Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Sie 2012 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
A ja z kolei miałem problem w bankomacie z Visą, za to Mastercard bez problemu. Nigdzie indziej karty nie uzywałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 02 Sie 2012 13:00 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Ja uwazam, ze i tak sporo zobaczyles a przeciez kazdy podrozuje we wlasnym tempie, je w restauracjach lub zjada kanapki i zwiedza miejsca, ktore uznal za interesujace dla siebie.

Ma Sell, a jakich innych punktow zabraklo twoim zdaniem w tej podrozy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Sie 2012 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Mateusz,

Były do wyboru różne zestawy w cenach od 750 do 1400Y. Te moje były na ogół za około 1000Y = 10 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Sie 2012 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
takie zestawy obiadowe w pudełkach nazywają się 'bento' - może to pomoże też w szukaniu informacji :)

super wielkie dzięki za relację! tylko pozazdrościć wycieczki! :D
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Sie 2012 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
edytinha napisał(a):
a jakich innych punktow zabraklo twoim zdaniem w tej podrozy?

Tokyo (Akihabara, Harajuku, Meiji Shrine, Yoyogi Park, Ueno Park, Odaiba), Yokohama, Kamakura, Góra Fuji, świątynia Daisho-in + wspinaczka na wyspie Miyajima, Muzeum Mazdy w Hiroszimie, Kyoto (Heian Shrine + ogrody, Ścieżka Filozofów, Imperial Palace), Osaka... Ja zrobiłem bardzo podobną trasę co kolega, plus to co wymieniłem wyżej w 11dni.

Takie zestawy obiadowe w sklepach typu 7eleven, lawson, familymart etc kosztują Y300-Y500 i są bardzo dobre, mozna sie tym bez problemu żywić cały wyjazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Sie 2012 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
MaSell napisał(a):
edytinha napisał(a):
a jakich innych punktow zabraklo twoim zdaniem w tej podrozy?

Tokyo (Akihabara, Harajuku, Meiji Shrine, Yoyogi Park, Ueno Park, Odaiba), Yokohama, Kamakura, Góra Fuji, świątynia Daisho-in + wspinaczka na wyspie Miyajima, Muzeum Mazdy w Hiroszimie, Kyoto (Heian Shrine + ogrody, Ścieżka Filozofów, Imperial Palace), Osaka... Ja zrobiłem bardzo podobną trasę co kolega, plus to co wymieniłem wyżej w 11dni.

Takie zestawy obiadowe w sklepach typu 7eleven, lawson, familymart etc kosztują Y300-Y500 i są bardzo dobre, mozna sie tym bez problemu żywić cały wyjazd.

A ile kasy kosztowała Ciebie taka wycieczka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Sie 2012 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Około 3800zł całkowity koszt.

Kontynuując wątek jedzenia :) :

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Sie 2012 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
tak za zimno wszystko? ;( ciekawe ile w tym chemii...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Sie 2012 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
nrm napisał(a):
tak za zimno wszystko? ;( ciekawe ile w tym chemii...

W brew pozorom te zestawy są robione na świeżo i bez dodawanie zbędnej chemii. :) Czas żywota takiego bento to zwykle kilkanaście godzin i codziennie dowożone/dorabiane są nowe zestawy (Japończycy przodują na świecie w marnowaniu jedzenia). Dobra z tego opcja jest tka, że wracając w nocy do domu to najczęściej w sklepach z takimi produktami gotowymi po godzinie 22-23 są taki zestawy przecenione nawet o 50%. Można sobie coś pożywnego tani kupić na kolacje albo na śniadanie (posiadając lodówkę). :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Sie 2012 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
no tak, znając polskie realia nie pomyślałem, że to może być świeże i normalne. u nas nawet pierogi mają EEEEE od cholery ;)

W takim razie pozostaje jeszcze problem zimnego żarcia ;)

Mam nadzieje, że kiedyś uda mi sie też do Japonii polecieć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Sie 2012 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
nrm, w sklepach zestawy mogą podgrzać w mikforali na życzenie ;)

MaSell, używałeś JR Pass czy Willera? Bo powiem Ci szczerze, jeżeli zrobiłeś wszystko to co ja, byłeś w Narze i Nikko oraz używałeś Shinkansenów (podróżowałeś za dnia) + jeszcze widziałeś to co napisałeś (Akihabarę i Ueno Park też zaliczyłem, ale nie opisałem), to nie wiem jak się wyrobiłeś czasowo z tym wszystkim. Zwłaszcza z Mt.Fuji.

Ja natrafiłem w sklepach na dwa OKROPNE zestawy i od tej pory kijem ich nie dotykałem (chociaż fakt, były najtańsze).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 03 Sie 2012 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Zgadza się, jedzenie podgrzewają na miejscu na życzenie, nawet jak nie znasz japońskiego to wystarczy pokazać palcem mikrofalówkę i się uśmiechnąć :mrgreen: Czasem nawet widelec zamiast pałeczek dawali ;)

tygrysm napisał(a):
MaSell, używałeś JR Pass czy Willera? Bo powiem Ci szczerze, jeżeli zrobiłeś wszystko to co ja, byłeś w Narze i Nikko oraz używałeś Shinkansenów (podróżowałeś za dnia) + jeszcze widziałeś to co napisałeś (Akihabarę i Ueno Park też zaliczyłem, ale nie opisałem), to nie wiem jak się wyrobiłeś czasowo z tym wszystkim. Zwłaszcza z Mt.Fuji.

Ja nie byłem w Nikko, bo za dużo czasu bym na nie stracił, a największa atrakcja i tak w remoncie. Jeździłem Willerem, szkoda mi było dnia na zwiedzanie wnętrz pociągów oraz dworców kolejowych, i tak się naoglądałem tego wystarczająco dużo. Jak się wyrobiłem? Postępowałem w myśl zasady "nie śpimy, zwiedzamy" :)

Tutaj macie galerię około 200 z 4000 wszystkich zdjęć jakie zrobiłem: https://picasaweb.google.com/1095849159 ... WX-9ja_wE#
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 03 Sie 2012 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
No widzisz,

to mi się wszystko wyjaśniło gdzie znalazłeś ten czas skoro podróżowałeś w nocy, ale mimo wszystko nie odpuścił bym kolei bo Shinkanseny to była też dla mnie za duża atrakcja - co kto lubi :) Za to zazdroszczę, że byłeś tam na cherry blossom ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Sie 2012 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
@tygrysm: 2-3 tygodnie to masa czasu, szczególnie jak wiesz co chcesz zobaczyć. Wypad do Nikko (zachaczjąc o Saitama) to 1 dniowa wycieczka. Mając 1.5-2 dni można za jednym zamachem zaliczyć Hakone i Fujisan (pod warunkiem, że będzie pogoda na wspinaczkę). Sezon na Fuji to właśnie lipiec przede wszystkim. Startujesz z 5 bazy koło 16 i akurat jesteś na górze na wschód słonca. Polecam! :D Ja śię sukcesywnie przemiszczałem po Kanto i Kansai (miałem bazę w Tokio, potem w Kyoto/Osaka i Nagoya) jeździłem bez JR Passa globalnego. Kupiłem tylko JR Passa na Kansai w Kyoto i zaliczyłem Nara, Himeji itp. Willerem wracałem z Nagoya do Tokyo. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Sie 2012 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
2-3 tygodnie tak :) ja miałem na miejscu w Japonii 8 dni ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Sie 2012 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Bardzo mi się podoba Twoja relacja i jak Ci zazdroszczę : ))
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Sie 2012 21:56 

Rejestracja: 07 Sie 2012
Posty: 1
LKay napisał(a):
@tygrysm: 2-3 tygodnie to masa czasu, szczególnie jak wiesz co chcesz zobaczyć. Wypad do Nikko (zachaczjąc o Saitama) to 1 dniowa wycieczka. Mając 1.5-2 dni można za jednym zamachem zaliczyć Hakone i Fujisan (pod warunkiem, że będzie pogoda na wspinaczkę). Sezon na Fuji to właśnie lipiec przede wszystkim. Startujesz z 5 bazy koło 16 i akurat jesteś na górze na wschód słonca. Polecam! :D Ja śię sukcesywnie przemiszczałem po Kanto i Kansai (miałem bazę w Tokio, potem w Kyoto/Osaka i Nagoya) jeździłem bez JR Passa globalnego. Kupiłem tylko JR Passa na Kansai w Kyoto i zaliczyłem Nara, Himeji itp. Willerem wracałem z Nagoya do Tokyo. :)


Bilety na pociag i busa (Willer) kupowales wczesniej z Polski przez internet, czy bedac na miejscu juz w Japonii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Sie 2012 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 64
Super relacja, bardzo dobre zdjęcia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Sie 2012 20:49 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 152
zaczytałam się i prawie bym spaliła kurczaka w piekarniku ;/

super relacja, mógłbyś przewodniki pisać :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Sie 2012 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
Świetna relacja, sporo ciekawych informacji - razem z komentarzami :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group