Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Wrz 2016 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
Im bardziej autor stękał jaka to Japonia jest do d*py, tym bardziej pogłąbiał moją chęć odwiedzienia tego kraju :)

Chyba odkryłem dlaczego autor ma niechęć do Japonii. Wszystko zaczeło się od mapki z informacji turystycznej. Przez słabą jakość musiał wziąć taksówkę za 30zł. To był pierwszy minus który pozostał w jego pamięci, reszta poszła jak domino. Wniosek jest jeden, omijajmy informacje turystyczną na Naricie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 11 Wrz 2016 07:02 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Tak offtopem: niektórzy nie dojrzą ironii choćby się o nią potknęli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 11 Wrz 2016 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Dokładnie, na łeb im spadnie i nie skojarzą :lol:
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Wrz 2016 08:06 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 2
Zgodzę się z kilkoma argumentami np. Japonia dla przeciętnego turysty jest drogim krajem, znajomość języków obcych i komunikacja interpersonalna leży i kwiczy w wielu przypadkach. Niestety cała relacja to w mojej perspektywie jeden, wielki ból dupy.

@BusnessClass: Rozumiem, że nie podobało Ci się, ale wszystko żale to przejaskrawione drobne rzeczy, na które napotkałeś w dużej mierze przez brak przygotowania, niezorientowanym w realiach. Cały czas porównujesz Japonię z krajami południowej Azji nie zważając zupełnie na różnice kulturowe, ekonomiczne, czy chociażby mentalność. Zupelńie jakbyś porównywał podróżowanie np. po Włoszech do Nigerii, czy Kazachstanu... W ciagu tygodnia odwiedziłeś najbardziej oklepane i turystyczne miejsca, ciagle narzekając i nie uważam, że jesteś uprawniony do oceny całego kraju na tej podstawie. Uważam, ze po takim wyjeździe nie masz pojęcia o Japonii. Mowię to jakoś osób, która wielokrotnie odwiedzała turystycznie Japonię, a od ponad 2 lat tu mieszkam.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 11 Wrz 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@BusinessClass osiągnął to co chciał swoją relacją.

A Japonia jest super i potrafi być całkiem niedroga.

Swoją drogą to moim zdaniem warto było pojechać choćby po to, aby zobaczyć, że Japonki mają krzywe zęby.
To w końcu interesujące dlaczego? Przecież spokojne stać je na aparaty. Ot, różnica kulturowa, jedna z wielu.


Ostatnio edytowany przez pabien, 11 Wrz 2016 10:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:05 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Mi Japonia się podobała. Chociaż ze zdziwieniem stwierdziłem, że to generalnie brzydki kraj. Tylko małe enklawy natury czy starej zabudowy mają urok i klimat. I dziwi mnie że ludzie - znani jako koneserzy piękna - żyją w tak brzydkich miastach.
Ale podobała mi się też ta relacja. Duża spostrzegawczość, inteligentne podsumowanie pewnych nieoczywistych faktów i sarkazm, który zawsze witam z radością. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
powiem wam tak - czepiliscie sie businessclass jak goowno buta. ok nie podobalo mu sie, jego sprawa, nie wszystkim musi sie wszedzie podobac. pamiejtajcie ze businessclass nie jest kolesiem
z lapanki, tylko swoje widzial. wiec zamiast jezdzic po nim sprobujcie porozmawiac jak ludzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:14 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Ilość odwiedzonych miejsc nie ma nic wspólnego z...To tak na marginesie nie tylko tej relacji i nie tylko relacji z podróży, ale i wypowiedzi na tematy różne.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:18 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 0
typowy turysta z Polski (nie licząc wieeelu, których znam i szanuję, a którzy się tak nie zachowują) - nic sie nie podoba, wszystko za drogie, absolutny brak znajomości kultury i historii tego kraju, brak znajomości mentalności ludzi i z czego do wszystko wynika. Mieszkanie tylko w hotelach i zwiedzanie tylko atrakcji turystycznych, a później zdziwienie. Artykuł żenada. A piwo w Paryżu kosztuje ponad 40zł, więc przestań już z tymi cenami...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Misiatek napisał(a):
Duża spostrzegawczość, inteligentne podsumowanie pewnych nieoczywistych faktów i sarkazm, który zawsze witam z radością. :)


Kamień spadł mi z serca. Już myślałam, że tylko ja w relacji dostrzegam sarkazm i ironię. Styl pisania autora pozwala mu się wyróżnić na tle setek jednakowych sprawozdań. Czekam na następne relacje;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 11 Wrz 2016 10:22 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
która inna relacja wywołała ostatnio takie emocje :D

koleś miał szczęście, że na tydzień przed (?!?) kupił bilet HND-MUC-WAW za mile M&M i uciekł od tej wstrętnej Japonii :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Wrz 2016 11:26 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 44
Loty: 253
Kilometry: 367 522
pabien napisał(a):
Swoją drogą to moim zdaniem warto było pojechać choćby po to, aby zobaczyć, że Japonki mają krzywe zęby.
To w końcu interesujące dlaczego? Przecież spokojne stać je na aparaty. Ot, różnica kulturowa, jedna z wielu.


Może celem ich życia nie jest podobanie się prostozębym białasom. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
adamp54 lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 11 Wrz 2016 11:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Fajna relacja, przedstawiająca subiektywny punk widzenia - tak samo subiektywny, jak i wszystkie relacje z podróży. No bo przecież inny nie może być...

A tym wszystkim, którzy tak hejtują, proponuję pokazać tu opisy swoich podróży - chętnie się z Was pośmieję. Bo dla mnie śmiech to zdrowie, a nie jak u Was - jedyna siła napędowa do podnoszenia samooceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 11 Wrz 2016 11:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Wstyd mi to pisać, jako żem Japonka, ale Japonia także nie urzekła mnie, o czym już pisałam wcześńiej. Wiele osób zazrościło mi mojej podroży do Japonii, a jest zdecydowanie wiele ciekawszych miejsc na świecie, które mnie bardziej zachwyciły. Jestem szczęśliwa, że tam pojechałam, ale nie jest to moje "topowe miejce" do powrotu.

BusinessClass napisał(a):
Japonki… Boże, jakie one są brzydkie!!! Zaniedbane (brak manicure, pedicure), z koszmarnie krzywymi zębami. W dodatku zupełnie nieczułe na moje podobieństwo do Bruce’a Willisa. Porażka…

Słusznie zauważyłeś, fetyszyści stóp w Japonii nie będą zadowoleni. :? Japonki nie dbają o stopy, o dłonie jeszcze jako tako. Natomiast twarze, szczególnie oczy mają zrobione na tip-top. Miałam okazję widzieć dwa razy jak dziewczyny "robią się". Podkłady, pudry, kredki, szminki i inne makeup'owe rzeczy to pikuś. Najważniejsza jest taśma klejąca naklejana na górną powiekę. Ona to sprawia, że oko się otwiera i wydaje się większe. Dodatkowo sztuczne rzęsy na górną i dolną powiekę powodujące powiększenie optyczne oka. Dziewczyna potrafi zrobić taką metamorfozę w 3 minuty jadąc metrem i używając do tego pęsetki. Dla mnie rewelacja - nie potrafię. Efekt mangowy z okrągłym okiem - murowany. :D
Co do zębów. Japonia jest krajem wyspiarskim. A na wyspach występują genetyczne cechy dominujące, co właśnie odzwierciedla się w dziedziczeniu krzywych zębów. I nie trzeba też szukać daleko - to samo zjawisku występuje u Brytyjczyków.

Hmm... Bruce Willis. No to nie przygotowałeś sie do podróży @BusinessClass. Przecież powszechnie wiadomo, że w Japonii idolem męskości jest Zenek Martyniuk.

BusinessClass napisał(a):
Jedyne, co naprawdę mi się podobało to las bambusowy.

A dla mnie to największe rozczarowanie Japonii. Jako, że bambus to trawa, więc łąka to taka sobie.
Też wolę świerki :lol:

Ogólnie. W Japonii podobało mi w Narze i na Okinawie. Ale takie miejsca można znaleźć bliżej i taniej w Azji.
Ale dla podróżnika, zaliczenie Japonii, to pozycja obowiązkowa. Przejście przez ulicę na Shibuya (tam pogłaskanie Haiko), wejście do Pachinko, salony Segi, selfie z Gozzilą, sushi na żywo, sensei przy patelni, bieg na Gion za prawdziwą Maiko żeby zrobić jej zdjęcie, zlot Mangi, wóda w automacie na ulicy, 10 piętrowy salon karaoke i 15 piętrowy sexshop, pogłaskanie jelenia w Narze, i wizyta u Hattori Hanzo ;) spotkanie Nemo na Kerama Islands - to tylko w Japonii :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Abstrahując od dosyć kontrowersyjnego spojrzenia @BusinessClass na Japonię nasunęło mi się parę uwag:
- racja że Japonia jest droga a już szczególnie w porównaniu z innymi krajami Azji. Był tu kiedyś taki wątek, w którym parę osób usiłowało udowodnić "taniość" Japonii. :)
- nie zgadzam się z twierdzeniem o niechęci Japończyków do pomocy cudzoziemcom. Za każdym razem gdy zdezorientowany stałem z mapą w ręku i usiłowałem rozkminić "co dalej" zawsze ktoś podchodził i poprawną angielszczyzną usiłował mi pomóc, podprowadził, zapytał innych itp. Oczywiście dotyczyło to większych miast, na prowincji znajomość angielskiego jest prawie żadna.
- uwielbiam sushi (+sake), najlepsze jadłem właśnie w Japonii, oczywiście w takich miejscach gdzie chodzą lokalsi (a nie w centrum miasta)!
- w jednym miejscu spałem w mikroskopijnym pokoju hotelowym w innym w całkiem dużym. Zależy co się trafi. To oczywiste, że warunki mieszkaniowe w Japonii są inne niż w USA czy w Nigerii...
- uroda Japonek (i w ogóle Azjatek)... szczuplutkie, drobniutkie z małymi [...] :roll: Nie mój typ ;)
- byłem dwa razy, chętnie polecę jeszcze... :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 11 Wrz 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Relacja która przykuwa uwagę już od pierwszych zdań, relacja którą czyta się od razu "od deski do deski".. Relacja budząca u niektórych takie emocje. Powstała relacja, więc wyprawa nie była stratą czasu i pieniędzy. To było fajnie spędzone kilka minut niedzielnego popołudnia, nieźle się uśmiałem. Dziękuję.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:12 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Ciekawe czy decydenci będą mieli cojones, żeby zakwalifikować tę relację do konkursu wrześniowego. Moim zdaniem powinni................ :mrgreen:

Uwielbiam taki styl #ironia#sarkazm#dystans#miszcz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Hmm, z moim krzywym uzębieniem, mogę mieć tam powodzenie :-D

Ja tam lubię relacje kolegi Businessclass'a (bardzo podobała mi się ta z Galapagos). Szczerze, bez upiększania i z humorem. Moje jedyne zastrzeżenie dotyczy apelowania do innych, w mniej lub bardziej bezpośredni sposób, by sobie Japonię odpuścili. Pozwól innym wyrobić sobie swoje zdanie. A nuż (dzięki @Abcn :-)), innym spodobają się dziewczyny z nachodzącymi na siebie ząbkami, albo w zupełnie odmienny sposób ocenią wielkość izb hotelowych lub przyjazność autochtonów :-)
Pozdrawiam, Bartek
p.s. ja sam skosztuję odrobinę japońskiego tortu w październiku (tylko 2 dni w Tokio)


Ostatnio edytowany przez tropikey, 11 Wrz 2016 14:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 11 Wrz 2016 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
kamwad napisał(a):
Ciekawe czy decydenci będą mieli cojones, żeby zakwalifikować tę relację do konkursu wrześniowego. Moim zdaniem powinni................ :mrgreen:

Uwielbiam taki styl #ironia#sarkazm#dystans#miszcz


Raczej tak :) Bo choć nie każdemu podoba się ta niechęć to relacja sama w sobie jest całkiem fajna, choć trochę krótka.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Byłem w Japonii 2 tygodnie i mnie również nie urzekły wielkie miasta, ale za to przyroda mnie zachwyciła. Góra, lasy, rzeki w Japonii są przepiękne i dziewicze, nie zadeptane jeszcze przez masową turystykę jak miejsca z listy must see in Japan. Spotykani przeze mnie Japończycy byli zawsze bardzo pomocni i ratowali w trudnych sytuacjach (prawie bliskie spotkanie z niedźwiedziem). Z Autorem zgodzę się w jednym, piwo Yebisu jest bardzo dobre. :)
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group