Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1391 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 12 Paź 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌milanista1‌

Jestem pod wrażeniem, że udało Ci się wyszukać taki rzadko spotykany sezonowy pociąg. Sam nie wiedziałem o jego istnieniu. ;) Ale niestety, nawet jeżeli wybierzesz takie bezpośrednie połączenie, nie będzie to skutkowało zwolnieniem od opłaty za odcinek nieobjęty przez JR Pass. Wynika to z faktu, że tory pomiędzy Otsuki a Kawaguchiko nie są zarządzane przez JR, tylko przez prywatnego przewoźnika Fujikyu. Jeżeli wsiądziesz do takiego pociągu z JR Passem, to konduktor poprosi Cię o dokupienie biletu na odcinek zarządzany przez Fujikyu.

To tylko luźna sugestia, żeby wybrać Hakone. Ale zwróć uwagę, że w Hakone jest okazja zobaczyć Górę Fudżi z wielu perspektyw. Nawet jeżeli z wybrzeża Jeziora Ashi widać Górę Fudżi tylko od połowy wysokości, to jeżeli wjedziesz kolejką na Owakudani, będziesz mógł zobaczyć Górę Fudżi w całości.

Na Górze Takao nie byłem. Ale z racji odległości, trzeba mieć wyjątkowo sprzyjające warunki, żeby Góra Fudżi naprawdę była stamtąd widoczna.



@‌becek‌

Wierzę, że każdy kto planuje odwiedzenie Japonii, wykaże nieco inwencji, żeby samodzielnie zorientować się co jest do zobaczenia i co będzie dla niego interesujące. Ale nie uważam za stosowne, żeby kogoś zachęcać do odwiedzania miejsc, do których dotarcie może się dla niego okazać skomplikowane organizacyjnie, tym bardziej, kiedy nie mam przekonania, że rzeczywiście owe miejsca są topowymi atrakcjami.

... no chyba, że milanista1 marzy o zrobieniu sobie selfie z wisielcem :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
#682 PostWysłany: 13 Paź 2016 11:24 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
Dzięki wielkie Aso za bardzo cenne informacje zarowno te o dopłacie do pociągu jak i te z różnymi walorami widokowymi Hakone. Tym sposobem jestem teraz juz przekonany ze pojade przy dobrej pogodzie do Hakone, poza tym łatwiej bedzie z dojazdem i w kontekscie dalszej podrozy do Osaki lepiej organizacyjnie wyjdzie.
W woli informacji jeszcze dodatkowo dodam ze w weekend z Shinjuku do Kawaguchiko jezdza tam i z powrotem az 3 bezposrednie polaczenia (wg. hyperdii dane na listopad).

A czy ktos, cos moze sie wypowiedziec w kontekscie
1. Amano-ha-shidate?niby to 3 cud-widok Japonii i niedaleko od Kioto
2. Tottori sand dunes?
Czy stacjonujac w Osace warto poswiecic 1 dzień by tam pojechac do tych 2 powyzszych atrakcji? i da sie organizacyjnie to ogarnac z jr passem?
3. Nagano - tez czy warto i sa jakies fajne widoki na panorame gór z miasta lub okolic? np. tak jak w Zakopanem na Gubałówce czy jednak gory sa oddalone i trzeba sie w nie zaglebic zeby uswiadczyc widokow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#683 PostWysłany: 13 Paź 2016 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌milanista1‌

Amanohashidate i Tottori tylko na mapie wydają się być niedaleko Kioto i Osaki. W rzeczywistości wiążą się z karkołomnymi wielogodzinnymi dojazdami pociągami, które na dodatek w obu przypadkach wymagają dopłat do JR Pass. W bliskiej okolicy Kioto jest na tyle dużo ciekawych miejsc, że takie niszowe i kłopotliwe logistycznie destynacje jak Amanohashidate i Tottori uznałbym za niekoniecznie wymagające odwiedzania, a w każdym razie nie na pierwszy raz w Japonii.

Kilka wieków temu, kiedy stworzono koncepcję "Trzech Wielkich Widoków", Amanohashidate być może wyglądało majestatycznie, ale współcześnie mierzeja obudowana szczelnie szkaradnymi betonowymi blokami nie robi już takiego wrażenia.

Tottori to już jest bardzo daleko od jakiejkolwiek cywilizacji. Wydmy nie są złe, ale moim zdaniem nie są warte aż tak dalekiej wyprawy. Jeżeli już miałbym polecać coś w tym regionie, to okolice Matsue zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.

Nagano. Samo miasto jest umiarkowanie interesujące. Góry wokół miasta co prawda są widoczne z wielu miejsc, ale nie są szczególnie malownicze, ani nie ma żadnego wartego polecenia punktu widokowego. Wyprawa do Nagano ewentualnie miałaby uzasadnienie, gdybyś planował też odwiedzenie Parku Śnieżnych Małp Jigokudani albo Zamku Matsumoto.

PS. Na japan-guide.com każde opisane miejsce ma sekcję poświęconą dojazdowi. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje, również o możliwości wykorzystania JR Pass na danej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 14 Paź 2016 09:02 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
Dzięki Aso za kolejny raz rzeczowa i konktretna odpowiedz! Faktycznie po zweryfikowaniu na hyperdia dojazd tam wcale nie wyglada tak rozowo jakby sie moglo wydawac z mapy...
Zastanawiam sie nad mym ostatnim pełnym dniem pobytu tzn gdzie pojechac, co zobaczyc. Po uprzednim zaplanowanym zwiedzeniu topowych miesc (Tokio, Hakone, Kioto, Nara, Osaka, Himeji, Hiroszima i Miyaijmia) w piątek bede rano wymeldowywal sie z Osaki i mam caly dzien by dojechac na wieczor do Tokio po to by w sob. rano wyleciec z Narity.
Co tu byłoby warte po drodze zobaczenia? myslalem własnie o Amanhashidate lub dojechac symbolicznie do Nagano...choc teraz widze ze najlepiej chyba bedzie do Jokohamy.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 14 Paź 2016 09:16 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Jedź do Kobe, mnie to miasto bardzo miło zaskoczyło. Łatwy dojazd z Kioto lub Osaki. Fajnie położone. Możliwość wjazdu kolejka linową na szczyt, skąd rozciąga się przyjemny widok na port. Na zboczu tej samej góry jest ogród botaniczny, można zejść (lub wejść) w miłych okolicznościach przyrody. Zdaje się, że po drodze można gdzieś zboczyć i zobaczyć jakieś wodospady (nie wiem nie byłem, byliśmy tam dość późno, wjechaliśmy aby zobaczyć z góry miasto nocą). W Kobe jest też niewielkie Chinatown, można coś dobrego zjeść, przespacerować się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 15 Paź 2016 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌milanista1‌

No to jedź do Nagano, skoro masz ochotę zobaczyć jak tam wygląda. Sporo się najeździsz, bo trasa z Osaki do Nagano nie jest zbyt bezpośrednia. No i warto połączyć tę wyprawę ze zwiedzaniem czegoś jeszcze, bo samo miasto Nagano jest umiarkowanie interesujące. Nie chcę na razie nic konkretnego sugerować, bo nie wiem jakie preferujesz tempo zwiedzania, a nie będziesz mieć zbyt wiele czasu w dniu, w którym chciałbyś zrobić trasę Osaka - Nagano - Tokio.

Jakby co, Jokohamę też polecam. Szczególnie wieczorną panoramę miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:18 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
po całym pobycie jakos nie bede mial juz jakiegos cisnienia na nie wiadomo jakie zwiedzanie wiec nawet moze byc jakas fajna widokowo trasa kolejowa i ewentualnie krotkie stopy gdzies po drodze, dlatego wlasnie myslalem o Nagano bo skoro tam gory to po drodze z okna pociagowego tez powinno byc niezle...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 17 Paź 2016 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
To prawda, że góry wokół Nagano należą do najwyższych w Japonii, a trasy kolejowe prowadzące w ten region Japonii (m.in. Chuo Main Line, Takayama Main Line i Hokuriku Shinkansen) niekiedy są określane jako widokowe. Ale pomimo, że zarówno z Nagano jak i z jadących w tym kierunku pociągów rzeczywiście można zobaczyć góry, to nie spodziewałbym się scenerii równie spektakularnej jak ta, którą można by zobaczyć wyjeżdżając w miejsca z dala od dużych miast i głównych linii kolejowych. Pozostawiam to Twojej ocenie, czy nie lepiej pojechać gdzieś, gdzie można wyjść na szlak i naprawdę doświadczyć bliskości gór, lub też zaplanować zupełnie innego rodzaju atrakcje na trasie, ale raczej nie ma tam nic wartego uwagi, co dałoby się zwiedzić na szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 19 Paź 2016 14:21 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
Jesli chodzi o Tokio Skytree czy lepiej wjechać tam za dnia czy nocą? był ktoś w obu tych porach i ma porównanie jakie lepsze wrażenia? Czy warto dopłacać by wjechać z poziomu 350m na ostatni poziom 450m?? No i w ogóle czy zakładając darmową wizytę widokową w Tokyo Metropolitan Government Building warto jednak wydać na wjazd na Skytree czy jednak wrazenia i walory widokowe nie roznią sie az tyle by byl tego sens ???
Czy w innych miastach (np. Osaka, Jokohama, Kioto, Kobe) są też takie wieżowce lub miejsca zapewniające możliwości darmowych panoram miast tak samo jak w przypadku Tokyo Metropolitan Government Building ???
Thnx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#690 PostWysłany: 19 Paź 2016 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌milanista1‌

Warto zobaczyć widok na Tokio zarówno za dnia i w nocy. Jeżeli jest czyste niebo, to szczególnie wtedy warto wjechać w dzień, bo są szanse na zobaczenie Góry Fudżi (jest widoczna ze wszystkich wysokich budynków w Tokio). Po zmroku najbardziej efektownie wygląda krajobraz z widoczną podświetloną wieżą Tokyo Tower. Ciekawym doświadczeniem jest wjazd tuż przed zachodem słońca, co pozwala obserwować miasto i w dzień i w nocy.

1. Tokyo Tocho (Tokyo Metropolitan Government Building) - co prawda za darmo, ale widok jest umiarkowanie ciekawy. Trochę psują go ciasno stłoczone inne wysokie budynki zasłaniające charakterystyczne miejsca Tokio. W oddali dość dobrze widoczna Tokyo Tower.

2. Tokyo Skytree - satysfakcja z wjazdu na najwyższą wieżę świata może być celem samym w sobie, chociaż co do widoku, nie jest jakoś dużo lepszy od Tokyo Tocho. Ponieważ Tokyo Skytree otacza dość niska zabudowa, można dostrzec sporo charakterystycznych punktów w sąsiedztwie, m.in. Asakusę (Sensoji) i Ryogoku (Kokugikan). Widok z obu poziomów obserwacyjnych jest podobny. Tokyo Tower słabo widoczna.

Można też rozważyć Mori Tower. Nie jest tanio, ale tamtejszy taras widokowy ma najlepszą perspektywę na centrum Tokio. Bardzo blisko Tokyo Tower i na dodatek, można wjechać na dach, na którym widok nie jest poprzesłaniany szybami.

Ale i tak najsłynniejsza panorama Tokio jest oglądana po prostu z poziomu terenu, ze sztucznej wyspy Odaiba.


Inne miasta:
Osaka - wszystkie tarasy widokowe w centrum miasta są płatne. Najbardziej popularny jest Umeda Sky Building, z którego można dostrzec m.in. słynną autostradę przebiegającą przez środek wieżowca. Za darmo można ewentualnie zobaczyć widok z urzędu miejskiego w pobliskim Sakai.
Jokohama - moim zdaniem nie ma potrzeby nigdzie wjeżdżać. Widok na Minato Mirai widziany z poziomu terenu jest ciekawszy od tego oglądanego z góry (np. Landmark Tower).
Kioto - z Kyoto Tower można zobaczyć kilka pobliskich świątyń, ale główne atrakcje miasta są słabo widoczne. Jak dotąd nie odkryłem, żeby w Kioto był jakiś warty polecenia punkt widokowy.
Kobe - za darmo można wjechać na taras widokowy w urzędzie miasta. Jednakże najsłynniejszym punktem widokowym jest Wzgórze Rokko, na które wjeżdża się kolejką linową (to od nocnego widoku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#691 PostWysłany: 20 Paź 2016 08:11 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
@‌milanista1‌

Moim zdaniem Tokyo Skytree jest warte odwiedzenia, byliśmy 2 razy podczas tej samej podróży, aż tak nam się spodobało. Nocą widok jest niesamowity, Tokio wydaje się bezkresne, rozświetlone milionami świateł. Jak to powiedział pewien Amerykanin stojący obok mnie "Wow, this is really something!". Zdecydowanie najlepsza wieża widokowa na jakiej do tej pory byłem.

W mojej opinii obowiązkowy punkt podczas pobytu w Tokio, ale wiadomo każdy z nas jest inny i jeden będzie wolał zwiedzanie poukrywanych w Tokio świątyń, ktoś inny spacer po parku Ueno, a jeszcze ktoś inny Tokio będzie omijał z daleka. Jeśli lubisz tarasy widokowe powinno Ci się podobać.

Jeśli chodzi o Tokyo Tocho to można wjechać, ale widok w porównaniu do Skytree moim zdaniem słabszy, za darmo jednak nie ma co narzekać.

@Aso wspomina o widoku z Odaiby, mi się ta część Tokio najmniej podobała, widok na miasto charakterystyczny, warto poświęcić trochę czasu, aby dotrzeć i choć raz zobaczyć Odaibe, ale nie znalazłem tam specjalnie ciekawych dla mnie atrakcji, ja widzę Odaibe jako centra handlowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 21 Paź 2016 14:27 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
Dzięki!
Aso jestes niezawodny - widze ze mogłbys napisac praktyczny przewodnik po Japonii a biorąc pod uwagę słabość polskich pozycji na rynku w tym zakresie pewnie byłby to całkiem chodliwy pomysł.
NoolaN - wizyta 2 razy tzn. za dnia i w nocy? tego dotyczy porownanie? Akurat w swym zwiedzaniu uwielbiam pkt widokowe;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 21 Paź 2016 17:41 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Niestety nie byłem za dnia na Skytree, za to 2 razy w nocy podziwiałem Tokio ze Skytree. Pierwszy raz byliśmy wkrótce po przylocie do Japonii, a drugi raz dzień przed odlotem. Moja dziewczyna, jeśli zobaczy, że można gdzieś wjechać na górę, nigdy nie przepuści okazji, więc zaliczamy po drodze wszystkie kolejki linowe i tarasy widokowe. Widok ze Skytree bardzo nam się podobał i chcieliśmy na miasto jeszcze raz popatrzyć z góry przed odlotem. Oczywiście byliśmy również na Tokyo Tocho, oprócz tego zaliczyliśmy wjazd na taras widokowy budynku Word Trade Center przy stacji Hamamatsucho, również dość przyjemny widok i prawie pusto. W tych dwóch ostatnich byłem za dnia. W WTC bilety kupowało się w automacie przy windzie, ale nie pamiętam ile to kosztowało. Generalnie w Tokio jest całkiem sporo miejsc, które posiadają tarasy widokowe.
Przy następnym pobycie w Tokio na pewno będę chciał wjechać na Tokyo Tower i zobaczyć zachód słońca z tarasu Skytree.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 23 Paź 2016 16:52 

Rejestracja: 24 Wrz 2016
Posty: 4
Czy moze ktos doradzic jak najlepiej zaplanowac noclegi w Japonii? Chcialbym zabookowac nocleg z airbnb a do przemieszczania sie wykorsytac JR pass. Czy SHIN-OSAKA (na 3 noce) jest dobrym miejscem wypadowym by zwiedzic Kyoto i okolice Osaki? Gdzie najlepiej zatrzymac sie w Tokio (rowniez 3 noce)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#695 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Witaj @‌rybol‌,
Osaka - Shin-Osaka to bardzo dobra baza wypadowa na Osakę, Kioto i okolice. Można rezerwować.
Tokio - Poszukaj czegoś przy stacjach linii-pętli Yamanote (obojętnie która stacja) albo w niedalekiej okolicy z dobrym dostępem do metra (np. Asakusa, Kuramae).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
milanista1 napisał(a):
Jesli chodzi o Tokio Skytree czy lepiej wjechać tam za dnia czy nocą? był ktoś w obu tych porach i ma porównanie jakie lepsze wrażenia? Czy warto dopłacać by wjechać z poziomu 350m na ostatni poziom 450m?? No i w ogóle czy zakładając darmową wizytę widokową w Tokyo Metropolitan Government Building warto jednak wydać na wjazd na Skytree czy jednak wrazenia i walory widokowe nie roznią sie az tyle by byl tego sens ???
Czy w innych miastach (np. Osaka, Jokohama, Kioto, Kobe) są też takie wieżowce lub miejsca zapewniające możliwości darmowych panoram miast tak samo jak w przypadku Tokyo Metropolitan Government Building ???
Thnx



Byłem na TMGB, Tokyo Tower i Mori Tower. Szczerze mogę Ci polecić Mori Tower + koniecznie wjazd na dach (otwarty przy odpowiedniej pogodzie i dodatkowo płatny, ale nie jest to zbyt duża dopłata). Pamiątkowe zdjęcie Twoim aparatem zrobi Ci za darmo Pani która tam pracuje! Przepiękna panorama i zachód słońca oraz cudowny widok na Tokyo Tower. Na Tokyo Skytree nie byłem bo kolejka była ogromna (kilka godzin czekania, weekend).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#697 PostWysłany: 24 Paź 2016 23:01 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
Dzięki adix! jesli bedzie czas to i Mori Tower tez zalicze:)
Rybol -> Shin-Osaka wydaje sie byc bardzo dobra, tym bardziej za duzo nizsze ceny przy wyższym standarcie niz np. w Kioto. Po dluzszej analizie ja sam zabukowalem tam kilka nocy jako baze wypadowa z wykorzystaniem JR Pasa przez airbnb zaledwie 6min pieszo od wyjscia east-exit shin-osaka i będe testowal juz za niespelna 2 tyg.:) poza tym brak codziennego martwienia sie o nocleg i szukania go w terenie co rusz w nowym miejscu,dzwigania i przemieszania sie z plecakiem przy takiej zapewnionej bliskosci szybkiego darmowego transportu w roznoraka strone zrobily swoje;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 01 Lis 2016 16:56 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 3
Cześć!
Nazywam się Wojtek i kilka tygodni temu skończyłem 18 lat. W przyszłym roku razem z Dziadkiem planujemy wspólny wyjazd do Japonii. Marzeniem dziadka jest poznać kulturę i przede wszystkim zobaczyć Tokio, ale też przejechać się super szybkim pociągiem. Pytanie brzmi - w jakie ciekawe miejsce można przemieścić się z Tokio tymi super szybkimi pociągami i czy warto zostać tam na dłużej niż jedną noc? Liczę, że Wasze doświadczenia z wizyt pomogą wybrać najciekawsze miejsce :)

Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 01 Lis 2016 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jest masa ciekawych miejsc, Japonia to nie tylko Tokio. Możesz na przykład pojechać do Kioto lub Osaki i zostać 3-5 dni zwiedzających tamte okolice (a jest co zwiedzać). w takim wypadku rozsądnie jest kupić w pakiecie przejazdy + hotel, bo cenowo wychodzi korzystniej niż rezerwowanie osobno (zakładam, ze na pojedynczy wypad nie warto kupować JR Passa). Na tej stronie masz takie pakiety http://www.japanican.com/en/special/tou ... index.aspx

Jeśli nie Kioto to trochę bardziej na północ np. do Nikko, które tez jest ciekawe na 1-2 dniowy wypad. Możesz tez pojechać na 2-3 dni do Nagoya.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
WojtekAPY lubi ten post.
WojtekAPY uważa post za pomocny.
 
      
#700 PostWysłany: 01 Lis 2016 17:11 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 3
Dzięki ślicznie! Wyjazd będzie raczej na 6-9 dni więc żeby coś więcej zobaczyć w każdym miejscu poza Tokio wybierzemy się do jednego dodatkowego miejsca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1391 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group