Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 19 Lis 2016 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
m.mietek napisał(a):
planujemy swoja pierwsza podroz do Japonii w dniach 22.03-06.04.2017, jak zaplanowac podroz zeby jak najwiecej zobaczyc, z kwitnacymi wisniami na czele, na jakie miasta poswiecic wiecej czasu a na ktore mniej? planujemy podrozowac JRP :)



Skoro lecisz do Japonii to już mniej więcej wiesz co to za kraj i czego można się spodziewać, dlatego najlepiej samemu odpowiesz sobie na zadane tutaj pytanie. Każdy podchodzi indywidualnie do tego co chce zobaczyć, i najlepiej wie co dla niego jest najciekawsze. Oczywiście można podpowiedzieć, coś zasugerować, dla mnie najciekawsze miejsca to Nara i Kioto oraz samo Tokio, niestety żałuje że nie udało mi się wejść na górę Fuji, ale jeszcze nic straconego.
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#722 PostWysłany: 23 Lis 2016 13:54 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 2
Loty: 80
Kilometry: 127 894
becek napisał(a):
robokun napisał(a):
Dopiero co wróciłem z Japonii, więc informacje o Internecie mam "na świeżo". Nie zgodzę się z użytkownikiem becek, który nie widzi sensu w kupowaniu karty sim. Terenu Japonii nie można ściągnąć w Google Maps do użytkowania offline, konkurencyjne mapy są zwykle gorsze, a poza tym łapanie sygnału GPS bez wsparcia internetu mobilnego to jakiś koszmar -- byliśmy w trzy osoby, trzy różne telefony (LG, Samsung, Sony), żaden telefon nie łapał lokalizacji bez internetu. Google Maps w Japonii świetnie wyznaczają trasy metrem, autobusami itd., podają od razu koszty przejazdu, naprawdę wygodna sprawa.

Ja kupiłem kartę SIM, o której pisał frukacz. Koszt ~90 PLN to nie jest jakiś majątek w przypadku podróży na drugi koniec świata (szczególnie jak koszt dzieli się na więcej osób), a zaoszczędzimy sporo cennego czasu związanego z szukaniem darmowego hotspota i błądzeniem. Trzeba tylko uważać, bo po przekroczeniu transferu 1 GB w ciągu trzech dni Internet zwalnia do poziomu, przy którym strony WWW nie ładują się w ogóle.

ja po prostu nie potrzebowałem znać co chwila swojej lokalizacji, podróżowanie zwłaszcza po miastach jest dziecinnie łatwe


Lokalizacji co chwilę może nie potrzebujesz, ale ja też uważam, że karta jest bardzo przydatna. Zasięg praktycznie wszędzie (LTE) i zawsze możesz sprawdzić rozkład jazdy pociągów, którymi da się dostać praktycznie wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 15 Gru 2016 23:08 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 2
Witajcie forumowicze, jest to mój pierwszy post na forum Fly4Free, mam nadzieję jednak , że nie ostatni. Mam parę pytań dotyczących mojego wyjazdu do Japonii, i mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś kto mi pomoże. Zaznaczam od razu, że przeczytałem wątek od 1 do 35 strony.

Z narzeczoną zdecydowaliśmy się na wyjazd do Japonii w kwietniu 2017 r. na dwa tygodnie. Kwiecień został wybrany nieprzypadkowo - ze względu oczywiście na sakurę, jednak problem w tym, że najpierw zamówiliśmy bilety, a potem zaczęliśmy więcej czytać o Japonii...Okazało się, że w miejscach które chcemy odwiedzić, i które wyglądają pięknie z kwitnącymi wiśniami w tle (Kioto, Nara) wiśnie zaczynają kwitnąć z reguły pod koniec marca, a około 10 kwietnia jest już po wszystkim. My natomiast lądujemy w Tokio wieczorem 12 kwietnia... No cóż, biletów przebookować nie możemy, również dlatego , że mamy inne plany wyjazdowe na początku kwietnia, tak więc po chwilowej złości doszliśmy do wniosku, że trzeba poszukać ładnych miejsc w których mamy jeszcze szansę załapać się na sakurę. Po przejrzeniu mniej części wyspy do których mieliśmy zamiar się udać, natrafiłem na informację, że z miejsc które warto odwiedzić z myślą o sakurze, w połowie kwietnia wiśnie powinny kwitnąć w okolicach Five Lakes, oraz w prefekturze Nagano, w której to jeżeli chodzi o sakurę są polecane Kanazawa , oraz Takato Castle Park. W okolice Five Lakes mamy zamiar udać się pod koniec wakacji, natomiast stwierdziłem, że sakurę w Takato i Kanazawę można by połączyć z innymi atrakcjami o których mysleliśmy - Takayamą, Kiso Valley oraz Alpine Route. W związku z tym wszystkim mam parę pytań.

1. Takato Castle Park oraz Japan Alpine Route - nie znalazłem w tym wątku nic o tych miejscach, czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie się wypowiedzieć czy warto? Takato CP jest podobno jednym z fajniejszych miejsc na sakurę, natomiast Alpine Route nas kusi szczególnie ze względu na podróż drogą pomiędzy dwoma ścianami śniegu (wpiszcie sobie "Japan Alpine Route Snow")

2. Czy waszym zdaniem dałoby się zaliczyć wszystkie te atrakcje w 4 dni? Zakładam, że trzy dni starczyłyby na Takato, Kanazawę, Takayamę, oraz Kiso Valley. Waham się, czy poświęcać czwarty dzień na tę Alpine Route. Jeżeli byśmy się zdecydowali to chyba nie dalibyśmy rady zaliczyć Nikko. Tylko...jak to jest z tym Nikko? Pewnie bym się nie wahał gdyby nie było w remoncie, ale jest, i nie wiem czy warto. Czytałem opinie, że i tak warto jechać, czytałem też takie, że lepiej sobie odpuścić, bo jednak zbyt dużo miejsc niedostępnych, przez remont nie ma odpowiedniej atmosfery itp... Czy ktoś z forumowiczów był tam ostatnio albo ma informacje z pewnych źródeł, i może podzielić się opinią?

3. Jeżeli chodzi o ten 3-4-dniowy "Nagano Trip", jaką trasę byście polecili? Od czego zacząć by to miało ręce i nogi? Gdzie najlepiej nocować? Zakładam, że wyruszylibyśmy z Tokio. A potem ruszyli bezpośrednio do Kioto, lub do Kioto przez Tokio. Zastanawiam się jeszcze nad wypożyczeniem auta na te 3-4 dni by objechać te miejsca szybko, i nie latać z plecakami na plecach. Czy ktoś z forumowiczów mógłby wyrazić swoją opinię co do tego pomysłu?

4. Czy znacie jeszcze jakieś inne miejsca w okolicach Tokio/Nagano w których Sakury można spodziewać się w połowie kwietnia i które warto odwiedzić ze względu na wisieńki? Może coś mi umknęło.

5. Chcielibyśmy też spędzić noc na górze Koya u mnichów. Ktoś był? Godne polecenia? Wiem, że to fajne miejsce, jednak ceny za nocleg troszkę odstraszają (300-500 zł) . Jednak jeżeli naprawdę warto, to jesteśmy skłonni tyle zapłacić.

6. Jeżeli chodzi o całą wycieczkę, to mamy 13 pełnych dni na zwiedzenie. Reszta jest raczej standardowa: 2 pełne dni w Tokio, 3 dni w trójkącie Kioto-Nara-Osaka (Osaka tylko wieczorem na 2-3 godzinki), 2 dni poświęcone na Himeji, Hiroszimę oraz Miyajimę. Zostaje 6 dni, które planowaliśmy rozdysponować pomiędzy 3-4 dni z Nagano Trip powyżej, Hakone, Five Lakes oraz Nikko. Na te miejsca potrzebujemy 7 dni, tak więc coś musi odpaść, albo rezygnujemy z Alpine Route. Co byście poradzili? Aha, i czy biorąc pod uwagę taką trasę, warto zaopatrywać się w 2 tygodniowy JR Pass, czy jednak wyjdzie taniej z lokalnymi passami + ewentualnym 7 dniowym JR Pass?

Z góry dziękuję za odpowiedź, i wybaczcie tak długą wiadomość i tyle pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 16 Gru 2016 00:04 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
4. Generalnie im wyżej tym chłodniej, więc i wiśnie kwitną później, tak więc na Waszym miejscu uderzałbym w tereny wyżynne/górskie, np. Mount Yoshino (planujecie wizytę na Mount Koya, więc będzie przy okazji).

5. Samo miejsce fajne, u mnichów nie nocowałem. Jeżeli chcecie to miejsce zobaczyć dla samego miejsca, a nie tylko noclegu u mnichów, to spróbujcie rozglądnąć się za noclegiem tutaj: http://koyasanguesthouse.com/
Powinno być trochę taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 16 Gru 2016 00:34 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Endrjutbg napisał(a):
2. Czy waszym zdaniem dałoby się zaliczyć wszystkie te atrakcje w 4 dni? Zakładam, że trzy dni starczyłyby na Takato, Kanazawę, Takayamę, oraz Kiso Valley.
(...)
2 dni poświęcone na Himeji, Hiroszimę oraz Miyajimę.


Takayama to stolica sake. Samo miasto przypomina mi trochę zminiaturyzowane Kioto - dużo świątyń oraz ładna, może mniej turystyczna niż Kioto, ale też mniej festyniarstwa. Z drugiej strony Kioto jest duże i atrakcje w nim są rozsiane, za to centrum Takayamy to de facto dwie piękne ulice z drewnianą zabudową z czasów Edo. W tym ciągu dwóch ulic jest masa sklepów pod turystów, choć jak to w Japonii oferowane produkty mają klasę. Teoretycznie więc na Takayamę można przeznaczyć pół dnia. ALE... Takayama to stolica sake, i co kawałek można wejść do sklepiku przyzakładowego. My trafiliśmy między innymi do pana, który był ósmym pokoleniem właścicieli (po angielsku nie mówił, ale miał prospekt z historią firmy i opisem które sake z czego się robi). Nawet jeśli nie jesteś fanem alkoholi, to na zasadzie degustacji lokalnych specjałów wypada spróbować banieczkę. A że wybór jest spooory to nawet pobieżne próbowanie potrafi dać w palnik i tempo zwiedzania wtedy spada ;)

Co do Himeji... Jak wejdziesz do zamku o 9 i będziesz chciał pobieżnie go przejść to wyjdziesz z niego po południu. Zwiedzając trochę dokładniej, można spokojnie założyć jeden dzień na miejscu. Hiroszimę można zrobić w dzień ale... obok jest fabryka Mazdy, którą można zwiedzić (w 2014 było za darmo, nie sądzę żeby się wiele zmieniło), włącznie z wizytą na hali produkcyjnej. Ale wtedy Hiroszima to pełny dzień zwiedzania. Miyajima jest fajna jeśli się ogląda pływające tori podczas przypływu a podczas odpływu się przez nie przechodzi suchą stopą - ale to kolejny element wydłużający wycieczkę.

Odpowiedzcie sobie, czy chcecie zobaczyć X miejsc w biegu, czy może lepiej z kilku zrezygnować, ale to co zostanie poznać dokładniej, bo często są to jedyne w swoim rodzaju miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 16 Gru 2016 01:21 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 2
Mar77:
Dzięki za Mount Yoshino. Fajnie wygląda, muszę się przyjrzeć możliwości połączenia z Koyą. Co do mnichów, samo w sobie doświadczenie jest ciekawe, ale jak mówię - cena, cena...Dlatego również dzięki za polecenie guest house'a.

smok1
Również dzięki za odpowiedź. Zakładałem przeznaczyć cały dzień na Himeji oraz dojazd z rejonów Kioto do Hiroszimy przez Himeji, więc zakładam, że co najmniej parę godzin w zamku spędzimy. Nastawiałem się na jeden dzień z Miyjiamą oraz Hiroszimą. Co do fabryki Mazdy - pomysł jest fajny, i pewnie gdybym miał więcej czasu to skorzystałbym. Jednak aż takim fanem motoryzacji nie jestem, a moja luba w ogóle raczej nie zgodziłaby się na taką atrakcję ;)

Sake próbowałem już w japońskiej restauracji, pewnie i spróbuję w Takayamie, ale delikatnie, by faktycznie to nie spowolniło podróży ;)


PS. Mam jeszcze następne pytanie do forumowiczów;

7. Jak wiemy, nie da się dokładnie przewidzieć dat kiedy rozpoczyna się kwitnięcie wiśni, tak więc cały plan z tym związany bazuje na latach poprzednich. Pewnie część osób tu zaglądających sprawdza prognozy związane z sakurą każdego roku. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć kiedy z reguły pojawią się pierwsze prognozy, i czy sprawdzają się? Gdzieś przeczytałem, że można na nie liczyć już w styczniu (aczkolwiek nie mam pojęcia czy na początku czy na końcu). Zadaję to pytanie, gdyż nie wiem czy już zacząć szukać noclegów i rezerwować (planuję głównie skupić się na airbnb + może jakaś noc w ryokan oraz w capsule hotel, czy jednak wstrzymać się jeszcze do stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 16 Gru 2016 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Himeji jest fajne ale szczerze mówiąc d... nie urywa ;) Jeśli byłeś np. w takim Malborku to będziesz srodze zawiedziony.
Cały zamek zejdziesz w max. 3h robiąc to bardzo uważnie. Ciekawsze są okolice zamku - parki.

My jadąc z Osaki do Hiroszimy zaliczyliśmy właśnie Himeji w którym byliśmy dosyć późno bo po 13:00. Starczyło na zwiedzenie zamku, zjedzenie obiadu i zapakowanie się w Shinaknsena oraz dojazd do Hiroszimy. Zwiedzisz ją na spokojnie z Itsukushimą w dzień następny :)

Co do noclegu u mnichów polecam - my spaliśmy w Eko-In, nawet artykuł w GW ukazał się o tym miejscu kilka dni po naszym powrocie. Rezerwowaliśmy bezpośrednio na ich stronie, płatność na miejscu w gotówce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 16 Gru 2016 02:18 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Endrjutbg napisał(a):
7. Jak wiemy, nie da się dokładnie przewidzieć dat kiedy rozpoczyna się kwitnięcie wiśni, tak więc cały plan z tym związany bazuje na latach poprzednich. Pewnie część osób tu zaglądających sprawdza prognozy związane z sakurą każdego roku. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć kiedy z reguły pojawią się pierwsze prognozy, i czy sprawdzają się? Gdzieś przeczytałem, że można na nie liczyć już w styczniu (aczkolwiek nie mam pojęcia czy na początku czy na końcu). Zadaję to pytanie, gdyż nie wiem czy już zacząć szukać noclegów i rezerwować (planuję głównie skupić się na airbnb + może jakaś noc w ryokan oraz w capsule hotel, czy jednak wstrzymać się jeszcze do stycznia.

To prawda, pierwsze prognozy będą w styczniu. Zerkaj od czasu do czasu na stronę https://www.jnto.go.jp/sakura/eng/index.php

Ja bym już robił rezerwacje (przynajmniej na początek takie z możliwością darmowego odwołania) i nie czekał na prognozy, bo to popularny okres i później dostępność noclegów może być bardzo mała.

A tutaj masz moje screeny prognoz z roku 2015. Możesz sobie zobaczyć jak się one kształtowały na przestrzeni czasu.

Załączniki:
sakura2015.png
sakura2015.png [ 738.7 KiB | Obejrzany 932 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 16 Gru 2016 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Ja z kolei na sakurę po polecam Hirosaki. Ale na pewno poświęcić na wyjazd tam cały dzień i mieć JRP ;-) Za to można się przejechać shinkansenem Hayabusa.
Lokalsi nawet mówili, że to jedno z najlepszych miejsc w Japonii do podziwiania sakury.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 05 Sty 2017 15:19 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
Witam drogich Forumowiczów. W dniach 25/03 - 09/04 wybieramy się do Japonii. Wyjazd ma być miksem nowoczesności z tradycją i przyrodą. Poniżej przedstawiam plan. Zamierzamy korzystać z komunikacji publicznej. Proszę o opinię czy plan jest realny do wykonania, jak również sugestie, opcje alternatywne i korekty.

1) Tokio
2) Tokio
3) Nikko (jednodniowy wyjazd z Tokio)
4) Fuji Five Lakes - Kawaguchiko (jednodniowy wyjazd z Tokio)
5) Hakone (jednodniowy wyjazd z Tokio)
6) Kiso Valley (Magome, Tsumago)
7) Takayama
8) Shirakawa (jednodniowy wyjazd z Takayama)
9) Kyoto
10) Kyoto
11) Nara (jednodniowy wyjazd z Kyoto)
12) Koya-San (jednodniowy wyjazd z Kyoto)
13) Himeji (jednodniowy wyjazd z Kyoto)
14) Hiroshima
15) Itsukushima (jednodniowy wyjazd z Hiroshima)
16) Tokio

Alternatywy:
Osaka
Kamakura
Kanazawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:40 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
@‌Maciej87‌
Deprecyzuj proszę: czy w Twoim planie dzień pierwszy i ostatni to są dni pełne, a przylot/wylot masz w dniu 0. i w dniu 17.? Czy może dzień pierwszy i ostatni to dni częściowe? I co to oznacza, że będziesz korzystać z komunikacji publicznej? Tzn. pociągi? Zamierzasz kupić JR Pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:51 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
1 i ostatni dzień niepełne. Tj. Przylot na Hanedę o godzinie 16:00. Wylot z Hanedy o godzinie 19:45. Zamierzamy kupić JRP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 05 Sty 2017 17:03 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Czyli de facto pierwszego dnia będziesz miał tylko wieczór, a ostatniego dnia zapewne w ogóle nie zobaczysz za wiele, bo z Hiroszimy do Tokio wraca się 5 godzin, a na lotnisku trzeba być wcześniej. Jeżeli mam rację, to moim zdaniem zdecydowanie za mało czasu na Tokio, a zdecydowanie za dużo na Kioto.
Tokio to ogromna metropolia, gdzie spokojnie możesz zagospodarować kilka pełnych dni i będziesz się dobrze bawił. To miasto żyje całą dobę. Jeżeli kojarzysz Gonciarza, który siedzi już w Japonii dłuższy czas, to on w ogóle proponuje, aby pierwszy raz w Japonii spędzić tylko w Tokio i okolicach. Nie musisz być od razu tak radykalny, ale naprawdę rozważ chociaż jeden dodatkowy dzień w stolicy.
Z kolei na Kioto poświęciłeś dwa pełne dni oraz dwie połówki, bo Nara i Himeji to są atrakcje, które szybko zwiedzisz i wrócisz. Tym samym wychodzi Ci ok. 3 dni na miasto, gdzie tak naprawdę jedyną atrakcją jest świątynia na świątyni.Kioto wieczorem trochę umiera.
Ja osobiście wyrzuciłbym jeden dzień z Kioto i poświęcił go na Tokio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 05 Sty 2017 17:28 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
Masz rację. W Kyoto chcielibyśmy jeszcze zobaczyć Arashiyama i przespacerować się w górę Fushimi Inari Shrine. Rozumiem, że mimo wszystko mogę wyrzucić jeden dzień z pobytu w Kyoto. Gonciarza oczywiście kojarzę. Himeji i Nara polecasz zatem na pół dnia na każde? Kolejne dylematy:
1) Koya-san. Czy jest sens jechania i powrotu tego samego dnia? Z tego co widzę sam przejazd w jedną stronę to około 3,5 h, czyli zbyt wiele z dnia nie zostanie. Może sensowniej byłoby się zatrzymać na noc gdzieś w pobliżu Koya?
2) Kawaguchiko, Hakone. Czy te miejsca nie będą podobne? Może lepiej byłoby zrezygnować z jednego z nich i poświęcić więcej czasu np. na Tokio?
3) Magome, Tsumago. Czy jest możliwe dostać się tam przy pomocy pociągów? Nie wynajmując auta? I jak najrozsądniej byłoby to "złożyć" z Takayama. Ruszyć najpierw z Tokio do Kiso Valley i potem stamtąd pociągnąć dalej do Takayama? I tu podobne pytanie jak wyżej czy region Takayama, Shirakawa będzie na tyle inny niż Kiso Valley, że warto udać się w oba miejsca?
4) Hiroshima należy do miejsc must see? Zaznaczę, że zdaję sobie doskonale sprawę z ogromnego znaczenia historycznego tego miejsca.
5) Czy poleciłbyś jeszcze coś z wymienionych alternatyw? Nie ukrywam, że z obejrzanych filmów na youtube i przejrzanych w internecie zdjęć Dōtonbori w Osace, nabrałem ochoty na spędzenie tam wieczoru. Pewnie byłoby to możliwe udając się z Kyoto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 05 Sty 2017 17:36 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@‌robokun‌ dwa pełne dni w Kioto podczas sakury to zdecydowanie za dużo?? Nie no, sorry, wybacz...

@‌Maciej87‌ zakładam, że nie masz jeszcze porezerwowanych noclegów w Kioto? Śpiesz się, bo może być krucho.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 05 Sty 2017 17:41 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Ad. 0: Z Arashiyamy do Fushimi Inari możesz dostać się pociągami JR, da się w ciągu jednego dnia. Jeżeli nastawiasz się na Bamboo Forest, to od razu weź pod uwagę, że to raczej Short Bamboo Path :)

Ad. 1: W Koyasan faktycznie może być problem z powrotem tego samego dnia. Jeżeli zostaniesz tam na noc, to będziesz miał okazję spać u mnichów – ponoć super doświadczenie, ale drogie (osobiście nie byłem). Jeżeli masz na to budżet, to na pewno dobry pomysł.

Ad. 4: Moim zdaniem: Hiroszima jest schludnym miastem, w którym właściwie jest:
- park upamiętniający bombardowanie
- okonomiyaki w stylu Hiroszima
- muzeum Mazdy

Park sam w sobie nie jest niczym szczególnym. Gdyby nie upamiętniał wydarzeń z przeszłości, to właściwie by można przejść obok obojętnie. Mnie okonomiyaki w Hiroszimie bardzo smakowało. Muzeum mazdy jest bezpłatne, ale wycieczka po angielsku jest raz dziennie i tylko o 9:00 rano, o ile pamiętam – ja odpuściłem. Generalnie zastanów się, czy Hiroszimy nie zobaczyć "po drodze" na Itsukuszimę na przykład, gdzie można znaleźć fajny nocleg :)

Ad. 5: Mnie osobiście Kamakura trochę zawiodła, więc raczej bym jej nie polecił. Co do Osaki – pociągiem z Kioto to jest 15 minut, więc możesz jak najbardziej zahaczyć o Dōtonbori (na przykład wracając z Nary).

Ad. 2/3: nie byłem, nie wypowiem się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 05 Sty 2017 17:47 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
Mar77@ Noclegów jeszcze nie mam. W pierwszej kolejności jak zawsze będę próbował couchsurfing. W drugiej kolejności airbnb.
Robokun@
To może z Hiroshimy i Itsukushimy warto byłoby po prostu zrobić jeden dzień z noclegiem w Itsukushimie i wracać kolejnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 05 Sty 2017 18:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
robokun napisał(a):
Generalnie zastanów się, czy Hiroszimy nie zobaczyć "po drodze" na Itsukuszimę na przykład, gdzie można znaleźć fajny nocleg :)

Maciej87 napisał(a):
To może z Hiroshimy i Itsukushimy warto byłoby po prostu zrobić jeden dzień z noclegiem w Itsukushimie i wracać kolejnego dnia.

Zdecydowanie tak. Uwaga... ceny noclegów mogą być "niefajne" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 05 Sty 2017 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Witaj @‌Maciej87‌,

Na początek proponuję zamieszać z kolejnością zwiedzania, żeby lepiej dopasować się do warunków klimatycznych.

1. Zastanów się, w których miejscach chciałbyś zobaczyć kwitnienie wiśni. Wkrótce pojawi się szczegółowa prognoza na 2017, ale do tego czasu możesz popatrzeć w linku poniżej na typowe okresy kwitnienia. Pamiętaj, że kwitnienie jest szczytem turystycznym i noclegi w tym okresie trzeba organizować z dużym wyprzedzeniem.

http://www.japan-guide.com/e/e2011_when.html

2. Miej świadomość, że wczesna wiosna jest okresem, w którym przyroda nie wygląda zbyt efektownie - drzewa nie mają liści i mało co jest zielone. Sugeruję przesunąć wszystkie atrakcje górskie i przyrodnicze jak najbardziej na koniec wyprawy, żeby dać im szansę pokazać się z lepszej strony.



Jeżeli chodzi o pytania wymienione wcześniej:

1. Koyasan nie wymaga więcej niż jednego dnia zwiedzania. W szybkim tempie można zobaczyć całe miasteczko w ciągu 4 godzin, chociaż zalecane jest nieco więcej. Ponadto, możesz sobie skrócić dojazd do Koyasan, jeżeli wyruszysz w drogę z Osaki a nie z Kioto. Z uwagi na dobry dojazd z Osaki także w niektóre inne miejsca (np. Nara, Himeji, Hiroshima), spędzenie części nocy właśnie w Osace jest pomysłem wartym rozważenia.

2. Okolice Jeziora Kawaguchiko i Hakone nie są zbyt podobne, ale główna atrakcja - czyli widok na Górę Fudżi - jest ta sama. Wybrzeża jeziora Kawaguchiko wyglądają malowniczo, kiedy kwitną wiśnie i można obserwować Górę Fudżi w otoczeniu kwiatów, ale Ty niestety jedziesz prawdopodobnie zbyt wcześnie, żeby zobaczyć taki widok i w tej sytuacji wybrałbym Hakone, gdzie jest więcej do zobaczenia oprócz Fudżi. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dopiero na miejscu zdecydować, które z tych dwu miejsc wybrać, ale podróż w oba nie wydaje mi się konieczna.

3. W linku poniżej opisany jest dojazd do Magome i Tsumago pociągami. Biorąc pod uwagę, że jako użytkownicy JR Pass nie będziecie szczególnie zainteresowani jazdą dalekobieżnymi autokarami, to musicie się pogodzić z faktem, że pomimo pozornej bliskości, żeby przeprawić się pociągiem z Doliny Kiso do Takayamy czeka Was kilkugodzinna podróż pociągiem przez Nagoję.

http://www.japan-guide.com/e/e6079.html

Takayama rzeczywiście jakoś szczególnie mocno się nie różni od Doliny Kiso. Za to Shirakawa-go to atrakcja jedyna w swoim rodzaju i ogólnie bardzo polecam, z tym zastrzeżeniem, że wczesną wiosną góry porośnięte suchymi drzewami wyglądają mało malowniczo - i z tego powodu ostatecznie można zrezygnować z obu tych miejsc.

4. W ogólnym przekonaniu Hiroshima istotnie jest miejscem, które należy zobaczyć odwiedzając Japonię. W połączeniu z Miyajimą (Itsukushima Jinja) jest, po Tokio i Kioto, trzecim najchętniej odwiedzanym miejscem w kraju.

5. Jeżeli nie masz wiele czasu, to wystarczy, że przeznaczysz na Osakę jedno popołudnie po zwiedzaniu Kioto, Nary lub Himeji. Zgadzam się z tym, że szczególnie interesujący jest wieczorny spacer po Dotonbori. Jeżeli chodzi o Kamakurę i Kanazawę, to jeżeli nie są dla Ciebie szczególnie interesujące i nie masz gdzie ich umieścić w swoim planie, to można zrezygnować.

Czasu na Tokio jest rzeczywiście niewiele, ale w moim przekonaniu da się to skorygować optymalizacją innych dni w planie i nie trzeba do tego celu aż skracać pobytu w Kioto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciej87 uważa post za pomocny.
 
      
#740 PostWysłany: 07 Sty 2017 16:11 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
@Aso,
dziękuję za chyba najbardziej rzetelną odpowiedź z jaką miałem do tej pory do czynienia na fly4free. Z pogody wynika, że najlepiej byłoby pojechać w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia. No cóż. Biletów już nie przebukuję. Odnośnie JRP, oczywiście jeśli biorąc pod uwagę plan zwiedzania, sensowniej byłoby skorzystać z innej opcji i nie zaopatrywać się w karty, jestem otwarty na propozycje. Kwitnienie wiśni chcielibyśmy oglądać szczególnie w Kyoto, także postaram się stosownie zmienić kolejność zwiedzania. W Takayamie niestety nie będzie to możliwe, gdyż 9/04 wracamy do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group