Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lis 2017 18:53 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
Dzięki za info! Na miejscu sprawdzę te możliwości :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#42 PostWysłany: 22 Lis 2017 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Powodzenia i koniecznie daj znać jak było po powrocie ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Gru 2017 23:02 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
@ambush pozwól, że podepnę się pod Twoją relację z najświeższymi info praktycznymi o Treasure Beach, gdzie aktualnie od kilku dni jesteśmy. Może komuś się przyda bo informacji o Jamajce na polskich stronach wciąż jest bardzo mało​.

*Skutery można wypożyczyć w Smurf's Cafe, 35 USD za dzień
*Łódź do Pelican Bar i Black River Safari zalatwialismy w Waikiki Beach (tu też śpimy i gorąco polecamy to miejsce) za 45 USD za osobę; nie jestem pewna czy to normalna czy niższa cena ze względu na to, że jesteśmy tu w szczycie sezonu i na łodzie jest sporo chętnych, których kapitan zbiera w małe (5-6 osobowe) grupki
*Płynąc Black River "kapitan" pytał czy chcemy popłynąć trochę dalej niż normalny tour, żeby spróbować krabów z grilla; polecam! krabiki pyszne, 1 za 800 JMD
*Piwo w knajpach w TB wszędzie​ kosztuje 250 JMD
*Piwo w Pelican Bar 400 JMD
*Chociaż rano oblegany jest Smurf's wg nas najlepsze śniadania są w Waikiki Beach (do tego ciut tańsze); najlepsze miejsce na obiado-kolacje to Kim's Restaurant (restauracja tylko w nazwie); na piwo Eggy's Bar na plaży albo też Kim's ("część" barowa)
*Skuterem pojechaliśmy do Bamboo Avenue, YS Falls (wstęp 19 USD/osoba) i Appleton Rum Factory (30 USD/osoba, na ich stronie, na przydrożnych rekalamach tego miejsca i wg miejscowych miało być zamknięte z powodu remontu ale bez problemu nas wpuścili, remontu nie było nigdzie widać); podczas jazdy zahaczylismy o widoki Cockpit Country, które są fantastyczne ale zaznaczam, że jazdę skuterem po tutejszych drogach nie należała do prostych i polecam ją tylko i wyłącznie doświadczonym kierowcom jednośladów!
*w TB są 2 bankomaty, jeden przy Jack Sprat (dziś akurat nie działa co podobno zdarza się bardzo często; ale kilka dni temu udało nam się wypłacić tam 30 000 JMD i pobrało nam przy tym prowizji ok. 550 JMD, nie wiem czy prowizja jest procentowa w zależności od wypłacanej kwoty czy jest stała niezależnie od ilości pobranych pieniędzy)
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 28 Gru 2017 23:30 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Kaatjusha a wracajac z Black River po wyjsciu z lodzi tez chcieli Was obowiazkowo upchnac na obiad w knajpie zwiazanej z wlascicielem tudziez armatorem :D ?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Gru 2017 23:48 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
-- 28 Gru 2017 22:43 --

@ambush d tvodam też, że mam całkowicie inne zdanie o Jamajce... Od wielu lat była ona na mojej liście must see ale pomimo tego byłam przekonana, że przyjazd tu bardzo mnie rozczaruje. A stało się kompletnie inaczej, zakochałam się po uszy w tym kraju! Podróżujemy głównie lokalnymi route taxi (jedynie z Montego Bay do Kingston jechaliśmy Knutsford Express), jeździliśmy niemalże nocą po różnych dziurach skuterem, w Blue Mountain jeździliśmy też stopem i nie spotkała nas żadna nawet najmniejsza niefajna sytuacja, żaden nieprzyjemny słowny docinek. Wręcz odwrotnie: ludzie są wg nas meeega przyjaźni i pomocni, atmosfera nieziemska! Nie czujemy się też jak chodzący bankomat, nikt nas na nic nie naciąga itd. Jeśli nawet za coś gdzieś przeplacilismy to tego nie zauważyliśmy i nie było tego niefajnego odczucia, że ktoś nas robi w balona.
Naprawdę nie wiem jakim cudem wszędzie pojawiają się tak złe opinie o tym miejscu.

-- 28 Gru 2017 22:48 --

@Grzes830324 hmmm... Nie wiem o czym piszesz :) Nikt nas nigdzie nie chciał upchnąć. Łódź (małą) braliśmy z TB. Może sytaucje, o której piszesz zdarzają się przy korzystaniu dużych turystycznych łodzi, które wypływają z Black River.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 29 Gru 2017 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@kaatjusza ja tam się tylko cieszę, że tak miło Ci się tam spędza czas! Tak jak pisaliśmy sobie wcześniej - często odbiór miejsca zależy od kilku małych sytuacji. Dawaj znać na bieżąco jak tam Ci dalsza część wyjazdu idzie :)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Gru 2017 16:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
Nie dopisałam info o drugim bankomacie, który działa tylko na lokalne, jamajskie karty więc dla turystów w zasadzie jest bezużyteczny.

@ambush na pewno masz rację ale tak jak pisałam wcześniej akurat my mieliśmy do tej pory same bardzo pozytywne doświadczenia i rozczarowanie, o którym myślałam zamieniło się w zachwyt :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 15 Lut 2018 23:50 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 1
Czesc, wybieram się na Jamajkę i bardzo zaciekawiła mnie Wasza dyskusja. Czy ktoś spotkał się na wyspie z kwestią wirusa Zika? Podobno komary są na Jamajce nosicielami tego wirusa - czy rzeczywiście w obszarze Negril jest dużo komarów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Lut 2018 20:53 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 2
MaciekZZ napisał(a):
Czesc, wybieram się na Jamajkę i bardzo zaciekawiła mnie Wasza dyskusja. Czy ktoś spotkał się na wyspie z kwestią wirusa Zika? Podobno komary są na Jamajce nosicielami tego wirusa - czy rzeczywiście w obszarze Negril jest dużo komarów?


Cześć, my wróciliśmy z Jamajki 07.02, spędziliśmy 7dni w Rio Bueno, zwiedzając wschodnią część wyspy oraz 7dni przy Seven Mile Beach. Podczas całego pobytu widzieliśmy jedynie raz komara, było to w na Dunns Riverfalls. W Polsce zaopatrzyliśmy się w odpowiednie specyfiki, które po 3 dniach stosowania, wylądowały zapomniane na dnie plecaka.

Przy okazje podzielimy się cenami, które płaciliśmy za poniższe atrakcje, może będą pomocne przy planowaniu waszych podróży:
Plaża Seven Mile Beach - wejście bezpłatne, są jednak wejścia przy których pobierana jest opłata
Rick's Cafe - wejście bezpłatne
Wodospad YS - 20$/os.
Black River Safari / Spływ tratwami rzeką Black River - 25$/os.
Falmouth Lumious Lagoon - 25$/os.
Plantacja kawy w Górach Błękitnych - 25$/os.
Blue Lagoon wejście bezpłatne, opłynięcie laguny tratwą z przewodnikiem - 50$ za tratwę 2 os.
Dunn's River Falls - 20$/os.
Konoko Falls - 20$/os.
Nine Mile Mausoleum B.Marleya - miejsce narodzin i pochówku Boba Marleya - 25$/os.
Martha Brae River Rafting - Spływ tratwą, 25$/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2018 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@MaciekZZ potwierdzam to co pisze M&M. My również nie mieliśmy większego problemu z komarami. Generalnie zaopatrz się w repelent dobry na komary na wszelki wypadek. Ale raczej w kwestii wygody, gdyby się komary pojawiły, by mieć po prostu spokój. Jeśli chodzi o zagrożenie...większe zagrożenie mieć stłuczkę w drodze na lotnisko niż złapanie ziki na Jamajce :p
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 16 Mar 2018 12:53 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 11
Loty: 182
Kilometry: 375 861
MaciekZZ napisał(a):
Czesc, wybieram się na Jamajkę i bardzo zaciekawiła mnie Wasza dyskusja. Czy ktoś spotkał się na wyspie z kwestią wirusa Zika? Podobno komary są na Jamajce nosicielami tego wirusa - czy rzeczywiście w obszarze Negril jest dużo komarów?


Na przełomie grudnia i stycznia komarów było mnóstwo. Szczególnie w okolicy Treasure Beach. Byłam cała pogryziona pomimo tego, że cały czas psikałam się najsilniejszą Muggą. W Negril było trochę mniej ale też dziobały. O Zika nawet nie wiedziałam, że pojawił się też na Jamajce więc bardziej przejmowałam się nieprzyjemnym swędzeniem niż wirusem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Mar 2018 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
O proszę - to ciekawe....my byliśmy w listopadzie i zeeerooo komarów...widać, że mocno się to zmienia, albo jest zależne od opadów..padało jak byłaś?
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Lip 2018 15:55 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 6
O ile w odczuciach na temat Kostaryki mam podobnie,o tyle z zaskoczeniem przeczytałam Twoją relację z Jamajki...Byłam w podobnym terminie,na własną rękę,objechaliśmy całą wyspę wypożyczonym samochodem i NIGDZIE,naprawdę nigdzie nie spotkałam się z jakimkolwiek rasistowskim komentarzem.Gdyby nie Twoja relacja nie wiedziałabym,że takie się spotyka na Jamajce :).Zgadzam się jeżeli chodzi o jedzenie-ich kuchnia mnie nie powaliła do tego stopnia,że wolałam sama gotować nam obiady ;)/czego na wakacjach nie cierpię/,a także z tym,że jest drogo.No,dodałabym jeszcze,jakoże podrózowaliśmy autem,że trzeba miec stalowe nerwy i doswiadczenie w jeździe - Jamajczycy jeżdżą jak chcą i bez żadnych przepisów,trąbiąc na wszystkich i wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 02 Lip 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@artadolf oczywiście co osoba i wyjazd to można trafić inaczej i mieć lepsze lub gorsze wspomnienia. Z tym nie ma co dyskutować :) Tak czy inaczej trzeba otwarcie mówić, że Jamajka ma swoje drugie, mniej znane oblicze. Jest krajem niebezpiecznym i trafić na nieprzyjemne sytuacje, szczególnie po zmroku nie jest tak trudno. Zresztą ostatnio problem rośnie - na jakiś czas wprowadzono np. stan wyjątkowy w Montego Bay i zamknięto dla ruchu turystycznego, bo nie mogli sobie z gangami i ich strzelaninami poradzić :D hehe no takie są realia ;) Aczkolwiek gdyby nie mały odsetek takich ludzi, którzy niszczą renomę kraju, byłoby fajnym miejscem na karaibski wypad.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Lip 2018 22:40 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 6
Widocznie mieliśmy szczęście "nie spotkać" tego gorszego odsetka ludzi - chociaż to dziwne,biorąc pod uwagę jak dużo i długo jeździliśmy po wyspie.Nawet zabłądziliśmy w środku Gór Błękitnych i trafiliśmy /już po zmroku/na imprezę o charakterystycznym zapachu ;) -tylko nam z uśmiechem wytłumaczono gdzie mamy zawrócić i gdzie jechać dalej.Ale cóż -tylko z tego się cieszyć mogę,że nie było mi dane doświadczyć przykrych sytuacji.I dlatego może dla nas Jamajka jest jednak fajnym wspomnieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 08 Lis 2018 11:49 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
moze dodam od siebie, ze gdy ja tam bylem - w lipcu 2017 - komary wieczorami cięły niemilosiernie. No ale Dengi Ziko ani nic innego i tak nie dostalem :) szczepien nie mialem
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 08 Lis 2018 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
A widzisz - jak ja byłem w grudniu - toootalne ZERO komarów ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Lip 2019 23:23 

Rejestracja: 11 Lip 2019
Posty: 1
romero1976 napisał(a):
Witam. Pobyt na Jamajce w okresie 15- 30grudnia 2016 uważam za najlepszą podróż życia na jakiej byłem . Wiadomości na temat Jamajki przedstawione przez autora postu są nieadekwatne do faktycznego stanu jaki jest na wyspie .Pod każdym względem warto tam jechać .Niebezpieczeństwo na Jamajce może pojawić się jedno jak się spotka rodaka narzekającego z pobytu na tej pięknej wyspie. Polecam wyjazd jak najbardziej i nie ładujcie wiadomości które mogą wam zepsuć ten pobyt. Jamajka jest super.


Z czystej ciekawości przeglądałam fora o Jamajce. Tak trochę tez z sentymentu, bo mieszkałam tam przez 7 miesięcy w 2017/18 roku. Wpadłam na topik, wiem, ze już ciut przestarzały, ale pokuszę się o komentarz.
Co do Pana wspomnień to fajnie, ze się Panu podobało-wyspa ma swój klimat. Rum, trawa, Bob Marley, Dancehall. Proszę jednak wybaczyć, ale jestem więcej niż pewna, ze nie wyszedł Pan za bramę swojego hotelu lub pojechal Pan tylko na wycieczkę do Nine Mile, nasłuchał się Pan jacy to Rastafarianie są fajni i wyluzowani, jak to wszystkich kochają i tym samym trochę nie ma Pan pojęcia o czym Pan mówi. Cóż, nie Pana winić. Tak wszyscy przedstawiają tę wyspę. (Tytuł topiku uważam za trafiony w punkt).Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 09 Wrz 2019 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
@noti.doti cóż tu więcej dodać. Krótkowzroczność ludzi czasem przytłacza. Na Jamajce widać bardzo dużo złego....wszędzie...oczywiście poza turystycznymi spotami, gdzie ma 'wyglądać jak raj'. Co i tak nie zawsze się udaje....
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 03 Lis 2019 13:33 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 2
Cześć, w następny piątek z lądujemy z żoną w Kingston. Czy mógłby mi ktoś udzielić kilku informacji, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi :/ Chcieliśmy udać się w kilka miejsc, które są dosyć komercyjne tj. Blue Hole i Dunn's River Falls. Wyczytałem, że w Blue Hole obowiązkowi przewodnicy wręcz żądają od turystów zapłaty wysokich napiwków około 20 $ za osobę, co przekracza cenę biletu wstępu i robi z atrakcji, która jest całkiem droga bardzo drogą. Czy ma ktoś może doświadczenie z płaceniem napiwków na Jamajce? Będę bardzo wdzięczny za informacje. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group