Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#201 PostWysłany: 08 Paź 2022 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
MySOS skończył "review" po tygodniu, czyli trzeba cierpliwości. Kolor żółty bo dodałem dziecko bez 3 dawek, ale jeśli dobrze rozumiem nadal nie powinno być problemu bo status szczepienia jest dziedziczony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#202 PostWysłany: 09 Paź 2022 08:04 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Miejmy nadzieję, że z tą aplikacją będzie jak z aplikacją do Indonezji. Nam nie udało się założyć nawet konta(SMS/kod do tej pory nie przyszedł). Na szczęście pani na lotnisku w KL tylko zapytała się czy mamy ściągniętą aplikację, nie sprawdzając czy mamy konto, wystarczyło pokazać tylko ikonę na telefonie. W DPS nikt już się o aplikację nie pytał.
Przekonamy się pewnie pod koniec listopada, tylko żeby jeszcze ceny biletów zrobiły się bardziej przyzwoite
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#203 PostWysłany: 13 Paź 2022 06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Wczoraj Asahi TV pokazywalo niemal non-stop w kazdych wiadomosciach klipy swiezo przybylych turystow w turystycznych miejscach. Bialasow bez maseczek, i komentarze Japonczykow ktorzy na to narzekali i ubolewali nad tym, ze granice sa otwarte, ze turysci juz w pierwszym dniu nie chca sie dostosowac, ignoruja prosby, zeby zalozyc maseczke, kaszla, maseczek nie nosza, itp, itd.

To chyba taka strategia rzadu, zeby miec wymowke, zeby znowu wprowadzic ograniczenia.

Zobaczymy za kilka tygodni, ale moze byc nieciekawie.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#204 PostWysłany: 13 Paź 2022 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Z tego wniosek: leciec do JP ASAP, bo za chwile okno 'niecovidowe' moze sie zamknac...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#205 PostWysłany: 14 Paź 2022 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2022
Posty: 1
2catstrooper napisał(a):
Wczoraj Asahi TV pokazywalo niemal non-stop w kazdych wiadomosciach klipy swiezo przybylych turystow w turystycznych miejscach. Bialasow bez maseczek, i komentarze Japonczykow ktorzy na to narzekali i ubolewali nad tym, ze granice sa otwarte, ze turysci juz w pierwszym dniu nie chca sie dostosowac, ignoruja prosby, zeby zalozyc maseczke, kaszla, maseczek nie nosza, itp, itd.

To chyba taka strategia rzadu, zeby miec wymowke, zeby znowu wprowadzic ograniczenia.

Zobaczymy za kilka tygodni, ale moze byc nieciekawie.


@2catstrooper Tak z ciekawości. Skąd przekonanie, że prywatny i często antyrządowy Asahi realizuje jakąś rządową strategię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#206 PostWysłany: 14 Paź 2022 11:19 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Na wlasnym podworku widzimy ile "prywatne i antyrzadowe" kanaly sa warte. Narracja jest taka jak ma byc do momentu az przelozy wajhe i wtedy jest zmiana o 180 stopni w kilka godzin. Eh wolne media :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
pascal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#207 PostWysłany: 14 Paź 2022 11:25 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
NBE322 napisał(a):
Trudno powiedzieć. Sama appka mySOS sugeruje że jest przeznaczona dla osób które są objęte obowiązkową kwarantanną. No i jest teraz nowy portal "Visit Japan" który być może (moje przypuszczenie) zastąpi tą appkę.

https://www.digital.go.jp/policies/visit_japan_web/
https://www.vjw.digital.go.jp/manual/ma ... ual_en.pdf


Teraz wchodząc na https://www.hco.mhlw.go.jp/en/ wyskakuje baner że dla przylotów po 14 listopada 2022 nalezy używać właśnie tej stronki "Visit Japan".
Wnioskuje że od tej daty mySOS nie będzie już wymagane.

Załączniki:
mysos.png
mysos.png [ 39.66 KiB | Obejrzany 1597 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#208 PostWysłany: 23 Paź 2022 14:05 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Ja dziś doleciałem do Japonii (NRT). Ogólnie wszystko przebiega bardzo sprawnie, bez problemów. MySOS bardzo to ułatwia, ale tak jak ktoś już wspomniał trzeba ją kilka dni przed odlotem zacząć wypełniać, bo zajmuje to trochę weryfikacja danych, szczególnie certyfikatu Covidowego. Ale gdy już ma się kolor niebieski w apce i wytworzony kod QR wszystko przebiega sprawnie i szybko. Osoby, które nie miały apki, albo inny kolor były kierowane do długich kolejek.
A w samym Tokio dalej maski wszędzie, social distancing itp
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#209 PostWysłany: 01 Lis 2022 12:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Od dzisiaj obowiązkowa rejestracja jest już tylko przez "Visit Japan Web" - https://vjw-lp.digital.go.jp/en/
Dla osób które wcześniej już zarejestrowały się poprzez appkę MySOS, mogą wjechać używając tej appki do 13 stycznia 2023.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#210 PostWysłany: 03 Lis 2022 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Hej,

czy ktoś z Was się orientuje jak teraz wygląda ze szczepieniami w JP? Jak mam dwie dawki - pierwsza J&J, poźniej booster w styczniu 2022, to czy muszę jeszcze zrobić test przed odlotem i zostanę wpuszczony? Do wylotu zostały mi 3 tygodnie.

Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#211 PostWysłany: 03 Lis 2022 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
Dawka J&J jest traktowana w Japonii jak wszędzie, więc jak masz booster to jesteś na niebiesko (tzn ok)
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#212 PostWysłany: 03 Lis 2022 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
a jak masz tylko jedna J&J to co?


"*For the JCOVDEN intramuscular injection/Janssen and CONVIDECIA/CanSino Biologics only in case of primary series, one dose is considered equivalent to two doses."

https://www.mhlw.go.jp/stf/covid-19/border_vaccine.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#213 PostWysłany: 17 Lis 2022 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Visit Japan Web działa sprawnie. Wypełnianie sekcji quarantine fast track jest nieco męczące (tak jakby akurat tę sekcję dali do zrobienia stażyście), ale z trzema kodami QR wszystko na lotnisku przebiega bardzo sprawnie. Lądowałem w Osace i gdyby odjąć czas na przemieszczanie się po lotnisku na poszczególne etapy formalności, wszystko zapewne zmieściłoby się w niecałych 15 minutach. Jeśli mamy QR na customs i immigration, nie ma potrzeby wypełniania druczków w samolocie.

Maseczki noszą praktycznie wszędzie (w pomieszczeniach to oczywiście zrozumiałe), nawet w lesie, co sprawia, że mimo ich "maseczkowej kultury" trochę szkoda ludzi. Nie ma jednak żadnych krzywych spojrzeń czy ostracyzmu, jeśli samemu się na świeżym powietrzu nie nosi.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#214 PostWysłany: 19 Lis 2022 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Tom K napisał(a):
Nie ma jednak żadnych krzywych spojrzeń czy ostracyzmu, jeśli samemu się na świeżym powietrzu nie nosi.



Krzywe spojrzenia sa, ale za twoimi plecami i jak wszyscy nosza maseczki, to tych krzywych spojrzen po prostu nie widzisz.
Ostracyzm tez jest.

I w tej chwili rzad pozwolil poszczegolnym prefekturom ustalic wlasne zasady odnosnie stanow wyjatkowych i innych ograniczen, w tym rowniez noszenia maseczek.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#215 PostWysłany: 19 Lis 2022 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
To jest ciekawa sprawa z tymi maseczkami u Japończyków.
Jestem obecnie w Sheraton Salta w Argentynie, gdzie z nieznanych mi powodów jest kilkunastu przybyszów z kraju sake płynącego, w tym co najmniej dwóch golfistów w pełnym rynsztunku (na marginesie, byłem w tym samym hotelu 5 dni temu i również była grupa Japończyków).
Jak myślicie, ilu z nich nosi maseczkę? Żaden! A miejscowi i owszem, zdarza się, nawet na głębokiej prowincji i to na zewnątrz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#216 PostWysłany: 19 Lis 2022 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Ale to tylko anegdota. Weźmy inną, ciut bardziej reprezentatywną, ale również anegdotę. ;) @tropikey Dużo podróżujesz. Powiedz, czy jakaś nacja/rasa którą napotytkasz na swoich podróżniczych szlakach wyróżnia się spośród innych w kwestii noszenia masek? ;) I przed epidemią C-19 też.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#217 PostWysłany: 19 Lis 2022 03:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@tropikey

Anegdota z autopsji sprzed 2 tygodni. Samolot z Vancouver do Tokyo, jakies 80% pasazerow to Azjaci (nie tylko Japonczycy). Malo kto ma maseczke na twarzy.
Komunikat aby przygotowac sie do ladowania.
Wszyscy naokolo nakladaja maseczki.
Wychodzimy z samolotu w pelni zamaskowani.

Wiec tak to jest z tymi maseczkami.

Ja nosze, bo niestety jako gaijinka sie wyrozniam, i nie chce slyszec komentarzy od lokalnych, ze "oczywiscie, ze cholerni gaidzini nie chca nosic maseczke, ze sie nie chca dostosowac i ze ich wszystkich powinien szlag trafic."

Bo teraz przy otwartych granicach Japonczycy automatycznie mysla, ze jestem turystka.

PS> Jak jestem sama na swiezym powietrzu i nie ma ludzi naokolo, to nie nosze, ale jak tylko ktos sie pojawia, to zakladam, bo nie ma sensu sie stresowac.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#218 PostWysłany: 19 Lis 2022 11:26 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
fortuna napisał(a):
a jak masz tylko jedna J&J to co?



W instrukcji jest napisane, że jak masz J&J to wpisujesz ją jako pierwszą i drugą. A drugą jako trzecią. Działa, bo to także mój przypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#219 PostWysłany: 27 Lis 2022 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
Mam za sobą 6 podróży do Japonii, planowy LOT 6 grudnia, 3 szczepionki, zakupione jeny, natomiast z aplikacją - nie wiem czy sobie poradzę.

Na przykład:
czy jeśli zakładam konto przez laptop, to nie będzie problemu w Japonii przy używaniu tabletu?
czy mogę normalnie używać Firefoxa czy instalować do tego Chrome bo jest zalecany?
gdzie na tej stronie jest w ogóle przycisk rejestracji? to akurat już wiem - rejestracja się udała

Ktoś już przerabiał VisitJapan lub/i umie pomóc?
Proszę o info bo mam zerową wiedzę w posługiwaniu się smartfonem i tego rodzaju aplikacjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#220 PostWysłany: 27 Lis 2022 03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Visit Japan nie jest aplikacją. Jest stroną www z formularzami. Możesz zrobić wszystko na komputerze i na końcu otworzyć to po prostu na komórce, robiąc screeny kodom QR. W zasadzie to możesz sobie nawet te kody wydrukować:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
JR Jazda lubi ten post.
JR Jazda uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group