Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Maj 2018 19:49 

Rejestracja: 10 Maj 2018
Posty: 5
Mam pytanie odnośnie minimalnego czasu między przesiadkami. Chcę lecieć z Berlina do Nowego Jorku z jedną przesiadką i zdecydowana większość ofert, szczególnie tych najbardziej atrakcyjnych, to albo 11h podróży i czas między przesiadką to np 2h, albo coś koło 24-29h i wtedy ten czas między lotami to jakieś 8-12h, zależy. I tutaj moje pytanie: czy 2-3h między lotami to wystarczająco dużo? Kilka osób mówi mi, że samoloty bardzo często się spozniaja i to zdecydowanie za mało czasu. Ja z kolei wyczytałam, że jeśli oba loty są z jednego przewoźnika i na jednym bilecie, to w wypadku spóźnienia pierwszego samolotu, można bezpłatnie przebukować drugi samolot? Czy to tylko bajki czy faktycznie coś w tym jest? Czy zależy to od danej linii?

To moja pierwsza tak długa podróż i dlatego nie orientuję się, jak sprawa wygląda. Nie chcę czekać między lotami po 10h, dlatego też chciałabym się dowiedzieć, czy to bardzo ryzykowne mieć na przesiadkę te trzy godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 10 Maj 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Pytalas juz w innym watku i Ci odpowiedzialem. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 10 Maj 2018 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Maj 2018 20:10 

Rejestracja: 10 Maj 2018
Posty: 5
Myślałam, że się nie opublikowało, bo po zapisaniu strony w zakładkach pisało, że strona nie istnieje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Maj 2018 21:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Nie pisało tylko było napisane - dbajmy o polszczyznę również w internecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Maj 2018 09:03 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
wszystko zależy od lotniska przesiadkowego, pory dnia, okresu itd :) za duzo zmiennych, zeby podac idealny czas na przesiadke dla kazdego lotniska na swiecie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Cze 2018 02:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Jeśli cała podróż jest na jednym bilecie to linia ma obowiązek zapewnić lot alternatywny i 2-3 h to wystarczający czas na przesiadkę.

Natomiast jeśli alternatywne połączenie będzie następnego dnia - to w przypadku lotów wykonywanych przez linie lotniczą zarejestrowaną w kraju członkowskim UE, bądź gdy lot wykonywany jest z terytorium UE linia musi też zapewnić hotel i posiłki.

W przeciwnym razie - w USA linia ma obowiązek zapewnić hotel tylko gdy opóźnienie powstało z jej winy. W razie złej pogody czy też opóźnień na lotnisku linia zaproponuje alternatywny lot, ale w ramach dostępności - w skrajnym przypadku nawet kilka dni później i w tym czasie za hotel musisz zapłacić z własnej kieszeni.

Czyli kupując bilet TAP WAW-LIS-NYC jest OK
ale lecąc np Deltą BER-NYC-LAX w razie opóźnienia lotu powrotnego LAX-NYC z powodu pogody, gdy nie zdążysz na lot NYC-BER Delta zapewni alternatywny lot, ale za hotel płacisz sam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group