Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 25 Lip 2018 18:10 

Rejestracja: 21 Lip 2018
Posty: 5
Cytuj:
Rozumiem, że jedziesz do Kure bo interesuje Cię historia II WŚ? Bo jeśli nie to tam niewiele jest.

Nie inaczej. Interesuję się Cesarską Marynarką Wojenną, wobec czego chciałbym zobaczyć muzeum pancernika Yamato, natomiast na wyspie Etajima oryginalną wieże artyleryjską kal. 410 mm z pancernika Mutsu i Akademię Marynarki Wojennej do której uczęszczała większość admiralicji japońskiej okresu Wojny na Pacyfiku. Byłoby mi strasznie szkoda nie odwiedzić tego miejsca skoro już tam jestem.
No i z racji że mój wątek trafił już do tematu Oceń mój plan zwiedzania, pozwolicie, że napiszę nieco o swoim.
To generalnie mój pierwszy wyjazd do tego kraju. Japonią interesuję się od smarka, dlatego znam ją dosyć dobrze z książek, internetu, itd. Można by rzec że to wakacje moich marzeń. Z racji że będę tam niezmiernie krótko, bo zaledwie 11 dni (właściwie 10), postanowiłem przeto większość czasu spędzić w Tokio, niemniej żeby mój JR Pass się zwrócił, trochę poza stolicę zamierzam wybyć.
W Japonii wyląduję 7 VIII ok. godz. 8. Mam nadzieję że do 12 dotrę już do Tokio. Z racji że hostel mam niemalże w centrum Akihabary, pierwszy dzień mam zamiar spędzić tak, jak się to robi w Akihabarze - na automatach z grami, na zakupach, w kafejkach, pójdę do świątyni Kanda Myojin.
Drugiego dnia zamierzam zacząć poruszać się po Tokio. Myślę zacząć sobie od Asakusy, wjechać na Tokio Sky Tree, pokręcić się po okolicy. Wieczorem - Akihabara. Trzeci dzień dalsze zwiedzanie Tokio. Generalnie bez konkretnych planów na ten moment - miasto zamierzam raczej zwiedzać spontanicznie, co mi wpadnie na miejscu do głowy, to będę robił. Wieczorem oczywiście Akihabara.
10 VIII to pierwszy dzień wielkich targów komiksu fanowskiego - Comik Market, szerzej znanego jako Comiket, odbywającego się w Tokyo Big Sight. Tam zamierzam spędzić cały dzień. Następnego dnia, w zależności od tego jak mi się spodoba Comiket albo znowu spędzę tam większość dnia, albo dalej będę zwiedzał miasto.
12 VIII zacznie mi działać JR Pass, wobec czego zdecyduję się na pierwszy wypad poza Tokio, do Yokosuki (właściwie będącej częścią metropolii tokijskiej), Tam zwiedzę okręt muzeum pancernik Mikasa i pooglądam sobie port wojenny ze stojącymi tam okrętami wojennym. Może zahaczę o Yokohamę. Wieczorem - Akihabara.
13 VIII - tego dnia planuję wyjazd do Kioto wcześnie rano. Tam oczywiście planuję zobaczyć najważniejsze atrakcje miasta (Kiyomizu-dera, Kinkaku-ji, Ginkaku-ji, Fushimi Inari-taisha itd.). Z racji że nie chcę tam się nadto gonić, zamierzam zostać tam na jedną noc. I tutaj pytanie do was - ciężko będzie mi wyłapać jakiś nocleg w na miejscu w tradycyjnym Ryokanie? Następnego dnia wcześnie rano powrót. Zamierzam zatrzymać się w Nagoi, zobaczyć szybko tamtejszy zamek i wrócić do Tokio. Z racji że powinno zostać mi jeszcze sporo dnia, pozwiedzam sobie jeszcze coś w stolicy.
15 VIII muszę być ponownie w Tokio, gdyż to rocznica kapitulacji Japonii. Chcę zobaczyć tutaj na żywo jej obchody w świątyni Yasukuni.
I teraz najtrudniejszy element mojego wyjazdu. Planowana wycieczka do Kure. Nie wiem jak to zrobię, gdyż wyjeżdżając o 5 rano w najlepszym wypadku mam tam na obejrzenie wyznaczonych sobie atrakcji zaledwie 5 godz. Zamierzam wypożyczyć sobie rower czy coś, może dam radę. Zobaczę na miejscu. I tutaj kolejna prośba do Was. Zaproponujcie mi proszę jakieś inne ciekawe miejsce do zwiedzenia poza Tokio w razie gdybym uznał że nie dam rady obejrzeć tego Kure. Najlepiej takiego do którego mógłbym przejechać się ponownie Shinkansnem, tak, ażeby Pass mi się bez dwóch zdań zwrócił.
17 VIII pożegnanie z Tokio, dalsze zwiedzanie. Wieczorem - Akihabara.
Ostatniego dnia już o 11 mam wylot do Polski, wobec czego praktycznie nic ciekawego już nie zrobię. Jeno z ciężkim sercem i łzami w oczach przyjdzie mi opuścić Japonię.
Tyle ode mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1022 PostWysłany: 26 Lip 2018 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@sephiroth96

Przeczytałem Twój plan podróży i doradzam, żeby raz jeszcze zastanowić się czy aby na pewno chcesz zrezygnować z odwiedzenia najbardziej znanych i poważanych miejsc w Japonii, takich jak np. Park Pokoju w Hiroshimie czy Miyajima, i to nawet jeżeli i tak będziesz w pobliżu, a zamiast tego skupić się na miejscach niszowych, których poziom atrakcyjności jest raczej nieproporcjonalny do zawiłych, wielogodzinnych i kosztownych dojazdów.

Jeżeli jednak koniecznie chcesz odwiedzić Kure i Etajimę, to sugeruję przyjechać z Tokio już poprzedniego dnia wieczorem na nocleg w Hiroshimie. Ponadto doradzam rozplanować cały dzień wraz ze sprawdzeniem rozkładów jazdy środków transportu, żeby mieć świadomość ile czasu potrzeba na jaki przejazd. Dojazd do muzeum pancernika Yamato w Kure jest mało skomplikowany i wymaga jedynie wyszukania właściwego pociągu na hyperdia.com. Akademia Marynarki Wojennej na Etajimie wymaga nieco bardziej zawiłego dojazdu, poniżej spisałem dla Ciebie kilka wskazówek.

Podróż z Hiroshimy na Etajimę polega na przeprawie promem z portu o nazwie Ujina, do którego należy dojechać tramwajem. Rozkład tramwajów w Hiroshimie jest m.in. wbudowany w hyperdia.com. Wpisz HIROSHIMA STATION oraz HIROSHIMA PORT(UJINA) jako początek i koniec trasy.

Promy na trasie Hiroshima - Etajima kursują według rozkładu poniżej:
http://setonaikaikisen.co.jp/kouro/highspeedship2/
宇品 Ujina - port Ujina w Hiroshimie
小用 Koyo - port Koyo na Etajimie
発 hatsu - godzina rozpoczęcia podróży
着 chaku - godzina zakończenia podróży
symbol kółka - nie kursuje w soboty, niedziele ani święta
symbol trójkąta - w niedziele i święta prom ma przystanek pośredni

Port w Kure jest w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej oraz muzeum pancernika Yamato. Tutaj jest rozkład promu na trasie Kure - Etajima:
http://setonaikaikisen.co.jp/kouro/highspeedship3/
呉 Kure - port Kure
symbol trójkąta - nie kursuje w niedziele i święta

Akademia Marynarki Wojennej na Etajimie oddalona jest około 3 km od portu Koyo. Możesz wyszukać sobie połączenie lokalnym autobusem z użyciem wyszukiwarki poniżej. Jako początek i koniec trasy wpisz:
小用(バス) Koyo (Bus) - port
第一術科学校前 Daiichi Jutsukagakuko-mae - akademia
http://www.city.etajima.hiroshima.jp/route/index.php
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1023 PostWysłany: 28 Lip 2018 20:06 

Rejestracja: 21 Lip 2018
Posty: 5
@Aso
Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Po przemyśleniu rzeczywiście najlepiej będzie wybrać się już dzień wcześniej do Hiroshimy i tam znaleźć nocleg. Myślę że wystarczy jeszcze trochę czasu na wieczorny spacer po mieście. A rano na spokojnie Kure i dalej Etajima. Do 23 powinienem spokojnie wrócić do Tokio.
Jeszcze raz dziękuję
Z wyrazami szacunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1024 PostWysłany: 06 Sie 2018 22:00 

Rejestracja: 16 Lip 2017
Posty: 4
Mimo wszystko zdecydowaliśmy się na lot do Fukuoki i powrót z Tokio, żeby jak najmniej czasu tracić na przejazdy (+ 14 dniowy JR Pass).

Przede wszystkim, zależy nam żeby (gdzie się da) podziwiać naturę - dlatego zaczynamy przejazdem do Beppu, skąd następnego dnia robimy wycieczkę na Aso-san. Była jeszcze opcja, żeby zacząć przejazdem do Kumamoto, ale z tego co czytałem to obecnie są tam ruiny i raczej przez dłuższy czas się to nie zmieni.

Następny ważny punkt programu, nieujęty poniżej, to dolina Iya i jej mosty wiszące. Wydaje mi się, że idealnie byłoby pojechać tam po Hiroszimie, jednak zdążyłem się zorientować, że busy do Oku-Iya Kazurabashi kursują o tej porze roku (II poł. września) tylko w weekendy, co jest o tyle problematyczne, że w Hiroszimie będziemy we wtorek... Mimo wszystko chcielibyśmy gdzieś wcisnąć te mosty.
Osobiście chciałem jeszcze zahaczyć o Matsuyamę, ale pociągiem jest raczej długo, a do tego nie po drodze.

Kolejne miejsce, które zdecydowanie chcielibyśmy zobaczyć to wodospady Nachi - połączone z Koya-san, skoro już jedziemy na południe. Prawdopodobnie spróbujemy to wcisnąć to po Kyoto, przed Nagoyę (która chyba nie jest must-see, biorąc pod uwagę, że zobaczymy Himeji oraz Matsumoto).

Podsumowując, mniej więcej udało nam się ustalić następujący plan

Dzień 1
Przylot Fukuoka (po południu)
Przejazd do Beppu

Dzień 2
Przejazd do Aso-san i wejście
Powrót do Beppu
Wieczorne zwiedzanie Beppu

Dzień 3
Przejazd do Hiroshimy
Miyajima
Okunoshima

Dzień 4
Przejazd do Himeji
Zwiedzanie zamku Himeji
Przejazd do Kyoto

Dni 5-7
Zwiedzanie Kyoto

Dzień 8
Przejazd i zwiedzanie Nary
Przejazd i zwiedzanie Ise-shi
Powrót do Kyoto

Dzień 9
Koya-san?
Nachi falls?

Dzień 10
Przejazd do Nagoyi?

Dzień 11
Magome-Tsumago
Matsumoto (nocleg?)

Dzień 12 ?

Dzień 13
Przejazd do i zwiedzanie Nikko
Przejazd do Tokyo

Dzień 14-17
Zwiedzanie Tokyo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 06 Sie 2018 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@mewamewa

Podrzucam kilka wskazówek:

1. Góra Aso i Beppu tego samego dnia, to dosyć napięty program. Przed wyjazdem na Górę Aso koniecznie sprawdźcie w internecie czy dostęp do krateru jest tego dnia możliwy, ponieważ jest on często zamykany gdy aktywność wulkaniczna jest zbyt intensywna. Ponadto pamiętajcie, że słynne Piekielne Stawy w Beppu są zamykane o 17:00, więc trzeba wrócić odpowiednio wcześnie, żeby zdołać je zobaczyć.

2. Miyajima i Okunoshima tego samego dnia to także bardzo napięty program ze względu na skomplikowany wieloetapowy dojazd do obu tych miejsc.

3. Most Iya Kazurabashi, do którego autobusy dojeżdżają również w dni robocze, wygląda bardzo podobnie (a nawet bardziej okazale) do mostów Oku-Iya Kazurabashi, czyli tych, do których można dostać się tylko w weekendy. Dlatego pominięcie Oku-Iya Kazurabashi nie jest wielką stratą i podróż do Doliny Iya można zaplanować na dowolny dzień. Polecam dojazd linią autobusową przez Iya Onsen, kierowca zatrzymuje się na chwilę przy punkcie widokowym na dolinę oraz przy posążku chłopca.

4. Matsuyamę z dojazdem pociągiem możecie zaplanować jako podróż tam i z powrotem z bazy wypadowej w Okayamie lub Takamatsu. Szybszą alternatywą, chociaż nie objętą przez JR Pass, jest prom z Hiroshimy.

5. Zwiedzanie zamku w Himeji zajmuje pół dnia. Tego dnia można zaplanować coś jeszcze.

6. Jeżeli chcielibyście dojechać do Ise pociągiem objętym przez JR Pass, najlepiej przewidzieć to jako wyjazd z Nagoi. Z Nary można przejechać do Ise pociągami Kintetsu, w których JR Pass nie jest honorowany.

7. Koyasan oraz szczególnie Kumano Nachi Taisha (wodospad Nachi) mają bardzo czasochłonne dojazdy i nie jest możliwe, żeby oba te miejsca zobaczyć w jeden dzień. Miejsca te można zrealizować jako 2 osobne jednodniowe wyjazdy z Osaki, z której jest najlepszy dojazd do obu z nich.

8. Najbardziej popularne atrakcje w rejonie Matsumoto to Kamikochi oraz park śnieżnych małp koło Nagano.

9. Trasa z Matsumoto do Nikko jest mało bezpośrednia i wymaga niemalże wjazdu do Tokio. Dlatego sugeruję podróż do Nikko jako jednodniową wycieczkę z Tokio raczej niż jako punkt pośredni na trasie.

10. Może warto rozważyć umieszczenie w programie wyjazdu jakiegoś miejsca z widokiem na Górę Fudżi?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1026 PostWysłany: 14 Sie 2018 19:18 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 11
Przede wszystkim dzięki wszystkim udzielającym się w tym wątku! Znalazłam tu przeogromnie dużo inspiracji! Przeszłam przez połowę wątku i na tej podstawie taki plan mi wyszedł. Bedę wdzięczna za Wasze uwagi, sugestie itd. Będziemy na początku listopada 12 dni i lista priorytetów (ciężko mi z czegokolwiek rezygnować ;) dla nas to natura, architektura i świątynie/ kultura - w tej mniej więcej kolejności.

Sat 03.lis przylot ok 9:15; Tokyo - koniecznie: Tokio Motor Show/ Dzień Kultury
Sun 04.lis Tokyo
Mon 05.lis Nikko lub Kamakura (której w listopadzie atrakcyjniejsze?)
Tue 06.lis Hakone nocleg: Tokio (podobnie jak powyższe dni)
Wed 07.lis Matsumoto? Tokayama? nocleg: Kanazawa (gdzieś żeby złapać jakiś klimat górski i się przejść w miarę możliwości)
Thu 08.lis Kanazawa nocleg: Kioto
Fri 09.lis Kioto
Sat 10.lis Kioto
Sun 11.lis Kioto/ Koya-san? nocleg: Kioto (czy spać u mnichów?)
Mon 12.lis Hiroshima + Miyama nocleg: Miyama?
Tue 13.lis Himeiji + Osaka by night nocleg: Osaka?/ Tokio?
Wed 14.lis Nara + powrot do Tokyo (albo tylko Tokio) nocleg: Tokio?/ Narita?
Thu 15.lis wylot z Narity - 10:50
Kiedyś panowaliśmy z Matsumoto Kamikochi, ale w listopadzie chyba trochę za późno.
Pass chyba wypada, żebyśmy wzięli na 14 dni.
Coś dałoby się zoptymalizować? Nie za gęsto te atrakcje upchałam? Ale z czego zrezygnować?
Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1027 PostWysłany: 14 Sie 2018 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Magdaszy

Listopad jest generalnie uważany za jeden z najlepszych okresów na podróż do Japonii ze względu na brak tłumów, statystycznie dobrą pogodę oraz atrakcyjnie wyglądającą przyrodę na terenach poza wysokimi górami. Wyprawy w górskie tereny środkowej Japonii wciąż będą jeszcze możliwe, ale nie będę szczególnie polecać, ponieważ o tej porze roku przyroda w górach nie będzie już malowniczo wyglądać. Kamikochi słynie z widoku jesiennych liści w kotle lodowcowym Karasawa (涸沢カール), ale żeby zobaczyć zachwycające barwne krajobrazy należy tam przyjechać już pod koniec września. Być może Wąwóz Kurobe położony nieopodal Kanazawy mógłby być opcją wartą rozważenia, bo jest jednym z nielicznych górskich regionów, które na początku listopada wciąż prezentują się atrakcyjnie. Malowniczo wyglądać będą także niskie góry, w szczególności na Kiusiu, ale to może być zbyt daleko jak na takie ramy czasowe.

Nikko czy Kamakura. Zarówno Nikko jak i Kamakura będą wyglądać atrakcyjnie na początku listopada, jakkolwiek Nikko ogólnie uważane jest za bardziej prominentny cel podróży. Jeżeli nie przeszkadza Ci bardzo intensywne zwiedzanie, to przy dobrym przygotowaniu możesz scalić Hakone i Kamakurę w jeden dzień.

Matsumoto i Takayama tego samego dnia to dość trudne organizacyjnie z uwagi na czasochłonny przejazd pomiędzy tymi miastami. Jeżeli już koniecznie odwiedzać oba te miejsca, to trzeba by przyjechać do Matsumoto już dzień wcześniej na nocleg, a potem do Takayamy pojechać autokarem (jest znacznie szybciej niż pociągiem). Zaczekałbym jednak do czasu, kiedy podejmiesz ostateczną decyzję co do odwiedzenia pobliskich regionów górskich, bo będzie to mieć duży wpływ na to jak rozwiązać ten etap podróży.

Koyasan proponuję zaplanować jako wycieczkę z Osaki, z której jest bardziej bezpośredni dojazd niż z Kioto. Jeżeli priorytetem jest bogaty program zwiedzania, to odradzam nocleg w klasztorze, ponieważ czasochłonne wydostawanie się z Koyasan po noclegu utrudni organizację następnego dnia podróży.

Miyama to nazwa kilku miasteczek w Japonii, z których najbardziej znana jest Miyama koło Kioto. Ale zgaduję, że chodziło nie o Miyamę a o Miyajimę. Zwiedzanie Hiroshimy i Miyajimy sugeruję rozwiązać w ten sposób, żeby już dzień wcześniej przyjechać na nocleg w Hiroshimie, natomiast po zobaczeniu tych dwu miejsc, wrócić jeszcze tego samego dnia do Osaki (lub Himeji).

Jeżeli odpowiada Ci szybkie zwiedzanie, nie musisz z niczego rezygnować. Plan nie jest ekstremalnie napięty, chociaż zwraca uwagę krótki czas na zobaczenie Tokio. Możesz wstępnie założyć, że rzeczywiście wykorzystasz JR Pass 14-dniowy, chociaż nieznaczne korekty planu mogą przeważyć o tym, że zmieścisz się w 7-dniowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1028 PostWysłany: 16 Sie 2018 21:56 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 11
Aso, olbrzymie dzięki za pomoc! Bardzo cenne sugestie, zwłaszcza ta o wąwozie, właśnie czegoś podobnego szukałam. Trochę przerobiłam, w opcji passa na 7 dni. Teraz coś takiego mi wyszło:
data co nocleg
03.lis przylot ok 9:15; Tokio
04.lis Tokio
05.lis Nikko
06.lis Hakone nocleg: Tokio (tak jak poprzednie noce)
07.lis start passa> wawoz Kurobe pociągiem (zakładam, że gdzieś uda się zostawić walizki przed wąwozem) nocleg: Kanazawa
08.lis Kanazawa + coś jeszcze? nocleg: Kioto
09.lis Kioto
10.lis Kioto
11.lis Kioto nocleg: Osaka albo Hiroshima
12.lis Koya-san albo Hiroshima + Miyajima nocleg: Osaka albo Hiroshima
13.lis Himeiji + Osaka by night + przejazd do Tokio [koniec passa]
14.lis Tokio Tokio
15.lis wylot z Narity - 10:50
to już tylko by pozostało wybrać czy Koya-san czy Hiroshima z przyległościami, no i czy z Kanazawy po drodze do Kioto coś jeszcze, czy wystarczy Kanazawa. Ma to sens? Jakieś ulepszenia możliwe?
Dzięki z góry!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1029 PostWysłany: 16 Sie 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
taka nieśmiała podpowiedź (bo niestety, ciągle nowi użytkownicy nie są tego w pełni świadomi) - jeśli chcesz komuś podziękować (a niewielu tu jest takich, którzy zasługują na podziękowania tak, jak @Aso), kliknij w "pomógł" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Magdaszy uważa post za pomocny.
 
      
#1030 PostWysłany: 16 Sie 2018 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Jeżeli naprawdę chciałabyś odwiedzić Wąwóz Kurobe, stwórz dokładny plan, ponieważ będziesz potrzebowała zarezerwować wcześniej bilety na turystyczny pociąg (Kurobe Gorge Railway). Zacznij od przeczytania odpowiedniego artykułu na japan-guide.com, na jego końcu znajdziesz linki do strony Kurobe Gorge Railway prowadzącej rezerwacje. Pamiętaj także, żeby po przylocie do Japonii szybko odebrać JR Pass i zrobić rezerwację na Hokuriku Shinkansen, który także jest znany z tego, że szybko się wyprzedaje. Walizki można przechować na dowolnej stacji kolejowej z wyjątkiem tych najmniejszych.

W zasadzie Kanazawa nadaje się na całodzienne zwiedzanie, ale jeżeli koniecznie chcesz ją połączyć z innym celem podróży, to najbardziej naturalnym pomysłem na wycieczkę z Kanazawy jest Shirakawa-go, nawet jeżeli nie będzie tam już zbyt malowniczo na początku listopada. Inne możliwości to na przykład Eiheiji (Fukui) lub Natadera (Kaga Onsen), ostatecznie Takayama też jest do rozważenia.

Hiroshima i Miyajima wydają mi się bardziej naturalnym wyborem niż Koyasan, jeżeli jednak zależy Ci na wszystkich tych miejscach, to ograniczyłbym pobyt w Kioto z 3 dni do 2. Pamiętaj jednak, że Koyasan wymaga dość kosztownego przejazdu nieobjętego przez JR Pass.

@tropikey
Spokojnie, nie chcemy żeby nowi użytkownicy poczuli się przytłoczeni przez zawiłości etykiety naszego forum. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1031 PostWysłany: 17 Sie 2018 14:17 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 11
-- 17 Sie 2018 14:16 --

Bardzo dziekuje! Jeszcze postaram sie bardziej uszczegolowic, co chce zobaczyc w Kioto i moze uda sie wszystko zmiescic.
Aso, jestes nie tylko skarbnica wiedzy, ale tez sposob w jaki sie nia dzielisz jest super!
I mam nadzieje, ze

Topikey, dzieki za sugestie! Zupelnie nie bylam swiadoma:(

Pozdrawiam serdecznie!

-- 17 Sie 2018 14:17 --

A nadzieje mialam, ze dobrze wcisnelam przycisk "pomogl":)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1032 PostWysłany: 29 Sie 2018 14:29 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 65
Kilometry: 126 002
Będę w Japonii od 29.01 do 12.01, stąd pytanie do Was . Czy z własnego doświadczenia ( kto był w tym okresie Nowego Roku w Japonii ) jest sens pozostać w Tokio przez pierwsze 3 dni podróży?
Z informacji jakie uzyskałem cześć głównych atrakcji jest zamkniętych w tych dniach, jak również wiele restauracji, sklepów itp. lub może to dobry pomysł żeby pozostać w tym okresie w Tokio i zobaczyć to miasto trochę od innej strony? Biorąc również pod uwagę że 3 ostatnie dni od 9-12.01 chciałem również przeznaczyć na Tokio i okolice .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1033 PostWysłany: 29 Sie 2018 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Krystian_Krk

Czy chodzi o termin od 29 grudnia (a nie od 29 stycznia)? Okres noworoczny jest czasem, w którym Japończycy bardzo intensywnie podróżują, jakkolwiek można się spodziewać, że szczyt wyjazdowy będzie trwał jeszcze co najmniej przez pierwszy tydzień nowego roku. W tym okresie spodziewaj się tłumów w transporcie zbiorowym i przy znanych atrakcjach turystycznych oraz trudności ze znalezieniem noclegu na ostatnią chwilę.

Plan podróży możesz ułożyć podobnie jak gdybyś podróżował w dowolnym innym okresie. Co prawda możesz spodziewać się trudności związanych ze wzmożoną aktywnością turystyczną samych Japończyków, ale niedogodność spowodowana zamknięciem niektórych atrakcji w okolicach Nowego Roku nie powinna być znacząca. Kiedy będziesz wiedział dokładnie jakie miejsca chciałbyś odwiedzić, to możesz sprawdzić czy aby na pewno są otwarte w dniu, w którym zamierzasz je zobaczyć, ale udział w Twoim planie podróży tych miejsc, które mogą okazać się zamknięte, prawdopodobnie będzie minimalny.

Proponuję zacząć od zastanowienia się jakie miasta chciałbyś odwiedzić poza Tokio i czy wystarczy Ci na nie czasu, jeżeli spędzisz w stolicy Japonii po kilka dni zarówno na początku jak i na końcu wyjazdu. Niewyjeżdżanie poza Tokio na początku podróży pozwoli Ci częściowo zminimalizować wpływ szczytu turystycznego, ale może się to okazać marnym pocieszeniem, jeżeli z tego powodu zabraknie Ci czasu na odwiedzenie innych miejsc, na których Ci zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1034 PostWysłany: 30 Sie 2018 10:00 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 65
Kilometry: 126 002
@Aso

Dziękuje Ci za opowiedz . Oczywiście chodziło mi o termin 29.12-12.01, mój błąd .
Do wyjazdu jeszcze sporo czasu jednak zdaje sobie sprawę w jakim okresie lecę i z miejscem noclegowym może być problem, dlatego planuję już go teraz .

Mój plan wygląda następująco :

29.12 - przylot do Tokio 9:15 ( nocleg Tokio ) [JR]
30.12 - cały dzień w Tokio ( nocleg Tokio ) [JR]
31.12 - cały dzień w Tokio/Nikko ( nocleg Tokio ) [JR]
01.01 - Hakone, przejazd popołudniu do Kioto ( nocleg Kioto ) [JR]
02.01 - Kioto ( nocleg Kioto ) [JR]
03.01 - Kioto ( nocleg Kioto ) [JR]
04.01 - Kioto + wyjazd Nara/Osaka ( nocleg Kioto ) [JR]
05.01 - Kioto + wyjazd Nara/Osak ( nocleg Kioto ) [JR]
06.01 - Hiroshima, przejazd do Miyajima ( nocleg Miyajima - ryokan ) [JR]
07.01 - Miyajima => Kanazawa ( nocleg Kanazawa ) [JR]
08.01 - Kanazawa /Shirakawago/Takayama ( nocleg Kanazawa ) [JR]
09.01 - Kanazawa=>Tokio ( nocleg Tokio ) [JR]
10.01 - Tokio ( nocleg Tokio ) [JR]
11.01 - Tokio ( nocleg Tokio ) [JR]
12.01 - Tokio - wylot do Polski

Z doświadczenia i za Twoją radą z poprzednich komentarzy, nie chce zbyt często zmieniać bazy noclegowej . Jeszcze nie planowałem co zwiedzać lub gdzie jechać z miejsca gdzie nocuje ale może moglibyście coś zasugerować o tej porze roku?
Moje preferencję w podróży - świątynie jak najbardziej tak ( ale nie za dużo ), muzea mniej, targ rybny - odpuszczę, atrakcje natury/przyrodnicze - bardzo na tak, ciekawostki jak punkt widokowy/interesujące restaurację/miejsca ciekawe które polecacie ale bez tłumów turystów - biorę w ciemno . Ogólnie cenię sobie miejsca gdzie nie ma dużej ilości turystów .
Z moich kalkulacji najprawdopodobniej wykupię JR Pass 14 dniowy .

Bardzo ważna informacja która może mieć wpływ na Wasze propozycję :) podróżuje z żoną i półtora roczną córeczką .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1035 PostWysłany: 30 Sie 2018 10:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Patrząc na plan, może spróbuj przesunąć jeden dzień w Tokio z początku/końca, żeby spróbować zmieścić się w 7 dniowych JRPass? Tak samo dzień możesz zaoszczędzić (i trochę grosza) nie nocując cały czas w Kioto, które samo w sobie jest droższe + transport po mieście nie należy do najlepszych (głównie autobusy miejskie) - może lepiej uciec do Osaki później i z Osaki wyskoczyć do Nary? Pamiętaj, że Shinkansen nie wjedzie do centrum Osaki, dojazd jeszcze zajmie z dodatkowe 30-60 min, tak samo więcej pociągów do Nary odjeżdża z Ringu, więc po co tracić czas? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Krystian_Krk uważa post za pomocny.
 
      
#1036 PostWysłany: 30 Sie 2018 11:35 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 3
Witam wszystkich.

Układam sobie powoli plan na Japonię i mam parę pytań odnośnie miejsc które są/ nie są warte odwiedzenia. Przejrzałem już sporo stron www, for i filmików na Youtubie. Na całość będę miał około 10-11 dni, przylot/wylot z KIX. Oczywiście planuję zakup Passów (5 dniowy Kansai Hiroshima Area Pass + inne). Kyoto, Osakę i Narę już zwiedzałem, więc tego akurat uwzględniać nie będę (może 1-2 dni na to przeznaczę).

Wstępnie założyłem sobie takie miejscówki (kolejność póki co bez znaczenia, sprawdziłem sobie też możliwości dojazdu):

Kobe
Hiroshima
Miyajima
Kurashiki
Okayama
Himeji
Osaka
Koyasan
Kanazawa

Czy coś wywalić, dodać? Największą zagwozdką są dla mnie Kurashiki, Okayama i Himeji - jedni chwalą, inni odradzają.
Liczę na drobne podpowiedzi z Waszej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1037 PostWysłany: 30 Sie 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Krystian_Krk

Najbardziej znane zimowe atrakcje Japonii to park śnieżnych małp Jigokudani koło Nagano oraz zabytkowa wioska Shirakawa-go w zimowej odsłonie. Oba te miejsca są bardzo polecane do zobaczenia, chociaż oczywiście należy się spodziewać tam tłumów. Pamiętaj, że na autokary do Shirakawa-go wymagane są rezerwacje.

W nawiązaniu do tego, co napisał @michzak, rzeczywiście sugeruję rozpocząć planowanie od upewnienia się, że znajdziesz odpowiadające Twoim potrzebom noclegi, szczególnie jeśli chodzi o Kioto.

Nie polecam przejazdu z Miyajimy do Kanazawy w ciągu tego samego dnia, bo zajmie on tyle czasu, że trudno będzie jeszcze w ciągu tego dnia zrobić cokolwiek innego.


@marek berent

Zamek Himeji uchodzi za niezwykle poważaną atrakcję. Okayama i Kurashiki rzeczywiście mogą okazać się nieco mniej porywające niż pozostałe miejsca na Twojej liście, ale nie oznacza to jeszcze, że w ogóle nie warto się nimi interesować.

Ponadto, jeżeli odwiedzasz Kanazawę, proponuję rozważyć także Shirakawa-go, a jeżeli wybierzesz się do Okayamy, zastanów się też nad Takamatsu lub okolicami Matsue (Muzeum Adachi, Izumo Taisha). W Kurashiki polecam punkty widokowe na Wielki Most Seto. Z kolei z Osaki możesz pojechać do Kumano Nachi Taisha.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek berent lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1038 PostWysłany: 31 Sie 2018 08:51 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 3
@Aso - dzięki za odpowiedź.
Takamatsu wygląda zachęcająco, więc chyba dorzucę go do planu.
Kumano Nachi Taisha wyglądą super, ale trochę obawiam się dojazdu - już do Koyasan, dojazd jest niezbyt zachęcający :/

Jak myślicie - takie coś jakoś trzyma się kupy?
1 po przylocie rano przejazd do Kobe, noc w Kobe
2 przejazd do Hiroszimy (Hiroshima Kansai Area Pass), noc w Hiroszimie
3 Miyamija, noc w Hiroszimie
4 Kurashiki/Okayama/Takamatsu, noc w Okayamie
5 Kurashiki/Okayama/Takamatsu, noc w Okayamie
6 Himeji, przejazd do Kanazawy (Takayama-Hokuriku Area Tourist Pass), noc w Kanazawie
7 Kanazawa, noc w Kanazawie
8 Kanazawa, noc w Kanazawie
9 przejazd do Osaki, przejazd do Koyasan (Koyasan World Heritage Ticket), noc w Koyasan
10 powrót do Osaki, Osaka
11 Osaka
12 wylot z rana
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
#1039 PostWysłany: 31 Sie 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
JR Kansai Hiroshima Area Pass oraz Takayama-Hokuriku Area Tourist Pass łącznie kosztują mniej więcej tyle co JR Pass na całą Japonię, więc może warto uwolnić się od ograniczeń i odwiedzić również miejsca, które są poza zasięgiem dwóch wyżej wymienionych?

Nie wiem jakie tempo zwiedzania preferujesz, ale obecny harmonogram zawiera bardzo duże zapasy wolnego czasu i pozostawiam to do Twojej decyzji czy nieco nie zagęścić planu, na przykład:
- Kobe i Himeji w jeden dzień,
- Hiroshima i Miyajima tego samego dnia,
- Kanazawa sama w sobie też nie oferuje atrakcji na więcej niż dobę,
- Okayama, Kurashiki i Takamatsu - jeżeli w planie jest jedynie Korakuen, Park Ritsurin i dzielnica kanałów w Kurashiki, to przy dobrej organizacji też wyrobisz się w jeden dzień.

Aby dojechać do Kumano Nachi Taisha, musisz na to przeznaczyć cały dzień. Najlepiej mieć bazę wypadową w Osace. Wszystkie dojazdy są opisane na japan-guide.com. Jeżeli coś będzie niejasne, możesz pytać na forum. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1040 PostWysłany: 01 Wrz 2018 16:20 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 3
@Aso - nie mam jeszcze konkretnej listy rzeczy które chciałbym zobaczyć w kolejnych miastach, więc zakładałem dość luźne ramy czasowe. Ale też nie chciałbym, żeby to zwiedzanie polegało na gonitwie od jednej atrakcji do drugiej, bo nie przepadam za takim zwiedzaniem. No i lubię też po prostu się poszwendać po okolicy.

Z JR Passem, to może faktycznie będzie lepszy pomysł, o ile ścieśnię plan.
Póki co, dzięki za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group