Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Mar 2019 15:30 

Rejestracja: 24 Mar 2019
Posty: 1
Japan Rail Pass. Zanim zdecydowałam się na zakup karnetu, poczyniłam lokalny rekonesans rynkowy i ofertowy. Jednak żadna z firm, nawet przy zakupie większej ilości karnetów nie miała ochoty na redukcję wysokiej ceny. Uśmiechnęłam się z ironią, słysząc propozycję darmowej wysyłki, przy zamówieniu, bagatela za 20 tyś zł!

Postanowiłam działać na własną rękę i rozpoczęłam poszukiwania w sieci. Jednak na początek sprawdziłam kursy walut i okazało się że funt brytyjski w ostatnich dniach mocno spadł więc, od razu skierowałam się na angielski rynek. Ponieważ używam Revoluta, który pozwolił mi na zakup waluty w bardzo korzystnej stawce, tym sposobem udało się dużo zaoszczędzić. Polecam – mega dobre rozwiązanie. Napiszę niebawem więcej o tym.

Wracając do karnetu na pociągi. Odpaliłam kilka stron stron angielskich i te które od razu wzbudziły moje zaufanie, niestety nie miały atrakcyjnej ceny. Zostały dwie, najtańsze, różniące się tylko 1 funtem w cenie. Pokusiłam się o tę najtańszą, w końcu przy zakupie 12 kart, w kieszeni zostaje 12 funtów ? Jednak po 2 próbach polegałam, sysytem się zacinał, nie mogłam zrealizować zamówienia. Przeszłam na ten drugi. Poszło gładko, płatność zaaakceptowana. Pamiętajcie o wpisaniu poprawnych danych. Na miejscu w Japonii wymienicie vouchery na prawidłowe karnety, których nie wolno zgubić.

Od razu dostałam potwierdzenie e-mail. W kolejnych dniach otrzymywałam powiadomienia o statusie zamówienia. Po tygodniu, karnety JAPAN RAILL PASS dostarczył mi pan kurier, prosto do domu, razem z załączoną fakturą. Tak więc przetestowane i zaoszczędzone, puszczam zatem w świat dla zainteresowanych.

Dla zobrazowania zysku poniżej zrobiłam szybkie porównanie cenowe dla karnetu 14-dniowego.

Polska firma His Travel Poland

Cena karnetu na 14 dni to koszt 1692 zł + koszt wysyłki 18 zł, razem 1710 zł

Angielska firma Japan Rail Pass https://www.jrpassonline.com/

Cena karnetu na 14 dni to koszt 316 funtów + koszt wysyłki 6 funtów, razem 1610 zł (cena funta 5 zł)

Tylko na jednym karnecie oszczędzasz aż 100 zł! Chyba warto, prawda? ?


Ostatnio edytowany przez Washington, 17 Wrz 2019 10:37, edytowano w sumie 1 raz
ciach link do bloga
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 24 Mar 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1428
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Na poniższej stronie chyba jest za 1589 zł z dostawą. Chyba, że coś źle czytam.
http://www.klook.com/en-GB/activity/303 ... s-jr-pass/
Od czasu do czasu są zniżki na azjatyckich stronach, ale trzeba mieć farta żeby natrafić na promocję. Poza tym, mogą być kody dla lokalnych klientów tylko. Nie sprawdzałem dokładnie, ponieważ na razie nie planuję wyjazdu. Przepraszam, jesli info nie jest dokładne.
Funt ostatnio podrożał u nas, więc raczej oferty z U.K. w tej chwili mogą nie być atrakcyjne cenowo.
http://www.meethk.com/?s=klook
http://www.meethk.com/?p=59042
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Cze 2019 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1428
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
http://www.fly4free.pl/forum/20-znizki- ... 500,142642

Załączniki:
jrp2.JPG
jrp2.JPG [ 39.96 KiB | Obejrzany 3608 razy ]
jrp.JPG
jrp.JPG [ 39.59 KiB | Obejrzany 3608 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2019 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Dzieki promo AirAsia na Activieties -31% mozna urwac z Rail Pass-ie ok. 30€ na 7 dni i proporcjonalnie wiecej na dluzsze okresy
Aktualizuje, mozna urwac jeszcze wiecej

Załączniki:
jrp.JPG
jrp.JPG [ 80.06 KiB | Obejrzany 3305 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jacula uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2019 14:07 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Czy zamawiacie bilety do Polski czy do Japonii (w sensie do hotelu)? Dlaczego nie ma elektronicznych wersji?

Czy są obecne jakieś promocje? Potrzebuję 2 Rail Passy na 7 dni.

PS. Czemu na serwisach pytają o daty? Nie można ich aktywować w dowolnym momencie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2019 17:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
1. Nie mogą wysłać ich do Japonii, JRP jest ofertą skierowaną wyłącznie poza Japonię. Czemu nie ma elektronicznych wersji - nie wiadomo, spytaj się u źródła do kolei japońskich, powinni coś odpowiedzieć. Póki co JR nie oferuje elektronicznych wersji tego biletu i nic z tym nie zrobimy.
2. Cena JRP jest stała 29,650 jenów (od 1.10), niższe lub wyższe ceny mogą wynikać zwyczajnie z kursów walut. Ewentualnie na darmowej wysyłce biletów kurierem. Samej ceny biletu nie można obniżyć (może być ewentualnie wyższa, jak koniecznie w Japonii będziesz chciał kupić, pilotażowo sprawdzają z tego co wiem jak to będzie działać, ale nie pamiętam dat, w których ta akcja działa)
3. JRP musi być aktywowany w ciągu 3 miesięcy od daty wydania
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Kwi 2023 14:24 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1882
HON fly4free
Nadchodzi masywna (69% :shock: ) podwyżka JP Rail Pass, od października 2023. Przykładowo, popularny 7-dniowy z 29.650 ¥ (200 EUR) podrożeje do 50.000 ¥ (337 EUR).
Więcej szczegółów i cen na: https://travel-dealz.de/news/preiserhoe ... l-jr-pass/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Kwi 2023 14:48 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 138
Sporo. Ciekawe czy regionalne passy, też w najbliższej przyszłości podrożeją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Kwi 2023 15:18 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Pewnie tak, skoro na całą Japonię to i regionalne pójdą. Szkoda, bo to super opcja, ale przy takiej cenie to już będzie trzeba grube kalkulacje robić czy się opłaca.
Albo liczyć że jednak tego nie wprowadza, ten październik wynika z artykułu jeszcze nie jest 100% pewny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2023 15:37 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 138
Ale będzie jakiś plus tej zmiany, według tego co tam piszą, będzie można na passie, korzystać z Nozomi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2023 12:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
Nozomi to oszczędność 20 minut na odcinku Tokyo-Osaka. Pociągi identyczne.
Wolałbym jednak 20.350 JPY więcej w portfelu niż te 20 minut więcej w Osace ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Kwi 2023 01:24 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 46
Hej

Zna ktoś opcję na zakup tańszego passa będąc w Indonezji? Przegrzebuję internet po tutejszych agencjach, ale zawsze wychodzi porównywalnie lub drożej w stosunku do zakupu w Japonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Maj 2023 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 109
Kilometry: 192 231
Na ten moment na GetYourGuide z kodem zniżkowym GET10 wychodzi około 850zl na osobę, doliczając Cashback z Revoluta to już w ogóle świetna cena.
Góra
 Profil Relacje PM off
man4business lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Maj 2023 16:58 

Rejestracja: 21 Maj 2023
Posty: 1
Witam.
Jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę kurierską?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 21 Maj 2023 21:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Maj 2023 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 109
Kilometry: 192 231
Justyna Szolc napisał(a):
Witam.
Jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę kurierską?


22.05 - złożenie zamówienia przez aplikację GetYourGuide
23.05 - your order has been dispatched, wysyłka voucherów kurierem UPS
25.05 - vouchery przyszły na adres domowy podany w komentarzu do zamówienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lip 2023 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 321
Loty: 1190
Kilometry: 2 367 039
platynowy
Mam już konkretnie zaplanowaną podróż po Japonii w lipcu. Wbiłem na stronie https://www.jrpass.com/farecalculator moja podróż i wyszło, że jeżeli kupie Japan Rail Pass 7-dniowy to zaoszczędzę prawie 400zł od osoby (a jadę rodzinnie więc się multiplikuje) Oczywiście jak gdzieś lokalnie użyjemy JR-a w Osace, Hiroszimie lub Tokyo to jeszcze bardziej się opłaci.
Zamówiłem JR Pass na stronce Japan-experience.com, zapłata w jenach i zdjęło mi z karty dokładnie 850zł za jeden 7-dniowy pass. Do tego kurier i po dwóch dniach przesyłka Fedexem dostarczona do domu (wysyłana z Francji)
Nie pojadę prawdzie shinkansenem Nozomi lub Mizuho ale już shinkansenem Sakura czy Hikari tak. Co ważne, JR Pass pokrywa też koszt wcale nie taniego Narita Express.

Jeszcze przesłali info, że od października JR Pass drożeje do prawie 50.000 jenów za 7-dni (dziś to 29650 jenów) więc jak ktoś planuje podróż, to do końca roku będzie taniej (voucher jest ważny 3 miesiące). Wprawdzie obejmie też najszybsze shinkanseny ale imho podwyżka jest mega wysoka.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2023 11:36 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Trzy bilety na 14 dni kupione na GetYourGuide - jeden bilet wyszedł 1260 zł z kodem na 10% za pierwszy zakup w aplikacji mobilnej. Płatność w jenach Revolut.

Zamówione we wtorek późnym popołudniem, w piątek rano kurier UPS dostarczył vouchery

Chyba ostatni rok na trochę tańszy wyjazd do Japonii - niski kurs jedna /najniższy od ponad 10 lat/ i ogłoszona podwyżka JR Passa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lip 2023 12:21 

Rejestracja: 13 Lip 2023
Posty: 8
drodzy forumowicze
wybieram się pierwszy raz do Japonii i słyszę różne opinie czy warto, czy nie warto kupować JRP. Lecimy w październiku, startujemy z Osaki, będziemy po 2, 3 dni w różnych miejscach (między innymi Tokyo). Chcielibyśmy przejechać się szinkansenenem, poza tym będziemy się przemieszczać komunikacją miejską (wyjazd raczej budżetowy).
Jeśli macie doświadczenie to zarekomendujcie, co warto wykupić i gdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lip 2023 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 321
Loty: 1190
Kilometry: 2 367 039
platynowy
Spójrz na link w moim poście wyżej. Najlepszą odpowiedzią czy JRP się opłaca jest symulacja kosztów twoich planowanych przejazdów. Ta stronka (a jest ich więcej w necie) odpowie ci na Twoje pytanie.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Lip 2023 12:43 

Rejestracja: 13 Lip 2023
Posty: 8
czytałam, dziękuję. Chodzi mi raczej o faktyczną korzyść JRP, ponoć nie jest to powszechny środek transportu, którym dostaniemy się wszędzie, gdzie na pierwszą podróż się turyści udają. To zasłyszana opinia, chciałabym ją zweryfikować u kogoś, kto podróżował po Japonii z tym biletem. Na pewno trzeba kupić jeszcze bilet/karnet na inny transport na miejscu.
Wróciłeś już z Japonii czy dopiero się wybierasz?

Ponadto, w GetYourGide nie ma dostępnych biletów na październik, prawdopodobnie z powodu zbyt odległego terminu (chyba, ze rzeczywiście ceny polecą w kosmos)


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 13 Lip 2023 12:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group