Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Image
a mi to piwo najlepiej smakowało
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#62 PostWysłany: 11 Wrz 2016 16:27 

Kirin Ichiban bez problemu do nabycia w PL.
Góra
 PM off  
      
#63 PostWysłany: 11 Wrz 2016 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
sushi tez i co z tego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 11 Wrz 2016 16:33 

kamwad napisał(a):
Uwielbiam taki styl #ironia#sarkazm#dystans#miszcz


Nie mam nic przeciwko temu pod warunkiem, że ma to choć minimum klasy.
Tutaj tego zdecydowanie zabrakło.
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 11 Wrz 2016 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
jacek96 napisał(a):
Antia napisał(a):
hejka

U mnie Japonia byla 96 krajem, ktory odwiedzilam i tez srednio mi sie podobala. Jak na moje oko, za bardzo ulozona, grzeczna i zwyczajnie nudna.

A moze jest tak, ze kraje jak ludzie- niektóre robią wokół siebie dużo szumu, choć wartości w nich żadnych nie ma, a inne maja bogata kulturę, głęboko schowaną przed profanami, by nie pobrudzili jej swymi buciorami w gown...upackanymi?!
Myśle, ze Japonia jest takim krajem do którego niektórzy nie powinni sie wybierać, bo nie dorośli.
Sam czekam na moment, kiedy moja podróż do tego kraju, nie będzie profanowaniem jego kultury.


Mozliwe, ale... znam swoj gust i wiem, ze pukladana Japonia nie miesci sie w kategori "moje ulubione miejsca". Lubie balagan, luz, otwartych ludzi, zywiolowosc, ale tez i adrenaline, strach. Niczego takiego nie znalazlam w Japoni :)
Nie umniejszam bynajmniej wielkosci japonskiej kultury, ludziom, czy magii Japonii, ale to nie moja bajka :)

Sto razy wole od Japonii Iran, Kube czy nawet niedaleka Grecje :)
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 11 Wrz 2016 18:37 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Każdy szuka czegoś innego, niekoniecznie znajdując, ale pamiętajmy że "to, co piękne nie rzuca się w oczy"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 11 Wrz 2016 18:45 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
BusinessClass napisał(a):

Japonki… Boże, jakie one są brzydkie!!! Zaniedbane (brak manicure, pedicure), z koszmarnie krzywymi zębami. W dodatku zupełnie nieczułe na moje podobieństwo do Bruce’a Willisa. Porażka…





http://www.japoneczka.pl/2011/06/yaeba- ... ponczykow/ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 11 Wrz 2016 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
I dlatego warto tam choć raz pojechać. Żeby przekonać się na własne oczy, czy ta kultura nam odpowiada czy niekoniecznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 11 Wrz 2016 19:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@Antia
Dobrze Cię rozumiem i nie wymagam byś wychwalała Japonię, jeśli średnio Ci sie spodobała :)
Tez mam kraje bardziej i mniej ulubione, których nie zachwalam za "nazwę".
Chciałem tylko zwrócić uwagę, ze niektórych krajów piękno polega na ich "brzydocie" (abstrahując od Japońii w której nie byłem, wiec sie nie wypowiadam). Jednak sie tam wybiorę, gdyż lektury o niej, wpłynęły na chęć odwiedzenia tego egzotycznego dla mnie kraju.

Iran i Kuba tez nalezą do mojej top listy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 11 Wrz 2016 20:27 

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 19
Kilometry: 100 280
Może koledze BusinessClass przydarzyła się przygoda podobna do mojej:

Oglądam koncert.
Muzyka nawet całkiem do rzeczy ale baba przy mikrofonie brzydka jak noc.
Patrzę, patrzę lepiej - a to Grzegorz Markowski.

Czy Tokio ładne czy nie - de gustibus non est disputandum.
Ale Japonki są bardzo ładne i koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 11 Wrz 2016 20:33 

"Są Japonki bardzo grzeczne, ciche, ciemnookie,
Wschodnie gejsze niedzisiejsze, skośne, niewysokie,
Może dałbym się Japonce nawet zauroczyć,
Ale jak tu takiej Chince spojrzeć prosto w oczy???

Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny
I to jest prawda, to jest fakt: dziewczęcy urok, wdzięk i takt...
I chyba w całym świecie piękniejszych nie znajdziecie."
Góra
 PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 11 Wrz 2016 20:38 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
relacja na 1 strone
opinii 3 dalsze
szybko sie nakrecacie
mam gleboko w d... czy sie @BusinessClass podobalo w Japonii czy tez nie
wrzuc wiecej fot i szczegolow :) chetnie poczytam
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 11 Wrz 2016 20:50 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
Ja tez poprosze dalsza relacje.
Bardzo mnie zaciekawila.i pierwszy raz doczytalam kogos relacje do konca i chce wiecej :shock:

Ps Mnie osobiscie nie podobaly sie Filipiny. Najgorszy kraj jaki odwiedzilam.
Syf, brud, bieda i oglupiony narod.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 11 Wrz 2016 21:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
surinnnn napisał(a):
Ps Mnie osobiscie nie podobaly sie Filipiny. Najgorszy kraj jaki odwiedzilam.
Syf, brud, bieda i oglupiony narod.

fajnie, to malo widzialas na tych filipnach, bo poza brudem syfem itd... to sa piekne miejsca.
co do oglupionego narodu - poza Japonia i Tajwanem nie ma intelignetnych Azjatow, nie wiem czego oczekiwalas.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 11 Wrz 2016 21:35 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 0
Rozumiem, że to co mnie zachwyca, nie każdego musi zachwycać. Ale teksty typu "dopadła ich sprawiedliwość" (tak, i zginęły tysiące niewinnych ludzi... nie żołnierzy, cywili, w tym dzieci i młodzieży) są naprawdę słabe. Odmienne od naszych zwyczaje są "komedią", muzea - "głupotą".... Zastanawia mnie również, na co autor tyle wydał - mnie trzytygodniowy wyjazd kosztował 9 tysięcy, z przelotem i Rail Passem, a dużo się poruszaliśmy, byliśmy najedzeni, zwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc i kupiliśmy mnóstwo pamiątek. Na pewno jest drożej, niż w Chinach czy Tajlandii, ale nie ma co demonizować tych cen. Szkoda, że nie mogłam się z autorem zamienić - on by został pomóc mamie w ogrodzie, a ja zobaczyłabym czynny wulkan w Kagoshimie, tropiki na Okinawie, gorące źródła w Beppu, japońskie Alpy w okolicy Nagano, punkt widokowy na Fuji w okolicach Hakone, górę Koya i wioski w Shirakawa go ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Death lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 11 Wrz 2016 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Mnie 4-dniowy wypad kosztował 780 zł z przelotem no ale to była mega okazja z F4F (Alitalia).
Bussiness hotel w Osace (tam taka nazwa hotelu oznacza skrajną nędzę) + zwariowany hostel w Naricie (prawie zamarzłem, właściciel zamiast dostarczyć na czas na lotnisko koniecznie musiał pokazać mi Fujijamę).
Odwiedziłem biegiem Osakę, Kyoto, Nara, Tokyo.
Na pewno Japonii nie poznałem.
Ale wystarczyło mi to do wyrobienia opinii, że nie tego pragnę.
Chociaż nie odważyłbym się na opinię, że jest tam nieciekawie itd.
Zdecydowanie czuje się Azję, ale bez pazura - grzecznie, na czas i drogo - nie moja bajka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@BusinessClass notatki zrobione, jak przy Buenos :D
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 11 Wrz 2016 22:35 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Japonia była moim marzeniem od dziecka, więc jak zdobyłam bilet za coś ok. 200-250 euro to byłam b. szczęśliwa. Wyjazd nie był stratą pieniędzy, bo wyszedł niezbyt drogo, ale też nie był ma miarę moich marzeń i oczekiwań (a takie np. Peru to znacznie przerosło moje oczekiwania). Może miała też na to wpływ pogoda, byłam pod koniec marca, miała być sakura a zamiast tego była przedłużona zima. Jak dla mnie kraj zbyt sterylny, choć z drugiej strony totalny chaos architektoniczny. Ludzie zupełnie zamknięci na obcych -zupełnie nie mój temperament, ja zwykle lubię się trochę poprzyjaźnić.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 12 Wrz 2016 05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Być może autor inaczej odebrałby Japonię, gdyby nie zwiedził jej tak powierzchownie.. pozostaje gdybać ;) Byłem w Japonii dwa lata temu na zaproszenie mojego nauczyciela j. japońskiego ze studiów.Celem mojej podróży było miasto Iwaki, położone w prefekturze Fukushima. I pomimo, że miałem okazję odwiedzić również Tokio i Kioto, to właśnie Fukushima wywarła na mnie największe wrażenie. W ciągu kilku dni jakie tam spędziłem miałem okazję odwiedzić miejsca, których raczej nie odwiedzają zagraniczni turyści oraz dowiedzieć się wiele na temat kultury i historii Japonii od mojego gospodarza (który mając już 84 lata, wciąż pamięta czasy gdy jego miasto było bombardowane przez Stany Zjednoczone, a następnie okupowane przez Amerykanów przez około 10 lat).

Uwierzcie mi, niesamowitym przeżyciem jest siedzieć wieczorem w japońskim domu i przy butelce sake słuchać od gospodarza tego rodzaju opowieści, które w dodatku są wspomnieniami z jego życia. Najlepszy film dokumentalny nie może się z tym równać. Gdyby nie to, pewnie do Polski przywiózłbym podobne wrażenia co autor relacji - że drogo i... tyle. (a dodam, że byłoby to całkiem możliwe, jako że wielkim miłośnikiem tego kraju nigdy nie byłem. Na lekcje japońskiego zapisałem się z ciekawości bo były za free ;))
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anonymous napisał(a):
Kiedyś jakiś chłopak zrelacjonował tutaj swoją podróż z dziewczyną po Europie. Napisał, że policjantka w Barcelonie była gruba. Co tu się działo: nieważna treść, nieważne zdjęcia, powołajmy Komitet Obrony Grubej Policjantki, która nie dogoniłaby złodzieja nawet gdyby się czołgał przed jej nosem.

Kiedys byla relacja z Saint Martin ze zdjeciem grubych Holenderek. Zgaduje, ze poprawnosc polityczna wykosila cala relacje, bo nie udalo mi sie jej ponownie znalezc, a byla bardzo pozyteczna, ze wskazowkami, gdzie sie zatrzymac, kiedy laduja najciekawsze samoloty, itp. Byc moze tez byla to relacja BusinessClass. Jak relacja jeszcze istnieje, to poprosze linka.

Co do Japonii, to odwiedzilam ja po wielokrotnych wizytach w Hong Kongu i jednorazowej w Korei, wiec Japonia jako tako nie zszkowala mnie pozytywnie tak jak tego spodziewalam sie. Kazde miejsce ma cos charakterystycznego dla siebie. Jade ponownie w przyszlym roku na 2 tygodnie, zwiedzic bardziej dokladnie, nie na szybko jak wczesniej. Hotele sa drogie, pokoje male, itp. Ale to przeciez wiadomo z gory i podejmuje sie decyzje o wizycie swiadomie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: msala oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group