Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Gru 2016 18:31 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Np.

http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... codeshare/

http://www.travelingformiles.com/air-be ... -alliance/



Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 03 Gru 2016 22:30 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Witam,

chciałem się spytać gdyż mam karty z Star Alliance Turkisha i Sky Team Aeroflot czy za loty z Air Seychelles i Jet Airways mogę na któras z tych kart wbic mile czy mi przepadną ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Gru 2016 22:34 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
https://www.wheretocredit.com/air-seychelles
https://www.wheretocredit.com/jet-airways
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Sty 2017 19:09 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 3
Loty: 1
Kilometry: 10 097
Witajcie,
jestem nowa w temacie i mimo, ze juz duzo poczytalam na ten temat wciaz wydaje mi sie skomplikowany...
Mam kilka pytan: jeśli zapisze sie do roznych programow, to czy moge zbierac mile z 1 lotu 1 linią w 2 programach naraz np. Miles&More i Mileage Plus? Czy program Qatar Airways Privilege Club jest tym samym co Oneworld..?
Czy sa jakies programy oprocz Emirates, gdzie mozna przekazywac mile czlonkom rodziny? A moze istnieje jakis program gdzie malzonkowie wspolnie moga zbierac mile?
Jaki program doradzilibyscie na byc moze czeste loty do Chin i od czasu do czasu inne kraje Azji? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Sty 2017 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Pewna odpowiedź na Twoje pytania zajęła by chyba z 10 stron :) Nie możesz zbierać mil z jednego lotu w dwóch programach. Każdy program milowy ma swoje plusy i minusy. Poczytaj sobie o każdym. Są tu odpowiednie tematy. Jeśli latasz często na jednej trasie i zależy Ci na milach to wybierz jednego przewoźnika albo jeden sojusz i tam zbieraj mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: mile za lot Ethiad
#46 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:04 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Mam trochę lamerskie pytanie. Gdzie najlepiej zarejestrować mile za lot Ethiad na trasie KRK-TXL-AUH-MEL i z powrotem?
Przeczytałem tu na forum ,że Topbonus nie bardzo ma sens, założyłem też konto na Ethiad Guest ale nie bardzo wiem co dalej z tymi milami można zrobić.
Mam tez konto w Executiv Club BA które mogę zasilić dodatkowo punktami z z karty Citi Primermiles. W tych dwóch ostatnich programach widzę że jest możliwość zbierać mile rodzinnie co w moim przypadku jest plusem.
Nie wiem tylko czy Executiv Club BA można zarejestrować a w Ethiad.

Ewentualne mile mógłbym wykorzystać w przyszłości na jakiś upgrade na lot do USA.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: mile za lot Ethiad
#47 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3221
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
wheretocredit.com i widzisz gdzie się najbardziej opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
No nie @noyle , nie wrzucisz tych mil do BAEC. Zasadniczo wszystko zależy od tego, którymi liniami najczęściej latasz. Ja OneWorld zawsze wrzucam do BAEC, bo mi się po prostu opłaca (najczęściej biorę potem loty CX albo JJ z niewielkimi dopłatami podatków, które normalnie bardzo dużo kosztują). Zobacz, ile tych mil w Etihad dostaniesz i co za to możesz wziąć. Jeśli planujesz kolejne loty Etihadem, dozbierasz. Jeśli nie, może jakaś Alitalia (większe prawdopodobieństwo będąc rezydentem PL niż Etihad).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
kubasmen napisał(a):
Pewna odpowiedź na Twoje pytania zajęła by chyba z 10 stron :) Nie możesz zbierać mil z jednego lotu w dwóch programach. Każdy program milowy ma swoje plusy i minusy. Poczytaj sobie o każdym. Są tu odpowiednie tematy. Jeśli latasz często na jednej trasie i zależy Ci na milach to wybierz jednego przewoźnika albo jeden sojusz i tam zbieraj mile.

To zazwyczaj prawda, ale nie zawsze.
Podam swietny przyklad...siebie :D
Otoz na poczatku 2014 w ciagu miesiaca uzyskalem A3*G za 80 tys. mil statusowych skredytowanych uprzednio do m&m (tam juz bylem Sen). System sam zaliczyl, zanim sie zorientowalem.
Gold w M&B nigdy mi sie nie przydal, ale owe 80tys. mil juz jak najbardziej. Dzieki bardzo hojnemu regionowi Far East polatalismy z dziewczyna w C pomiedzy Tajlandia, Pekinem a Japonia. Te same bilety kupione za gotowke kosztowalyby ponad 4,500 eur (potrzebowalismy wszystkie OW).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 21 Lut 2017 19:36 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Mam takie małe pytanie, gdyż znajduję różne odpowiedzi mojego pytania:

Mam powrotny bilet na Dominikanę z Londynu z przesiadką w Madrycie, są to linie Iberia. Bilety kupiłem przez serwis Skyscanner.net a dokładnie przez Travel Trolley. I tutaj pytanie czy w tej sytuacji należą mi się jakieś punkty? Np. Avios?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 21 Lut 2017 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
To zależy od taryfy, ale się należą. Fakt, że kupiłeś przez pośrednika nie znaczy, że nie możesz gromadzić punktów w programach lojalnościowych. Najkorzystniej pewnie w programie IB, BA.
Góra
 Profil Relacje PM off
sebko uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 22 Lut 2017 20:22 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Czy w 9W inna osoba może zakupić bilet za miłe?
Pytam, bo potrzebuje kupić bilet OW, a nie mam mil ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Cze 2017 14:18 

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 79
Gdzie skredytować mile za loty na trasie SYD-WAW KRK-SYD?
http://www.wheretocredit.com/calculator#SYD-SIN-QF-O/SIN-FRA-LH-T/FRA-WAW-LH-T/KRA-FRA-LH-T/FRA-BKK-LH-T/BKK-SYD-QF-O

Loty Lufthansa - Miles&More? w końcu za 7000 można czasem skorzystać z 2 lotów po Europie, czy może lepiej jakiś inny program?

Loty Qantas - ? może do ich własnego programu?


Ostatnio edytowany przez Washington, 03 Lip 2017 17:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Cze 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
United i Alaska wyglądają najlepiej
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Lip 2017 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Upewnij się tylko, o jakie lotniska Ci w zasadzie chodzi. W pytaniu masz WWA (Wasilla w USA) i KRA (Kerang w Australii), a w linku masz WAW (Warszawa) i znowu KRA (choć może miał być KRK - Kraków).
Obyś nie skończył, jak niedawno ktoś, kto kupił lot do Gwatemali, sądząc, że to Gwadelupa (czy odwrotnie).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
ciekawski1 uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 03 Lip 2017 10:24 

Rejestracja: 13 Lip 2016
Posty: 79
Oczywiście chodziło o KRK ;) literówka ;) ale teraz już nie mogę edytować postu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 03 Wrz 2017 10:49 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Witam,

Gdzie aktualnie najbardziej opłaca się skredytować miłe z lotów emirates w klasie saver?

Dzięki i z góry sorki za laickie pytanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 03 Wrz 2017 10:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pewnie w emirates, sprawdz wheretocredit
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:46 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
a czy jest jakikolwiek program/linia lotnicza w której jestem w stanie połączyć w mile rezerwacje z Emirates i Iberii ?

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Obstawiam QF
Góra
 Profil Relacje PM off
martaa1 lubi ten post.
martaa1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group