Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Sie 2012 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Mateusz napisał(a):
Co myślicie o takiej formie zwiedzenia Japonii? http://willerexpress.com/x/bus/dynamic/ ... hp?mid=264

Ja tak jeździłem i polecam, bardzo wysoki standard, zero problemów z czymkolwiek, a do tego tanio jak na Japonię. Ich terminal w Osace to absolutne mistrzostwo świata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#62 PostWysłany: 19 Sie 2012 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
świetna relacja! mogłeś też odwiedzić jakieś muzeum kolei, jest parę, jedno chyba nawet blisko tokyo


ps. a może tego shinka;

udało ci się gdzieś spotkać;) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Sie 2012 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Mateusz napisał(a):
@MaSell, Kupiłeś Pass na 5 dni? Ile wyniósł Cię cały trip?

Na 3 dni. Tokio-Kioto, Osaka-Hiroszima oraz Hiroszima-Tokio. Około 3800zł całkowity koszt na 11 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Sie 2012 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Pociągiem oczywiście :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Sie 2012 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
czukuczuku napisał(a):
świetna relacja! mogłeś też odwiedzić jakieś muzeum kolei, jest parę, jedno chyba nawet blisko tokyo


ps. a może tego shinka;

udało ci się gdzieś spotkać;) ?


Niestety E6 nigdzie nie spotkalem, ale chyba one dopiero zaczną być dostarczane - na razie zrobili tylko jeden prototyp :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Sie 2012 22:45 

Rejestracja: 26 Sie 2012
Posty: 1
Witam, przeczytałem całą relację od deski do deski :)
Wybieram się do Japoni od 19-26 wrzesnia. Może ktoś leci w tym terminie :)?
Trasa: Rzym(17-19.09)->Tokio(19-26.09) ->Paryż (26-29.09)
Trochę jestem przerażony komunikacją w Tokio :) Zastanawiam się czy kupować tego JR ? Ile na nim się oszczędza? Ile kosztują przykłądowo bilety jakbym chciał tam na miejscu kupić??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Sie 2012 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
@smallpop: Zależy jakie masz plany na Japonię przez ten tydzień. Jeśli masz w planach tylko Tokio i okolice to moim zdaniem nie opłaca się JR Passa kupować tylko jeździć na zwykłych biletach. Okazyjnie możesz sobie kupić całodniowy bilet za chyba 700 jenów jeśli będziesz miał jakieś bardziej aktywne dni. Najprościej jak na Naricie kupisz sobie Suica i naładujesz np. za 5000 jenów, akurat będzie na przemieszczanie po mieście i okolicach (Kamakura, Nikko, Saitama itp.), a jak nie wykorzystasz wszystkiego to będziesz mógł zwrócić kartę, oddadzą Ci niewykorzystaną kasę i kaucję. Bilety jedno przejazdowe liczą się od odległości (większość połączeń robisz transferami nie wychodząc poza bramki). Koszt to zależy od firmy, która obsługuje połączenia i wahają się w samym Tokio 130-210 jenów. W Kyoto jest podobnie (dodatkowo bilety autobusowe kosztują tam 200 jenów niezależnie od odległości).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Sie 2012 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
smallpop napisał(a):
Trochę jestem przerażony komunikacją w Tokio :)

Jest łatwiej niż gdziekolwiek indziej na świecie, rozkład jazdy jest obrazkowy, w całym kraju wszystko działa dokładnie tak samo, a jak się nawet pomylisz (wsiadziesz w zly pociag lub kupisz zly bilet) to mozna naprawic ten błąd bez żadnych dodatkowych kosztów ;) . Do tego wszystko działa z dokładnością do kilku sekund, a pociągi jeżdżą jeden za drugim. Nie ma się czego bać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 05 Wrz 2012 12:01 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 24
Do informacji o biletach dorzucam ten:
Seishun Juhachi Kippu
http://www.japan-guide.com/e/e2362.html

Bilet dla młodziezy, ale każdy może na nim jeździć. Ważny w określonych miesiącach.

Jeździłam na nim około tygodnia: trasa Kioto-Tokio,Tokio-Nikko,Tokio-Yokohama i Kamakura i chyba jeden dzień Yamanote Line (czyli wokół Tokio), więcej nie pamiętam. Jedyny minus, że nie działa w bramkach i podchodzi się do pana obsługującego bramki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Wrz 2012 12:19 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
Tym, którze zdecydują się na zwiedzanie Tokia metrem polecam bilet dwudniowy na wszystkie linie. Więcej informacji tutaj: http://www.tokyometro.jp/en/ticket/valu ... html#anc02

Bardzo ważna uwaga - bilet można kupić TYLKO na lotnisku! Można kupić oczywiście kilka sztuk, bilety opłacają się o wiele bardziej niż zwykłe jednodniowe, które można kupić we wszystkich automatach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 09 Wrz 2012 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Aeroflot współpracuje z hotelem nieopodal lotniska w którym lokuje pasażerów, którzy muszą spędzić noc na lotnisku z powodu utraconego połączenia/mocno opóźnionego lotu. Problem w tym, że większość tych osób nie ma wizy rosyjskiej, a więc nie może wyjść poza teren lotniska. Dlatego też osoby te są najpierw odprowadzane do pokoju, a później nie mogą z niego wyjść do momentu, gdy nie zawiozą delikwenta z powrotem na lotnisko przed nowym lotem. Problem nie dotyczy osób, które mają wizę rosyjską. Nie wiem jak to jest rozwiązane technicznie - czy taką osobę zamykają w pokoju, czy może jest ktoś kto pilnuje piętra, by nikt nie wyszedł z pokoju. Historia zasłyszana z dwóch niezależnych źródeł w tym od kolegi, którego poznałem w Japonii w hostelu, który załapał się na tę "atrakcję" zasponsorowaną przez Aeroflot ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 14 Wrz 2012 01:05 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 76
Mateusz napisał(a):
Mam jeszcze dwa pytania:
Gdzie wymienić pieniądze w Tokio/Narita?
Czy wejście na Roppongi jest za darmo? Ew. jaki inny punkt widokowy można zaliczyć za free?

Bankomaty są praktycznie w każdym sklepie 7eleven, i w zasadzie tylko w tych sklepach ATM obsługują karty zagraniczne. Kantor się średnio opłaca jeśli się nie ma opłąt za kożystania z atm'ów Zobacz może masz w banku możliwość darmowych wypłat z bankomatów na całym świecie ( np. Inteligo ma). Wjazd na Tokyo metropolitan government building jest za darmo (na 140 piętro bodajże). Miejsce Nishi-shinjuku, stacja shinjuku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 14 Wrz 2012 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Dokładnie tak, sklepy 7-eleven i Lawson. Jeszcze bankomaty Citi działają z zagranicznymi kartami.
A kontor to na lotnisku - nigdzie indziej szczerze mówiąc nie widziałem żadnego.
Zarówno Roppongi Hills jak i Tokyo Tower - wjazd płatny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 16 Wrz 2012 15:53 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Bardzo fajna relacja. Dzięki niej Japonia kusi mnie coraz bardziej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 18 Wrz 2012 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Mam naklejkę, pieczątkę i czyjś podpis (nie wiem czy wpisali mi się przy wjeździe czy wyjeździe).
Wygląda to tak jak pod tym linkiem:
http://www.accessj.com/2010/10/example- ... ssion.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Wrz 2012 15:12 

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 2
No relacja świetna poparta wyśmienitymi zdjęciami i informacjami. Gratuluję i czekamy na następną relację :)
_________________
Moja strona internetowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Wrz 2012 09:00 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 76
Polecam japan-guide.com. Tam jest wszystko: jak dojechać , skąd i czym.
9-10 października jest Takayama autumn festival, byłem ( na wiosennym festivalu) i jest fajnie. Klimatyczne ołtarzyki i wreszcze całe ulice budynków w średniowiecznym stylu + pchli targ gdzie można całe mnóstwo dziwnych japońskich zakąsek kupic. Z takayamy można do Shirakawa-go i Gokayama, japońskiej wioski wpisanej na liste Unesco. Choć jeśli nie macie Japan rail passu to może drogo sama podróż wyjść. Generalnie polecam festiwale. A blisko tokyo to jeszcze można Nikko obczaić.
Mt Fuji jak masz szczęście to będzie widoczne z shinkansenu na odcinku Shin-yokohama - Shizuoka. Ja miełem :P
Image R by tiramisufan :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Wrz 2012 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Witam
Czy mozecie mi powiedziec wiecej sprawie Shinkansenu. Na ktorej stronie dokonac zakupu JR Pass? Jak odbywa sie rezerwacja biletow juz na miejscu w Japonii? Czy moge z dnia na dzien sie zdecydowac i isc do okienka po bilet? Czy jest jakis limit kilometrowy w Tygodniowym JR Pass'ie?
Z gory dzieki za informacje!
:)

PS. Zmiana znalazlam wszystko na japan-guide. Pytania anulowane.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kangaroo1983, 25 Wrz 2012 09:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Wrz 2012 09:48 

Taki troche z Ciebie leniuszek co?!
Masz przeciez podana strone gdzie mozesz to wszystko sprawdzic.
Góra
 PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Wrz 2012 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
ZMR napisał(a):
Taki troche z Ciebie leniuszek co?!
Masz przeciez podana strone gdzie mozesz to wszystko sprawdzic.


Skarbie, nie jestem leniuszkiem i znalazlam juz sobie wszystko. A forum jest do tego zeby zadawac idiotyczne pytania jak moje w poprzednim poscie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group