Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Paź 2012 23:15 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Japonia z "promocji" MXP-TOKIO-BRI za 65EUR

Jak zobaczyłem cenę, to decyzja była natychmiastowa - lecę.
Postanowiłem połączyć przyjemne (zobaczyć Tokio w właściwie Naritę) z pożytecznym (zebrać trochę mil które chciałbym przeznaczyć na coś zwariowanego).

Przełom sierpnia i września. Plan jak poniżej. Zapowiada się ciężki maraton.
Środa WAW-MXP by AP
Noc w Mediolanie
Czwartek-Piątek MXP-FCO-NRT-FCO-BRI by AZ
Noc w jakimś miasteczku w pobliżu lotniska
Sobota-Niedziela BRI-FCO-NRT-FCO-MXP by AZ
Noc w Mediolanie
Poniedziałek rano BGY-WMI by FR (wcześniej planowałem LO, ale to musiało zostać zmienione).


Przelot Warszawa-Mediolan Malpensa
Kolejka do odprawy Air One na pół godziny stania. Na szczęście lecimy w trzy osoby więc ktoś mi ją wcześniej zajął. Oczywiście można się też odprawić przez internet. Jedna z moich ulubionych tras. Wspaniały widok na Alpy.

Mediolan
Bilet autobusowy do Mediolanu i z powrotem to 16EUR. Jedzie się koło godziny. Autobus jeździ co 20 minut, lub gdy się zapełni (w zależności co następuje szybciej).
Noc mija szybko, trzeba się zwijać na lotnisko.

Aparat wyciągnięty, zaczyna się zwariowana podróż.

Ostatnie chwile relaksu przed odlotem.
Image


Mediolan Malpensa (MXP) – Rzym Fiumicino (FCO)
McDonnell Douglas MD-82. Mam sentyment do tych samolotów. AlItalia miała je kiedyś w konfiguracji 2-2 (przód samolotu), 2-3 (reszta). Przód samolotu przeznaczony był dla klasy biznes, ale po kilku fotelach była zasłonka, a za nią usadzani byli pasażerowie klasy ekonomicznej. Ci co o tym wiedzieli zawsze prosili o miejsca z przodu ;)


Rzym Fiumicino (FCO)
Udało mi się zmienić terminale dość szybko, więc mam jeszcze trzy godziny do odlotu. Loty do Japonii są z terminala G, na który dojeżdża się kolejką.
Przestroga dla tych co potrzebują prądu lub internetu. W tym terminalu zasilania brak (jedyne dostępne gniazdko było niedziałające), internet płatny.


Rzym Fiumicino (FCO) – Tokio Natita (NRT)
Boarding i zaskoczenie. Wchodzimy do rękawa i zamiast do samolotu schody. Do małych samolotów, autobus zamiast rękawa mogę jeszcze zrozumieć, ale do trzech siekierek to już porażka.
Będziemy lecieć Boeingiem 777-200 I-DISU.

Klasa biznes, układ foteli 1-2-1. Niestety idę dalej.
Image

Klasa ekonomiczna plus, układ foteli 2-4-2, też przechodzę.
Image


Klasa ekonomiczna. Układ foteli 3-4-3. Tu zostaję ;)
Pamiętam jak kilka lat temu Air France miał w Boeingach 777 miłą konfigurację 3-3-3, którą potem zamienił na 3-4-3. Do najniższych nie należę, więc ostatnią podróż AF odbyłem prawie całą na stojąco. Tutaj miłe zaskoczenie, siadam i mam jeszcze miejsce. Ci co siedzieli z przodu i z tyłu klasy ekonomicznej mówią, że na ogonie jest jednak mniej miejsca. Moje siedzonko kilka rzędów dalej.
Image

Jedzenie. Miłe zaskoczenie. Całkiem smaczne, jak na klasę ekonomiczną. Zamiast typowego wyboru z którym się spotykam na dalekich trasach wołowina, kurczak czy ryba, tutaj było inne pytanie. Jedzenie w stylu włoskim czy japońskim?
Można też zamówić sobie posiłek specjalny. Nie zrobiłem tego (bilet bardzo "promocyjny" i po co ktoś z linii ma się denerwować), ale mieli nadmiar na pokładzie więc skorzystałem.

Seafood
Image

Posiłek w stylu włoskim
Image

Śniadanie, a może kolacja. Zależy, czy czasu lokalnego, czy naszego.
Image

Lotnisko Tokio Narita
Pierwsze tablice informacyjne z krzaczkami po wyjściu z samolotu.
Image

Bardzo szybka odprawa paszportowa. Pobierane są odciski dwóch palców wskazujących i oraz fotka.

Tablica przylotów
Image

Japońska toaleta
Image

Stacja kolejowa znajduje się poniżej poziomu przylotów. Bankomaty na lotnisku obsługują nasze karty. W mieście trochę gorzej (zdarzają się takie, które z obsługiwanych języków znają tylko japoński).

Bilety kolejowe można kupić w automacie, ale tam zamiast trasy wybiera się kwotę za jaką ma być bilet. Dla nas lepiej robić zakupy w kasie.
Image

Narita
Pociąg do miasta Narita odjeżdża co kilkadziesiąt minut. Cena 250 jenów (100 jenów to około 1 euro).
Jak byśmy nie rozumieli krzaczków, to są też rysunki, gdzie nie stawać (aby nie blokować przejścia wysiadającym).
Image

Dworzec kolejowy Keisei Narita
Image

W pobliżu dworca. Samochody mają strasznie kanciaste.
Image


Malutki supermarket, a tam cała ścina świerszczyków. Prawie jedna piąta sklepu.
Image

Ten sam sklep. Kolorowe wypieki. Normalniejsze kanapki z tyłu po lewej (o ile kanapka z szynką, serem i ziemniakiem jest normalna).
Image

W drodze do świątyni, która była naszym głównym celem mijamy cmentarz. Tak przy ulicy, między jednym, a drugim domem.
Image

Trochę zboczyliśmy z głównej drogi. Ktoś wyjeżdżał, więc skorzystałem i zrobiłem zdjęcie otoczenia przed domem.
Image

Inny domek.
Image

Niekonwencjonalna skrzynka na listy przerobiona z bańki na mleko.
Image

Piętrowy parking na rowery.
Image

Dla lubiący sushi. Niestety imitacja, a knajpę otwierają koło południa.
Image

Dochodzimy do głównego celu wyprawy - Naritasan-Shinshoji Temple

Kilka fotek z tego co możemy tam zobaczyć.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Czas szybko mija i trzeba wracać.

Małe rybki. Niestety sprzedawca nie znał angielskiego, więc nie wiem, czy to do jedzenia, czy to przynęta na duże ryby.
Image

Restauracje jeszcze pozamykane, ale już szykują świeżą rybę.
Image

Jakby ktoś nie miał pałeczek.
Image

Drogeria. Lokalne rarytasy.
Image

Samurajskiego miecza niestety nie można zabrać do bagażu podręcznego.
Image

Porcja sushi za dwieście kilkadziesiąt jenów. Sklepowa, a smakuje lepiej niż w większości naszych restauracji.
Image

Na ulicach co chwila automaty z napojami, około stu jenów za butelkę. Wszędzie obok kosze na puszki i butelki.
Image

Menu w barze przy dworcu razem z cenami. Nie próbowałem. AlItalia karmiła całkiem dobrze.
Image

Image


Czas wsiaadać do kolejki na lotnisko.
Image


Pobieżna kontrola bezpieczeństwa między częścią kolejową a lotniskową.
Image

Lotnisko Tokio Narita
Przechowalnia bagażu - 300 jenów za małą sztukę. Przed odlotem można się też wykąpać. 1000 jenów za pół godziny.

Kabina prysznicowa i pokój do przebrania się.
Image

Automaty do odprawy Delta Air Lines. W AlItalia odprawiamy się standardowo.
Image

Tablica odlotów, a w tle kolejka do security (a właściwie jej brak).
Image

Trochę się czepiają, aby kosmetyki były w woreczku foliowym.

Tokio Narita - Rzym Fiumicino

AlItalja, czystość pozostawia jednak sporo do życzenia.
Image

Pyszne japońskie jedzenie, choć do końca nie wiem co to było.
Danie główne - ryba, ryż, marchewka, okra i tofu. Jest jeszcze kulka czegoś podobnego do ziemniaka, ale nie wiem co to.
Do tego ciastka na deser, sałatka i galaretka melonowa. Piwo i wino z alkoholi.
Image

Kolacja
Image

Rzym Fiumicino - Bari
Nie wiele pamiętam, już przysypiałem.


I to na tyle.
Potem był przelot w odwrotnym kierunku i wszystko bardzo podobnie.

Z Mediolanu, a właściwie z Bergamo powrót Ryanair.
To był najgorszy odcinek podróży.
Ryanair to dla mnie kara. Żadnej magii latania. Czuję się jak w sklepia z tandetą. To do starego, zdezelowanego autobusu PKS wsiadam z większą przyjemnością. Tu czuję się jak bydło i wiem, że począwszy od właściciela FR tak wszyscy mnie tu traktują.
Droga linia lotnicza Ryanair karząca sobie za wszystko dopłacać, to nie dla mnie. Jestem wysoki, więc mogę napisać, że mają ekstremalnie niewygodne fotele. Nie chcę sobie psuć humoru więc na tym poprzestanę.

Modlin
Byłem tu na testach przed otwarciem i jakiś wielkich zmian, przynajmniej na przylotach nie ma (mam nadzieję, że na odlotach są już punkty gdzie można kupić prasę i coś zjeść).

Autobus kolei mazowieckich do dworca, potem ponad półgodzinne czekanie na odjazd pociągu.

Mam nadzieję, że opis przyda się tym lecącym na krótko z "promocji" linii AlItalia.

Jeśli komuś mało zdjęć to zapraszam na Podróżnik.info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 04 Paź 2012 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Fajna zwięzła relacja. My lecimy dopiero w marcu więce czekam na inne- szczególnie te z 11 listopada.
PS. Dzisiaj kupiłem dolot do Bergamo za 4zł :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2012 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
nooo to sobie poczytam przed spaniem, dzięki! :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2012 00:13 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 14
Super, lecimy jutro! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2012 08:04 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 101
Fajnie, dzięki za relację.
A jak wyglądało obłożenie na przelotach do Tokyo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2012 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
spoko, doczytam dokladnie po pracy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2012 10:46 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Tomek73 napisał(a):
Fajnie, dzięki za relację.
A jak wyglądało obłożenie na przelotach do Tokyo?


W weekend samolot pełny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Paź 2012 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Cytuj:
Porcja sushi za dwieście kilkadziesiąt jenów. Sklepowa, a smakuje lepiej niż w większości naszych restauracji.

hej nie masz namiarów GPS (google maps?)
nie wiem czy nam tez uda sie sprobowac czegos w knajpie i czy bedzie czas, wiec jakies sprawdzone sushi z marketu tez by uszlo. Bede wdzieczny bo lece jutro, w zasadzie juz siedze w BUD czekając na lot do MXP :)

dzięki za świetną relacje, przyda sie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2012 12:16 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 109
Z ciekawości zapytam, ile DOKŁADNIE kosztowała Cię ta, hmm, "przygoda"?

Mateusz napisał(a):
@up, te zestawy kupisz prawie wszędzie :) Nie ma z tym w Japonii problemu, a smak rewelacja. Spróbuj kupić kilka zestawów różnych - ja pokochałem te smaki :)


Dla jasności, to musi byc w miare smaczne, bo nikt by tego nie kupił na bardzo wymagajacym rynku. Ale porównanie zestawów sklepowych z restauracyjnymi, to tak jak porównanie pierogów ruskich z hipermarketu z tymi ulepionymi przez archetypową Babcię.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Paź 2012 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Ciekawa wyprawa :).

Podłączam się do pytania o koszt i czas, jaki spędziłeś w Japonii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Paź 2012 12:59 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Mateusz napisał(a):
@do autora, jak planujesz wykorzystać zebrane mile w Alitalia?


Jakieś nietypowe miejsce gdzie normalnie bilety są bardzo drogie. Plany jeszcze niesprecyzowane, jeśli ktoś ma pomysł to poproszę o podanie destynacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Paź 2012 13:09 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A w jakim programie zbierasz mile? Alitalii czy innym?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Paź 2012 13:11 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Miguelito napisał(a):
Z ciekawości zapytam, ile DOKŁADNIE kosztowała Cię ta, hmm, "przygoda"?


Dokładnie się nie podliczałem.
Przelot AP to sto kilkadziesiąt złotych.
AlItalia to 65EUR za Tokio.
FR poniżej stu złotych, a chyba nawet poniżej pięćdziesięciu.
Noclegi w Mediolanie po kilkanaście euro. 16 euro za autobus Malpensa - Mediolan - Malpensa.
Bari. Tu było drożej, ale hotel jak się podzieli na 3 osoby to jeszcze do przeżycia. Gorzej z transportem. Nocowaliśmy w jakiejś innej miejscowości w pobliżu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Paź 2012 13:14 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
bartek. napisał(a):
A w jakim programie zbierasz mile? Alitalii czy innym?



Amerykańska Delta. Dopiero od niedawna za przeloty w niektórych liniach aliansu SkyTeam liczą mniej mil. Za przelot AlItalia na razie liczą 100% nawet w najtańszych klasach.
Druga sprawa to, to że mile nie przepadają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Paź 2012 13:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ja mam loty z AZ ale wykonywane przez samoloty Delta, chce je nabić na kartę Delty. Ciekawe ile mi naliczą :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Paź 2012 15:16 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 25
Świetna relacja, na taką czekałem. My wybieramy się w marcu :D

Mam tylko pytanie odnośnie prysznica, w cenie są przybory toaletowe, czy jakieś ręczniczki też dają?
Pytanie od żony czy jest suszarka do włosów?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Paź 2012 21:14 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
Mateusz napisał(a):
@RafalM, jak zgłaszasz mile w programie Delty? Czy wysłasz im pocztą tradycyjną bilety? Bo tak rozumiem u nich na stronie, jak chcę zgłosić swoje loty z Alitalii.

bartek. napisał(a):
Ja mam loty z AZ ale wykonywane przez samoloty Delta, chce je nabić na kartę Delty. Ciekawe ile mi naliczą :)


Aby zbierać mile
1. Należy założyć konto na stronie
2a. Jeśli rejs się odbył to wysyłasz fax (może i email ale jakoś zawsze robiłem to faxem) z kopią kart pokładowych i biletu. Można też orginały tradycyjną pocztą ale nie polecam.
2b.Jeśli rejs się nie odbył jeszcze, to podczas odprawy podajesz numer karty Delty.

Za rejsy AZ operowane przez członków SkyTeam jest naliczane 100% mil (minimum 500 na krótkich trasach).

Nie można zbierać mil jednocześnie za ten sam lot w dwóch programach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Paź 2012 22:23 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
RafalM po pierwsze, wielkie podziękowania za relację ;) po drugie mam do ciebie kilka pytań, mam nadzieję że udzielisz odpowiedzi na nie, jak znajdziesz trochę czasu.

-pierwszy raz będę podróżować samolotem na tak odległej trasie, powiedz mi jak wygląda sprawa z napojami w samolocie? pijemy ile chcemy, czy obowiązuje nas jakiś limit?
-czy w skład tych napojów, wchodzą także napoje %?
-w kasie na lotnisku jest możliwość zakupu biletu RT na pociąg (lotnisko-Narita-lotnisko)?
-w jakim banku masz konto oraz jaką kartą płatniczą posiadasz (chodzi mi o to czy lepiej brać gotówkę, czy wymienić zł na JPN)
-ile czasu zajmuje dojście z dworca do świątyni?
-jak długo byłeś w samej Naricie?
-widziałeś gdzieś po drodze sklep z pamiątkami?
-orientujesz się może jak cenowo wygląda alkohol na strefie bezcłowej w Naricie?

To chyba wszystko, będę wdzięczny za odpowiedź :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Paź 2012 23:02 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
To ja odpowiem na część ogólną:
- napoje są serwowane przez personel kilka razy podczas lotu - zależnie od linii. Jak poprosisz stewardessę o szklankę soku to Ci przyniesie.
- napoje alkoholowe także w zależności od linii np. w LOT musisz za nie płacić. Z relacji autora wątku wynika, że piwo i wino jest na tej trasie za darmo.
- co do alkoholu to tylko jedna uwaga - wlatując do strefy Schengen, alkohole kupione poza Schengen zostaną Ci zabrane w tranzycie (są wyjątki, ale TYO chyba nie jest jednym z nich). Jeśli więc chcesz wysiąść w MXP to OK, ale jeśli chcesz lecieć do Bari to musisz to nadać jako bagaż rejestrowany, bo inaczej zabiorą
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 05 Paź 2012 23:14 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 44
JIK napisał(a):
RafalM po pierwsze, wielkie podziękowania za relację ;) po drugie mam do ciebie kilka pytań, mam nadzieję że udzielisz odpowiedzi na nie, jak znajdziesz trochę czasu.

-pierwszy raz będę podróżować samolotem na tak odległej trasie, powiedz mi jak wygląda sprawa z napojami w samolocie? pijemy ile chcemy, czy obowiązuje nas jakiś limit?
-czy w skład tych napojów, wchodzą także napoje %?
-w kasie na lotnisku jest możliwość zakupu biletu RT na pociąg (lotnisko-Narita-lotnisko)?
-w jakim banku masz konto oraz jaką kartą płatniczą posiadasz (chodzi mi o to czy lepiej brać gotówkę, czy wymienić zł na JPN)
-ile czasu zajmuje dojście z dworca do świątyni?
-jak długo byłeś w samej Naricie?
-widziałeś gdzieś po drodze sklep z pamiątkami?
-orientujesz się może jak cenowo wygląda alkohol na strefie bezcłowej w Naricie?

To chyba wszystko, będę wdzięczny za odpowiedź :)


Na innych trasach, innymi liniami lotniczymi może być inaczej.

-pierwszy raz będę podróżować samolotem na tak odległej trasie, powiedz mi jak wygląda sprawa z napojami w samolocie? pijemy ile chcemy, czy obowiązuje nas jakiś limit?
Ile chcesz. Co jakiś czasz chodzi obsługa i rozdaje napoje, do tego na końcu samolotu są wystawione i można sobie samemu nalewać.

-czy w skład tych napojów, wchodzą także napoje %?
Nie były wystawione, ale do posiłków na pewno jest wino czy piwo. Nie ma mocnych alkoholi. Wino brałem przed posiłkiem, do posiłku i chyba w trakcie lotu. Więcej mi na dobry sen nie było potrzeba, więc nie wiem czy jest ograniczenie.

-w kasie na lotnisku jest możliwość zakupu biletu RT na pociąg (lotnisko-Narita-lotnisko)?
Bez problemu w kasie jak i w automacie.

-w jakim banku masz konto oraz jaką kartą płatniczą posiadasz (chodzi mi o to czy lepiej brać gotówkę, czy wymienić zł na JPN)
Poza strefą Euro zawsze lepiej wychodziłem na przelicznikach od tych co brali gotówkę. Mam mBank i Citi.

-ile czasu zajmuje dojście z dworca do świątyni?
Około 15-tu minut, ale dokładnie nie pamiętam, bo po drodze robiliśmy sporo przystanków na foto. Zobaczę, czy nie mam tej trasy na GPS.

-jak długo byłeś w samej Naricie?
Niecałe trzy godziny.

-widziałeś gdzieś po drodze sklep z pamiątkami?
Samurajskie miecze, preparowane kobry lub żółwie, a może tylko japońskie pałeczki?
Co masz na myśli?
Jeśli potrzebujesz wysłać widokówkę, to na lotnisku, na poczcie którą odwiedziłem ich nie było. A właściwie były, tylko tam, gdzie powinien być widoczek, była biała kartka do pisania.

-orientujesz się może jak cenowo wygląda alkohol na strefie bezcłowej w Naricie?
Nie. Leciałem z bagażem podręcznym, a przez alkohol musiałbym go nadawać tu w Europie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group