Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Sie 2016 20:54 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
http://www.wheretocredit.com/calculator
oraz
http://www.frequentflyerbonuses.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotr Jan lubi ten post.
Piotr Jan uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#22 PostWysłany: 23 Sie 2016 21:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Nie no, do kazdego połączenia będzie pytanie gdzie kredytować?

Tak jak kolega @marek.lysy napisał : http://www.wheretocredit.com/calculator
oraz
http://www.frequentflyerbonuses.com

Temat zamykam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Wrz 2016 17:28 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Chciałbym się spytać kogoś kto będzie miał pojęcie odnośnie kart lojalnościowych jak np. miles&smiles czy miles more, czy posiadajać karte miles smiles z turkisha moge podać tę kartę przy chack in by wbili mile przy locie LOTem obydwaj do star alliance należą czy musze podać kartę miles more co też posiadam a wolałbym na turkisha gdyz nic wiecej latam.

I kwestia druga na ile ważne jest podanie przy rezerwacji biletu u OTA numeru karty lojalnościowej trzeba czy jak sie nie zrobi to wbiją to na lotnisku, zrobiłem troche bubel bo zamiast podać nr z karty turkisha podalem numer z lotu czy w takim razie przy chack in moge pracownikowi odprawy podać kartę z turkisha by tam trafily mile a nie na LOT-owską ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Wrz 2016 17:33 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
1.Tak mozesz podac M&S.
2.Bez problemu przy check in mozesz zmienic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
toudik86 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 06 Wrz 2016 17:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Dziękuję serdecznie za pomoc i szybką reakcje w postaci odp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 14
Witam.

Jestem zapisany w 3 programach lojalnosciowych - Miles & More, SAS EuroBonus oraz Miles+Bonus.

Stan kont to:

M&M - 3416 mile premiowane, 1500 mile statusowe
SAS EuroBonus - 6100 (wygasna w kwietniu 2018)
Miles+Bonus - 1000 (za rejestracje).

Na chwile obecna podrozuje po Europie (najczesciej trasa WAW-LHR lub WAW-LTN i odwrotnie, czasami z przesiadkami).

Nie bede ukrywal, iz na chwile obecna kierowalem sie cena za lot (wybieralem zawsze najtansze z oferty a to nie zawsze dawalo dodatkowe mile)

Na ktorym progamie lojalnosciowym sie skoncentrowac zeby miec z tego jakies efety?
Moze ktos z Was lata na trasie Londyn - Warszawa i moze podzielic sie informacja jakie linie i jaka trase wybrac zeby miec jak najwiecej mil (oraz w jakiej taryfie lotu).

Pozdrawiam,
Rafal83

PS. jak cos to http://flightdiary.net/rafal83 sa moje wszytskie loty (jezeli to w czyms pomoze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Niestety, na lotach krótkodystansowych w klasie ekonomicznej (najtańszej) to słabe są te mile... i jest coraz gorzej. Ja bym na twoim miejscu skoncentrował się albo na M&M - za wylatanie 30 odcinków będziesz miał srebrny status i wstep do salonikow, a to juz cos fajnego. Swego czasu sporo latalem do/z Londynu lufa przez FRA lub MUC - za taki jeden lot masz 4 odcinki zaliczone.

Alternatywa to BAEC, aviosy sa moim zdaniem najlepsza w tej chwili "waluta" w programach lojalnosciowych chociaz tez oczywiscie bylo lepiej kiedys.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 21 Wrz 2016 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W BAEC dostaniesz orzeszki za takie loty, musialbys duzo latac i biznes. W zadnym programie nie zarobisz fortuny, jesli nie bedziesz sie wspomagal wydatkami z kart kredytowych, milami bonusowymi z hoteli i innych promocji. Samo latanie ekonomiczna nic teraz nie daje.

Lepiej zaopatrzyc sie w karte Priority Pass i korzystac z salonikow w ten sposob, wyjdzie taniej niz przeplacanie za bilety, zeby uzbierac mile. Zarowno na LTN i LHR masz saloniki, ktore wpuszcza Cie na te karte.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Wrz 2016 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
rafal83 napisał(a):
Na ktorym progamie lojalnosciowym sie skoncentrowac zeby miec z tego jakies efety?

Rafal ; a jaki cel sobie postawiłeś ? (jaki efekt chciałbyś osiagnac)
Dla statusu? Dla zakupu jakiejś konkretnej upatrzonej trasy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Wrz 2016 05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 14
Tom971 - wolałbym status (druga walizka czasami sie przydaje) ale to bedzie bardzo trudne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Wrz 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
@rafal83 Nie ma sensu na siłe latać tylko dla statusu. Mówię to jakoś posiadacz silver/gold w skyteam w zależności od tego ile w danym roku wylatam. Dodatkowy bagaż to najczęściej koszt kilkadziesiąt dolarów lub euro nawet na dalekich trasach. Ile razy będziesz z takiego przywileju korzystał? Mi od 4 lat zdażyło sie 2 razy. Myśle, ze jeśli podobnie byłoby o Ciebie to taniej Ci wyjdzie ten raz czy dwa po prostu dokupić dodatkowy bagaż niż klepać loty. W *A chyba najkorzystniej wychodzi M&M według mnie ze względu na Mileage Deals i LOTowski promocje milowe. Tez mam konto M&M, ale tylko sporadycznie latam w tym sojuszu. Mimo wszystko już jedna podróż za mile odbyłem i wciąż na koncie mam jakieś 15k mil.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 29 Lis 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Hej, nieraz słyszałem, że są różnego rodzaju programy lojalnościowe ze zbieraniem przelatanych mil, ale nigdy zbytnio nie wiedziałem co z tym zrobić. Mam przelatane dużo airberlin+etihad airways, qatar airways (choć już w sumie chyba mi przepadło, bo 13 miesięcy?) i dużo jakichś krótkich dystansów lowcostami. Orientuje się może ktoś gdzie takie punkty się zbiera? Tzn. dla właśnie etihadu, airberlin i qatar? Próbowałem szukać na forum, ale nie za bardzo mi to pomogło w odnalezieniu odpowiedniego programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Lis 2016 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W większości programów nie można zrobić retroclaima jeśli w momencie lotu nie byłeś członkiem programu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Lis 2016 11:22 

NA fly4free był poradnik dla początkujących "Poradnik-zaczynamy-zbierac-mile-w-programie-miles-more" Szkoda, że zniknął.
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Gru 2016 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Tak czy siak, orientuje się ktoś gdzie się skierować o te punkty? Sprawdzę, czy retroclaimy można. Airberlin + etihad miałem do malezji, więc pewnie w TopBonus airberlinowskie, tylko nie wiem czy razem z etihadem, muszę sprawdzić potem. Ale chętnie bym qatar sprawdził, czy jeszcze mogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Gru 2016 14:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@‌Czesuaf‌ - New members can claim missing Qmiles within 30 days prior to the date of joining Privilege Club and 180 days after the date of travel on Qatar Airways for existing members.

Wiec do programu Qatar juz ich nie dodasz. Free hint: mozesz jeszcze posprawdzac inne programy z oneworld - moze ktorys zadziala (ale watpie).

Swoja droga celem maksymalizacji przychodow (to tak na przyszlosc) skoncentrowal bym sie na jednym programie tzn np i Qatar i AB jest w oneworld wiec przynajmniej teoretycznie mozna do jednego programu mile wrzucac.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Gru 2016 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Własnie o to mi chodziło, żeby znaleźć jeden do którego mogę wrzucać kilka. Dzięki, sprawdzę ten oneworld!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Gru 2016 16:34 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
AB sobie odpuść zaraz wyleca z One world, a kupić bilet za mile u nich to porażka

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Gru 2016 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
No trudno. To w takim razie chociaż na przyszłość będzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Gru 2016 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
shakal napisał(a):
AB (...) zaraz wyleca z One world


Jakieś szczegóły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group