Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Temat utworzony za sprawą świetnych cen Iberii z Berlina: http://www.fly4free.pl/hit-tanie-loty-d ... -1075-pln/

Szukasz towarzysza podróży? Co zwiedzić? Jak kupić tanio lot krajowy? Zapraszamy do dyskusji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:54 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Hubert napisał(a):
Temat utworzony za sprawą świetnych cen Iberii z Berlina: http://www.fly4free.pl/hit-tanie-loty-d ... -1075-pln/

Szukasz towarzysza podróży? Co zwiedzić? Jak kupić tanio lot krajowy? Zapraszamy do dyskusji :)


Może zróbmy meetup jednego dnia w knajpie w Santiago? Wiem, że na początku grudnia będzie tam minimum 12 osób od nas :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:07 

Rejestracja: 01 Wrz 2010
Posty: 3
Super pomysł! Moja ekipa (6 osób, wszyscy w wieku 28-29 lat) leci z Berlina w okresie 9.11 - 22.11. Nie mamy jeszcze planów co i gdzie zwiedzać. Wszelkie pomysły, także te dotyczące spotkań, mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:10 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Żeby nie robić bałaganu tematy związane z atrakcjami, jedzeniem, noclegami i transportem proszę tworzyć w odpowiednich poddziałach: chile,forum,659 Inne nie ujęte tutaj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:35 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 26
Lecimy 01.12 - 22.12 czteroosobową ekipą. Jesteśmy otwarci na jakieś spotkanie na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Lecimy we dwójkę z Berlina do Santiago 01.12.2014 (IB7341 + IB7319) - 11.12.2014 (IB6830 + IB3674).
Spotkanie w Santiago oczywiście możliwe :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2014 15:06 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
Odpowiadam na zapytanie Macieja ze strony. Z jakiegos powodu moja odpowiedz tam sie nie ukazuje.

---------
Maciej
Proszę o informację czy na 100% można zamówić bilety na LAN na stronie chilijskiej i nie będzie żadnych dopłat ponieważ rzeczywiście są dużo tańsze niż na stornie angielskiej. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
---------

Potwierdzam, zamowilem takie bilety w ubieglym roku (np. na trasie Santiago-Puerto Montt i Puerto Montt-Coyhaique), placilem polska karta kredytowa, wszystko poszlo bez problemu. Ceny duzo nizsze niz na stronach nie-chilijskich - placi sie okolo 120 EUR za 2-3 godzinny lot w obie strony z bagazem i z przekaska na pokladzie. Wybierasz Chile jako kraj zamieszkania na stronie http://www.lan.com, pozniej prawdopodobnie bedziesz musial wybrac kraj gdzie zostala wydana karta kredytowa i tutaj wybierasz Polske i wpisujesz polski adres. Strona chilijska jest po hiszpansku, wiec warto przed rezerwacja przesledzic jak wyglada ten proces na stronie amerykanskiej jesli sie nie zna hiszpanskiego (np. mylace moze byc to, ze "Primer apellido" to nazwisko, a nie imie). Jesli potrzebujesz biletu w jedna strone, taniej wyjdzie kupic bilet w obie strony, na powrot wybiera sie jakis odlegly termin, potem mozna z powrotu zrezygnowac i wypelnic formularz na stronie LAN z prosba o zwrot podatkow. Te podatki to sa raczej grosze, ale zawsze cos.

Wybor miasta Arica (o ktorym pisal Maciej) jest bardzo dobry, tam zawsze jest pogoda, miasto jest na pustyni. Co wazne, latwo sie stamtad dostac do Tacna w Peru (zbiorowa taksowka) a takze autobusem do La Paz w Boliwii (troche dalej, ale warto).


Ostatnio edytowany przez krzysztof_Peru, 19 Cze 2014 15:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2014 15:16 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Witam Wszystkich :)
Ja lecę trzyosobową "ekipą" 9 listopada z Berlina. niestety tylko na tydzień :( czy ktoś z Was byłby w tym terminie zainteresowany wycieczką na Atacamę? Znalazłam polskie biuro podróży w Santiago, które organizuje takie wycieczki tylko, że musi się uzbierać większa grupa. Myślałam też oczywiście o organizowaniu czegoś na własną rękę tylko niestety nie mówię po hiszpańsku i obawiam się czy podołam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2014 15:26 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
Przypomniala mi sie jeszcze jedna informacja, ktora moze sie przydac osobom wybierajacym sie do Chile, zwlaszcza takim ktore lubia sobie zaplanowac podroz wczesniej. W Chile obowiazuje dosyc dziwny przepis, ktory uniemozliwia placenie karta kredytowa spoza Chile na stronach internetowych znajdujacych sie w Chile (wyjatkiem jest strona linii LAN). Oznacza to, ze mozna sprawdzac rozklady autobusow, zauwazyc, ze bilety sa tansze jesli kupi sie je z wyprzedzeniem, ale nie ma zadnej mozliwosci zakupu takich biletow online bez posiadania chilijskiej karty kredytowej. Mysle, ze w wielu (ale nie we wszystkich) przypadkach nie ma to duzego znaczenia, bo autobusow jest sporo i miejsce powinno byc dostepne, ale moga byc wyjatki: podobno w styczniu/lutym moze byc problem z miejscami w autobusach na trasie z/do San Pedro de Atacama, dlatego nie warto zostawiac zakupu biletu w Chile na ostatnia chwile. W Chile mozna placic polskimi kartami bez problemu jak i wykupic bilet na przejazd na jakakolwiek trase w dowolnym miescie, byle byla to kasa danego przewoznika (najwieksi to Turbus i Pullman).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2014 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Wylatuję z Berlina 9.11 do 17.11, poszukuje towarzyszy/towarzyszek wyprawy.
Również piszę się na spotkanie w Santiago :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .


Ostatnio edytowany przez deiwid, 19 Cze 2014 16:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:05 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 3
Lecimy 6 osób z Frankfurtu 28.10 do 10.11. nie mamy jeszcze planów.
Czy ktoś przerabiał temat dostania się na Wyspę Wielkanocną ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:29 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 28
Ktoś wie czy można zebrać jakieś punkty za ten lot w systemach lojalnościowych? z tego co wiem Iberia i LAN nalezą do onestar. Jeżeli zostałoby cos naliczone mozna zawsze taniej kupić bilet z Santiago na Wyspe wielkanocną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:30 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Ty też lecimy z Berlina: 28.10 do 08.11. Wyspa wielkanocna, czemu nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:33 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
lukpiw napisał(a):
Ktoś wie czy można zebrać jakieś punkty za ten lot w systemach lojalnościowych? z tego co wiem Iberia i LAN nalezą do onestar. Jeżeli zostałoby cos naliczone mozna zawsze taniej kupić bilet z Santiago na Wyspe wielkanocną


Oneworld. Można zebrać i to sporo, ale mile zostaną naliczone najwcześniej kilka dni po powrocie, a poza tym dostępność na tej tasie jest zerowa lub bardzo słaba, bo LA jest monopolistą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 49
Loty: 77
Kilometry: 160 859
cały czas sie miotam - mam rezerwacje do godz 21. 13.11-TXL-SCL powrot 28.11 PUQ-SCL-TXL. Ktos tez chetny na ten termin - bo nasza znajomosc hiszpanskiego zerowa i stad pewne obawy przed wyjazdem, bo z tego co czytam to tez tam kiepsko z angielskim. Co robic? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Cze 2014 17:07 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
walen78 napisał(a):
cały czas sie miotam - mam rezerwacje do godz 21. 13.11-TXL-SCL powrot 28.11 PUQ-SCL-TXL. Ktos tez chetny na ten termin - bo nasza znajomosc hiszpanskiego zerowa i stad pewne obawy przed wyjazdem, bo z tego co czytam to tez tam kiepsko z angielskim. Co robic? ;-)


Dasz sobie rade - w hiszpanskim najwazniejsze sa liczebniki. :) Inna rzecz: w jaki sposob planujesz dotrzec do PUQ - samolotem z Puerto Montt, na przyklad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Cze 2014 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 49
Loty: 77
Kilometry: 160 859
samolot PMC-PUQ ok 400zł wiec tragedii nie ma, tylko boję sie wlasnie alienacji językowej - a w 4 miesiace to raczej nie naucze sie hiszpańskiego :oops:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Cze 2014 17:23 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 57
walen78 napisał(a):
samolot PMC-PUQ ok 400zł wiec tragedii nie ma, tylko boję sie wlasnie alienacji językowej - a w 4 miesiace to raczej nie naucze sie hiszpańskiego :oops:


Nie znam hiszpanskiego i radzilem sobie bez problemu w Ameryce Poludniowej, a w Chile jest sporo innych turystow, z ktorymi mozna sie dogadac i ktorzy moga znac hiszpanski. Chociaz to fakt, w tym kraju jest slabo z angielskim, trudno bylo sie porozumiec nawet z niektorymi osobami wpuszczajacymi na poklad samolotow na lotnisku w Santiago, niektore stewardesy w Chile tez odpowiadaly po hiszpansku. Mialem wrazenie, ze w Peru znaja lepiej angielski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Cze 2014 17:23 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 11
Loty: 75
Kilometry: 128 426
Chi Chi Chi! Le Le Le! Viva Chile! ;DD i lecę i Ja 8-22.12

Ja byłem w Chile w lutym 2013, za sprawą mojej miłości :O tak grozi wam to też! :P

Tutaj moja relacja:
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... lutym.html

Ludzie i język to jest powód dla którego wracam tam z wielką radością. Hiszpański w Chile różni się znacznie od tego hiszpańskiego w Hiszpanii.
Dla wybierających się warto przyswoić, kilka wskazówek:
weon- amigo, przyjaciel, stary, kumpel (Hola weon, como estaii po?)
palta- avocado (które jada się prawie codziennie)
po- do wyrazów często dodaję się końcówkę -po (Como estaii po?/ Ya sepo/ dame mas po /
mina- chica , Que guapa la mina :)
que buena la wea - wea- to jakby określenie po hiszpańsku na "cosa" czyli rzecz
polera- camiseta
choclo- maiz czyli kukurycza
papas mayo- patatas con mayonesa / nie jedzą zdrowe chililenos, ale smacznie! /Papas mayo porfavor!
bakan- genial, que bien
que rico!- standardowe określenie jak smakuje nam jedzenie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Cze 2014 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
2-11.12 - 4 osoby :) planu jeszcze konkretnego nie mamy, ale pewnie ruszymy albo na północ, albo na południe. W tydzień za dużo nie wykombinujemy. Co jest Waszym must see and do?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group