Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sty 2014 00:08 

Rejestracja: 18 Lip 2013
Posty: 14
Loty: 121
Kilometry: 187 462
Witam!
w lotym bede w Indonezji razem z siostra, i bede 5 dni w Dzakarcie przed wylotem na Bali.
Wyczytalam gdzies ze mozliwe sa jednodniowe wyprawy na tzw 'Thousand Island' ktore znajduja sie na polnoc od wlasnei Dzakarty, i tu moje pytanie, czy ktos tu odwiedzal te wyspy i moze polecic te warte zobaczenia, oraz mniej wiecej opisac ile, co i jak taka wyprawa kosztuje, jak dlugo trwaja, no i gdzie sie trzeba zglosic w porcie, aby wybrac sie,
z gory dziekuje!

p.s. moze ktos w terminie 3-8 luty bedzie w Dzakarcie wiec z przyjemnosia ja i siostra mozemy sie przylaczyc do zwiedzania lub jakiejs innej atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 01 Sty 2014 13:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Tylko trochę w temacie (z wyspami Ci nie pomogę niestety) - jak masz 5 dni to nie zatrzymuj się w Jakarcie, jest to najnudniejsze z miejsc na Jawie - w tyle czasu spokojnie możesz sobie sporo pozwiedzać, tylko transport lądowy nie jest najlepszy, sprawdź loty po wyspie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Sty 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Washington napisał(a):
Tylko trochę w temacie (z wyspami Ci nie pomogę niestety) - jak masz 5 dni to nie zatrzymuj się w Jakarcie, jest to najnudniejsze z miejsc na Jawie - w tyle czasu spokojnie możesz sobie sporo pozwiedzać, tylko transport lądowy nie jest najlepszy, sprawdź loty po wyspie


To prawda. Byłem w sierpniu, beznadziejne, mega brudne miejsce. Spędziłem dobę i to było o jakieś 23h za dużo. Jeśli jednak się zdecydujesz, posłuchaj Lonely Planet i korzystaj z Bluebird Taxi - czysto, działająca klima i bez przekrętów.

Jedyne miłe wspomnienie z Jakarty zamieszczam na poniższej fotce. Mam 195cm wzrostu i wiele dziewcząt podchodziło do mnie żeby zrobić sobie fotkę. Nawet muzułmanki w chustach. Korciło mnie żeby nawiązać bliższy kontakt ale że to kraj muzułmański, to się bałem... Mądrze, czy mam żałować?

Image

Uploaded with ImageShack.us
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BusinessClass, 01 Sty 2014 18:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sty 2014 14:12 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Co do Jakarty to w zupełności zgadzam się z poprzednikami - ze wszystkim miast Azji, które widziałem Jakarta była najmniej ciekawa. Jedyne co mogę polecić to wjazd na wieżę National Monument (137 m), z której roztacza się piękna panorama miasta. Kolejki za biletami są straszne ale jak obsługa widzi białasa to za niewielkim napiwkiem wpuści poza kolejką ;)
A więc zmykaj z tej Jakarty gdziekolwiek indziej..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Sty 2014 14:18 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Tak jak poprzednicy - uciekaj z Jakarty, tym bardziej, że masz sporo czasu na zobaczenie tej piękniejszej części Jawy. Z transportem lądowym aż takiej tragedii nie ma - np. do Yogyakarty możesz dostać się w miarę komfortowym pociągiem, podróż trwa ok. 7-8h, a tam już cała masa atrakcji: Borobudur, Prambanan, Merapi itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Sty 2014 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Zwracaj uwagę gdzie zakładasz tematy - przeniosłem z linii lotniczych do odpowiedniego działu. I nie pisz capsem.

A w temacie Jakarty to polecam cafe Batavia - sympatyczne miejsce w którym można poczuć ten stary kolonialny klimat, trochę jak Long Bar w Raffle's w Singapurze.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2015 16:10 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Cafe Batavia, uliczni sprzedawcy zmij, ktorych krew mozna wypic na miejscu oraz klimatyczna Sunda Kelapa ze starymi szkunerami..
_________________
40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Maj 2017 22:44 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Skoro wszyscy narzekają to może ja napiszę kilka ciepłych słów o stolicy Indonezji :lol:
Generalnie lubię duże miasta, a Dżakarta jest bardzo duża. Oczywiście mam świadomość, że to kolejny azjatycki moloch - zatłoczony, zakorkowany, często brudny i śmierdzący, ale nikt nam przecież nie każe chodzić po takich miejscach :D . Możemy pospacerować też po czystych i przyjemnych obszarach (np. naprawdę wypasionych centrach handlowych na dodatek z bardzo sympatycznymi cenami). Z typowo turystycznego punktu widzenia mogę szczerze polecić jedno miejsce, czyli starą część Dżakarty, a więc Bulwar Sunda Kelapa z bardzo ciekawymi żaglowcami oraz plac Fatahillah i okolice. Nie ma tego dużo, ale na kilka godzin akurat. Ja osobiście jednego dnia spędzonego w Dżakarcie na pewno nie żałuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group