Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#101 PostWysłany: 18 Lut 2022 04:56 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
@2catstrooper tak, pamiętam co pisałaś i rozumiem to „poluzowanie”, ale jednak się łudzę, że może jednak. Jesteśmy w Tajlandii, spełniamy wszystkie warunki także ten :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#102 PostWysłany: 18 Lut 2022 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
@foodtravel.pl warunkow niestety nie spelniacie, bo na dzien dzisiejszy Japonia uznaje jedynie trzecia dawke, ktora zostala wykonana w Japonii. Czy to sie zmieni w marcu? Tego nie wie nikt.

Ja spelniam wszystkie warunki i po dlugich namyslach zdecydowalam, ze jednak do Polski na wiosne nie polece. Bo jak przed powrotem test w PL bedzie pozytywny, to nie bede miala jak wrocic. A jak znowu zmienia zdanie i "zamkna" granice? Za duze ryzyko.

Moze w grudniu sie uda...
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#103 PostWysłany: 23 Lut 2022 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Za 5 dni Japonia ma "poluzowac" granice, ale jak do tej pory rzad nie opublikowal zadnych oficjalnych wytycznych jak to sie ma odbyc.
Nie ma ani listy krajow niskiego ryzyka, ani oficjalnych rozporzadzen, ze linie moga podniesc liczbe pasazerow.

Nie ma tez zadnych oficjalnych rozporzadzen, ze kwarantanna zostanie zniesiona, lub skrocona.

Nie ma NIC.

Ciekawe czy ten brak oficjalnych wytycznych ma cos wspolnego z super-zarazliwym podwariantem omikrona, ktory wlasnie szerzy sie w Tokio...

Hmmmm...
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#104 PostWysłany: 04 Mar 2022 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ale temu japońskiemu wariactwu nie przeszkadza nic w inwestowaniu w reklamy w CNN. Właśnie przed chwilą widzialem to:


Ciekaw jestem jak to ma sens?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#105 PostWysłany: 05 Mar 2022 06:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
JNTO mialo sponsorowany content na BBC przez cala pandemie. Tak jak my tu mielismy reklamy slubow na Hawajach. To tak, zeby od czasu do czasu przypominac reszcie swiata, ze Japonia nadal istnieje. Jak i Japonii, ze reszta swiata nadal gdzies tam jest.

Ale... i tu sprawy sie komplikuja.

Ironicznie, wojna na Ukrainie zmusza Japonie do zweryfikowania dalszych planow trzymania kraju w zamknieciu.
Bo jesli samoloty maja latac naokolo Rosji, przez Alaske, albo dolem przez Bliski Wschod, to trzeba te samoloty wypelnic, zeby te nowe, dluzsze trasy sie oplacaly.

Z dnia na dzien zdjeto Kanade i wiekszosc krajow Bliskiego Wschodu z listy wysokiego ryzyka. Czyli dla potrojnie szczepionych nie bedzie kwarantanny w Japonii.

I nagle ogloszono, ze od 14 marca rzad zwiekszy limit przekraczajacych granice do 7000 osob.

Jak na warunki japonskie, to zmiany zachodza w tempie ekspresowym.

Skutkiem ubocznym wojny na Ukrainie moze byc rychle otwarcie Japonii. Wiec o ile wojna nie skonczy sie w przyszlym tygodniu, to nagle wszyscy myslimy, ze otwarcie bedzie jeszcze w tym roku. Inaczej ANA i JAL po prostu upadna. A rzad nie ma kasy, zeby je wspomagac.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#106 PostWysłany: 06 Mar 2022 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Japonia chyba jako jeden z ostatnich krajów pozostała zamknięta (nie patrząc na małe wyspiarskie Państwa), bo jak już Australia i NZ się otworzyły, to dziwie się (albo i nie), ze Japonia dalej w zamknięciu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#107 PostWysłany: 16 Mar 2022 15:25 

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 6
Korea znosi kwarantannę, myślicie, że jest szansa, że Japonia w końcu też wpuści turystów w tym roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#108 PostWysłany: 04 Kwi 2022 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Tutaj artykul na temat Japonii.

https://www.nytimes.com/2022/04/02/trav ... order.html

Zgadzam sie z nim. Nie ma na razie zadnych planow na rychle otwarcie. Liczby zachorowan znowu ida do gory, i wiem z wlasnego doswiadczenia, ze przecietny Japonczyk wini za to poluzowanie granic w marcu. Przekonalam sie o tym w dosyc nieprzyjemny sposob na wlasnego skorze.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#109 PostWysłany: 06 Kwi 2022 16:49 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Japonia w piątek się otwiera dla cudzoziemców, ale nadal nie na turystów.

https://nationalpost.com/pmn/health-pmn ... luding-u-s
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#110 PostWysłany: 06 Kwi 2022 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
To może jako kontrapunkt. Niby tak, a jednak nie...
https://loyaltylobby.com/2022/04/06/jap ... il-8-2022/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#111 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Pajace pozostaną zamknięte wraz z Chinami przez następny rok i 6 niedziel, podczas, gdy praktycznie cały świat, nawet ten dotąd ultrakonserwatywny w temacie pandemii (vide antypody), dał już sobie albo stopniowo właśnie daje spokój z koronawirusem pod kątem podróżowania :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#112 PostWysłany: 06 Kwi 2022 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Nie.
Japonia nie otwiera sie dla cudzoziemcow.
Po prostu zamiast wciąż uaktualniać listę krajów, wywalają ta listę całkowicie.
Tłumaczenie angielskie jest bardzo mylące.

Dostalam kilka PW o tym wiec wyjasniam.

W tej chwili Japonia ma kilka list krajow: designated (gdzie potrzeba kwarantanny po przylocie), non-designated (gdzie jesli ma sie booster, nie potrzeba), oraz denial of entry (wszystkie kraje, tak w zasadzie) i non-denial (jakies dwa czy trzy kraje, z ktorych technicznie mozna wjechac do Japonii, o ile nie przebywalo sie w kraju z listy "designated" przez ostatnie 14 dni).
To bylo bardzo skomplikowane.

Zamiast tego wywalili wiec liste denial of entry (choc kilka krajow nadal na niej jest) i teraz mamy tylko designated countries i non-designated countries.

Obowiazek wizowy nadal obowiazuje.

Od 10 kwietnia podnosza liczbe przyjezdnych do 10 000 osob. Linie lotnicze proszone sa o nie wiecej niz 140 osob w samolocie.

Turystow nadal nie wpuszczaja.

Czyli, wszystko pozostaje bez zmian.

Jedyne co sie zmienia to sformulowania dla mediow.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#113 PostWysłany: 09 Kwi 2022 01:34 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Premier Japonii mówi, że póki co nie ma planów otwarcia się dla turystów.
https://www.straitstimes.com/asia/east- ... pm-kishida
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#114 PostWysłany: 09 Kwi 2022 18:03 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Wkrótce cały świat powróci do normalności (względnej), a Japonia dalej będzie zamknięta w tej swojej enklawie. Cieszę się, że udało mi się tam zawitać, zanim rozpętało się to covidowe spartolenie.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#115 PostWysłany: 09 Kwi 2022 18:36 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Nie lubią obcych. Męczyli się jak turyści przyjeżdżali, teraz mają dobry powód, czy pretekst, żeby się ich trwale pozbyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#116 PostWysłany: 09 Kwi 2022 18:54 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Kto się męczył, to się męczył. Nikt nie zarabiał na turystach? Trochę mnie dziwi takie podejście do tego sektora. Serio te wpływy były tak małe, że nikt nie tęskni za turystami? Od razu mówię, że sie nie znam (dlatego sie wypowiadam :D) i nigdy w Japonii nie byłam, ale wydawało mi się, że to dość popularny kierunek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#117 PostWysłany: 10 Kwi 2022 05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Przed pandemia, glowne inbound rynki turystyczne dla Japonii to turysci z Chin i Korei Pd. Na nich sie zarabialo. Turysci z zachodu, to kropla wody w porownaniu z turystami z Azji.

Dopoki Chiny sa zamkniete, Japonia traci kase.

Mowiac "turysci zagraniczni" tutejszy rzad ma na mysli Koreanczykow i Chinczykow. Nikomu nawet nie przychodza do glowy bialasy z Europy czy Amerykanie. Tak tu jest, niestety. Jesli juz, to turystow z zachodu raczej tu nie lubia, bo nie wydaja pieniedzy, jak ci z Azji. Juz przed pandemia, calkiem otwarcie mowili tutaj w branzy, ze nie chca backpakersow i dusigroszy.

A z trzeciej strony, Japonia zawsze miala bardzo rozwiniety rynek turystyczny krajowy. Do tego stopnia, ze przed pandemia taniej bylo mi poleciec gdzies zagranice, niz zwiedzac Japonie. Pandemia w koncu to zmienila, bo jak nie bylo konkurencji chinskiej, to i ja i tysiace Japonczykow rzucili sie na zwiedzanie kraju. Mielismy nawet specjalne promocje na loty i hotele. Bylo to takim wielkim sukcesem dla branzy, ze w tym roku na lato ceny hoteli i lotow krajowych sa juz na poziomie przed-pandemicznym.

W tej chwili, rzad calkiem otwarcie mowi, ze nie chca tutaj overtourism, ze chca jakosc, zamiast ilosci. Czyli, chca tych, ktorzy beda wydawac kase. Nawet przebakuja, zeby utrzymac obowiazek wizowy nawet jak Japonia sie otworzy, zeby lepiej moc wybierac, kto przyjedzie. Brzmi jak zart, ale spoleczenstwo bardzo to popiera.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
10 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#118 PostWysłany: 10 Kwi 2022 11:32 

Rejestracja: 08 Lip 2021
Posty: 11
To raczej dość logiczne, że z tak liczebnego kraju, jak Chiny, który jest tak blisko, turystów będzie więcej niż z Europy czy Stanów.
Pewnie z punktu widzenia ministerstwa turystyki chiński turysta to główny turysta.

Jednak nigdy nie zauważyłem tego w podejściu zwykłych Japończyków.

Pracowałem i mieszkałem kilka lat w Szanghaju. Chiński turysta jest faktycznie inny od zachodniego. My w Europie mamy bardzo dużo wolnego, więc podróżujemy często. Z mojego doświadczenia, Chińczyk ma np. 10 dni urlopu, z tym że mało kiedy dostanie całe 10 za jednym razem, pracuje często w sobotę ( w moim korpo też tak było) więc ma bardzo mało czasu na podróże. Miałem koleżankę, która zwolniła się z pracy, wybrała całą kasę z konta plus debet, poleciała w świat. Jak powiedziała, to jej podróż życia. Backpacking jest tam bardzo mało popularny.

Z tym że zachodni turysta jest uważany za biedaka jednak bym nie przesadzał, na moich kilka wizyt w Tokio miedzy innymi spałem w Hotelu Hilton tym 5* w centrum, większość osób które widziałem było z Europy lub Japonii, w tych drogich restauracjach sushi było podobnie.

Dodatkowo nasłuchałem się od Chińczyków, jak to Japończycy mają ich za gorszych i ze ja jako biały mam szczęście bo nas traktują ,,jako tako" na równi. Jakoś nie mogłem w to uwierzyć, do czasu wspólnej wyprawy z chińskimi współpracownikami.
Już od początku wizyty okazało się ze brakuje jednego pokoju w klasie którą zarezerwowaliśmy, z 5 osób ja dostałem upgrade. Na ulicy w Tokio dziewczyny dawały ulotki z informacją o jakimś klubie, od razu z uśmiechem wręczyły mi wspomniany papierek była tam informacja ze z tą ulotką dziewczyny i obcokrajowcy wchodzą za 1/3 albo 1/4 ceny, już nie pamiętam. Koledzy tez poprosili o te ulotki reakcja była trochę dziwna ale dostali. Wieczorem wybraliśmy się do tego klubu, ja byłem pierwszy w kolejce, załoga z uśmiechem przyjęła zapłatę i pokazała mi drogę do szatni. Koledzy usłyszeli ze ich ta promocja nie obowiązuje, na co powiedzieli ze przecież są obcokrajowcami, nic to nie dało zapłacili cała kwotę.
Podobnych sytuacji było więcej...

Byłem kilka razy w Osace, zawsze wynajmowałem to samo AIRBNB, potem już dogadywałem się z właścicielem bezpośrednio bez portalu, pytałem czy będzie miał coś dla mnie w wakacje napisał ze zaprasza i tęskni za nami turystami...

Jakoś mi się nie wydaje żeby Japonia miała się otwierać np tylko dla Chińczyków, gdyby miało tak być ich szczepionki byłyby już wpisywane na liscie akceptowanych a chyba nie są?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2022 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#119 PostWysłany: 10 Kwi 2022 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
@danmoood

I odpowiedziales sam sobie.
Oczywiscie, ze Chinczycy maja malo urlopu. Tak samo jak Japonczycy. Wiec podrozuja w zorganizowanych grupach na zorganizowane wycieczki z zogranizowanymi planami. Takich turystow tutaj kochaja. Tacy turysci trzymaja sie z dala od Japonczykow, jada z miejsca na miejsce, wydaja kupe kasy i nie robia problemow. I tak rzad japonski widzi idealnego turyste, bo duza wiekszkosc Japonczykow tam samo podrozuje.

Turysta indywidualny to zlo konieczne. Ale jak sam pokazales, sa cale biznesy, gdzie naiwnych turystow w Japonii oskubuja, bo do takiego klubu sobie poszedles. Oczywiscie, ze Azjatow nie wpuszcza, bo menedzerstwo nie wie skad tacy moga byc. A noz kanji potrafia przeczytac, zorientuja sie, ze ich oszukuja, ze inne menu istnieje dla turystow i bedzie afera. Lepiej ich w ogole nie wpuscic. To logiczne.

Dziwne tez, ze przez kilka lat w Chinach nie zorientowales sie (bo zasada taka sama obowiazuje w obu krajach), ze to co mowia ci do twarzy i to co mowia za twoimi plecami, to dwie rozne rzeczy. Im dluzej tu mieszkam i im lepiej udaje, ze nie znam jezyka, tym ciekawszych rzeczy moge sobie posluchac, jesli lokalesi mysla, ze ich nie rozumiem.

Oczywiscie, ze wlasciciel AirBnB bedzie wolal wynajac ci cos osobiscie, bo AirBnB jako takich w Japonii nie ma juz od chyba ponad 10 lat. To co "funkcjonuje" jako AirBnB musi byc zarejestrowane jako "minpaku" biznes, czyli tak w zasadzie pensjonat, i moze byc wynajmowane przez ograniczona ilosc dni w roku. Oczywiscie, ze wlasciciel bedzie sie cieszyl bezposrednio cudzoziemcowi wynajac, bo nie musi tego deklarowac, a jak da lewy rachunek, to cudzoziemiec sie nie zorientuje. Z Japonczykiem taki numer nie przejdzie, i ryzyko jest za duze.

I to nie jest tak, ze w Japonii Chinczykow maja za gorszych. W Japonii maja nie-Japonczykow za gorszych. Tak, nawet tych bialych. I pandemia po prostu pokazala przecietnemu Japonczykowi, ze wcale nie musi sie z tym kryc pod automatyczna, wyuczona uprzejmoscia, ktora prawie wszyscy turysci myla z goscinnoscia (ze mna wlacznie, kiedy pierwszy raz tu przyjechalam).

Wiec powiedzmy, ze to co ja zauwazylam w podejsciu zwyklych Japonczykow jest ciut inne od tego co mowisz. Ale co ja tam wiem... Turystka tu nie jestem.


PS. Dodam tez, ze szykuja nam czwarta dawke szczepionki (ponoc maja zaczac w czerwcu), wiec calkiem mozliwe, ze beda tego rowniez wymagali od potencjalnych turystow kiedy otwarza granice.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia i covid
#120 PostWysłany: 10 Kwi 2022 14:15 

Rejestracja: 08 Lip 2021
Posty: 11
Nie planowałem takiej dyskusji ale ok
2catstrooper napisał(a):
@danmoood
I odpowiedziales sam sobie.
Oczywiscie, ze Chinczycy maja malo urlopu. Tak samo jak Japonczycy. Wiec podrozuja w zorganizowanych grupach na zorganizowane wycieczki ze zogranizowanymi planami. Takich turystow tutaj kochaja. Tacy turysci trzymaja sie z dala od Japonczykow, jada z miejsca na miejsce, wydaja kupe kasy i nie robia problemow. I tak rzad japonski widzi idealnego turyste, bo duza wiekszkosc Japonczykow tam samo podrozuje.

Właśnie, backpacking tam nie istnieje bo ludzie mają podejście że jadą lecą gdzieś raz na jakiś czas, dodatkowo zwykłych studentów nie stać na takie imprezy
2catstrooper napisał(a):
Turysta indywidualny to zlo konieczne. Ale jak sam pokazales, sa cale biznesy, gdzie naiwnych turystow w Japonii oskubuja, bo do takiego klubu sobie poszedles. Oczywiscie, ze Azjatow nie wpuszcza, bo menedzerstwo nie wie skad tacy moga byc. A nuż kanji potrafia przeczytac, zorientuja sie, ze ich oszukuja, ze inne menu istnieje dla turystow i bedzie afera. Lepiej ich w ogole nie wpuscic. To logiczne.

Klub o którym pisałem to Camelot Tokyo Shibuya, nie jakaś nora dla "wybranych" białych których można mocno oskubać. Z tego co wiem miejsce bardzo popularne wśród Japończyków lubiących taki rodzaj muzyki

2catstrooper napisał(a):
Dziwne tez, ze przez kilka lat w Chinach nie zorientowales sie (bo zasada taka sama obowiazuje w obu krajach), ze to co mowia ci do twarzy i to co mowia za twoimi plecami, to dwie rozne rzeczy. Im dluzej tu mieszkam i im lepiej udaje, ze nie znam jezyka, tym ciekawszych rzeczy moge sobie posluchac, jesli lokalesi mysla, ze ich nie rozumiem.

Czy tak nie jest w wielu miejscach? Nie tylko w Azji, ale i w Stanach (gdzie też mieszkałem) i Europie zachodniej (gdzie też mieszkałem)? Ja tylko opisuje refleksje przekazane przez Chińczyków których znam wiele lat oraz moje w czasie podróży do Japonii, samodzielnie i w towarzystwie Chińczyków.
2catstrooper napisał(a):
Oczywiscie, ze wlasciciel AirBnB bedzie wolal wynajac ci cos osobiscie, bo AirBnB jako takich w Japonii nie ma juz od chyba ponad 10 lat. To co "funkcjonuje" jako AirBnB musi byc zarejestrowane jako "minpaku" biznes, czyli tak w zasadzie pensjonat, i moze byc wynajmowane przez ograniczona ilosc dni w roku. Oczywiscie, ze wlasciciel bedzie sie cieszyl bezposrednio cudzoziemcowi wynajac, bo nie musi tego deklarowac, a jak da lewy rachunek, to cudzoziemiec sie nie zorientuje. Z Japonczykiem taki numer nie przejdzie, i ryzyko jest za duze.

Może chodzi tylko o pieniądze, ale jakoś ja z tego powodu nie zapraszałbym kogoś do swojego domu na imprezę rodzinną, a wspomniany Japończyk mnie zapraszał w czasie pobytu. Mi tylko chodziło o to ze zwykli Japończycy przynajmniej nie wszyscy :) nie mają nas za tych kiepskich turystów.
2catstrooper napisał(a):
I to nie jest tak, ze w Japonii Chinczykow maja za gorszych. W Japonii maja nie-Japonczykow za gorszych. Tak, nawet tych bialych. I pandemia po prostu pokazala przecietnemu Japonczykowi, ze wcale nie musi sie z tym kryc pod automatyczna, wyuczona uprzejmoscia, ktora prawie wszyscy turysci myla z goscinnoscia (ze mna wlacznie, kiedy pierwszy raz tu przyjechalam).

Z relacji moich przyjaciół z Chin wygląda to lekko inaczej, ale co oni mogą wiedzieć. Mi też w czasie podróży z nimi wychodzi ze nas jednak lepiej tam traktują ale może to wszystko zbiegi okoliczności
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group