Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 15 Mar 2019 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Aso dziękuję jeszcze raz za pomoc i Twoje bezcenne wskazówki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1142 PostWysłany: 29 Mar 2019 13:34 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Hej @Aso plan powoli się klaruje :)

Wstępny plan:
14 maj Osaka (wt)--> Przylot wieczorem, nocleg w Osace
15 maj Osaka (śro) zwiedzanie Osaki, nocleg w Osace
16 maj Osaka - Nara, (czw), zwiedzanie Nara, przejazd do Kioto, nocleg w Kioto
17 maj Kioto (pt) zwiedzane Kioto, nocleg w Kioto
18 maj Kioto – (sb) bambusowy las, nocleg w Kioto
19 maj Kioto - (nd) zwiedzanie Kioto, nocleg w Kioto
20 maj Kioto - Kobe - Himeji (pn) (start JPR)- przejazd wieczorem do Hiroszimy nocleg w Hiroszimie
21 maj Hiroszima (JPR) (wt) - Miyajima nocleg w Hiroszimie
22 maj Hiroszima - Kanzawa poranny przejazd, (JPR) (śro) nocleg w Kanzawa
23 maj Kanzawa (JPR) (czw)- zwiedzanie, nocleg w Kanzawa
24 maj przejazd do Nikko (JPR) (pt), zwiedzanie Nikko, nocleg w Nikko
25 maj Nikko- zwiedzenie przejazd do Fujisawa (JPR) (sb) 4 noce u znajomej z couchserfingu nocleg Fujisawa
26 maj Fujisawa/Tokio (nd) (JPR) - zwiedzanie Tokio nocleg Fujisawa
27 maj Fujisawa - Kawaguchiko - 5st station -> (pn) nocleg w namiocie 5st station
28 maj Mt Fuji treking - Tokio (wt) nocleg Fujisawa
29 maj Fujisawa/Tokio (śro)--> zwiedzanie Tokio nocleg Fujisawa
30 maj Fujisawa/Tokio (czw)--> zwiedzanie Kamakura, wylot wieczorem z Haneda airport

Trochę czasu tracę na dojazdy do/z Kanzawa czy rzeczywiście to miasto, okolica jest tego warta? Na Kioto przeznaczyłem dosyć dużo czasu, czy optymalnie?, jakie zmiany zaproponujesz?
Może jakieś mniejsze miejscowości po drodze, gdzie można się wyciszyć i wykąpać w Onsenie (ja i moja żona mamy tatuaże) z tego co wiem może to być problem w Onsenie?

Jak optymalnie można by wrzucić Yamanouchi do powyższego planu?
Z góry dziękuje za pomoc,
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 31 Mar 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
W Kioto jest dużo do zobaczenia, ale z racji na to, że niektóre miejsca są dość podobne do siebie, to sugeruję skupić się na najbardziej znanych świątyniach i innych miejscach, które są w jakiś sposób unikalne. Jeżeli będziecie się starali wyczerpująco zwiedzać, może się to stać nieco monotonne. Podsumowując, przez trzy dni w Kioto jest co robić, ale można skrócić pobyt o jeden dzień, jeżeli będziecie potrzebowali więcej czasu na inne miasta.

Być może warto po przylocie do Japonii od razu pojechać do Kioto i tam rozpocząć zwiedzanie. Do Osaki natomiast udać się w drugiej kolejności po to, żeby po aktywacji JR Pass wykorzystać lepszy dojazd z Osaki do Kobe, Himeji i Hiroshimy. Do Hiroshimy można by wówczas pojechać na jednodniową wycieczkę z Osaki (bez noclegu w Hiroshimie), potem wrócić do Osaki i dopiero następnego dnia kontynuować podróż do Kanazawy. "Poranny przejazd" Hiroshima-Kanazawa trwa, jak zauważyłeś, około 5 godzin (bez Nozomi) i odradzam, pokonywanie takiego dużego dystansu rano, bo cały dzień będzie wykorzystany bardzo mało efektywnie - przyjazd do Kanazawy będzie o późnej porze i trudno będzie zdążyć z zobaczeniem miejsc, które mają ograniczone godziny otwarcia.

Kanazawa i okolica uchodzą za warte odwiedzenia i wydaje mi się dość naturalne, że dysponując dwoma tygodniami i nie planując odwiedzania bardziej odległych miejsc (np. Kiusiu), Kanazawa jest obecna w planie zwiedzania. W porównaniu z innymi miastami, Kanazawa ma dużo z atmosfery dawnej Japonii, choć przyznaję, że trzeba się tam wykazać nieco większą niż w Kioto wrażliwością na sztukę i kulturę Japonii, żeby wczuć się w klimat. Atutem Kanazawy jest także położenie w sąsiedztwie kilku innych ciekawych miejsc w środkowej Japonii, ale jak rozumiem, przewidując 2 dni na Kanazawę, bierzesz również pod uwagę coś więcej niż tylko zwiedzanie miasta?

Przejazd Kanazawa-Nikko trwa około 4,5 godziny i wymaga co najmniej 2 przesiadek. Jeżeli zdecydujesz się na taki przejazd rano, to niewiele zdołasz już tego samego dnia zobaczyć w Nikko. Jeżeli koniecznie chcesz pokonać całą tą trasę jednorazowo, to doradzałbym zaplanować ją na wieczór dnia poprzedzającego zwiedzanie Nikko, choć lepszym pomysłem wydaje mi się nawet przejechać z Kanazawy do Fujisawy i do Nikko pojechać na wycieczkę stamtąd (bez noclegu w Nikko) następnego dnia lub 2 dni później.

Jeżeli chciałbyś dodać do planu Yamanouchi, to najprościej dzień wcześniej dojechać na nocleg z Kanazawy do Nagano (ewentualnie można przyjechać z Kanazawy do Nagano rano i zostawić bagaż na stacji). Do Yamanouchi dojeżdżasz tam i z powrotem z Nagano, a następnie możesz pojechać na kolejny nocleg do Nikko lub Fujisawy. Zwróć uwagę, że wysoki sezon na odwiedzanie Yamanouchi jest w zimie i wtedy transport zbiorowy kursuje tam najczęściej. Przed wyjazdem w maju trzeba będzie ponownie sprawdzić w jakich godzinach odjeżdżają w tym okresie autobusy, prawdopodobnie będzie ich mniej niż obecnie.

Co do wspinaczki na Górę Fudżi, to nie czuję się kompetentny, żeby oceniać technikę wejścia na szczyt poza sezonem. Mogę jedynie napisać, że ze znanych mi relacji, ci którzy decydowali się na taki wyczyn, starali się rozplanować wejście w taki sposób, żeby zobaczyć ze szczytu wschodzące słońce i w tym celu wspinali się w nocy lub nocowali w namiocie w bliskim sąsiedztwie szczytu.

W Japonii są setki onsenów, ale te najbardziej klimatyczne i położone w ciekawej krajobrazowo okolicy odznaczają się zazwyczaj karkołomnym dojazdem i trudno jest je dodać do planu podróży w taki sposób, żeby nie odbyło się to kosztem innym punktów programu. Z tego powodu, odwiedzanie gorących źródeł łączyłbym przede wszystkim z odwiedzaniem regionów górskich i w tych dniach, w których plan zwiedzania nie będzie szczególnie napięty, np. odwiedzenie Yamanouchi można połączyć z Shibu Onsen. Jeżeli macie tatuaże, to będziecie musieli zapytać przed wejściem do onsenu czy możecie wejść pomimo to. Niektóre onseny zezwalają na wejście obcokrajowcom z tatuażami, ale każdy może mieć na ten temat indywidualną opinię i należy liczyć się z odmową.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1144 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:14 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Hej @Aso

Mając na uwadze twoje wskazówki uciąłem jeden dzień w Kioro i dodałem do planu park małp, również zdecydowałem zostać jedną noc w Tokio skąd jest lepszy dojazd pod mt. Fuji.
Ze względu na to że będziemy mega zmęczeni 12 h przesiadka w Pekinie i wycieczka na mur chiński ten pierwszy dzień w Osace będzie dniem aklimatyzacji i dojścia do siebie po podróży.

Zastanawiam się czy nie koszem Kobe i Himeji wybrać Okayama. czy nie za dużo czasu mam na Tokio?

Wstępny plan:
14 maj (wt) Osaka --> Przylot wieczorem, nocleg w Osace
15 maj (śro) Osaka zwiedzanie Osaki, nocleg w Osace
16 maj (czw), Osaka - Nara, zwiedzanie Nara, przejazd do Kioto, nocleg w Kioto
17 maj (pt) Kioto zwiedzane Kioto, nocleg w Kioto
18 maj (sb) Kioto – bambusowy las, zwiedzanie Kioto nocleg w Kioto
19 maj (nd) (start JPR) Kioto - Kobe - Himeji – (lub Okayama?) przejazd wieczorem do Hiroszimy nocleg w Hiroszimie
20 maj (pn) (JPR) Hiroszima - Miyajima nocleg w Hiroszimie
21 maj (wt) (JPR) Hiroszima - Kanzawa poranny przejazd, zwiedzanie Kanzawa, nocleg w Kanzawa
22 maj (śro) (JPR) Kanzawa (JPR) - zwiedzanie, nocleg w Kanzawa
23 maj (czw) (JPR) przejazd do Nagano (Yamanouchi – park małp i ciepłe źródła) nocleg w Yamanouchi
24 maj (pt) (JPR) Nagano - Nikko (zwiedzanie Nikko) – nocleg w Nikko,
25 maj (sb) (koniec JPR) zwiedzanie Nikko, przejazd do Tokio, nocleg w Tokio
26 maj (nd) Tokio – zwiedzanie Tokio - nocleg w Tokio
27 maj (pn) Fujisawa - Kawaguchiko - 5st station -> nocleg w namiocie 5st station
28 maj (wt) Mt Fuji treking - Tokio - nocleg Fujisawa
29 maj (śro) Fujisawa/Tokio --> zwiedzanie Tokio nocleg Fujisawa
30 maj (czw) Fujisawa/Tokio --> zwiedzanie Kamakura, wylot wieczorem z Haneda airport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 03 Kwi 2019 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
W Okayamie nie ma zbyt wiele do zobaczenia poza ogrodem japońskim Korakuen. Zwiedzanie ogrodu łącznie z dojściem/dojazdem ze stacji i ewentualnie zamkiem zajmuje od 2 do 4 godzin. Zatem można tego samego dnia zobaczyć jeszcze jedno miasto (Himeji lub Kobe), a to drugie być może w drodze powrotnej z Hiroshimy.

Nie do końca rozumiem dlaczego upierasz się, żeby długie przejazdy, jak ten do Kanazawy i ten do Nikko były rano, skoro można je równie dobrze zaplanować wieczorem poprzedniego dnia. Późny przyjazd rano sprawi, że w dniu przyjazdu niewiele zdążysz zobaczyć i niepotrzebnie wydłuża do 2 dni pobyt w miejscach, na których odwiedzenie zazwyczaj wystarcza 1 dzień.

To nie jest do końca prawda, że z Tokio jest lepszy dojazd do Kawaguchiko niż z Fujisawy. Raz dziennie kursuje bezpośredni autokar z Fujisawy do Kawaguchiko, a jeżeli nie będą Ci pasowały godziny, to autokary odjeżdżają też z Jokohamy i Gotemby.

Jeżeli dobrze zrozumiałem (ale mam wątpliwości, skoro zadajesz takie pytanie), to zamierzasz przeznaczyć na Tokio 2 dni. Jest to rozsądny czas na zobaczenie stolicy Japonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 04 Kwi 2019 11:28 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
@Aso na wstępie dziękuje ci bardzo za pomoc przy układaniu planu:) biorę pod rozwagę wszystkie twoje wskazówki,
Będziemy nocować w Fujisawie, rzeczywiście jest jakiś autobus bezpośredni z Fujisawy do Kawaguchiko, poprosiłem znajomą żeby sprawdziła mi rozkład jazdy.
Odnośnie przejazdu z Hiroszimy do Kanzawy, podzielę je na 2 etapy, (zostawimy w Kioto cięższy plecak i pojedziemy na lekko do Hiroszimy na jedną noc)

-Proszę doradź mi jeszcze wyszukiwarkę pociągów na JRP (z tego co czytam nie wszystkie Shinkanesy obejmuje JRP), jak jest z biletami i miejscówkami (pokazuje JRP na stacji przed odjazdem i dostaję bilet czy mogę bookować miejsca online, jeżeli tak ot przez stronę JR, zapewne istnieje jakaś appka do rezerwacji, jak znasz proszę podaj mi :)
-Rozumiem, iż obecnie można kupić online promesę w Polsce na JPR przy użyciu karty kredytowej?

Wstępny plan:
14 maj (wt) Osaka --> Przylot wieczorem, nocleg w Osace
15 maj (śro) Osaka zwiedzanie Osaki, nocleg w Osace
16 maj (czw), Osaka - Nara, zwiedzanie Nara, przejazd do Kioto, nocleg w Kioto
17 maj (pt) Kioto zwiedzane Kioto, nocleg w Kioto
18 maj (sb) Kioto – bambusowy las, zwiedzanie Kioto nocleg w Kioto
19 maj (nd) (start JPR) Kioto - Kobe - Himeji – przejazd wieczorem do Hiroszimy nocleg w Hiroszimie
20 maj (pn) (JPR) Hiroszima - Miyajima nocny przejazd do Kioto, nocleg w Kioto
21 maj (wt) (JPR) Kioto - Kanzawa poranny przejazd, zwiedzanie Kanzawa, nocleg w Kanzawa
22 maj (śro) (JPR) Kanzawa (JPR) - zwiedzanie, nocleg w Kanzawa
23 maj (czw) (JPR) przejazd do Nagano (Yamanouchi – park małp i ciepłe źródła) nocleg w Yamanouchi
24 maj (pt) (JPR) Nagano - Nikko (zwiedzanie Nikko) – nocleg w Nikko,
25 maj (sb) (koniec JPR) zwiedzanie Nikko, przejazd do Fujisawa, nocleg w Fujisawa
26 maj (nd) Tokio – zwiedzanie Tokio - nocleg w Fujisawa
27 maj (pn) Fujisawa - Kawaguchiko - 5st station -> nocleg w namiocie 5st station
28 maj (wt) Mt Fuji treking - Tokio - nocleg Fujisawa
29 maj (śro) Fujisawa/Tokio --> zwiedzanie Tokio nocleg Fujisawa
30 maj (czw) Fujisawa --> zwiedzanie Kamakura, wylot wieczorem z Haneda airport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1147 PostWysłany: 04 Kwi 2019 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Autokary nad jezioro Kawaguchiko obsługuje przewoźnik o nazwie Fujikyu. Posiada on angielską wersję strony internetowej, na której opublikowane są rozkłady jazdy niektórych kursów, ale akurat nie tych, które są użyteczne w przypadku dojazdu z Fujisawy. Możesz je przestudiować w wersji japońskiej tutaj:

Fujisawa - Kawaguchiko
http://bus.fujikyu.co.jp/highway/detail/id/35
藤沢駅 = stacja Fujisawa
河口湖駅 = stacja Kawaguchiko
2000 JPY w jedną stronę, wymaga rezerwacji

Jokohama - Kawaguchiko
http://bus.fujikyu.co.jp/highway/detail/id/6
桜木町駅10番のりば = stacja Sakuragicho, stanowisko 10
横浜駅西口22番のりば = stacja Yokohama, wyjście zachodnie, stanowisko 22
2060 JPY w jedną stronę, wymaga rezerwacji

Gotemba - Kawaguchiko
Linia zwykła: http://bus.fujikyu.co.jp/rosen/detail/id/21/#d_h01
Linia ekspresowa: http://bus.fujikyu.co.jp/highway/detail/id/41
御殿場駅 = stacja Gotemba
御殿場プレミアム・アウトレット = Gotemba Premium Outlets
1600 JPY w jedną stronę, w linii ekspresowej rezerwacja opcjonalna

Przed wyjazdem sprawdź rozkłady jazdy ponownie. Do maja mogą one jeszcze ulec modyfikacji, a niektóre kursy być może wydłużeniu do Piątej Stacji. Możesz też porównać opcje dojazdu autokarem z dojazdem wyłącznie z użyciem pociągów, chociaż będzie to wymagać licznych przesiadek.


Najbardziej popularna wyszukiwarka połączeń kolejowych to hyperdia.com. JR Pass obejmuje pociągi Shinkansen (oprócz oznaczonych Nozomi i Mizuho) oraz wszystkie inne pociągi, które są reprezentowane przez zielone ikony. Pociągi z fioletowymi symbolami są obsługiwane przez prywatnych przewoźników kolejowych i JR Pass nie jest w nich honorowany. Opisy sposobów dojazdu zamieszczone na japan-guide.com zawierają szczegółowe objaśnienia co do ważności JR Pass w różnych środkach transportu. Z hyperdia.com i japan-guide.com dowiesz się także na jakie połączenia rezerwacja jest obowiązkowa, a na jakie opcjonalna.

Voucher na JR Pass kupowany przed przyjazdem do Japonii można nabyć wieloma kanałami sprzedaży, online lub ewentualnie osobiście w Warszawie. Obecnie JR Pass można kupić również po przylocie do Japonii w nieco wyższej cenie.

Dla obcokrajowców odwiedzających Japonię jest dedykowana aplikacja smartEX do zakupu biletów na pociągi, ale nie można jej wykorzystać do rezerwacji przejazdów w ramach JR Pass. Rezerwacji z użyciem JR Pass można dokonać jedynie osobiście po przybyciu do Japonii na stacji kolejowej, najwcześniej w momencie wymiany vouchera na JR Pass lub jego zakupu. Wyjątkiem są pociągi obsługiwane przez spółkę JR East, które można rezerwować na poczet przyszłego JR Pass przez stronę internetową spoza Japonii.

Żeby wejść do strefy biletowej na stacji, należy przejść przez bramki pokazując aktywny JR Pass pracownikowi. Jeżeli korzystasz z rezerwacji, musisz ją odebrać przed przejściem przez bramki. Będzie ona sprawdzana podczas kontroli w pociągu.


Byłbym ostrożny w kwestii planowania noclegu w Yamanouchi. Zanim się zdecydujesz, przestudiuj dokładnie sposób dojazdu do miejsca, które wybierzesz, żeby upewnić się, że wyjazd stamtąd nie zabierze zbyt wiele czasu. Sam przejazd z Nagano do Nikko zajmuje około 3 godzin i również nie polecam go planować na rano. Zwróć uwagę, że jeżeli nie będziesz mieszkać przy głównej stacji Nagano tylko w Yamanouchi, to czas podróży może się jeszcze bardziej wydłużyć. W rezultacie do Nikko przyjedziesz o późnej porze, a interesujące miejsca w Nikko wcale nie znajdują się w bliskim sąsiedztwie stacji.

Czy masz już jakiś plan zwiedzania Kanazawy? Dwa dni to dość dużo czasu jak na samą tylko Kanazawę.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1148 PostWysłany: 05 Kwi 2019 12:06 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Hej @Aso
Biorę pod uwagę nocleg w Nagano, co do Kanzawy nie mam dokładnego planu, może są jakieś ładne miejsca w okolicy do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 18 Kwi 2019 01:12 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej

Zanim uloze plan, pytanie strategiczne - co najlepiej zrobic w tydzien w czerwcu?

W poniedzialek rano ladujemy w Tokio (NRT), w niedziele rano wylatujemy z Tokio (NRT)

Plan w glowie mam taki ze robimy Tokio (pon, wt) + Kyoto (sr, czw, pt) + ostatni dzien w Tokio (sob) + nd wylot. Myslicie ze ok? Czy warto to inaczej ulozyc?

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1150 PostWysłany: 22 Kwi 2019 19:35 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Podbijam :)
Myslicie ze Tokio + Kioto to optymalnie na 6 pełnych dni w Japonii? Czy warto cos innego dodac do Tokio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 22 Kwi 2019 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Twoje pytanie jest zbyt ogólne. Nie mając wiedzy dotyczącej tego czy masz ochotę iść na żywioł czy też starannie zaplanować każdy dzień, ani też czy planujesz oszczędzać na transporcie czy też możesz pozwolić sobie na JR Pass, trudno jest napisać cokolwiek co byłoby dla Ciebie przydatne. Generalnie to jeżeli masz ochotę planować bardziej szczegółowo, możesz skrócić pobyt w Tokio i w Kioto do 2 dni w każdym z tych miast, a pozostałe 2 zagospodarować na inne miejsca.

Czerwiec to najbardziej odradzany miesiąc w roku na podróż do Japonii z uwagi na porę deszczową. Jeżeli możesz, to przełóż wyprawę na inny okres. Nie ma żadnych liczących się sezonowych atrakcji, które warto odwiedzić właśnie w czerwcu, oprócz tego, że na przełomie czerwca i lipca rozpoczyna się sezon wspinaczkowy na Górę Fudżi.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1152 PostWysłany: 22 Kwi 2019 22:51 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Niestety mamy sztywny termin, dokladnie od 17 czerwca na tydzien. Z doswiadczenia, naprawde caly czas leje? Jest pochmurno? Taka ponura pogoda? Czy raczej krotkie, tropikalne prysznice ala Hong Kong i wychodzi slonce?
Troche mnie tym przeraziles, zupelnie nie wiedzialem ze jest sezon deszczowy w Japonii. Spedzilem mnostwo czasu w Seulu i tam w czerwcu bylo po prostu goraco. Bylem tez w HK w maju i fakt, czasem popadało ostro, ale bylo duzo slonca i nie przeszkadzalo to az tak.

1. Moge sobie pozwolic na JR pass, ale jesli nie trzeba to chetnie go omine
2. Wole raczej zaplanowac dni, skoro mam ich tylko 6 pelnych. Tokio + Kioto myslalem na pewno, moze tez Nara i Osaka? Nie chce bardzo skakac z miejsca na miejsce, ale ze to wszystko jest blisko...
3. Jesli faktycznie ma lac - to moze jechac na polnoc? Tam chyba mniej leje? Tylko chcialem zobaczyc te 'popularna' twarz Japonii, temples, shrines, etc... :(

Dzieki za pomoc, ta pora deszczowa mnie mocno przerazila!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1153 PostWysłany: 23 Kwi 2019 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Dni, w które rzeczywiście pada, stanowią około połowy okresu pory deszczowej, jakkolwiek intensywność opadów jest zmienna z roku na rok. Przez większość czasu utrzymuje się zachmurzenie, które sprawi że ciekawe miejsca nie będą wyglądać tak atrakcyjnie jak w pełnym słońcu, choć dzięki temu unikniesz oblężenia ich przez tłumy turystów.

1. Proponuję zacząć od wyboru metody transportu pomiędzy Tokio i Kioto. Jeżeli szukasz oszczędności, to możesz wybrać nocny autokar. Jeżeli zdecydujesz się na Shinkansen, to w przypadku zakupu JR Pass otwiera to możliwość do planowania przy okazji innych dłuższych tras.
2. W wyborze miejsc do odwiedzenia kierowałbym się głównie tym, co jest interesujące dla Ciebie, natomiast nie starałbym się szczególnie ograniczać liczby przejazdów. Podróżowanie przeważnie wymaga intensywnego przemieszczania się, co w przypadku korzystania z doskonale rozwiniętego japońskiego transportu, szczególnie kolejowego, może być przygodą samą w sobie.
3. Wszystkie najbardziej ciekawe miejsca w Japonii znajdują się w zasięgu oddziaływania pory deszczowej i jeżeli ma to być Twoja jedyna podróż do Japonii, to chyba pogodziłbym się z nieprzychylną pogodą raczej niż pojechał w miejsca, gdzie deszcz nie pada, ale pozostałby niedosyt z powodu nieodwiedzenia tego co było naprawdę charakterystyczne dla Kraju Wschodzącego Słońca.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1154 PostWysłany: 23 Kwi 2019 13:15 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Tak, chyba muszę przełknąć ten deszcz. Zakładam, że przez 6 dni nie będzie ulewy od rana do wieczora i uda się zwiedzić coś bez deszczu...
Oto szeroki plan ktory nakreslilem (nie zaglebialem sie jeszcze w konkretne rzeczy do zobaczenia, bardziej chodzilo mi o ogolny zarys podrozy)

17-Jun Mon Tokyo - fly in o 8 rano, zwiedzanie caly dzien
18-Jun Tue Tokyo - caly dzien
19-Jun Wed Kyoto - rano shinkansen, zwiedzanie caly dzien
20-Jun Thu Kyoto - caly dzien
21-Jun Fri Kyoto - albo znow caly dzien, albo mini trip do Nara lub Osaki
22-Jun Sat Powrot do Tokyo rano, zwiedzanie caly dzien
23-Jun Sun Fly out rano

Pytania

1) Czy w dwa pelne dni w Kyoto wystarcza dla obejrzenia wiekszosci fajnych miejsc? Warto poświęcić ostatni dzień w Kyoto na day trip do Osaki lub Nary?
2) Czy oprócz tego co powyżej napisałem, są jakieś inne miejsca, ktore warto zobaczyc? Nie mam konkretnych zainteresowan, raczej chce w tym tripie zobaczyc takie 'must see' Japonii w tydzien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 23 Kwi 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@olekskw pytanie czy wolisz zgiełk miasta czy jednak coś bardziej tradycyjnego :) Ja zamiast Osaki bym wybrała Narę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 23 Kwi 2019 14:53 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Czy Osaka jest podobna to Tokio? Czy jednak jest duza roznica? Jesli podobnie, to pewnie Nara dla deerow ;) ale bardzo lubie duze miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 23 Kwi 2019 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Zwiedzanie Kioto opiera się w dużej części na miejscach, które mają ograniczone godziny otwarcia. Z tego powodu odradzam poranny przejazd z Tokio do Kioto, bo nim zdołasz rozpocząć zwiedzanie Kioto, zrobi się późno i nie zdążysz zobaczyć zbyt wielu miejsc przed ich zamknięciem. Doradzam dojechać już poprzedniego dnia wieczorem na nocleg w Kioto. Dwa dni nieokrojone o długi dojazd powinny być wystarczające do satysfakcjonującego pobytu w Kioto.

Osaka dla odmiany w niewielkiej części opiera się na atrakcjach o ograniczonych godzinach otwarcia, a bardziej na wieczornych spacerach po dzielnicach, które zaczynają efektownie wyglądać dopiero po zmroku. Jeżeli Twój pobyt jest krótki, a pomimo to chciałbyś zobaczyć Osakę, to sugeruję przeznaczyć na nią tylko połowę dnia, którego pierwszą część spędzisz w Kioto lub w Narze.

Czy są inne miejsca, które warto zobaczyć? Rozumiem, że skoro planujesz Shinkansen z Tokio do Kioto, to zamierzasz skorzystać z JR Pass? W tej sytuacji najbardziej naturalne dalsze cele podróży to Nikko lub Hiroshima i Miyajima. Okolice Góry Fudżi można odpuścić, bo z powodu zachmurzenia związanego z porą deszczową, góra i tak prawdopodobnie będzie niedostrzegalna.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1158 PostWysłany: 24 Kwi 2019 02:39 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Dzieki! W takim razie co powiesz na taki plan? Tokio rozbite na dwie czesci z racji dojazdu do Kioto

16-Jun - Sun -- Fly in rano
17-Jun - Mon -- Zwiedzanie Tokio
18-Jun - Tue -- Zwiedzanie Tokio, wieczorem o 20 pociag do Kyoto
19-Jun - Wed -- Zwiedzanie Kyoto
20-Jun - Thu -- Zwiedzanie Kyoto
21-Jun - Fri -- Zwiedzanie Nara + Osaka
22-Jun - Sat -- Rano pociag do Tokio, zwiedzanie Tokio
23-Jun - Sun -- Fly out rano

Na Hiroszime i dalej chyba nie mam niestety czasu.. ewentualnie mogłbym zamienic Nare + Osakę na Hiroshime lub cos innego. Jak myslisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 24 Kwi 2019 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
To kwestia Twoich priorytetów i ewentualnego pozamieniania kolejności celów podróży w taki sposób, żeby długie przejazdy nie wypadały w czasie ograniczającym możliwość zwiedzania. Jeżeli nie przeszkadza Ci bardziej intensywne tempo, to możesz skrócić pobyt w Tokio z 3 do 2 dni, żeby odzyskać trochę czasu na jeszcze inne miejsca.

Czy wyjazd jest jednak o jeden dzień dłuższy? Wcześniej napisałeś 17-23.06, a obecnie 16-23.06? Czy chodziło o to, że wylot z Polski jest 16.06, a przylot do Japonii 17.06?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 24 Kwi 2019 12:26 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Chcialbym jednak zostawic Tokio na 3 dni, mysle, ze bedzie tam co robic (szczegolnie ze jesli bedzie lało to pewnie znajde cos ciekawego w srodku?)

Do Kyoto jade wieczorem, zeby od rana zwiedzac. Bazuje sie w Kyoto i stamtad zwiedzam caly dzien Kyoto, potem znow Kyoto, potem rano jade do Nary i wieczorem do Osaki.
Wracam do Tokio nastepnego dnia rano i caly dzien zwiedzam. Kolejnego dnia lece do Polski

Myslisz ze przejazdy sa ok?

I tak - przylatuje do Japonii 17.06 rano, wylot jest 16.06 z Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group