Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 05 Cze 2016 23:16 

Rejestracja: 02 Cze 2016
Posty: 4
Akna napisał(a):
narev napisał(a):
A co powiecie o takim planie? JR PASS mam od 7 dnia
13 - Nikko albo przejazd Hayabusa shinkansenem do Sendai i z powrotem

Podróż Hayabusa fajna jest. Faktycznie warto. Pytanie czy chcesz jeździć czy zwiedzać :)


Najchętniej i to i to ;) Trochę bym żałował pobytu w Japonii bez przejechania się superszybkim pociągiem.

Mar77 napisał(a):
I to jest zasadnicze pytanie. A skoro jeździć, to czemu tylko do Sendai, a nie np. do Hakodate ;)


Bo tego dnia wieczorem mam samolot powrotny. Sendai jest najbliższą stacją od Tokio gdzie ten shinkansen osiąga pełną prędkość.
(A może wie ktoś czy ten pociąg zdąży się rozpędzić między Ueno a Omiya? Wtedy nie musiałbym jechać aż do Sendai, którego nie mam raczej w planach zwiedzać.
No i najszybszymi shinkansenami są Nozomi, Mizuho (na które nie ma JR Passa) oraz własnie Hayabusa, prawda?)
Na Hakodate nie starczy czasu.

Aso napisał(a):
@narev
W jakim okresie wybierasz się w podróż? Planujesz lato? (tak wnioskuję z tego, że zamierzasz wspinać się na Fudżi).


Koniec czerwca.
Dzięki wielkie za pomoc. Zwłaszcza informację o Nikko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#562 PostWysłany: 05 Cze 2016 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
correos napisał(a):
jest na forum sporo zdjec z Metropolitan Government - fajna sprawa chcialbym zalapac sie na nocne widoki
ale czy łatwo jest zlokalizowac windy ? jest to jakos oznaczone z zewnatrz budynku strzalkami tablica czymkolwiek?
uderzac bede ze stacji Shinjuku wyjscie A1

Windy sa w podziemiach w obu wiezach, jest kontrola toreb. Jak dla mnie widoki byly troche rozczarowujace. Po zmroku trudno robic zdjecia, ze wzgledu na odbicia. Latwiej bylo robic zdjecia z Tokyo Tower, gdzie bylo ciemno w srodku. Na pietrach widokowych Metropolitan Building nie ma lub nie dziala klima i jest bardzo duszno/goraco.

Do tej wiezy, ktora jest otwarta do pozna, po zamknieciu budynku wchodzi sie od poziomu -1, przez dziedziniec okraglego budynku.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#563 PostWysłany: 06 Cze 2016 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
generalnie tam wszędzie są strzałki i mili panowie ,którzy wskażą ręką gdzie iść
i ostateczność-isc tam gdzie biali stoją w kolejce :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#564 PostWysłany: 06 Cze 2016 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jak dla mnie widoki byly troche rozczarowujace. Po zmroku trudno robic zdjecia, ze wzgledu na odbicia.


Dokładnie to samo chciałem napisać :)
To miejsce nie nadaje się do zdjęć w nocy - trzeba bardzo kombinować, żeby zrobić fotkę bez obicia...
Jego jedyny plus to chyba tylko to, że jest za darmo poza tym widoki dosyć średnie, nie polecam. Najpierw wydawało się nam, że Metropolitan Government Building wystarczy a po przeżyciu niemałego rozczarowania chcieliśmy udać się na Skytree albo Tower. Niestety nisko zawieszone chmury następnego dnia pokrzyżowały nam plany, dlatego jeśli ktoś szuka dobrego punktu widokowego w Tokio to niech najpierw uda się do Tokyo Tower albo droższego Tokyo Skytree.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#565 PostWysłany: 06 Cze 2016 01:45 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Jak się pokombinuje to i w nocy można coś zrobić. Oczywiście przygaszone światło by pomogło, ale jak się nie ma idealnych warunków, to trzeba korzystać z takich jakie się ma:)

Załączniki:
mgb.png
mgb.png [ 844.84 KiB | Obejrzany 1185 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#566 PostWysłany: 06 Cze 2016 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
no tak, ale to fota z cyklu "bylem i zrobiłem" do domowego archiwum tylko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 06 Cze 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
narev napisał(a):
Akna napisał(a):
narev napisał(a):
A co powiecie o takim planie? JR PASS mam od 7 dnia
13 - Nikko albo przejazd Hayabusa shinkansenem do Sendai i z powrotem

Podróż Hayabusa fajna jest. Faktycznie warto. Pytanie czy chcesz jeździć czy zwiedzać :)


Najchętniej i to i to ;) Trochę bym żałował pobytu w Japonii bez przejechania się superszybkim pociągiem.

Hayabusa ma nawet washlet :D
a szybkie śniadanko robi wrażenie
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 06 Cze 2016 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mar77 napisał(a):
Jak się pokombinuje to i w nocy można coś zrobić. Oczywiście przygaszone światło by pomogło, ale jak się nie ma idealnych warunków, to trzeba korzystać z takich jakie się ma:)

Kombinowalam nakrywajac siebie i aparat koszula, zeby usunac odbicia, ale temperatura w srodku + koszula zabijaly. Dlatego tez szybko opuscilam to miejsce wieczorem. W poludniowej wiezy jest w miare tani sklep z pamiatkami i jest spory wybor, w polnocnej pocztowki i reszta duzo drozsze.

Tak, darmowy wstep do duza zaleta i jak jest sie w okolicy, to warto zajrzec, ale nie zabijalabym sie specjalnie, zeby tam jechac jak jest malo czasu. W moim przypadku to bylo jakies 5 minut od hotelu, wiec bylam w ciagu dnia na poludniowej wiezy i wieczorem na polnocnej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 06 Cze 2016 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Mar77 napisał(a):
Jak się pokombinuje to i w nocy można coś zrobić. Oczywiście przygaszone światło by pomogło, ale jak się nie ma idealnych warunków, to trzeba korzystać z takich jakie się ma:)


Wybacz, z mojej dwójki jestem tym, który nie zna się za bardzo na fotografii ale nawet dla mnie jakość tego zdjęcia pozostawia wiele do życzenia. Ok, może skompresowałeś na potrzeby tego forum (przy okazji zgubiłeś też ostrość na zdjęciu :) ) ale mam pytanie całkiem na serio - możesz po nim poznać, że to panorama Tokio? Bez urazy ale z PKiN masz lepsze widoki... ;) Słaba reklama własnych usług ślubnej fotografii.

Tak jak napisała @Aga_podrozniczka - my też kombinowaliśmy z zakładaniem swetrów etc. Niewiele to dało, za dużo światła wewnątrz. Jestem ciekaw jak wygląda panorama ze Skytree - może ktoś wklei?

To może się przydać innym:
http://metropolis.co.jp/classifiedblog/ ... ion-decks/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 06 Cze 2016 15:06 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
monroe napisał(a):
Wybacz, z mojej dwójki jestem tym, który nie zna się za bardzo na fotografii ale nawet dla mnie jakość tego zdjęcia pozostawia wiele do życzenia. Ok, może skompresowałeś na potrzeby tego forum (przy okazji zgubiłeś też ostrość na zdjęciu :) )

Ostrość jest tam gdzie być powinna, czyli na Shinjuku Park Tower :) Kompresja swoją drogą.
Jakość jest jaka jest, bo nie chciało mi się targać statywu;)

monroe napisał(a):
możesz po nim poznać, że to panorama Tokio? Bez urazy ale z PKiN masz lepsze widoki... ;)

Ja mogę i to mi wystarczy :) Nie zrobiłem tego zdjęcia, żeby go publikować z dopiskiem 'Panorama Tokio' ;) Celowo nie użyłem szerokiego kąta, bo w warunkach TMGB nie da się zrobić szerokiego ujęcia bez odbić. Coś za coś niestety. Swoją drogą jeżeli znajdziesz gdzieś nocne zdjęcie zrobione z TMGB, po którym każdy będzie mógł poznać, że to panorama Tokio, to będę wdzięczny za pokazanie ;) To już prościej iść wieczorem na Akihabarę i zrobić zdjęcie z poziomu ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 06 Cze 2016 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Mar77 napisał(a):
Swoją drogą jeżeli znajdziesz gdzieś nocne zdjęcie zrobione z TMGB, po którym każdy będzie mógł poznać, że to panorama Tokio, to będę wdzięczny za pokazanie ;) To już prościej iść wieczorem na Akihabarę i zrobić zdjęcie z poziomu ulicy.


Dlatego napisałem powyżej, że to słaba miejscówka jest zwłaszcza do zdjęć :)
Z tego co widziałem, oglądając na necie zdjęcia z Tokyo Tower albo Skytree (niestety płatne) spokojnie można poznać, że to Tokio :)

To zdjęcie jest całe nieostre ale może to wina kompresji albo mojego wzroku...
Z mojej strony koniec OT bo to nie miejsce do tego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 06 Cze 2016 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@narev
To prawda, że żeby pojechać pociągiem z maksymalną prędkością (320 km/h), trzeba pojechać co najmniej do Sendai (chociaż wydaje mi się to lenistwem, żeby nawet nie spróbować połączyć tej podróży z żadnym zwiedzaniem). Odpowiadając na dalszą część pytania, to prędkość maksymalna zależy zarówno od możliwości technicznych składów jak i tego, jaka jest dopuszczona na danej trasie. Ale niekoniecznie ma to jasną korelację z kategoriami pociągów: Nozomi i Mizuho są najszybsze pod tym względem, że mają najmniej postoi, ale pod względem prędkości maksymalnej nie odbiegają od niższych kategorii. A dokładniej:

Tohoku Shinkansen - prędkość max 320 km/h (najwyższa w Japonii i na świecie ex aequo z 5 innymi krajami) jest osiągana pomiędzy stacjami Utsunomiya i Morioka, ale tylko przez Hayabusa i Komachi,
Tokaido Shinkansen - prędkość max 285 km/h pomiędzy Mishima i Shin-Osaka, jest osiągana przez wszystkie kategorie (nie tylko Nozomi, ale również Hikari i Kodama),
Sanyo Shinkansen - prędkość max 300 km/h (druga najwyższa w Japonii) pomiędzy Himeji i Hakata, jest osiągana przez wszystkie kategorie.

A co do wyjazdu w czerwcu, no cóż;-) Przygotuj się, że będzie stale siąpił deszcz...



Dla maniaków nocnych zdjęć polecam Mori Tower w Roppongi. Piekielnie drogo, ale nie tylko można wjechać na dach z platformą widokową nieograniczoną szybami, ale również jest świetny widok na Tokyo Tower, które stoi tuż obok.
Góra
 Profil Relacje PM off
narev uważa post za pomocny.
 
      
#573 PostWysłany: 06 Cze 2016 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Aso napisał(a):
A co do wyjazdu w czerwcu, no cóż;-) Przygotuj się, że będzie stale siąpił deszcz...


Już pisałem wcześniej - nie strasz innych proszę ;)
W roku ubiegłym na 13 dni w drugiej połowie czerwca mieliśmy tylko ok. 1,5 dnia deszczowego (pół dnia w Hiroshimie, jeden w Kamakurze + 1h ulewa w Kioto i 2-3h deszcz w Tokio). Być może mieliśmy szczęście do pogody ale to pokazuje, że powyższe nie musi być prawdą. Zresztą przed wyjazdem baliśmy się, że ciągle będzie padać o tej porze roku i sondowaliśmy różne prognozy pogody (także historyczne dane pogodowe) jak również przeglądaliśmy kilka blogów osób mieszkających w Japonii - wszystko potwierdzało, że trzeba mieć wyjątkowego pecha aby w czerwcu w Japonii mieć ciągle deszcz (chociaż to jasne, że wtedy pogoda mniej pewna niż np. w kwietniu czy w październiku).

Aso napisał(a):
Dla maniaków nocnych zdjęć polecam Mori Tower w Roppongi. Piekielnie drogo, ale nie tylko można wjechać na dach z platformą widokową nieograniczoną szybami, ale również jest świetny widok na Tokyo Tower, które stoi tuż obok.


Jeśli platforma jak w Umeda Sky Building w Osace to żałuję, że wcześniej o tym nie wiedziałem... :(
Góra
 Profil Relacje PM off
narev lubi ten post.
 
      
#574 PostWysłany: 15 Cze 2016 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
micro zlot f4f Tokyo
Załącznik:
tyo.JPG
tyo.JPG [ 148.54 KiB | Obejrzany 1599 razy ]


serdeczne podziekowania dla wszystkich ktorzy cierpliwie odpowiadali na moje pytania
by pomoc sprawnie zorganizowac moja podroz zycia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#575 PostWysłany: 18 Cze 2016 22:01 

Rejestracja: 18 Cze 2016
Posty: 6
Witam wszystkich :) Bardzo proszę o ocenę/uwagi mojego planu zwiedzania.

Dzień 1) Narita - Tokyo (przylot w godzinach rannych)
Dzień 2) Tokyo
Dzień 3) Tokyo
Dzień 4) Tokyo - wycieczka 1 dniowa i tutaj zastanawiam się pomiędzy: Matsumoto, Kamakura, Nikko, Sendai JR PASS 1 dzień
Dzień 5) Tokyo - Kyoto (zwiedzanie) JR PASS 2
Dzień 6) Kyoto - Nara - Kyoto JR PASS 3
Dzień 7) Kyoto - Himeji - Kyoto JR PASS 4
Dzień 8) Kyoto - Hiroshima - Miyaima - Kyoto JR PASS 5
Dzień 9) Kyoto - Tokyo (zakupy ostatnie itp.) - Narita (nocleg) JR PASS 6
Dzień 10) Narita - wylot z samego rana

Termin: październik-listopad
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 18 Cze 2016 22:23 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Nie ma sensu zakładać takiej bazy w Kioto, gdzie noclegi sa droższe niz gdzie indziej... Po prostu zacznij jeden z dni w Kioto, wsiądź rano w szinke do Himeji (koło 9, czas dojazdu jakiś pomijalny), bagaż do przechowalni (duża jest na stacji) i zwiedź co trzeba. Wieczorem bagaż w łapę i szinka do Hiroshimy. W kwietniu (i pewnie wciąż ten rozkład obowiązuje) z Himeji jest o 18:50 pociąg do samej Kagoshimy, więc pewnie ok 20 byłbyś w Hiroszimie. Nocowania w Himeji nie polecam, bo wybór jest mniejszy niż w Hiroszimie.
Dojazdy szinkansenem, cóż z tego że przy JRP łatwo dostępne to jednak zabierają czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 18 Cze 2016 22:54 

Rejestracja: 18 Cze 2016
Posty: 6
@smok1 dzięki za odpowiedź :) Czyli nie ma sensu zakładać takiej "bazy wypadowej" Kioto (do Nary, Himeji, Hiroshimy) czy też w Osace a lepiej "zwiedzić, co zwiedzić" i np. kolejny nocleg w Hiroshimie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 19 Cze 2016 23:48 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Zależy. Moim zdaniem nie ma sensu zakładania bazy do tego stopnia. To znaczy jeśli planujesz Kioto, Nara, Osaka to fajnie w tej trójce założyć bazę, bo miasta te leżą w trójkącie. Jednak Himeji lepiej zrobić w drodze do Hiroshimy, bo poza pałacem jakoś strasznie wiele tam nie ma do zobaczenia, a pałac o którejśtam godzinie (16, 17, 18 w zależności od miesiąca) zamykają. Wszystko zależy od tego na co się nastawiasz. Narę można zwiedzać dzień a można i trzy dni. My byliśmy w niej dzień, w Kioto dwa dni, w Osace dzień. (1,2,3 Tokio, 4 Osaka, 5 Nara, 6 i 7 - Kioto, 8,9 Hiroszima, 10,11 Okinawa, 12 Tokio) i... za każdym razem niedosyt, że może jednak można by zobaczyć więcej. Większość atrakcji zamyka się o 17, więc po tej godzinie zostaje zwiedzanie ulic. O ile w przypadku Kioto można sporo zobaczyć - Gion, ścieżka filozofów - o tyle w Nara po tej godzinie jest moim zdaniem nudno.
Tak czy siak nie traktuj moich rad jako wyroczni ;) Program masz napięty. Nas od zajechania się w pierwszym pobycie (2014) uratował remont Himeji - odpusciliśmy zamek i odwiedzilismy go dopiero w tym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 20 Cze 2016 00:23 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ja na Twoim miejscu odpuściłbym sobie Hiroszimę i więcej czasu przeznaczył na Kioto i okolice, i może się wtedy okazać, że JR Pass nie będzie Ci w ogóle potrzebny (zamiast tego Kansai Thru Pass lub JR Kansai Area Pass, a podróż z/do Tokio samolotem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 20 Cze 2016 07:50 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 77
My teraz jak bylismy w Japoni to na Kyoto przeznaczylismy 2 dni tylko i bylo to o wiele za malo...
Z Kyoto pojechalismy do hiroszimy o 5 rano i na miejscu bylismy okolo 8 i juz o 13 nie mielismy co robic tam bo wszystko zobaczone, a shinkansen do Tokyo byl o 16:20 dopiero.
Mimo tego ze zbytnio nie ma co tam robic (wszystko jest w jednym miejscu praktycznie) jest to miejsce warte zobaczenia. ale trzeba zaplanowac ze max 5 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group