien 23 02.08.2015 12:00 Wylot z Tokyo, 18:50 Warszawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 07 Sty 2015 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Plan jest dobrze zrobiony. Najwyraźniej dobrze się orientujesz w tym, gdzie warto pojechać. Jeżeli miałbym coś doradzić to:

- Będziesz umierać z gorąca. Uważaj też na klimę, która przeważnie ostro mrozi. Ekstremalnie łatwo złapać przeziębienie.
- W lecie możesz się wspinać na Górę Fudżi. Warto poświęcić na to 2 dni, żeby zobaczyć słynny wschód słońca widziany ze szczytu.
- W Nikko jest mnóstwo remontów. Zastanów się czy warto jechać pomimo to.
- Pojedź najpierw do Kanazawy, a potem do Takayamy. Po otwarciu nowej linii Shinkansenu, Kanazawa będzie mieć dobre połączenie z Tokio. Zastanów się też czy nie pojechać z Kanazawy do Takayamy przez Shirakawa-go.
- Na Kiusiu zatrzymaj się w Fukuoce. Będziesz mieć dobry dostęp zarówno we wszystkie zakątki Kiusiu jak i z/na Honsiu.
- Pamiętaj, że najlepsze noclegi szybko się wyprzedają. Nie zwlekaj z rezerwacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Sty 2015 13:44 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Dziękuje za uwagi. Odnośnie Kanazawa/Takayama -> mam już noclegi na booking.com (które mogę anulować). czy mimo wszystko warto to przeplanować?

Nikko zgodnie z Twoją radą odpuszczamy - i jeden dzień wykorzystamy na wspinaczkę na Fuji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 11 Sty 2015 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Hej. Myślę, że świetnie sobie poradzisz samodzielnie i nie musisz się specjalnie przejmować tym, gdzie pojechać w pierwszej kolejności.

Przejazd z Tokio do Takayamy zajmuje 4,5 h, więc trochę szkoda tego dnia, w którym musisz przeznaczyć na podróż tyle czasu i do tego rano. Dojazd do Kanazawy linią Hokuriku Shinkansen (otwarcie za 2 miesiące) ma zajmować tylko 2,5 h, a więc znacznie krócej, stąd moja sugestia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 20 Sty 2015 19:51 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 1
Planuje wlasnie wyjazd do Japonii i zastanawiam sie na kwietniem lub majem. Wiem, ze kwiecien to swietny miesiac ze wzgledu na hanami, ale maj przeszedl mi przez mysl, po to zeby pochodzic po japonskich alpach (nie wiem czy tez nie za wczesnie). Moglibyscie dac jakies sugestie?
Zalezaloby mi tez na outdoorowych aktywnosciach, jesli moglibyscie cos polecic :) Bede wdzieczna!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 01 Lut 2015 22:33 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 110
magdalen_ napisał(a):
Planuje wlasnie wyjazd do Japonii i zastanawiam sie na kwietniem lub majem. Wiem, ze kwiecien to swietny miesiac ze wzgledu na hanami, ale maj przeszedl mi przez mysl, po to zeby pochodzic po japonskich alpach (nie wiem czy tez nie za wczesnie). Moglibyscie dac jakies sugestie?
Zalezaloby mi tez na outdoorowych aktywnosciach, jesli moglibyscie cos polecic :) Bede wdzieczna!


Napisz coś więcej jaki masz plan na tą Japonię, na jak długo się wybierasz i gdzię planujesz być, wtedy ktoś może Ci pomoże. Sam byłem na przełomie maja i czerwca więc ciut później niż Ty planujesz ale może będę w stanie Ci pomóc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group