Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Lut 2013 12:46 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 69
Polecam apke Hyperdia na IOS i na androida, najlepiej sobie w domu z internetu powpisywać nazwy stacji bo apka nie poprawia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 09 Lut 2013 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
O, nie wiedziałam, że jest. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Lut 2013 23:01 

2koty napisał(a):
W tym roku marzec-kwiecien byl w miare przecietny. Ale w 2011 - zimno i walilo sniegiem nawet w polowie marca, sakura tez byla pozno. Jesli bedziesz sie trzymac na poludnie od Tokio, to powinno byc ci cieplo. W 2002 w Kyoto w pierwszej polowie kwietnia lazilismy juz w krotkich rekawkach. Ale na polnoc od Tokio - w grubych kurtkach.

Magda, gdzie bedziesz sie zatrzymywac w Nikko na noc? Do Chuzenji planujesz podskoczyc?
Szkoda, ze nie bedziesz w Nikko tydzien pozniej niz zaplanowalas ( o ile daty dobrze przeczytalam), bo wtedy odbywa sie Marsz Tysiaca Wojownikow w kompleksie swiatynnym (Wiosenny Festiwal Toshogu).


W Nikko mamy 2 opcje: Hotel Select Inn Nishinasuno albo Chisun Hotel Utsunomiya, jeszcze nie zdecydowalysmy :)
O marszu czytalam w takiej jednej ksiazce ;-), ale raczej ciezko nam bedzie zmienic plany...
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Lut 2013 21:25 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
a gdzie udało się wam kupić jeny ?? czy w Polsce można kupić walutę samurajów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Lut 2013 22:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ja kupowałem w Polsce w kantorze, więc kupić można, ale generalnie w kantorach z jenami ciężko. Po powrocie jednak zacząłem się zastanawiać czy nie korzystniej jednak by było wypłacić kasę w bankomacie na miejscu, tak więc przy okazji pytanie do wszystkich, którzy wypłacali pieniądze w japońskim bankomacie - po jakim kursie Wam policzyło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Lut 2013 22:05 

Mar77 napisał(a):
Ja kupowałem w Polsce w kantorze, więc kupić można, ale generalnie w kantorach z jenami ciężko. Po powrocie jednak zacząłem się zastanawiać czy nie korzystniej jednak by było wypłacić kasę w bankomacie na miejscu, tak więc przy okazji pytanie do wszystkich, którzy wypłacali pieniądze w japońskim bankomacie - po jakim kursie Wam policzyło?


Po kursie sprzedazy banku.
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Lut 2013 22:08 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 135
Loty: 135
Kilometry: 254 214
Anonymous napisał(a):
Mar77 napisał(a):
Ja kupowałem w Polsce w kantorze, więc kupić można, ale generalnie w kantorach z jenami ciężko. Po powrocie jednak zacząłem się zastanawiać czy nie korzystniej jednak by było wypłacić kasę w bankomacie na miejscu, tak więc przy okazji pytanie do wszystkich, którzy wypłacali pieniądze w japońskim bankomacie - po jakim kursie Wam policzyło?


Po kursie sprzedazy banku.



Ja wyplacalem 18 stycznia na Kansai w bankomacie City i dla mbanku policzylo mi 3,65 pln/100 yen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Lut 2013 22:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Matt80 napisał(a):
Ja wyplacalem 18 stycznia na Kansai w bankomacie City i dla mbanku policzylo mi 3,65 pln/100 yen

Dzięki. O taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Czyli właściwie bez większej różnicy kantor czy bankomat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Lut 2013 22:23 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Mar77 napisał(a):
Matt80 napisał(a):
Ja wyplacalem 18 stycznia na Kansai w bankomacie City i dla mbanku policzylo mi 3,65 pln/100 yen

Dzięki. O taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Czyli właściwie bez większej różnicy kantor czy bankomat.


Niezle Was rabuja w tej Polszy. Wyplacajac 10000yen bank mi policzyl £69 ok.340zl(konto w UK)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Lut 2013 22:49 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
To u nas w Polszy dzisiaj 338 PLN za 10k.
Ja najczęściej waluty wymieniam w Warszawie, www.kantor-polres.pl, kursy mają jedne z lepszych, 24h na dobę otwarty.
Jednak w przypadku jenów dostępne były jedynie banknoty po 10 000 Y, więc to też warto wziąć pod uwagę bo spotkałem się z tym w dwóch kantorach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Mar 2013 13:41 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
W Krakowie w okolicach rynku jakieś 2tygodnie temu nie było większych problemów z kupnem jenów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Mar 2013 13:32 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Ktoś korzystał z bus passa firmy Willer Express? Czy 3 dniowy wariant to taki, który trzeba wykorzystać w ciągu kolejnych 3 dni czy można przez 8 dni użyć go 3 razy? Na podróż Tokyo - Kyoto - Hiroshima - Tokyo byłby w sam raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Mar 2013 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Nie muszą to być 3 dni pod rząd :) Jedyne ograniczenie jest takie, że nie możesz zrobić dwóch kursów oznaczonych jako nocne, w ten sam dzień. Masz w rezerwacji po prostu tabelkę z 6 miejscami - po 2 kursy na dzień do wykorzystania max.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 16 Kwi 2013 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Czy ktos z Was moze wie, gdzie znalezc na głównym dworcu kolejowym w Tokyo przechowalnie bagazu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Kwi 2013 16:48 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 2
Chciałabym podpytać o pogodę w Japonii. Widziałam, że w tym wątku podobny temat już się przewinął i osoby obeznane w temacie udzieliły fachowej odpowiedzi ;) Pytanie jednak dotyczyło okresu wiosennego, mi natomiast zależy na przełomie czerwca i lipca. Będę wdzięczna za pomoc!

Wybieram się do Japonii na 3 tygodnie. Na miejscu będę 16.06, a wylatuję 7.07. Czytałam już wiele na temat klimatu i pogody w Japonii - Wikipedia, przewodnik Wiedza i Życie, portale pogodowe itd. Co zazwyczaj odnajduję we wspomnianych źródłach, to że na ten okres przypada w Japonii pora deszczowa. Jednak jedna znajoma, która miała okazję odwiedzić Japonię już niejednokrotnie (również w czerwcu), powiedziała, że pora deszczowa przypada bardziej na lipiec, a w czerwcu jest po prostu upalnie. Znajomy Japończyk napisał mi w wiadomości tylko tyle, że jest wówczas bardzo gorąco i wilgotno, a na temat deszczu nic nie wspomniał (mieszka w prefekturze Hiroszima). Wyobraziłam sobie więc, że będzie gorąco i duszno, może czasem popada. Niemniej, kilka dni temu, znajomi Francuzi, którzy mieszkają w Tokio, powiedzieli, że wybieram się do Japonii w okresie, kiedy zaczyna robić się nie za ciekawa pogoda i pojawiają się tajfuny (?! myślałam, że tajfuny przychodzą późniejszym latem). Stąd chciałabym poprosić, by osoby, które mają doświadczenie w zwiedzaniu Japonii w drugiej połowie czerwca i na początku lipca, bądź mieszkają w Japonii, wypowiedziały się na temat tamtejszej pogody. Jeśli pada, to w jakim natężeniu? Nie martwię się o deszcz i chmury - uważam, że mają swój urok, lecz chciałabym wiedzieć, jak przygotować się przed wyprawą ;) Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Oczywiście, domyślam się, że wiele zależy również od regionu. Dla jasności powiem może, jakie ważniejsze miejsca zamierzam odwiedzić. Najdalej na południe wyruszę do Kagoshimy. W większości będę przebywać w regionach: Chugoku, Kansai, Chubu, Kanto. Najdalej na wschód (i chyba tym samym na północ) pojawię się w Nikko. Proszę o Waszą pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Maj 2013 10:20 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
mam mały dylemat...
w wakacje lądujemy w Tokio. Będziemy tam pełne 5 dni (dnia przylotu i odlotu nie liczę, bo lądujemy po 17.oo, a dalszą drogę do Koreii wylatujemy o 14.oo więc nic się w te dni raczej już nie zwiedzi).
I teraz naszły mnie myśli co robić- czy zostać te 5 dni w Tokio i zorganizować sobie jakieś dzienne wypady niedaleko stolicy np Hakone, Nikko itd, czy postarać się szybko zobaczyć najważniejsze rzeczy w Tokio np przez 2 dni (ale czy to jest wykonalne?) i kupić JR Passa 7 dniowego i jechać np do Osaki, Hiroszimy (po jednym dniu)... coś doradzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off
gamera lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 20 Maj 2013 10:46 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Pado napisał(a):
mam mały dylemat...
w wakacje lądujemy w Tokio. Będziemy tam pełne 5 dni (dnia przylotu i odlotu nie liczę, bo lądujemy po 17.oo, a dalszą drogę do Koreii wylatujemy o 14.oo więc nic się w te dni raczej już nie zwiedzi).
I teraz naszły mnie myśli co robić- czy zostać te 5 dni w Tokio i zorganizować sobie jakieś dzienne wypady niedaleko stolicy np Hakone, Nikko itd, czy postarać się szybko zobaczyć najważniejsze rzeczy w Tokio np przez 2 dni (ale czy to jest wykonalne?) i kupić JR Passa 7 dniowego i jechać np do Osaki, Hiroszimy (po jednym dniu)... coś doradzicie?

Ja bym przeznaczył 5 dni na Tokio i okolice, a jeżeli już jechać gdzieś dalej, to do Kioto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Cze 2013 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
1 dzień - Wylot do Tokio
2 dzień - Przylot o 9:05 + cały dzień w tokio + nocleg + 2 dniowy karnet na metro za 980 jen
3 dzień - Tokio + nocleg - dalej karnet na metro
4 dzień - Kioto + Nara + nocleg
5 dzień - Osaka + nocleg lub dojazd do Hiroshimy
6 dzień - Hiroshima + nocny przejazd do Tokio
7 dzień - Tokio + nocleg (nikko na 1 dzień)
8 dzień - Wylot z Tokio


Pytania: 1. jak wyglada pass na 3 dni w willerze ? Wybieram dowolne 3 dni ?
2 x dwudniowy na metro po Tokio ?
dojazdy na lotnisko na całodniowym na metro ?
3 dniowy willer 10000Y czyli ok 330 zł
2 dniowy na metro 980 JPY = 33 zł

4, 5, 6 dzień chciałbym jakoś zoptymalizować, coś dodać, odjąć, pozamieniać - cel cięcie kosztów. Może odpuścić Hiroshime ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez wntl, 25 Cze 2013 21:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Cze 2013 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
1) Tak, wybierasz 3 dowolne dni. Na stronei Willera będziesz miał tabelkę 3 dni po 2 możliwe kursy i po prostu ją uzupełniasz wybranymi kursami zgodnie z regulaminem tego, że nie można zrobić dwóch przejazdów oznaczonych jako nocne tego samego dnia.
2) Dojazd z Tokio na Naritę i odwrotnie macie tylko pociągiem, metro tam nie dociera. Najtańczy pociąg z okolic centrum z tego co pamiętam da się wyszperać za 900Y z jedną przesiadką. Jeździ też Skyliner, ale wychodzi jakoś drożej. Wymyśl sobie gdzie w Tokio chcecie jechać najpierw i spradź Hyperdię :) Opcja nr 2: Dojeżdżasz pociągiem z Narity do najbliższej stacji na ktorej możesz przesiaść się na metro i dalej ciśniesz na passie :)
3) Jak dla mnie Kioto + Nara w ten sam dzień = bardzo napięty terminarz. Poświęciłabym spokojnie 1 dzień na Kioto i kolejny żeby pojechać do Nara lub zamiast tego w ten sam dzień machnąć Osakę i Nara, chyba że w Osace macie jakieś bardziej ambitne i czasochłonne plany.


Ostatnio edytowany przez Niva, 21 Cze 2013 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Cze 2013 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Konichiwa.

Przeznacz jeden dodatkowy dzien na Kyoto bo tu jest tyle miejsc do zobaczenia ze nie 'obskoczysz' i Nary w ten sam dzien. Ja kozystalam z SUICA card w Tokyo. Nie mam doswiadczenia z Willerem.
Jezeli planujesz poznac bardziej tradycje i kulture Japonska, powinienes udac sie szybciutko do Kyoto.
Jak masz ograniczony czas to proponuje w Tokyo tylko zwiedzic Asakusa i Odiba a kolejny dzien juz jechac do Kyoto.
Osake i Hiroszime obskoczysz w jeden dzien moim zdaniem.
Dla mnie Hiroszmima byla niesamowitym przezyciem i ciesze sie ze zdecyowalismy sie tam pojechac.

Jak masz pytania pisz na maila. Bylam w Japonii 14 dni w marcu/kwietniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group