Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Sty 2016 03:01 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Jeszcze jedno pytanie. Czy wynajmując tam np. 2 noclegi, dostaję jedną kapsułę na ten okres, czy codziennie muszę z niej znikać? Czy można tam wpadać tylko na noc, czy w ciągu dnia odpoczynek też wchodzi w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#22 PostWysłany: 06 Sty 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
To czy możesz pozostać na dzień zależy od polityki danego hotelu kapsułowego. Domyślam się, że z reguły istnieje taka możliwość, ale może to być różnie rozliczane. Niektóre lokale mogą mieć liczne "plany" obejmujące wynajem kapsuł w różnych przedziałach godzinowych raczej niż dobowy system meldowania.

Niemniej jednak, ostrzegam, że ciasnota i brak prywatności panujące w hotelu kapsułowym sprawiają, że wcale nie jest to miejsce, w którym chciałoby się wielokrotnie nocować. Tym bardziej, że mitem jest wyobrażenie, że kapsuły są tańsze niż inne formy zakwaterowania. Jeżeli jest to dla Ciebie ciekawe, proponuję przespać się jedną noc w hotelu kapsułowym, ale na dalsze noclegi wybrałbym coś bardziej tradycyjnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Sty 2016 14:23 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Oczywiście, ze mozesz znikać i wracać kiedy chcesz. Wielu Japończyków wpada w środku dnia na krótkie drzemki. Spałem w hotelu kapsulowym, niedaleko stacji Uēno, w którym poza kapsułami i łazienkami, było całe piętro z kuchnią i wielką salą telewizyjną. Jesli miałem ochotę poczytać lub odpocząć w ciagu dnia, zamiast kapsuły wybierałem właśnie te sale, gdyż można tam było palić, a oglądanie japońskiej telewizji w towarzystwie Japończyków, to bardzo miłe i zapadające w pamięć przeżycie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
turbik uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Gru 2016 12:19 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Ostatnią noc przed odlotem spałem w tym hotelu kapsułowym:

https://www.google.pl/maps/place/%EF%BC ... 39.7869498

Noc kosztuje 1980 jenów. Kapsuły są estetyczne, dostajesz klucz do komórki, w której możesz trzymać swoje rzeczy osobiste. W samej kapsule jest półka, gniazdko, nawiew, światło. Z minusów: byłem dosyć rozczarowany faktem, że te kapsuły nie są zamykane na żadne drzwiczki, tylko mają zasłonkę, która nie tłumi w żaden sposób hałasu. Materac wewnątrz kapsuły cienki, przez co było strasznie twardo – mnie się udało zasnąć, kolega miał problemy.

Na jedną noc było fajnie – koncepcja kapsuł była dla nas atrakcją samą w sobie, za 75 zł zdecydowanie można spróbować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Sty 2017 16:56 

A jak z wielkością samej kapsuły? Taki ~1.86m osobnik wejdzie? ;)
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Sty 2017 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Wejdzie. ;) Kapsuły nie są aż tak klaustrofobiczne, jak może się wydawać. Wymiary modułu nie są zawsze takie same, ale długość zazwyczaj wynosi 2 metry. W środku jest dość miejsca, żeby usiąść w wyproście (choć wysokie osoby mogą dotykać włosami sufitu) i umieścić koło siebie mały bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Sty 2017 17:56 

Dziękuję :) to chyba zaryzykuję na parę nocy, bo cena przyzwoita i lokalizacja też nie najgorsza.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Sty 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Można się przespać jedną noc w kapsule, żeby przekonać się jak tam wygląda. Ale niewygody związane z dłuższym pobytem w hotelu kapsułowym mogą stać się uciążliwe. I nie chodzi tylko o ciasnotę, ale i głośne chrapanie z sąsiednich kapsuł, które jest bardzo prawdopodobne gdy na sali śpi jednocześnie kilkudziestu Japończyków.:x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Sty 2017 19:15 

Chrapanie to pikuś - zawsze mogę sobie włozyć stopery, albo chrapać głośniej żeby ich zagłuszyć ;)

W sumie to mam jeszcze trochę czasu (wyjazd w maju), więc aż tak bardzo mi się nie pali, ale jak tak przeglądam inne budżetowe oferty noclegowe, to te kapsuły w porównaniu do tych mikrospopijnych "cozy" pokoików (z jednym kibelkiem i prysznicem na wszystkich), nie wypadają tak źle. W ostateczności wezmę jakiś hotel, ale z drugiej strony nie widzę sensu inwestowania $ w coś lepszego, bo i tak planuję całodzienne wycieczki po mieście.
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2017 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4571
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Ja mam jak najlepsze wspomnienia z jednego hotelu kapsułowego i takie sobie z drugiego. Pierwszy był dla Japończyków, drugi bardziej dla turystów. W pierwszym w nocy było cicho, w drugim pijani turyści i darli mordy. Strefa relaksu i wspólna łaźnia to specjalne doświadczenia. Warto. A ceny po krótkim szukaniu były na poziomie 60 PLN za noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2017 19:54 

A nazwy tych przybytków pamiętasz?
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Lut 2017 19:55 

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę już edytować wcześniejszego wpisu.

Ktoś spał w tym przybytku - First Cabin Tsukiji?

Na fotkach i filmikach wygląda to całkiem nieźle, recenzje też są dobre, rozmiarami (Business Class) nie przypomina trumny ;) no i nie trzeba robić codziennego check-out. Lokalizacja też przyzwoita. Minusem, jest chyba tylko brak zamykanego schowka na większy bagaż, ale jest miejsce żeby go przypiąć.

W sumie to nie będę wybrzydzał i zrobiłem rezerwację, bo trafiło się chyba jakieś promo na Agodzie (z ciekawości polatałem też po innych wyszukiwarkach), i za 7 nocy zapłaciłem łącznie 180$. Dolary mam jeszcze kupione w "lepszych" czasach, więc wyszło mi to na polskie, jakieś 670zł.
Góra
 PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lut 2017 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
robokun napisał(a):
Ostatnią noc przed odlotem spałem w tym hotelu kapsułowym:

https://www.google.pl/maps/place/%EF%BC ... 39.7869498

Noc kosztuje 1980 jenów.

Ponad rok wcześniej za 2 noce wyszło dla mnie około 147 zł - to cena dla mojej rezerwacji w Booking.com ale wtedy był inny kurs jena.
Jeśli ktoś nie będzie korzystać z metra tylko jakiegoś Rail Pass: Na piechotę do/z dworca Ueno jest około 15 minut wzdłuż głównej alei.
Układ kapsuł różni się od typowej "szuflandii" - leży się wzdłuż osi korytarza. Wejścia na górze i na dole są naprzemianległe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lut 2017 00:33 

Chyba tylko kapsuły typu Superior mają inny układ. Te zwykłe są normalnie rozmieszczone.
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Maj 2017 00:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
w Tokio mogę polecić Oak Hostel Cabin - https://www.booking.com/hotel/jp/oak-ho ... in.pl.html
spaliśmy tam dwie noce, skopiuje swoją opinie z bookinga:
"dobrze wyposażone, nowoczesne łazienki (brak ręczników). Bardzo miły i towarzyski personel. Lokalizacja blisko dwóch stacji metra (5min). Fajny imprezowy i młodzieżowy klimat, mimo tego cisza i spokój na piętrach do spania."
Jak na pierwszy raz bardzo polecam, po takim doświadczeniu chętnie skorzystam z kapsuł kolejny raz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Maj 2017 14:53 

To ja polecę miejscówkę, w której aktualnie przebywam - First Cabin Tsukiji. Wszystko jest na naprawdę wysokim poziomie, a miejsca w kapsułach aż nadto. Plus stacja metra po drugiej stronie ulicy i nie trzeba robić codziennego check-inu.
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Maj 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Czy kojarzycie kapsuly 2 os. lub mixy bez względu na płeć.
Będę podróżował z żoną i nie uśmiecha mi się biegać co rusz po szampon, ładowarkę i inne pierdy.
Koleżanka @‌alison‌ wspominała o takowym ale post jest z przed 2 lat.

Może jakieś świeższe doświadczenia ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group