Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Japonia a DEET
#1 PostWysłany: 14 Lip 2019 20:49 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Wybieram się za tydzień na Okinawę. Czytając różne opinie/komentarze w sieci znalazłem informację, że nie jest łatwo dostać w Japonii dobry repelent na bazie DEET, a niektórzy nawet twierdzili, że są jakieś restrykcje dotyczące maksymalnego stężenia. Na ile to jest prawdą? Czy faktycznie nie mogę zabrać mojej muggi 50% do okinawskich lasów, czy też te ograniczenia dot. tylko sprzedaży, a wwieźć mogę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Japonia a DEET
#2 PostWysłany: 15 Lip 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Wwożenie do Japonii środków odstraszających owady jest dozwolone. Nawet przeszukując japońskie strony nie udało mi się odnaleźć żadnych regulacji, które by podważały możliwość przejścia przez kontrolę z takim specyfikiem, ani żadnych odnoszących się konkretnie do zawartości DEET.

Nasuwa mi się jednak pytanie co właściwie planujesz robić w czasie pobytu na Okinawie? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wchodzenie tam do lasu jest skrajnie lekkomyślne z powodu powszechnego występowania agresywnie zachowujących się wobec człowieka węży, których ukąszenie może być śmiertelne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia a DEET
#3 PostWysłany: 15 Lip 2019 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Aso napisał(a):
Nasuwa mi się jednak pytanie co właściwie planujesz robić w czasie pobytu na Okinawie? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wchodzenie tam do lasu jest skrajnie lekkomyślne z powodu powszechnego występowania agresywnie zachowujących się wobec człowieka węży, których ukąszenie może być śmiertelne?

Zaciekawiło mnie to. Możesz powiedzieć jakie tam występują węże agresywnie zachowujące się wobec człowieka?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Japonia a DEET
#4 PostWysłany: 15 Lip 2019 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Najbardziej charakterystyczny dla Okinawy jest wąż określany jako Habu.

https://www.visitokinawa.jp/for-visitor ... inawa-trip
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia a DEET
#5 PostWysłany: 15 Lip 2019 21:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@cypel Jeśli cię temat zaciekawił to polecam https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101996485 http://podrozejaponia.blogspot.com/2015 ... e-jak.html
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Japonia a DEET
#6 PostWysłany: 19 Lip 2019 17:29 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Aso napisał(a):
Nasuwa mi się jednak pytanie co właściwie planujesz robić w czasie pobytu na Okinawie? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wchodzenie tam do lasu jest skrajnie lekkomyślne z powodu powszechnego występowania agresywnie zachowujących się wobec człowieka węży, których ukąszenie może być śmiertelne?
Jadę tam służbowo do jednego z ośrodków naukowych. Jestem świadom możliwości spotkania z wężami Habu i dziesiątkami innych zwierzątek - nie trzeba wcale chodzić do lasu, występują też w parkach.
(PS. Pisząc o lasach nie miałem na myśli jakichś dżungli etc. tylko miejsca gdzie można się spodziewać fruwających nieprzyjaciół ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group