Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Mar 2017 23:10 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 9
Za 2 tygodnie wybieram się z dziewczyną w rejs po Bahamach z Royal Caribbean wypływamy z Miami.
Trasa przebiega przez Cococay, Nassau i Key West.
Może ktoś polecić co robić na tych wyspach?
Rozważamy jakieś atrakcje z oferowanych przez organizatora.
Kwestia, czy wycieczka na skuterze, czy nurkowanie są warte tej ceny ?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 03 Wrz 2017 23:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#2 PostWysłany: 06 Mar 2017 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Hehe, płynęłam tym samym rejsem :-)
RC oferuje całą masę swoich własnych atrakcji we wszystkich tych miejscach, wszystko jest bardzo profesjonalne i dobrze zorganizowane ale niestety dość drogie. Ja zrobiłam tak: w Nassau zarezerwowałam sobie wcześniej guided tour najbardziej polecaną na Tripadvisorze i nie żałuję, kameralna grupa, świetny przewodnik, dużo informacji i świetne jedzenie ;-)
Na Cococay wzięłam z katalogu RC glass boat tour (średnio polecam, trochę kosztowna) i jeden z pakietów plażowych - leżak, mata do pływania itp. - zdecydowanie za drogo ale lubię leniwie spędzać czas. Nie nurkuję więc nie mogłam tego sprawdzić, ale woda i rośliny/zwierzątka były niesamowite, jeżeli Cię to kręci to chyba warto :-)
Na Key West też wykupiłam RC Conch Train Tour - nie polecam, lepiej wybrać opcję autobusu turystycznego który częściej się zatrzymuje, co pozwala na dowolne wsiadanie/wysiadanie i zwiedzanie na własną rękę.
Do tego już w samym Miami wzięłam z RC wycieczkę do Everglades, taką standardową w tych okolicach i też kosztowną, ale wracałam do Polski tego samego dnia i chciałam mieć gwarancję zdążenia/nie przejmować się bagażami.
Jeśli mogę jeszcze coś podpowiedzieć, pytaj :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:26 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 9
A jakieś opnie o tej wycieczce na skuterach ?
Co do samego rejsu jak jest z bagażami ?
Czytałem gdzieś na forum, że na pokład nie można wnosić alkoholu.
Czyli, jak w bagażu będę miał butelkę wódki to zostanie zabrana ?
Jeśli tak, to zostanie ona oddana na koniec, czy może od razu można ją przechować na lądzie :p ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Wrz 2017 19:18 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Odświeżam temat, może się przyda komuś, bo byłem na rejsie tej samej firmy :)

Potwierdzam, że na pokład nie można wnosić swojego alkoholu. Ja kupiłem trochę Rumu w Nassau i musiałem oddać obsłudze. Ostatniego ranka są do odbioru w wyznaczonym punkcie.

Przyznam, że nie dokupiłem zbyt dużo różnych atrakcji. Na pierwszej prywatnej wyspie, skupiliśmy się na pływaniu w maskach (jakieś 100 metrów od plaży są umiejscowione "wraki" samolotów, czy też min. Można podpłynąć i pooglądać. Ponadto samo pływanie z rybkami było fajne. Co jakiś czas powrót na drinka na plaże, czy też żeby coś przekąsić.

W Nassau skorzystaliśmy z podróży katamaranem i również pływanie z rybkami :) Poza tym krótkie zwiedzanie wyspy na nogach, zakup pamiątek na "rynku" (śmiało można się targować :D).

Na ostatniej wyspie już tylko plażowanie :)

Poza tym miło spędzaliśmy czas na statku. Codziennie wieczorem różne pokazy, występy czy koncerty. Jedna uroczysta kolacja. Generalnie byłem pierwszy raz na rejsie i naprawdę mogę polecić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Wrz 2017 19:29 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
A jakie są koszta poza cena rejsu? Za co placi sie na pokładzie? Bo zostanawiam sie nad 4-dniowym rejsem na Bahamy z RC i chcialbym wiedziec ile musze doliczyć do ceny podanej na stronie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Wrz 2017 21:11 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Jeśli chodzi o napoje/jedzenia to płacisz tylko za alkohole oraz napoje gazowane. Wiem że można sobie wykupić taki duży kubek, do którego możesz potem nielimitowanie nalewać napojów gazowanych - nie wiem jednak ile to kosztuje, bo mi wystarczała woda i soki.
Ceny alkoholi na statku w zasadzie porównywalne z restauracjami.
Poza tym na statku masz różnego rodzaju sklepy czy np. starbucks - jeśli kawa "normalna" Ci nie odpowiada, to możesz sobie kupić tę "lepszą" ;)
Jedzenie nielimitowane praktycznie, jest też piętro z pizzą, gdzie możesz się częstować ile chcesz. Tam był tłum Amerykanów non-stop ;)
Ja skorzystałem z fajnej oferty w perfumerii - perfumy których używam, były zdecydowanie tańsze niż w sklepie stacjonarnym.

Wszelkie koszty naliczają na twoją kartę pokładową - rozliczasz się ostatniego dnia, przed opuszczeniem statku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bbartekk2 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Wrz 2017 22:11 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Rozumiem ze wstęp do wszystkich atrakcji jest bezpłatny?

Ile wczesniej kupowaliście? Czekac na last minute czy kupować z wyprzedzeniem bo cena nie spadnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Wrz 2017 22:46 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Wstęp do atrakcji jest bezpłatny.

Szczerze powiedziawszy nie śledziłem cen i tego jak się zmieniają. Jak już poznałem datę, w której mogliśmy płynąć, to po prostu kupiliśmy. Wiem, że małżeństwo z mojej rodziny było na ich rejsie już 3 raz, dlatego dostaliśmy jakąś zniżkę i butelkę wina na parę na przywitanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Wrz 2017 23:44 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 9
Ja również cococay piesza wycieczka i nurkowanie z własnymi maskami. W Nassau byliśmy bardziej plażowo i narowo przy tiki bikini za 10$ 4 piwa i 4 shoty o ile dobrze pamiętam. Key West trochę zwiedzania i trochę plażowania. Poza drobnymi wydatkami w Nassau i Key West w zasadzie nie trzeba już nic wydawać...
Jedynie napiwki, które można opłacić z góry.

Uwaga na zakupy na statku.
Przy większych zakupach u nas łańcuszek i zegarek po 200 $ mimo obciążenia konta pokładowego robią blokadę na karcie.
Na koniec wyjazdu trzeba uregulować konto pokładowe ale blokada na koncie zostaje na 2 tygodnie...
Ja miałem niemiła niespodziankę po zejściu na ląd jak odrzuciło mi kartę przez brak środków...

Na szczęście miałem drugą awaryjna ☺
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2018 22:22 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 16
Witam
wlasnie zastanawiamy sie z zona nad zakupem rejsu z Miami na Bahamy.
Czyli poza kosztami wycieczki podanej na stronie nie ma rzadnych ukrytych kosztow ?
Ile dziennie trzeba przeznaczyc na napiwki ?
Jak z cenami drinkow ? Bo jednak ciezko przez 4 dni nie wypic rzadnego drinka na takiej wycieczce :lol:
Ile kosztuje wykupienie dodatkowych atrakcji ?
Maska i rurka do nurkowania jest w cenie, czy trzeba swoja miec ? :D
Z gory dzieki za odpowiedz (wiem ze duzo pytan i moze niektore glopie ale to nasz 1 rejs :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Paź 2018 07:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Rejs pod żaglami np katamaranem czy dużym statkiem wycieczkowym ? Bo to różnica spora.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Paź 2018 08:56 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
stolar1..skoro zamierzasz zakupić rejs to zapewne zrobisz to poprzez stronę internetową danego przewoźnika. Na 100% podane są tam warunki i wszystkie info o które pytasz. Zanim zadasz pytanie pomyśl czy możesz sam uzyskać wszelkie info. Tak zazwyczaj robią w miarę rozgarnięci ludzie :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Paź 2018 23:29 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 16
sorry zapomnialem dodac rejs z Royal Caraibbean
HandSome napisał(a):
HandSome


nie spodziewalem sie takiej odpowiedzi na tym forum ...

Ogolne informacje oczywisci sa podane ale chcailem sie dowiedziec "jak to jest z doswiadczenia"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Paź 2018 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Stolar1 napisał(a):
Może ktoś polecić co robić na tych wyspach?
[...]
chcailem sie dowiedziec "jak to jest z doswiadczenia"

Więc jest tak - dzielisz kasę przeznaczona na wyjazd na dwie części. Pierwszą połowę przeznaczasz na alkohol, kobiety(lub wg preferencji) oraz używki, a drugą możesz roztrwonić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group