Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Sie 2014 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Poczytam o Kamakura później i rozważę tę opcję :) , a co do Kyoto to będziemy tam przez dwa pierwsze dni przed Tokyo, a w Nara jeden po powrocie z Tokyo. Trochę to rozbite, ale chciałem się załapać na TGS w Tokyo i Narę musiałem odłożyć na później. A mógłbym się zapytać jaki miałaś plan w Kyoto, że się nie wyrobiłaś i jak się poruszłaś po mieście?

P.S. Ile czasu poświęcić na Kamakura?

Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 25 Sie 2014 13:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
kacz0r napisał(a):
Poczytam o Kamakura później i rozważę tę opcję :) , a co do Kyoto to będziemy tam przez dwa pierwsze dni przed Tokyo, a w Nara jeden po powrocie z Tokyo. Trochę to rozbite, ale chciałem się załapać na TGS w Tokyo i Narę musiałem odłożyć na później. A mógłbym się zapytać jaki miałaś plan w Kyoto, że się nie wyrobiłaś i jak się poruszłaś po mieście?

P.S. Ile czasu poświęcić na Kamakura?

Sent from my iPad using Tapatalk


Po Kyto najlepiej poruszać się busami, bilety całodzienny to koszt 500 JPY (info z 2013r.). Jednorazowy przejazd busem to koszt 250 JPY. Do biletu otrzymuje się mapkę z trasami autobusów na której zaznaczone masz przystanki, punkty przesiadkowe i atrakcje turystyczne.
Z drugiej strony mapy znajduje się dokładny opis jakim busem do jakiej atrakcji dojechać.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 25 Sie 2014 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
kacz0r napisał(a):
Poczytam o Kamakura później i rozważę tę opcję :) , a co do Kyoto to będziemy tam przez dwa pierwsze dni przed Tokyo, a w Nara jeden po powrocie z Tokyo. Trochę to rozbite, ale chciałem się załapać na TGS w Tokyo i Narę musiałem odłożyć na później. A mógłbym się zapytać jaki miałaś plan w Kyoto, że się nie wyrobiłaś i jak się poruszłaś po mieście?

P.S. Ile czasu poświęcić na Kamakura?

Sent from my iPad using Tapatalk


Po zdjęciach i ich dacie widzę, że w samej Kamakurze byliśmy około 5-6 godzin plus średnio 1 godz. jazdy w 1 stronę. I właściwie poruszaliśmy się tam pieszo. Generalnie trzeba się nastawić na duże marszobiegi, nawet jeśli komunikacja jest rzeczywiście perfekcyjnie zorganizowana. Na metrze w Tokyo to nabiegaliśmy się grubymi kilometrami (i to prowadzeni przez tambylców :) ).

W Kyoto mieszkaliśmy właściwie nieopodal głównego dworca, około 15 minut marszu (w tradycyjnym ryokanie), tam mieliśmy dosłownie za rogiem Sanjusangendo (świątynia słynąca ze złotych Buddów i zawodów łuczniczych) i tam niedaleko mieliśmy przystanek autobusowy. Poruszaliśmy się głównie autobusem (bilet całodniowy kupowaliśmy obok Kyoto Railway St. - jest tam taki mniejszy "dworzec autobusowy"), choć też przejechaliśmy się metrem (są 2 linie). Z planu udało się zrealizować w 2 dni: Sanjusangendo, Fushimi Inari Teisha (tu jechaliśmy własnie metrem, bo to kawałek), Chion-in (tylko obok, bo była już zamknięta), Yasaka Jinja (i obok niej wyżej - ogród, gdzie wśród autochtonów siedzieliśmy na poduchach pod wiśniami), Kinkaku-ji (Złoty Pawilon), Nijo-jo (zamek), Kytoto Goyen (ogrody królewskie przed nosem nam zamknięto; nie ma że boli - puknt 16 zamykamy i nie wpuszczamy - byliśmy podczas hanami, gdzie bez zamawiania odwiedzania można było ogrody zwiedzać), Heian Jingu, Ginkaku-Ji (Srebrny Pawilon), poszwendaliśmy się po Gion (na występ komercyjny maiko się nie załapaliśmy) i z samego rana trzeciego dnia - w dzień wyjazdu przejechaliśmy się do Hiruna Jingu - bo akurat tam była ceremonia i parada). Ale niestety nie zdążyliśmy do Kiyomizu-dera (też już była zamknięta). Spójrz na mapę jakie są odległości między tymi miejscami - to daje obraz naszego "biegania" :)

O tak z grubsza - ale tempo było nieco szalone i mąż mnie bardzo wtedy chyba nie lubił :) :) :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mayka, 25 Sie 2014 17:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 25 Sie 2014 13:54 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Czyli typowy rajd po Japonii, też to przerabialiśmy, ale szczerze to oprócz pięknych zdjęć, pozostał spory niedosyt i wiosną lecimy na cały miesiąc :D Nie będzie żadnego biegania, żadnych napiętych grafików, tysiąca miejsc do zobaczenia, itd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 25 Sie 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Dzięki za informacje. Znalazłem namiary na taką firmę http://www.kctp.net/en/
wypożyczającą rowery i po przeanalizowaniu topografii miasta może to być ciekawa alternatywa dla obskoczenia centralno wschodniej części Kyoto przy dobrej pogodzie. Odległości są tam sporo de chodzenia, względnie małe na autobus i czasu brak, bo wcześnie zamykają wszystko. Do dalszych miejsc można następnego dnia autobusem podjechać.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 25 Sie 2014 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Mała uwaga do rowerów :)
Ponoć (ja akurat nie jeździłam) trzeba uważać z parkowaniem roweru i zostawiać jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Jeśli pozostawiasz w miejscu do tego nie przeznaczonym, wystawiają mandat chyba 5.000 Yen. Wszystkie rowery są w Japonii oznaczone, więc nie ma bezpańskich. To dotyczyło Tokyo, nie wiem jak w Kyoto. To akurat mi mówili tambylcy :)
W Kyoto warto popytać o rowery w hotelu gdzie się zatrzymacie lub u autochtonów (jeśli prywatna kwatera) - bo zwiedzanie rowerami jest tam dość popularne.

-- 25 Sie 2014 17:17 --

sith napisał(a):
Czyli typowy rajd po Japonii, też to przerabialiśmy, ale szczerze to oprócz pięknych zdjęć, pozostał spory niedosyt i wiosną lecimy na cały miesiąc :D Nie będzie żadnego biegania, żadnych napiętych grafików, tysiąca miejsc do zobaczenia, itd...


Ja po pierwszym pobycie też nie powiedziałam dość :)
Wszak na wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni czekałam ponad 2 dekady...
Czekam tylko aż ukończą renowację zamku w Himeji, a chyba skończą w połowie 2015. :)

-- 25 Sie 2014 17:21 --

kacz0r napisał(a):
Dzięki za informacje. Znalazłem namiary na taką firmę http://www.kctp.net/en/
wypożyczającą rowery i po przeanalizowaniu topografii miasta może to być ciekawa alternatywa dla obskoczenia centralno wschodniej części Kyoto przy dobrej pogodzie. Odległości są tam sporo de chodzenia, względnie małe na autobus i czasu brak, bo wcześnie zamykają wszystko. Do dalszych miejsc można następnego dnia autobusem podjechać.


Sent from my iPad using Tapatalk



aha, zapomniałam dodać - weźcie pod uwagę jetlaga - bo to 1-2 dni daje się nieco we znaki :)
a byłam taka pewna, że jestem tak napalona na zwiedzanie, ale po prostu wymiękłam i padłam jak kawka drugiego dnia (do domu na obrzeżach Tokyo dojechaliśmy około 21 i mimo najtwardszych postanowień wstania skoro świt jak zawsze około 6 - obudziliśmy się chyba koło 13 :lol: )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Sie 2014 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
mayka napisał(a):
mimo najtwardszych postanowień wstania skoro świt jak zawsze około 6 - obudziliśmy się chyba koło 13 :lol: )


Skąd ja go znam? :)
Tu znalazłem info o ruchu rowerowym w Kyoto, trzeba zostawiać rower w specjalnie wyznaczonych miejscach.
http://www.insidekyoto.com/cycling-kyoto


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 29 Sie 2014 13:54 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 24
Co do rowerów, potwierdzam, wystarczy zostawić rower w złym miejscu i potrafią go zwinąć w ciągu 15minut jak się ma pecha, a później trzeba jechać do składowni poza miastem, gdzie można go odebrać po zapłaceniu mandatu. Nie polecam;)

W Osace polecam wjazd na Umeda Sky Building, ciekawy widok wieczorem na panoramę miasta na otwartym tarasie. Chyba 700 jenów rok temu kosztowało. Tutaj info po angielsku : http://www.kuchu-teien.com/english/
W Tokio za to darmowe obserwatorium http://www.metro.tokyo.jp/ENGLISH/TMG/observat.htm

Gotówkę może warto byłoby wymienić teraz w Polsce, bo jest dość dobry kurs, ok 3,15 na tę chwilę.

Osobiście w Kioto polecam zdecydowanie Kinkakuji (złoty pawilon), odradzam za to Ginkakuji (srebrny pawilon, chociaż dla mnie był szary ;) jedynie ogrody wokół były ładne), polecam też świątynię Kiyomizu-dera oraz Fushimi inari taisha (10min. pociągiem z głównego dworca Kioto).

Przy okazji, polecam niedrogi a dobry obiad Kamemaru seimen (http://tabelog.com/kyoto/A2601/A260202/26013477/dtlmap/) na Kawaramachi (jedna z ruchliwszych ulic w centrum Kioto), mają pyszny udon i tempurę.

Jakby były jakieś konkretne pytania odnośnie Kioto/Osaki, mogę pomóc.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 30 Sie 2014 10:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
W Kioto pozycje "obowiązkowe"
- Sanjusangendo
- To-ji
- Kinkaku-ji
- Kiyomizu-dera
- Fushimi Inari-Taisha
- Nijo Castle
- Kyoto Imperial Palace
- Gion
- Byodoin Temple

Polecam również:
- Arashiyama
- dworzec kolejowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 30 Sie 2014 10:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
piotrekkk napisał(a):

Fushimi inari taisha (10min. pociągiem z głównego dworca Kioto).



Do Fushimi Inari można dojechać autobusem (nr.5) na bilecie całodziennym. Czas jazdy +- 40 minut (przetestowane).
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 30 Sie 2014 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
piotrekkk napisał(a):
odradzam za to Ginkakuji (srebrny pawilon, chociaż dla mnie był szary ;) jedynie ogrody wokół były ładne),


Czytałem właśnie bardzo skrajne opinie na ten temat i skreśliłem ten punkt z programu.
Nie widział nikt Kiyomizudera w remoncie? (http://www.japan-guide.com/e/e3901.html - tu jest info i zdjecie z 2012, ale nie wiem na ile to aktualne i czy nie jest gorzej teraz)

sith - masz na myśli zwiedzanie pałacu czy tylko ogrody? Czytałem gdzieś, że pałac w Kyoto jest słaby i zrobiłem tylko rezerwacje w Tokyo. Prawie wszystko co wymieniłeś już wcześniej planowałem odwiedzić z wyjątkiem Byodoin. Muszę powiedzieć, że na zdjęciach prezentuje się świetnie, problem tylko jest taki, że znajduje się dosyć daleko, a mam tylko dwa dni. Na japan guide podają, że znajduje się 15min od stacji, ale nie wiesz ile trwa dojazd z Kyoto Station?
Kolejna rzecz to Arashiyama i okolice, bardzo polecają w LP, a mi strasznie podoba się las bambusowy. Chyba najlepiej dostac się tam pociągiem, zwłaszcza że dobowe bilety autobusowe już chyba nie obowiązują w tamtym rejonie.

JIK - nie wiesz czy warto odwiedzić Fushimi inari wieczorem? Podobno jest cała dobę czynne, więc można wcześniej więcej czasu przeznaczyć na inne atrakcje.




Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
kacz0r napisał(a):
Dzięki za informacje. Znalazłem namiary na taką firmę http://www.kctp.net/en/
wypożyczającą rowery i po przeanalizowaniu topografii miasta może to być ciekawa alternatywa dla obskoczenia centralno wschodniej części Kyoto przy dobrej pogodzie. Odległości są tam sporo de chodzenia, względnie małe na autobus i czasu brak, bo wcześnie zamykają wszystko. Do dalszych miejsc można następnego dnia autobusem podjechać.


Sent from my iPad using Tapatalk


Polecam zwiedzanie Kyoto wypożyczonym rowerem. Sam tak zrobiłem i był to, jak się potem okazało, strzał w 10. Wszędzie można sobie spokojnie podjechać. Od jednego do drugiego punktu turystycznego są nie małe odległości. Jazda rowerem nie zabiera więcej czasu niż przemieszczanie się autobusem. Duża wypożyczalnia rowerów jest przy zamku.
Jeśli chodzi o parkingi rowerowe to są przy każdej atrakcji. Nikt nie robił też problemów, kiedy wchodziłem na teren większych świątyń z rowerem i gdzieś go przypinałem. Teren niektórych świątyń jest bardzo obszerny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Kilka porad ode mnie:

1. Nie trzeba się bać wyjechania poza teren ważności biletu dziennego na autobusy. Dopłaca się wówczas tylko różnicę ponad wartość najtańszego biletu za 230 jenów. Ale warto mieć świadomość, że odległości w Kioto są zaskakująco duże, a autobusy dość powolne i stoją często w korkach. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzić czy nie można sobie skrócić podróży pokonując część trasy metrem lub kolejami dojazdowymi.

2. Byodoin uchodzi za wybitne dzieło japońskiej architektury i trzeba przyznać, że oglądając Pawilon Feniksa można doświadczyć "wow moment". Dojazd ze stacji Kioto trwa 20-30 minut, co nie jest szczególnie długim czasem biorąc pod uwagę, że przejazdy w granicach Kioto też nie należą do krótkich.

3. Ginkakuji jest nieco minimalistyczne, ale w otoczeniu ogrodów z grabionego piasku i mchów wciąż bardzo efektowne. Niektórzy są rozczarowani, że Srebrny Pawilon nie jest naprawdę posrebrzany, ale uważa się, że to niedokończenie lepiej wpisuje się w japoński koncept estetyczny, który pozwala sobie na "pozorną niedoskonałość". Osobiście uważam za warty zobaczenia.

4. Fushimi Inari Taisha jest stale otwarte i jak najbardziej można pójść wcześnie rano lub późnym popołudniem, kiedy inne miejsca są zamknięte. Ponadto, Kiyomizu-dera ma dosyć długie godziny otwarcia (do 18:00) i z tego powodu warto ją sobie zostawić na koniec dnia. Główny pawilon Kiyomizu-dera z tarasem nie jest obecnie objęty pracami konserwatorskimi, więc myślę, że można przymknąć oko na remont.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 30 Sie 2014 15:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
kacz0r napisał(a):
piotrekkk napisał(a):
odradzam za to Ginkakuji (srebrny pawilon, chociaż dla mnie był szary ;) jedynie ogrody wokół były ładne),


JIK - nie wiesz czy warto odwiedzić Fushimi inari wieczorem? Podobno jest cała dobę czynne, więc można wcześniej więcej czasu przeznaczyć na inne atrakcje.
Sent from my iPad using Tapatalk


Zapewne warto, wszystko zależy od ciebie ;) Ja jednak polecam pojechać tam jak będzie w miarę jasno.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Wrz 2014 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Znalazłem ciekawe video - informacje bardzo ogólne i podstawowe, ale za to na kanale jest więcej bardziej szczegółowych i aktualnych materiałów.



Korzystał ktoś może z internetu b mobile w Jp?
http://www.bmobile.ne.jp/english/index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 04 Wrz 2014 11:22 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Cytuj:
sith - masz na myśli zwiedzanie pałacu czy tylko ogrody? Czytałem gdzieś, że pałac w Kyoto jest słaby i zrobiłem tylko rezerwacje w Tokyo. Prawie wszystko co wymieniłeś już wcześniej planowałem odwiedzić z wyjątkiem Byodoin. Muszę powiedzieć, że na zdjęciach prezentuje się świetnie, problem tylko jest taki, że znajduje się dosyć daleko, a mam tylko dwa dni. Na japan guide podają, że znajduje się 15min od stacji, ale nie wiesz ile trwa dojazd z Kyoto Station?
Kolejna rzecz to Arashiyama i okolice, bardzo polecają w LP, a mi strasznie podoba się las bambusowy. Chyba najlepiej dostac się tam pociągiem, zwłaszcza że dobowe bilety autobusowe już chyba nie obowiązują w tamtym rejonie.


Pałac nam się bardzo spodobał, ale ilu ludzi, tyle opinii - zwiedzanie jest bezpłatne, ale trzeba zarezerwować wcześniej przez Internet.
Byodoin - rewelacja wg mnie, dojazd pewnie z 20 minut + 10 minut spacerem
Arashiyama - las bambusowy naprawdę robi wrażenia, ale ogólnie jest bardzo przyjemnie, świetne miejsce na długie spacery, aż żal się spieszyć

Generalnie rzadko korzystaliśmy z autobusów (może 2-3 razy), bo pociągi dojeżdżają praktycznie wszędzie i choć trochę drożej to wychodzi, to jednak z reguły szybciej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 15 Wrz 2014 18:48 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 3
Witam wszystkich użytkowników forum !
W dnia 1 - 16 październik lecę z żoną do Japonii. Bardzo proszę o ocenienie mojego planu wyjazdu, wszelkie uwagi i sugestie miejsc do odwiedzenia, jak również noclegów i transportu. Układałem go na podstawie postów zamieszczonych na forum oraz http://www.japan-guide.com
Wylot 01.10 z Warszawy Aeroflotem via Moskwa do Tokio, przylot 02.10, godz. 10.30. Zdecydowałem się na te linie ze względu na najkrótszy czas przelotu i dobrą cenę biletów, zakupione na początku marca br w cenie 4100 zł za dwa.
Najpierw szybkie streszczenie miejsc noclegowych:
02 - 06 Tokio
06 - 10 Kioto
10 - 12 Osaka
12 - 16 Tokio
Noclegi w Tokio (mam rezerwację dwóch hoteli, w dwóch terminach), do 30.09 z któregoś mogę gratis zrezygnować, stąd prośba o pomoc. Może ktoś w którymś był i może doradzić, który będzie lepszym rozwiązaniem. Oba są położone przy stacjach kolejowych, gdyż zdecydowałem się poruszać głównie koleją, stąd pomysł zakup JP PASS na 14 dni - choć nie wiem czy to dobra decyzja, czy nie lepiej JP PASS 7 dniowy. W przypadku 16 passa aktywowałbym go 03.10 aby 16.10 spokojne dojechać na lotnisko. Znalazłem, że jest promocję z Narity do Tokio station NEXem za 1500 J., z Tokio Station ma 1-2 przystanki do hotelu:
http://www.booking.com/hotel/jp/flexsta ... nn.pl.html - 4 noce, dwójka z aneksem kuchennym 1367 zł
lub
http://www.booking.com/hotel/jp/zabiocha-noshui.pl.html - 4 noce, dwójka ze śniadaniami 1633 zł
Oba hotele w takich samych cenach drugim terminie. Proszę o ew. sugestie który wybrać - czy trochę droższy ale ze śniadaniami czy ten tańszy.
Nocleg w Kioto to:
http://www.booking.com/hotel/jp/mystays ... jo.pl.html - trochę dalej od stacji, ale 4 nocy w dużej dwójce ze śniadaniem za 897 zł, ew. dojazd ze stacji taksówką za 890 J.
W Osace nie było dużego wybory, może dlatego, że to weekend - http://www.hotelopia.pl/infohotel.aspx?codhot=151976 - 700 zł dwójka ze śniadaniami
Teraz parę słów o planie podróży.
Tokio (łącznie 8 dni) do zobaczenia oczywiście wszystkie opisywane i polecane przez Was atrakcje oraz wyjazdy do:
4 dni samo Tokio
1 dzień Nikko
1 dzień Hakone
1 dzień Jokohama
1 dzień Nagoya
Kioto (4 dni)
2 dni samo Kioto
1 dzień okolice
1 dzień Nara, po 4 noclegu wyjazd z rana do Hiroszimy i powrót na noc do Osaki
Osaka (2 dni)
2 dni Osaka, drugiego dnia pod wieczór powrót do Tokio.
Teraz pytania i prośba o rady:
- co zmienić, ew. dodać do planu
- jak rozplanować Tokio - 4 dni samo Tokio i 4 dni wyjazdy, czy jakoś to przemieszać
Czy brać 7 passa czy 14 dniowego, chciałbym w tym tygodniu go zakupić.
Przepraszam za ew. chaos w pisaniu planu, ale chciałem jakoś go przedstawić.
Pozdrawiam i proszę o rady
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Wrz 2014 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
pb76 napisał(a):
Wylot 01.10 z Warszawy Aeroflotem via Moskwa do Tokio, przylot 02.10, godz. 10.30. Zdecydowałem się na te linie ze względu na najkrótszy czas przelotu i dobrą cenę biletów, zakupione na początku marca br w cenie 4100 zł za dwa.
Najpierw szybkie streszczenie miejsc noclegowych:
02 - 06 Tokio
06 - 10 Kioto
10 - 12 Osaka
12 - 16 Tokio
Tokio (łącznie 8 dni) do zobaczenia oczywiście wszystkie opisywane i polecane przez Was atrakcje oraz wyjazdy do:
4 dni samo Tokio
1 dzień Nikko
1 dzień Hakone
1 dzień Jokohama
1 dzień Nagoya
Kioto (4 dni)
2 dni samo Kioto
1 dzień okolice
1 dzień Nara, po 4 noclegu wyjazd z rana do Hiroszimy i powrót na noc do Osaki
Osaka (2 dni)
2 dni Osaka, drugiego dnia pod wieczór powrót do Tokio.
Teraz pytania i prośba o rady:
- co zmienić, ew. dodać do planu
- jak rozplanować Tokio - 4 dni samo Tokio i 4 dni wyjazdy, czy jakoś to przemieszać
Czy brać 7 passa czy 14 dniowego, chciałbym w tym tygodniu go zakupić.
Przepraszam za ew. chaos w pisaniu planu, ale chciałem jakoś go przedstawić.
Pozdrawiam i proszę o rady
Paweł

1. Wyrzuciłbym Jokohamę, za to wziąłbym Kamakurę, jeżeli mowa o jednodniówkach z Tokio.
2. Weź JR Pass'a na 7 dni, zrób najpierw Tokyo 4 dni + wycieczki (oprócz Nagoyi) bez JR pass'a.
Potem zrób Nagoyę 1 dzień, Kyoto (2,5 dzień) + Osakę (4 dzień) + Narę (3 dzień) i Hiroshimę + Miyajima, (6,7 dzień), jeżeli zdążysz wróć do Tokio, jeżeli nie to wróć do Kyoto, zastanów się czy może nie chcesz odwiedzić Kobe. A powrót możesz zrobić za ok. 4k JPY Willerem.
Ewentualnie zrobić WillerExpressem z passem Tokio - Nagoya (w ciągu jednego dnia) - Kyoto - Hiroshima - Kyoto - Tokio.
Nie wiem na ile Twoje plany są elastyczne, ale Hiroshimy na co najmniej noc bym nie omijał :P
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 15 Wrz 2014 22:10 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 3
ok dzięki za radę, mam jeszcze awaryjnie hotel w Hiroszimie od 10 do 12 z opcją rezygnacji do 09.10 w dobrej cenie przy stacji za 2 noce 3*** ze śniadaniem za 620 pln.
Więc proszę o radę jak to w takim razie pozmieniać.
Pozdrawiam
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 15 Wrz 2014 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Skorzystaj z wyszukiwarki połączeń kolejowych http://www.hyperdia.com i zaplanuj sobie główne przejazdy pociągami. Z wyszukiwarki dowiesz się też ile kosztowałyby bilety jednorazowe, więc przekonasz się na ile opłaci się JR Pass.

Co do planu zwiedzania, nie doradzam, bo sam najlepiej się orientujesz co jest dla Ciebie interesujące. Komentarz jest tylko taki, że możesz się trochę nudzić w Tokio i Osace, bo może tam nie być aż tyle atrakcji żeby zapełnić tyle dni. Zwłaszcza jeżeli korzystasz z JR Pass, polecam zaplanować więcej dalszych wyjazdów.

Aha, noclegi. Wszystkie, które wymieniasz są bardzo dobrze położone. Myślę, że będą w porządku, a nawet gdybyś wybrał coś nieco bardziej odległego od głównych stacji, to też nie byłoby źle, o ile będzie to w rejonie jakiegoś większego punktu przesiadkowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group