Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Cze 2014 19:59 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Zakupiony kilka tygodni temu, wczoraj testowany, 2-os. namiot trekkingowy, waga 1,5kg, zmieści się nawet do podręcznego. Pierwszy raz spaliśmy w namiocie 2os., dużym minusem jest spora kondensacja pary wodnej, poza tym namiot ok. Boję się jednak, że możemy nie wytrzymać 4 nocy w Norwegii (w sierpniu), brak mi przekonania. Czy są sposoby by zapobiec tej kondensacji? Taka duża ilość wody na ściankach jest irytująca. Myślicie, że da się jakoś przeżyć ;)? A może polecicie jakiś przetestowany przez Was namiot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 09 Cze 2014 20:05 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Spanie w 2 os. w tym namiocie wiąże się z zimnym prysznicem przy każdym ruchu;D Kondensacja spora, niezależnie od warunków, otwarcie małego wywietrznika niestety nie pomaga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Cze 2014 20:13 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Nie warto szukać czegoś lepszego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Cze 2014 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
A jaki masz dokładnie ten namiot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Cze 2014 21:40 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
tajniak napisał(a):
A jaki masz dokładnie ten namiot?

crivit outdoor hiking tent
1,5kg
hydrostatic head:2000mm
namiot odpowiada kategorii A, poziom wydajności 1 ISO 5912
rozłożony: 120x90x220
zapakowany:37x16x6,5
stelaż z włókna szklanego
jednopowłokowy(brak tropiku)


cos takiego:


http://www.smartpound.com/story.php?title=crivit-outdoor-lightweight-2-man-hiking-tent-%C2%A312-99-lidl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Cze 2014 22:46 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Też kupiłem ten namiot ze względu na rozmiar złożonego (i cenę oczywiście) i niestety jest dużo minusów:
- jest stosunkowo trudny przy rozkładaniu
- wymaga mocnego zamocowania linkami i śledziami
- w środku jest jak w szklarni, pierwszy raz spotkałem się z takim namiotem, że rano jest w nim prysznic i nie da zapalić się świeczki (gaśnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Cze 2014 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Biednych nie stać na tanie rzeczy.
Dziwie wam sie.Bo skoro oszczędzanie na noclegach to czemu nie zainwestujecie w sensowny sprzęt?
Caly czas latam z namiotem i jestem z niego zadowolony a waźny tyle co ten wasz z Lidla który to oglądałem ale odrazu wiedziałem że to lipa. :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Cze 2014 07:21 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
CamperWestfalia napisał(a):
Biednych nie stać na tanie rzeczy.
Dziwie wam sie.Bo skoro oszczędzanie na noclegach to czemu nie zainwestujecie w sensowny sprzęt?
Caly czas latam z namiotem i jestem z niego zadowolony a waźny tyle co ten wasz z Lidla który to oglądałem ale odrazu wiedziałem że to lipa. :lol:



To daj namiary na swój, co to za namiot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Cze 2014 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
CamperWestfalia napisał(a):
Biednych nie stać na tanie rzeczy.
Dziwie wam sie.Bo skoro oszczędzanie na noclegach to czemu nie zainwestujecie w sensowny sprzęt ?

dokładnie
mam jakiś tani namiocik ale awaryjnie - użyłem go raz (1 noc) przez ostatnie kilka lat...

Nocując systematycznie pod namiotem, wysupłał bym $ na porządny sprzęt ;)
Niestety moja ładniejsza połówka nie przepada za takimi noclegami :roll:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Cze 2014 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
CamperWestfalia napisał(a):
Biednych nie stać na tanie rzeczy.
Dziwie wam sie.Bo skoro oszczędzanie na noclegach to czemu nie zainwestujecie w sensowny sprzęt?
Caly czas latam z namiotem i jestem z niego zadowolony a waźny tyle co ten wasz z Lidla który to oglądałem ale odrazu wiedziałem że to lipa. :lol:


Dużo jeżdżę z namiotem i dużo namiotów już przerobiłem - jestem bardzo ciekawy tego twojego namiotu, sensowny i lekki namiot to wydatek 1000-1500zł... (mówi o namiotach o wadze 0,9-1,5 kg) - napisz coś o swoim namiocie

Sam mogę powiedzieć tyle, że jednowarstwowe namioty mają spory problem z wentylacją i skraplaniem się wody i za sensowne pieniądze nie spotkałem niczego co by dało radę. (Sam mam namiot z Tesco za 50zł i jeżdżę z nim w ciepłe kraje tylko)

Namioty 2 warstwowe, radzą sobie dużo lepiej z wentylacją i wilgocią ale waga 2 osobowego to 2,0-3,0 kg

dyzio1 napisał(a):
Boję się jednak, że możemy nie wytrzymać 4 nocy w Norwegii (w sierpniu)


Radze sprawdzić pogodę przed wyjazdem, jeden deszcz spokojnie wytrzymacie - ale jak będzie miało padać codziennie to radziłbym w 2 warstwowy zainwestować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Cze 2014 09:38 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Będzie to nasz pierwszy wyjazd pod namiot, kto wie, może i ostatni. Gdybyśmy planowali wyjazdy pod namiot to pewnie zainwestowalibyśmy w coś porządnego, a tak.... duże wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Cze 2014 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 464
niebieski
Tak z ciekawosci - ile kosztowal ten namiot z Lidla?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Cze 2014 09:48 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
indy napisał(a):
Tak z ciekawosci - ile kosztowal ten namiot z Lidla?


Nie pamiętam dokładnie, ale nie więcej niż 80 zł. Jest w nim ciepło, nawet się mieścimy, tylko (!) te mokre ściany. Dół był suchy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Cze 2014 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Wczoraj wróciłam z Norwegii. Miałam namiot z Lidla. Po pierwsze w namiocie jest bardzo mało miejsca. Nad ranem, kiedy namiot jest już mokry, ciężko poruszyć się tak, żeby nie dotknąć którejś ze ścianek (spaliśmy we dwie osoby). Na pewno lepiej jest, jak się zostawi namiot otwarty. Myślę, że można też spróbować położyć się w drugą stronę czyli głową przy wyjściu (nie próbowałam). No i dobrze mieć na podorędziu ręcznik, żeby po prostu wytrzeć od środka namiot nim się wstanie.
To jest tani namiot na tani wyjazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Cze 2014 10:39 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
mistus napisał(a):
Wczoraj wróciłam z Norwegii. Miałam namiot z Lidla. Po pierwsze w namiocie jest bardzo mało miejsca. Nad ranem, kiedy namiot jest już mokry, ciężko poruszyć się tak, żeby nie dotknąć którejś ze ścianek (spaliśmy we dwie osoby). Na pewno lepiej jest, jak się zostawi namiot otwarty. Myślę, że można też spróbować położyć się w drugą stronę czyli głową przy wyjściu (nie próbowałam). No i dobrze mieć na podorędziu ręcznik, żeby po prostu wytrzeć od środka namiot nim się wstanie.
To jest tani namiot na tani wyjazd.



Też rozważamy spanie w drugą stronę i wycieranie ścianek. Jaką miałaś pogodę? Czy ten namiot wytrzyma deszcz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Cze 2014 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Pogoda była rewelacyjna, więc namiot ani trochę się nie zamoczył.
Na wypadek deszczu wzięliśmy folię malarską, żeby narzucić na namiot, gdyby zaczęło mega lać. Co prawda można by się wtedy udusić w środku, ale zawsze przeczekać można na zewnątrz. Folia zajmuje mało miejsca, jest lekka i tania. Myślałam o brezentach i jakichś cudach, ale nie chciało mi się już kombinować przed wyjazdem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Cze 2014 12:40 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Kiedyś byłem blisko zakupu tego:
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... i-Tec.html
Nie wiem czy jest jeszcze do kupienia.
Czytałem opinie i na ich podstawie wybrałem ten namiot. Niestety mam podobnie jak ktoś wyżej pisał i namiotu nie kupiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Cze 2014 18:15 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
dyzio1
Jak nie będziesz namiotu używał systematycznie, tylko potrzebujesz czegoś do przespania nocki lub dwóch w roku, to daruj sobie jakies kosztowne rozwiązania.
Oczywiście można kupić takiego MSR Hubba lub dla 2 osób MSR Hubba Hubba, ale to wydatek w okolicach 1,5 k zł więc sam musisz się określić czy Cię stac.
Zresztą w namiotach z górnej półki kondensacja także występuje, z tym że zazwyczaj są to konstrukcje dwupowłokowe.
Jeśli nie masz śpiworów puchowych, którym woda z kondensacji mogłaby zaszkodzić, to zostaw sobie tego Crivita.
Aby zminimalizować kondensację jesli deszcz jakoś mocno nie zacina, to odsuń sobie trochę od góry suwak. Można zastosować taką rozpórkę w kształcie podwójnego Y żeby zrobić tam "otwór wentylacyjny".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Cze 2014 08:29 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Będę testował ten namiot z lidla pod koniec sierpnia pod Preikestolen (tylko 1 nocka). Będę spał sam, więc chyba na ilość miejsca nie będę musiał narzekać :) Na wypadek deszczu wezmę jakąś folię.
Jak się nie sprawdzi, to go nawet nie będę z powrotem pakował do plecaka :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Cze 2014 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
To napisz, gdzie go zostawisz. Może ktoś jeszcze z niego skorzysta. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group