Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2014 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Wiele się czyta o tym, że w Japonii można kupić super dużo taniego jedzenia tuż przed zamknięciem sklepów.
Za ile udało wam się zdobyć takie jedzenie? Czy wybór jest duży?
Może ktoś się wypowie z osób, które tak kupowały?
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Cze 2014 21:15, edytowano w sumie 1 raz
czytelność tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 11 Cze 2014 19:26 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Macieqx napisał(a):
Wiele się czyta o tym, że w Japonii można kupić super dużo taniego jedzenia tuż przed zamknięciem sklepów.
Za ile udało wam się zdobyć takie jedzenie? Czy wybór jest duży?
Może ktoś się wypowie z osób, które tak kupowały?


Sklepów o jakich piszesz jakoś nie udało mi się zauważyć, ale to może dlatego że źle patrzyłem. Najczęściej (są wszędzie, jak nie widzisz w promieniu 100 metrów żadnego to znaczy że jesteś na wsi) spotkasz w Japonii sklepy typu convenience store (coś jak nasza "Zabka" ale 1000x lepsze): 7-eleven, Lawson, FamilyMart. One generalnie są całodobowe. Za 500 jenów (~15PLN) kupisz tam gotowy lunch w pudełku. Jak nie jesteś jakimś bysiurem, który musi dziennie wsunąć 5000kcal, to się tym najesz. Jakość jest całkiem spoko. Generalnie za 700 jenów się można całkiem rozsądnie napchać. Mała kawa (najlepsza jest imho w 7-eleven, Lawson troche gorszy) kosztuje 120 jenów, duża chyba 150.

Inna sprawa że w największej ichniej sieci street/fast food - Yoshinoya (nazwę mają po "naszemu") za 700 jenów się nażarłem do syta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
http://www.japan-guide.com/e/e2202.html

"If you visit supermarkets shortly before closing time in the evening, you can purchase remaining perishable products at big discounts."

Japan-guide nie bierze tego z jakiś niewiadomych, na pewno. Poza tym gdzieś w czyjejś relacji czytałem o tym (może nie było to na F4F {?} )

Może ktoś oblatany np:. Niva się wypowie :D
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:27 

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 8
Loty: 111
Kilometry: 197 389
Również o tym słyszałem, ale nie spotkałem się z tym w żadnym z japońskich miast.
Inna sprawa, że ani nie pytałem ani specjalnie nie szukałem. Szkoda czasu, poza tym w Japonii jest tyle dobrego i względnie taniego jedzenia w knajpach, że aż szkoda koczować na resztki ze sklepów ;)
_________________
https://www.facebook.com/naparzamwswiat?ref=hl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:32 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 42
Zbanowany
enroute napisał(a):
Również o tym słyszałem, ale nie spotkałem się z tym w żadnym z japońskich miast.
Inna sprawa, że ani nie pytałem ani specjalnie nie szukałem. Szkoda czasu, poza tym w Japonii jest tyle dobrego i względnie taniego jedzenia w knajpach, że aż szkoda koczować na resztki ze sklepów ;)



Idea jest przeciwieństwem Twojej filozofii. Uczestnikom szkoda jest wyrzucanego jedzenia, a nie czasu. do tego potrzeba pewnej wrażliwości i świadomości.
Ty proponujesz korzystanie "pełnymi garściami", propagatorzy idei preferują zrównoważenie korzystania z zasobów.


Ostatnio edytowany przez mietek09, 11 Cze 2014 22:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Na mnie nie licz, za cholerę nie widziałam nic takiego przez bity tydzień w Japonii. :mrgreen: Wręcz sama Was czytam, bo też się chętnie dowiem :mrgreen:
7eleven i cała reszta - owszem, ale jako po prostu tanie przekąski, ale jakichś specjalnych promocji 'bo zaraz zamykamy' nie spotkałam. Ale fakt, też nie specjalnie szukałam. Następnym razem się rozejrzę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:59 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 24
Te przeceny pojawiają się głównie w supermarketach (w rejonie Kansai to są np. Life, Savoy, Hankyu Store, Fresco i wiele innych), ale zdarzają się też czasem w tzw. konbini (jak wyżej ktoś pisał, convenience store, taki jak Lawson, czy 7-Eleven).

Najczęściej przeceny obejmują gotowe dania do zdjedzenia, wahają się od 10%-50%. Tutaj parę obrazków z netu:

http://dokushin-recipe.com/images/20080422waribiki.jpg - zniżka 30% i zniżka o połowę

http://thumbnail.image.shashinkan.rakut ... .2.2a1.jpg - zniżki o połowę

http://ueo.pupu.jp/blog/wp-content/uplo ... dium02.jpg - zniżki o 70, 20 i 80 jenów


Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie życia w Japonii, to śmiało pisać.

Edit: Co do konbini (Lawson itp.) to rzadko mają takie przeceny, bo większość z nich jest owarta 24h :) więc przeceniają tylko, jeśli zbliża się termin przydatności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Cze 2014 23:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Często wracając w nocy do hotelu przypominałem sobie, że chyba jestem głodny.. ;)
W pobliżu najczęściej był jakiś 7-eleven czy tym podobne "Żabki". I rzeczywiście o tej porze było sporo przecen różnych fast foodów, sałatek, pakowanych kanapek i innych "zapchaj brzuchów". Data przydatności do spożycia była jeszcze parę godzin aktualna ale sklep już przeceniał, nie pamiętam o ile procent ale raczej sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Cze 2014 23:59 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Temat dotyczy głównie sushi i innych produktów, które nie mogą zostać sprzedane następnego dnia z uwagi na krótki okres trwałości. Ja osobiście w JP nie spotkałem się z jakimiś super przecenami (być może trafiałem na niewłaściwą godzinę), ale na przykład w Hongkongu wieczorem bez problemu mogłem sobie kupić sushi za mniej więcej połowę ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Cze 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
piotrekkk napisał(a):
Najczęściej przeceny obejmują gotowe dania do zdjedzenia, wahają się od 10%-50%. Tutaj parę obrazków z netu:

http://dokushin-recipe.com/images/20080422waribiki.jpg - zniżka 30% i zniżka o połowę

http://thumbnail.image.shashinkan.rakut ... .2.2a1.jpg - zniżki o połowę

http://ueo.pupu.jp/blog/wp-content/uplo ... dium02.jpg - zniżki o 70, 20 i 80 jenów


Dokładnie o takie coś mi chodziło! :)

Czyli wiadomo, że takie coś istnieje, ale oczywiście nikt z forum nie zauważył :P Nadal czekam(y) na osobę, które ewentualnie była i chciałby się podzielić informacjami (zdjęciami)
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Cze 2014 15:02 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 24
Te moje informacje były oparte na doświadczeniu, tylko fotki z netu :)

Ogólnie jak ktoś u góry napisał, to nie są żadne "resztki", tylko po prostu towar, który się w danym dniu jeszcze nie sprzedał. Co więcej, często można w marketach spotkać te przeceny na sushi nawet w ciągu dnia, jeśli po prostu minęło od jego zrobienia parę godzin. Nie musi to być przecena tuż przed zamknięciem. Z tego co pamiętam najwięcej się pojawia około godziny 20:00, ale to zależy już od sklepu.

Kiedyś czytałem, jak Japończycy dyskutowali na temat tego, o której godzinie w Lawsonie 100 jenowym (http://store100.lawson.co.jp/) się takie obniżki nakleja, bo wtedy można celować w tańsze zakupy o danej godzinie, ale to raczej się różni między sklepami, no i zależy od ilości towaru w danym momencie, więc może po prostu obniżek nie być. Największe zniżki to 50%, więcej nigdy nie widziałem. Poza gotowymi do jedzenia produktami dobrze jest spojrzeć na mięso, jogurty, soki owocowe, bo na wszystkim się te obniżki pojawiają.

Jakby kogoś interesowało więcej zdjęć:

https://www.google.pl/search?q=%E3%82%B ... D&tbm=isch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Cze 2014 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Takie wyprzedaże jak najbardziej są powszechnie dostępne, ale nie znajdziesz tego w convenience store, chyba, że są jakieś okazyjne wyprzedaże np. wszystkie onigiri po 100 jenów itp. Coś takiego można spotkać w supermarketach, tam gdzie przywożą lub przygotowują na miejscu jedzenie np. Seitan, Peacock, AEON. Znizki przewaznie 10-50%, jak już ktoś pisał.

Wrzucam przykładową kolacje dla 2 osób, która kosztowała ok 25 zł za wszystko.
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Cze 2014 10:23 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Przeceny widzieliśmy tylko w większych marketach i dyskontach, ale za to nagminnie korzystaliśmy z nich w sklepach/punktach sprzedających zestawy sushi, np. po 19.00 wszystkie zestawy były przecenione o 50% :D Najlepsze jest to, że nasze barbarzyńskie kubki smakowe nawet nie były w stanie zauważyć różnicy między takim sushi świeżym i kilkunastogodzinnym:
Image

Większość naszych kolacji tak wyglądała :mrgreen:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Wrz 2014 21:33 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Wow fajne te ceny :) człowiek myślał że tam strasznie drogo a okazuję się że japońskie restauracje w Polsce oprócz gorszej jakości, mają wyższe ceny. Myślę o Japonii w grudniu ale to będzie przygoda kulinarna :D:D:D:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2014 21:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
potwierdzam, że w sklepach typu 7eleven wieczorem jedzenie było przecenione, nie tylko sushi, również to na ciepło z podgrzewaczy (np. rodzaje szaszłyków - wybaczcie moją ignorancję, nie wiem jak to się nazywało ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Wrz 2014 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
opo napisał(a):
potwierdzam, że w sklepach typu 7eleven wieczorem jedzenie było przecenione, nie tylko sushi, również to na ciepło z podgrzewaczy (np. rodzaje szaszłyków - wybaczcie moją ignorancję, nie wiem jak to się nazywało ;) ).

To oczywiście jest yakitori. Masz może jakieś fotki, albo pamiętasz co za jaką cenę można było dostać?
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Mar 2015 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Macie jakieś wyjątkowe szczęście, przez dwa tygodnie, codziennie będąc w jakimś 7eleven, Food Markt czy Fresco nie widziałem nic przecenionego, a zdarzało się, że byłem tam koło 11stej wieczorem.
Na początek myślałem, że to jakiś mój pech, teraz jednak jestem skłonny uważać, że większość sklepów sprzedaje taki towar wcześniej i nie ma co przeceniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Lekki offtop, ale może ktoś skorzysta: idea działa z mniejszym lub większym powodzeniem w hiszpanksich supermarketach Consum i Mercadona. W każdą sobotę po południu (jako że w niedzielę sklepy są zamknięte) ścinają wszystkie soon-to-expire sałatki, pakowane owoce/warzywa i wypieki o 50%, czasem wiecej. Zdarza się to też w środku tygodnia, ale rzadziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:11 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Mi się udało znaleść przecenione jedzenie tylko w markecie w Osace I był tego dość duży wybór Czasami w 7-eleven ale było tego nie wiele i raczej delikatne obniżki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Mar 2015 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
1.jak polować na takie przeceny? od której godziny powiedzmy można zacząć poszukiwania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group